Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
Radne obaveze mi isključuju klijanje u maramici kao opciju,pošto treba pazit da je vlažna maramica,ok temperatura,itd itd....

ne kontam.. pa stavis u maramicu i u neku npr. vrecicu da drzi vlagu, i svakih 12h pogledas i vidis jel proklijalo..kakvih tu ima obaveza? isto je i kad stavis u casu vode, morat ces provjeravat jel pustila klicu, kao i ako stavis u zemlju, morat ces naspricati par puta na dan ako su vani jer se zemlja osusi.

ja osobno u maramici uvijek klijam i nikad nisam imao problema..

ti bi vezu bez obaveza, e nema toga :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Naveo sam ti da sam imao isti problem i naravno da sam ga resio... a ti si trazio iskustvo,nije mi bila namera da te smaram ili sta vec,cisto sam naglasio ako te interesuje da mozes da se javis na pm,nigde nisam naveo da necu da kazem... sry na off i mir sa tobom
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ahahahahaha cirkus ispade od ovog...
kakvi problemi kakvi bakraci? u krpu i nalij vodu, nece se osusiti na sobnoj temperaturi a bogami ni proklijale semenke nece pobeci nigde, a ako si bas paranoican, koristi neke super upijajuce "magicne" krpe.
i da podelim neka iskustva:
prvi put posadio u male saksije, izasle 2 od tri i presadjene, primile se dobro ali neiskustvo i pogresna sorta (sshaze) kao i oluja uzela danak,
prosle godine direkt out, ali malo dublje, oko 5cm, izasle dve, trecu posle desetak dana ceprkam/kopkam i vidim da je krenula ali se klica pogubila i rasla poprecno nekih desetak cm,
ove godine stavio u krpu i 6/6 proklijalo i premestene na sajt, eno se zelene pet a sutra ce i sesta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
ti bi vezu bez obaveza, e nema toga :)

Xaxax :D Pa da... evo da se pojasnim još malo... Ja nijesam gazda kuće,još sam kod oca i majke :) Oni su komunjare kojima je trava isto što i heroin,kada se radi o njihovom djetetu...otac ima malo opušteniji stav prema vutri,ali pošto je i sam ljekar,na sve moje vutra aktivnosti gleda kao na potencijalni udar na njegov kredibilitet! Ali je ipak opušteniji dosta,završio sam fax koji je On htio....kod njih sam kući što je njegova želja,pa mi malo uzvraća. Majka bi mi oči iskopala da mi nadje sjemenke....klijati u maramici meni je problem jer mi treba topla soba...a ona samo šnjuva po kući,pa je teško to sakriti. Da zabodem sjeme direktno u zemlju,to mogu opravdati jer se bakćem sa začinima i sl stvarima godinama! Vodu,tj čašu mogu da šteknem,i da odradim kako sam sugerisao zoli! Na tom fonu je moje pitanje,koji je način Vama bio uspješniji...direkt u zemlju ili u čašu??? Dakle maramica otpada.... a i majku bih mogao da ubijedim da mi vlaži zemlju u saksiji,na račun da je to neki začin,menta recimo :D Živjeli
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Imam zamisao,javljam kako sam prošao.... zamisao je izrodjena iz ove komunikacije,pa bih iskoristio priliku da zahvalim svima koji su u istoj uzeli učešća ;) Mada nijesam zadovoljan svima :p
 

