Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
pa objasnio ti je power na prosloj stranici...
moras znat na koliki prostor ti treba lampa jer svaka lampa pokriva sa svojim lumenima odredjenu kolicinu prostora... i mh ti je za vege bolji a hps je iskljucivo za cvjetanje... a sa hps mozes i vege odradit zato ljudi rade cijeli grow s hpsom... ko ja...
npr moj box... 130 visina i 100x60 lampa 250w taman sjela... za 1x1 i visina 1.5 treba npr 400w a za 1.5x1.5 i visina 2m treba 600w i uostalom to pise negdje na forumu...
dobio si i linkove na prosloj strani i sve... samo moras citat kao sto kaze cluber :)

peace out !
 
08.06.2012
3
1
0
34
cao svima :D sadim drugi put...prvi put je sve proslo kako treba jer sam imao dosta sunca u stanu. medjutim biljku mi je ubio radijator. sada sam stavio par sjemenki na klijanje,ali stvar je u tome sto sam preselio a ovaj stan ne poznaje sunce :D savjeti nekii za konacni uspjeh? :D tipa koju sijalicu staviti,da li moze ova obicna da se provede u box,mislim da li bi to smetalo biljci...bilo sta :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
05.03.2013
47
20
8
46
Somewhere on the Earth
pozz iman 2 pitanja.. Znaci 1. Kad presadjujem iz casice na sajt ili di smo odredili jel moram skupa sa zemljom iz casice znaci da raskidam casicu i da sve prebacim u novu rupu.... ?

2. Sta se tice ovok rezanja jel mogu ja to nekako zaobic jer san ja presmotan ja cu prekinuti nesto sta netreba , vidio sam onaj sistem vezivanja pa jel mogu to koristit, jeli velika razlika izmedju ta dva ''treniranja'' ?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pa sa zemljom normalno, najbolje je odma prorezat plastičnu čašu kad sadiš u nju da ju je lakše pokidati kad presađuješ.
Rezanje? Misliš na toping vjerovatno, nema se šta tu zeznuti, samo otkineš i to je to, ili ako misliš da nećeš dobro otkinuti onda uradi sa škaricama za nokte, sve ti je slikovno objašnjeno u toj temi o topiranju i nemoš pogriješiti.
Koja dva treniranja, taj mi dio nije jasan?
 
05.03.2013
47
20
8
46
Somewhere on the Earth
No Joke je napisao(la):
Pa sa zemljom normalno, najbolje je odma prorezat plastičnu čašu kad sadiš u nju da ju je lakše pokidati kad presađuješ.
Rezanje? Misliš na toping vjerovatno, nema se šta tu zeznuti, samo otkineš i to je to, ili ako misliš da nećeš dobro otkinuti onda uradi sa škaricama za nokte, sve ti je slikovno objašnjeno u toj temi o topiranju i nemoš pogriješiti.
Koja dva treniranja, taj mi dio nije jasan?

Ma nemogu sa dnac di je ta tema ali procitao sam ovdje na forujmu negdje da se moze tako rezati da rastu nove grane a i da se moze vezivati npr granu koja ide najvise prema suncu vezem dole za pod i onda on vise nemoze rast put gore i salje nove grane da vataju sunceve zrake .....

Ugl. onda cu probat s rezanjem valjda ce sve bit ok
 
05.11.2012
27
40
13
31
e sad mi nije jasno.... klica (ono bijelo sto izbije) treba ici prema gore ili dolje? jer pise razlicit na 2 mjesta na forumu... hitno je...
unaprijed hvala
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
7979seedgerminations2.jpg

fora je da trosi manje energije i brze proklija..
e sad, ne znam da li ovo vazi kad seme ide odma u zemlju?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: viner
27.02.2013
2
1
3
Iz mog iskustva najbolje je uzeti oklop od CD-a na doljnju stranu staviti salvetu pa sjemenke i opet salvetu navlaziti i zaklopiti. Drzati na toplom mjestu i povremeno zaliti da se papir ne osusi ako sjeme valja proklija ce.
 
05.03.2013
47
20
8
46
Somewhere on the Earth
Pozz.. Zanima me jel se moze sjemenka odma presadit na ''sajt'' znaci da preskocim klijanje i casicu nego odma da na sajtu promjesam tamosnju zemlju 50/50 sa kupovnom crnicom i da je odma ubacim jer sam vec posadio ovim principom Klijanje-casica-presadjivanje 3 biljke pa da se nezajebavam ponovno... Nije mi toliko bitna ova sjemenka koju bi tia posadit samo me zanima jel postoji mogucnost da nikne vanka bez ovoga prije svega..? I jeli bitno ako je sjemenka malo stara jer ima u njoj preko godinu dana sad san je nasa izad ormara haha... Hvala !