Koliko dugo THC ostaje u tijelu??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
nemoj se zezat s tim
drug and alcohol test je standard prije svakog ukrcavanja
a thc moze stat dugo u organizmu
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
[video=youtube;Wl37NPpocWY]http://www.youtube.com/watch?v=Wl37NPpocWY[/video]

koji si car eee :))

EPIC!
 
21.11.2010
19
2
0
33
alo ljudi tražija san po cilom forumu ali nisan moga naći
je da je malo offtopic ali me zanima da li filter od cigarete filtrira thc( tj. prolazi li sav THC kroz filter)
 
04.12.2010
2
0
0
35
Ovako prije 3-4 tjedna sam uzeo 2 dima marihuane, prije toga sam jednom prije godinu dana.

Sutra idem na test, pa me zanima hocu li biti pozitivan (uzimaju vlas kose,mokracu i krv).

Znojim se cesto, pisam i pijem mnogo tekucine?
 

Legalizuj

Banned
Banovan
12.12.2010
1
0
0
27
jer ima fora naduvam se sa ekipom i npr zove me keva a jos naduvan ima fora da se vratim u normalu...?!!!


cuo sam da burek i jogurt moze da me povrate Snickers...jer tacno ovo jer moze nesto da se doda inace iam 14 god.... mene keva nemoze da provali zato sto pazim npr ona ode negde na duze vreme ja tad uzmem i dok ona dodje ja sam ok...


nego jer trava zavisnost kao cigara?
 
26.12.2010
2
0
0
30
b r a i n c h i p je napisao(la):
Ovo sto kaze yami ima logike, na dan testa, normalno se pomokriti, a prije samog testa (20 - 30 minuta) popiti tekucine koliko mozes... Ideja je da se tekucina koju ces pomokriti cim manje zadrzava u tvome tijelu, da ne stigne pokupiti na sebe THC odnosto te njegove spojeve sa kojima test reagira... Barem meni tako logicki zvuci, a Laidbackova i Yamijeva prica potvrdjuju...

Mislim ipak da ako sigurno zelite proci test, varajte! Koristi laznu mokracu, ili pravu od nekoga tko sigurno ne pusi...

to je sto posto tacno, zato se test radi sa prvom jutarnjom mokracom, al fazon ustanes pola sata pre testa, ispisas se i napijes se vode kao kreten
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Evo moje mišljejne....
Mislim da to "pišanje" pred test i piti tekućine (npr: uvin-H čaj - baš za izmokravanje) ... može ubrzati proces, ii naravno da je najbolje ustati (ako možeš ne spavati nikako, i samo piti bilo koju vrstu tekućine.... (čajevi, sokovi)... sve dok ti mokraća malte ne bude kao voda...

Ako ti rade test na krv, kosu... (to u SA ima, ali samo na krv, vlas kose se još ne koristi, jer je veoma skupo...u odnosu na skrining testove) aaa sad zavisi od "jačine" te vutre koju si pušio, i količinu (naravno) eh sad hoćeš li biti poz. ili ne... to ti niko 100% ne može potvrditi ...
Ako daješ mokraću, gledaj ako možeš da "podvališ" to je najsigurnije.... inače THC ostaje u org. naaaaajduže i do mjesec dana... (opet zavisi od vuve, kao i način uzimanja...) najbrže izađe ako se puši, dok (kolači, puter i sl.) ostaje mnooogo duže...

Ali na kraju krajeva, uvijek možeš reći da si bio kod prijatelja, fol mu nešto radio na kompu, dok su oni pušili,,,.... naravno samim tim i ti ćeš biti pozitivan (ukoliko si u istoj prostoriji)....
To nek' ti bude zadnja vadiona, .... al' pravi se lud, ono pitaj dal' možeš biti poz. na thc, jer si (opali šuplju) prije par dana popravio prijatelju komp, dok je on sa još nekim pušio vuvu... (naravno ti znaš, ali se pravi lud pred njima... i pitaj može li od toga biti...) što će ti oni naravno potvrditi i tu si "pola tereta" skinuo sa sebe... (ovo govorim AKO ti pokaže (+THC) ....)
Ne vjerujem da će ti gledati na vlas kose, ili krv...
Koliko sam upućen to se radi samo po zahtjevu suda, ili baš baš...jer taj test je skup, a i čeka se rez. dosta dugo (nekoilko dana...) dok inače skrining test je taj koji je vjerodostojan, i koji se koristi za to...