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Pravite od muhe slona sto bi se reklo, klijanje sjemena znaci dodje kao naucna fantastika, uz duzno postovanje svima i bez ikakve zle namjere ali tako ispada, uzmi sjeme navlazi maramicu i spremi sve fino u zip kesicu, stavi u ormar, stavi medju ves, stavi ispod kreveta, ma stavi gdje bilo 2 dana pa ako ni to nije sigurnno stavi u džep i nosaj sa sobom i proklijat ce 99% , proljece je nije zima pa da ti sad trebas gledat i pazit na temp.. :popcorn:::wave:

untitledddddd.JPG
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
@Zblonzinjo Hvala brate , probaću nešto od ovoga što si predložio :D
cemu komplikovanje
A čekao sam ove sjemenke ko ozeblo sunce,ništa više...pa ne bih da sada nešto zaebem.... I kad se radi o meni, i ono što znam,ja ne znam....i što sam radio ja ga opet zaboravim i opet nesigurnost :( jbg..... uglavnom,ova dva zadnja odgovora su baš ono što sam tražio,posebno zadnji od NAJISKUSNIJE glave :p Hvala Tarzanu, fulldedaraku, i Ludom ;) iRIEMAN..... dobar dj......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
19.04.2015
25
6
3
35
Nestalo mi plasticnih saksijica pa sam stavljao u one 0.2 za kafu zaponeti , one su znate i sami tetrapak/karton, cime da ih oblozim kako bih 100% bio siguran da ne prolazi svetlost kroz njih?

stavio sam u casu i otisao na dvodnevni put, dosao pre pola sata. veceras il sutra ovo ce u zemlju. ne znam u cemu je problem kod proklijavanja, kakvo slobodno vreme i stalno prisustvo... cemu komplikovanje
Pogledajte prilog 14288
jel obicna voda? ili prokuvana/destilovana?
 
Poslednja izmena od urednika:
03.04.2015
2
0
1
39
Sto se tice klijanja sa maramicom ili ubrusom 100% radi. Samo pazi kad presadjujes ne moj koren dirati rukama,ni ti ga izlozavati svetlosti da biljka ne dozivi dodatni stress. kao sto se meni dogodilo.Ima jos jedan nacin koji je takodje pouzdan kao I maramica.
u casu izbusis standard 2-3 rupe na dnu,ubacis zemlju (koju si predhodno pripremio,kupio ili sta vec),ali ne punis do vrha.Ostavis 1-2cm.Dobro zalijes vodom I sacekas da visak vode iscuri kroz rupe na casi. u sredini case stavis seme,ali ga ne guras u zemlju.preko semena stavis natopljen ubrus papir(pozeljno je presaviti ubrus 2-3 puta),I zatvori casu alu folijom.Cuvaj je u tami 4-5 dana.Proveri koji put samo da se ubrus nije osusio. kada proklija I koren ode u zemlju biljku izlozi svetlosti I to je to.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
...a vjerovali il ne cannabis raste u prirodi...sjemenka padne na zemlju i tu izraste biljka..wau..šta mislite ko tamo busi caše..presavija maramice...itd itd...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ne radi ovaj djavolji uploder....direktno stavljanje na sajt štekuje,iako sam odradio sve što se preporučuje @Bizzzo
Sjemenke su mi proklijale nakon 36 časova... stavio sam ih u vlažan toalet papir,prekrio tacnama,a ove stavio na šerpicu sa vrelom vodom....da bi ih para lagano zagrijavala,i stavio sve ovo u štek. Jedan Skunk je skoro potpuno zbacio onu košuljicu...sav je postao klica ;) Sjutra idu u zemlju...poz svima
 

JoannaDark

Aktivan Član
23.03.2015
60
295
53
32
Ja mislim da ste vi predaleko otisli. Ovo nije kvantna fizika. Morat cemo da ponovimo gradivo. Sto jednostavnije i manje stresa, to je bolje. Milijun puta su vazniji uvjeti nego to klijanje kao par jednostavnih stvari:
1. Preporucena zemlja
2. Da nas vrijeme slusa s punooooo sunca
3. Neopitroid ili Neopermin protiv insekata
4. Mreza u valjku ili 7 L probusena boca protiv puzeva i ostalih gamadi dok ne narastu i ojacaju

Sto se mene tice, ja vise volim stavit seeds u casu tople vode i to e to. Proklijale su mi za 24 h, a one u maramici za 48 h, pa vi kako ocete.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and digger