Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.07.2012
38
7
0
43
pozdrav ljudi,ovde je opisano kako klicu (ono belo sto izadje) treba da stavimo ka dole a nikako na vrh,e sad u drugoj temi https://www.vutra.org/topic/74-mali-prirucnik-za-outdoor-uzgoj/ pise suprotno,kako to belo treba da ide ka vrhu..prvi put kada sam sadio,stavio sam to belo ka gore i uspelo mi je...i sada sam takodje stavio ka gore pa ne uspeva,pa me sada buni sto pisu dve razlicite informacije i koja je tacna..posto iako je doslo do greske clana koji je to pisao,neko bi ga ispavio,ali ni na jednoj temi nema ispravke,poz :)
 

Orange14

Aktivan Član
08.04.2013
51
15
0
Serbia
frenzyg je napisao(la):
eto i ja metnuh sjemenke da klijaju.....nitko nije rekao dali one mogu biti zatvorene u kutiji (znači tamno) ili malo biti i na suncu (jedno 3-4 h ? ),i dali ima netko iskustava s tim da kad proklijaju,stavi ih u čaše pa ih iznese van...npr ja bi ih povješao po nekom drveću jer mi stara doma sve skuži (stara đanerica hippy sve će mi pobrat i skuvat neku juhu =) ) :bis:
DRUZE SVETLOST I VLAGA I PROKLIJACE!!!!!!!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
sava0000 je napisao(la):
pozdrav ljudi,ovde je opisano kako klicu (ono belo sto izadje) treba da stavimo ka dole a nikako na vrh,e sad u drugoj temi https://www.vutra.org/topic/74-mali-prirucnik-za-outdoor-uzgoj/ pise suprotno,kako to belo treba da ide ka vrhu..prvi put kada sam sadio,stavio sam to belo ka gore i uspelo mi je...i sada sam takodje stavio ka gore pa ne uspeva,pa me sada buni sto pisu dve razlicite informacije i koja je tacna..posto iako je doslo do greske clana koji je to pisao,neko bi ga ispavio,ali ni na jednoj temi nema ispravke,poz :)

Kad klica naraste par milimetara stavite je u pripremljenu zemlju priblizno 1,5cm duboko.PAZITE DA KLICA (TO BELO) BUDE NA VRHU i onda lagano zatrpajte.Seme ne dirajte rukama nego lagano pincetom.Zemlja treba da bude malo vlazna - ne mokra.
Iskreno, ni sam ne znam što zapravo tu piše, ali brate mili upotrijebi logiku. Kaže da se stavlja 1,5 cm duboko, tako da je stvarno svejedno kako će biti okrenuta klica kad je u zemlji. Osim toga, klica je budući korjen.
Ma nema druge, moram staviti na klijanje nešto i pustiti da spadne opna sjemenke pa će valjda biti jasnije...
 
31.03.2013
26
23
0
59
Mordor
Nakon razvitka 4 lista osnovna, koji je sledeći proces rasta? Razvijanje još parova listova ili samo rast ova 4 lista.
Pošto se meni dešava da gornji par listova uvija i spaja jedno sa drugim.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ma o cemu ti to... daj fotku da skontam sta se spaja s cim...sta ti znaci 4 lista osnovna? jesi ti ispratio nekad biljku od pocetka do kraja... proces rasta ukljucuje da biljka raste, dakle, nikako ne moze biti ili se zadrzati na "4 lista osnovna"
 
09.04.2013
2
0
0
Ljudi...imam jedno odnosno dva pitanja...stavio sam da mi proklijaju semenke njih oko 10...Iz tih deset proklijale su mi 7 i do klice su izasle do 1,5cm vani...Zatim sam ih posadio u zemlju to jest u humusu..Zanima me dal ce mi se klice unistit ako sam ih zakopo do 3cm u zemlju posto je tu dosta kišno i tep. su otprilike 10min do 15-16max dnevne...Jos sam ih prekrio crnom vrecom da im budu toplije...Usput semenke su iz domacice...Hvala na odg...
 
01.02.2013
17
1
0
30
imam pitanje, znači ovako imam 4 male biljčice a, 3 biljčice su poprimile ljubičastu boju jedna ima ljubičate listove, druga stabljiku, treča samo jedan list ljubičast a jedna je totalno zelena
pa me zanima zašto je to tako , ovo mi je prvi grow pa neznam
 
09.04.2013
2
2
0
Jutros sam uzeo neke sjemenke iz vutre sto sam pusi ima mozda 3 i njih u vodu i nakon 2-3 sata vidim vec klice izasle i to male al ostavicu ih tu 2-3 dana da izrastu.Sada me zanima kada klice izrastu ja cu napolju iskopati kvadrat 1sa1m i dubinu 20cm tu cu ubaciti onu kupovnu zemlju i ovu obicnu pomjesati i onda cu odmah zasaditi, a sad me zanima kako da ja sjemenke izvadim ako ih rukom nesmijem dirati i koliko duboko odprilike da ih stavim
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Za 2-3 dana imati ćeš klicu od 5 cm minimalno, na klijanje se stavlja kad je ostali posao obavljen.
gySZhQ5l.jpg

Mozes sjemenke posaugati u usta, pa ih poslije ispljuneš ili možeš koristiti Silu.
Koliko duboko - samo ih pokriješ slojem smrvljene zemlje od pola cm.
 
01.02.2013
17
1
0
30
imam pitanje, znači svaki put kad dođem na sajt uvijek vidim par mačka kako hodaju okolo, jedanput sam vidio kako njuška jednu moju biljčicu i dira sa šapom čašu u kojoj je bila biljčica i sad kad sam bio na sajtu od 4 biljke koje su u čašama jedna biljka je otkinuta a ostale su netaknute pa me zanima dali je to mačka mogla učiniti iako mi ne ide u glavu kako.....
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
PowerSeed je napisao(la):
poklopi biljke dok se malo ne razviju... ona platika od npr. 5L negazirane vode... malo izbusis i zastitis mlade biljke, kasnije im macka nece nista veliko, a dok su mlade, moze bilo sta... meni je pas raskantao par komada, jbg.zato ga zovem vutrojed ;)
hehe nemoj se ljutiti ali si cuo za onu kakav gazda takav pas :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chicharito
07.08.2011
35
3
8
58
u prošli ponedjeljak sam stavio u vatu i srijedu je već izbila klica te sam u subotu stavio u zemlju (terramagma) i jutros iznikla iz zemlje i ima malena četiri listića.uspjela mi samo jedna sjemenka baciti klicu (od 7).sad se grije na suncu (ispred stakla).