Aaa što se tiče skrining testova, postoji XY varijanti kako podmetnuti tuđu mokraću (to ti je najsigurnije... naravno ako ti prođe to...) aaa ovo sa "ispiranjem"... može ti pomoći SAMO ako radiš skrining test (odnosno urin...) eh, sad imaš raznih testova ("5-ca" sa 5 reagensa, i "6ca" sa šest, oni se najviše koriste (bar kod nas...) dok 10tka (sa 10 reagensa) je jako osjetljiv test... (naravno i najskuplji) ... ako ti njega budu radili, ovo sa vodom na tom testu neće ti pomoći...
Sad opet - niko ti ne može reći 100%, s obzirom da nisi pušio puno (kao što reče, par dimova prije 2-3 sedmice???) imaš velike šanse da prođeš rega...
 
02.01.2011
2
0
0
34
e sad sam kod ortaka izdelili smo singlic, bilo je za po 2 cima, pre 5 sati, od tad locem vodu ko kamila, pisao sam oko 10 puta..... moji matori me juce testirali i bio negativan :D ali su mi kenjali nekom diskusijom, i mislim da ce veceras o5.... recite mi dal da mirno odem jer sam popio oko 5l vode ili ipak da grunem so, i koliko se soli stavlja???
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ljudi, nemojte se bezze mučiti oko vode,... ok, jes' jednostavnije, ali duže traje i na kraju opet nisi siguran "jesil' se ispr'o!!?".... Najbolja (a i najsigurnija varijanta za otklanjanje (ne samo THC-a, nego i mnooogih drugih narkotika je "infuzija"... obična fiziološka otopina sa ili bez NaCL-a...(koristi se za rastvaranje injekcija...) sa 5% glucosae (glukoza...)... dolazi u boci od 0,5L (naravno ima i manje pakovanje, ali on se ne koristi za infuzije...)
Na ovaj način, možete smanjiti vrijeme do 500%, tj. negativizirati (SVE narkotike) neke brže, neke sporije, ali odstupanja su dan/dva...

hoću reći da ukoliko se nekom BAŠ BAŠ žuri, ovo je najednostavniji način...
NaCL kao i obična fiziološka voda, koristi se za "ispiranje" jetre prije i nakon nekih težih terapija odnosno lijekova... svi znamo (valjda) da je jetra filter organizma... i sve MORA kroz nju proći, ... zasićenost jetre toksinima rezultira porast transaminaza (AST, ALT), aminaza (AMY) i to je hepatotoksikacija....
Ovo je ISTO kao što pijete vodu, s tim da mnogo sporije ide sa vodom, jer mora proći kroz GI trakt,... samim tim i sporije dolazi do "ispiranja"...
Infuzija, kao i svaka.... daje se intravenski, i veoma je učinkovita za "ispiranje" jetre... sa ovom običnom infuzijom (ujutro 0,5L i naveče 0,5L) možete negativizirati thc na test u roku od samo par dana... jer ta tečnost ide direkt u organizam, isti je princip sa vodom, samo što je morate popiti kamaru, i mnooooogo duže traje

Ovo sam naveo ukoliko neko MORA ili mu iskrsne da radi skrining test za par dana, aa već pušio ... Ovo možete dobiti u svakoj običnoj ambulanti i traje oko 1h (nekome i prije ukoliko su mu krvni sudovi (tj. vene) u dobrom stanju... ) ko ima slabije (tanje...) vene, njemu mora polako ići da ne bi došlo do pucanja istih.... ima "regulator" sa kojim namještate brzinu... iii još da napomenem, da SVI nakon ove infuzije ooodmah (neki trpe dok ne "iscuri" komplet infuzija) trče u WC i izmokre najmanje 0,5L (neko čak i više...)

Ovo je naaajbrži način da se "ispere" jetra, tj. da se iz nje ukloni se svi toksini...
Pošto je moja žena viša med. sestra, tako da ovaj "trik" sam ja koristio daaavno kad god mi je trebalo neko uvjerenje, za koje se testira na droge!

Evo običan jedan klip, drug isto dobijao jake lijekove (da ne idem sa teme...) elem, terapija je "agresivna" za jetru, njemu je radi te terapije jetra "zatrovana" transeminaze (referentna granica AST 0-38 U/L dok ALT je od 0-48 a njemu su bile 400!!!).... i dobijao je ujutro i naveče po 0,5L i.v. običnu fiziološku (nekad sa NaCL-om) i 5% glukoze... ovo je standard da tako kažem... nakon par dana AST i ALT (transeminaze) su mu bile u granicama normale....

http://www.youtube.com/watch?v=XbjzxAV3pTY

Ovo je najbrži i najjednostavniji način da se rješite THC-a u par dana!!! Sad opet nikom ne može biti isto (nekome će trebati 2 dok nekome 5dana), npr: bubrežni bolesnici, bolesnici sa oštećenom jetrom...

Uglavnom, prosjek (ujutro 0,5L ili naveče 1 infuzija) negativiziranje THC-a max. za 7 dana!!! Ako uziamte ujutro i naveče, čak i za 4-5 dana (neko i prije) možete odstraniti THC iz organizma, drugim rječima na skrining testu - prolazite!!!

Više info na PM

Pozz
Koki
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ljudi, nemojte se bezze mučiti oko vode,... ok, jes' jednostavnije, ali duže traje i na kraju opet nisi siguran "jesil' se ispr'o!!?".... Najbolja (a i najsigurnija varijanta za otklanjanje (ne samo THC-a, nego i mnooogih drugih narkotika je "infuzija"... obična fiziološka otopina sa ili bez NaCL-a...(koristi se za rastvaranje injekcija...) sa 5% glucosae (glukoza...)... dolazi u boci od 0,5L (naravno ima i manje pakovanje, ali on se ne koristi za infuzije...)
Na ovaj način, možete smanjiti vrijeme do 500%, tj. negativizirati (SVE narkotike) neke brže, neke sporije, ali odstupanja su dan/dva...

hoću reći da ukoliko se nekom BAŠ BAŠ žuri, ovo je najednostavniji način...
NaCL kao i obična fiziološka voda, koristi se za "ispiranje" jetre prije i nakon nekih težih terapija odnosno lijekova... svi znamo (valjda) da je jetra filter organizma... i sve MORA kroz nju proći, ... zasićenost jetre toksinima rezultira porast transaminaza (AST, ALT), aminaza (AMY) i to je hepatotoksikacija....
Ovo je ISTO kao što pijete vodu, s tim da mnogo sporije ide sa vodom, jer mora proći kroz GI trakt,... samim tim i sporije dolazi do "ispiranja"...
Infuzija, kao i svaka.... daje se intravenski, i veoma je učinkovita za "ispiranje" jetre... sa ovom običnom infuzijom (ujutro 0,5L i naveče 0,5L) možete negativizirati thc na test u roku od samo par dana... jer ta tečnost ide direkt u organizam, isti je princip sa vodom, samo što je morate popiti kamaru, i mnooooogo duže traje

Ovo sam naveo ukoliko neko MORA ili mu iskrsne da radi skrining test za par dana, aa već pušio ... Ovo možete dobiti u svakoj običnoj ambulanti i traje oko 1h (nekome i prije ukoliko su mu krvni sudovi (tj. vene) u dobrom stanju... ) ko ima slabije (tanje...) vene, njemu mora polako ići da ne bi došlo do pucanja istih.... ima "regulator" sa kojim namještate brzinu... iii još da napomenem, da SVI nakon ove infuzije ooodmah (neki trpe dok ne "iscuri" komplet infuzija) trče u WC i izmokre najmanje 0,5L (neko čak i više...)

Ovo je naaajbrži način da se "ispere" jetra, tj. da se iz nje ukloni se svi toksini...
Pošto je moja žena viša med. sestra, tako da ovaj "trik" sam ja koristio daaavno kad god mi je trebalo neko uvjerenje, za koje se testira na droge!

Evo običan jedan klip, drug isto dobijao jake lijekove (da ne idem sa teme...) elem, terapija je "agresivna" za jetru, njemu je radi te terapije jetra "zatrovana" transeminaze (referentna granica AST 0-38 U/L dok ALT je od 0-48 a njemu su bile 400!!!).... i dobijao je ujutro i naveče po 0,5L i.v. običnu fiziološku (nekad sa NaCL-om) i 5% glukoze... ovo je standard da tako kažem... nakon par dana AST i ALT (transeminaze) su mu bile u granicama normale....

http://www.youtube.com/watch?v=XbjzxAV3pTY

Ovo je najbrži i najjednostavniji način da se rješite THC-a u par dana!!! Sad opet nikom ne može biti isto (nekome će trebati 2 dok nekome 5dana), npr: bubrežni bolesnici, bolesnici sa oštećenom jetrom...

Uglavnom, prosjek (ujutro 0,5L ili naveče 1 infuzija) negativiziranje THC-a max. za 7 dana!!! Ako uziamte ujutro i naveče, čak i za 4-5 dana (neko i prije) možete odstraniti THC iz organizma, drugim rječima na skrining testu - prolazite!!!

Više info na PM

Pozz
Koki
 

doka_567

Banned
Banovan
03.01.2011
3
0
0
44
ja sam bio pusio za badnjak i dan poslije, a za novu smo bili zapalili blunt.zanima me jel postoji koji nacin da se pročistim u roku od tjedan , a da neuzmem tu infuziju.najvjerojatnije cu imati testiranje iduci tjedan.zanima me je li pomazu sta sauna u tome i onaj aktivni ugljen?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Da dužim...
Sve to može pomoći,... ali za 7 dana... nema šanse ni med. ugljen a ni sauna... a ni voda (da piješ kamaru...) nemoj se nadati da ćeš na testu biti negativan....
Jedina (opet ponavljam) varijanta je infuzija (tj. ispiranje jetre).... ukoliko hoćete da na skrining testu budete negativni za 5-7 dana !!!
 
17.01.2011
17
0
0
32
1) Prvi put sam probao marihuanu , povukao sam samo 3 dima , da li THC u krvi moze nestati za 7 dana ?

2) Imam obicni test krvi , da li se na takvom testu moze vidjeti da li sam pusio marihuanu ?

...HITNO trebam odgovor , hvala unaprijed !
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne kontam te haveru, .... test krvi na THC nije obični test... ti ćeš najvjerovatnije raditi skrining test, aaa ne znam hoće li ti izaći za tako malo vremena, može a i ne mora (opet zavisi i od vutre - jačina) ali u svakom slučaju, možeš a i ne mora značiti.... Ne vjerujem da će ti preko "krvi" tražiti THC... ipak skup je taj test, (čak i skrining test - 10-tka je oko 20-30€) ...desetka se zove jer ima deset reagensa (imaš i skrining testove sa 5) pa pojedinačne (na tramal, MOP, i sl.) ...
Sad ovo tvoje pitanje niko ti ne može odgovoriti sa 100% tačnosti... jer tu igra dosta faktora, ali to što nisi nikad prije pušio i samo 3 dima povukao, vrlo je moguće da na skrining testu ti pokaže neg (-) na thc... eh, sad ti govoriš krv, mislim da isto tako (ako su ti bubrezi ok, - jetra isto) može doći do detoksikacije u 7 dana, ali gledaj da piješ što više tečnosti (bilo koje, voda isto može)...
Jedino što (u ovom tvom slučaju) mogu biti 100% siguran, je da u narednih 7 dana se "ispiraš", odnosno obična infuzija ujutro i naveče, s tim 100% ćeš izbaciti THC iz organizma... al ne može svako ni sa infuzijom...
Tako da ti ostaje samo tečnosti što više...(malo duže će trajati nego infuzija, ali u suštini to je isto, samo što sa infuzijom mnooogo brže se očisti org.) i drži fige, može a i ne mora ti pokazati...

P.S. To jutro, kad budeš davao urin (ukoliko se radi o skrining test) doooobro se ujutro napij vode, iii nemoj davati prvu mokraću, znači gledaj da prje toga pišaš kući (ili bilo gdje) prije testa, ii kad budeš na testu pišao, nemoj prvi "mlaz" u čašu mu dati, nego ako možeš zadnje ono što ti ostane (jer njima je dovoljno sasvim malo...) to te može izvući ...

Pozz & sretno
 
17.01.2011
17
0
0
32
e ma ovo sto cu vadit krv nije opste neki test na drogu , nego onaj obicni , ono zeljezo , šećer ,...u krvi , pa me zanima da li se na takvom testu moze provjeriti THC ili nesto ,odnosno jel se moze provjeriti da li sam pusio vutru ??
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
cistokrvan je napisao(la):
e ma ovo sto cu vadit krv nije opste neki test na drogu , nego onaj obicni , ono zeljezo , šećer ,...u krvi , pa me zanima da li se na takvom testu moze provjeriti THC ili nesto ,odnosno jel se moze provjeriti da li sam pusio vutru ??

Kao što reče "He-Man", 1 000 000% !!!
Ne, to nema veze sa tim, to je kao "sistematski", krv što će ti vaditi to je krvna slika, (crveni - vacumtainer, žuti za jetru (i dosta toga) tako da to je samo nalaz obični, nema veze sa bilo kojom drogom....

To je obični nalaz na osnovu kojeg može se vidjeti kakva ti je jetra (AST, ALT) npr, CRP (upalni procesi) NaCL, Glucosae, Kreatin, Urea i sl...)
Primjer: ukoliko je CRP povišen, znači da ima neka upala... (može od zuba pa do pluća), CRP uglavnom pokazuje upalni proces, AST i ALT i AMY su "pokazatelji" jetre, odnosno transeminaze i aminaze (amy)... te na osnovu AST i ALT vrijednosti, moze se vidjeti "kakva je jetra", odosno jel "zatrovana" (hepatotoksini)... ukoliko AST i ALT povišeni, - tad se daje infuzija (fiziološka otopina sa 5% glukoze) i to je "ispiranje" tj. ono što sam već tipkao...
Uglavnom, tu nemaš brige što se tiče vuve...(ili bilo koje druge droge...)