Kolorit grow, Purple Ryder & Auto Blue by Barbarossa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Ovako stoje stvari: gotovo je evidentno da ovaj grow ne ide u željenom pravcu. prvi problemi su počeli zbog light mix-a i mog prilagođavanja na novu zemlju koja je veoma blaga što me je odvuklo da posegnem za djubrenjem i kad treba i kad ne treba. Ono što je usledilo kao rezultat tih poteza je pH fluktacija; da bih na kraju suviše kasno uočio spidere koji su već napravili poriličnu štetu, naročito na Auto Blue. Prvi moj potez bio je prskanje neofito pirox-a u box pri ugašenom svetlu, što je uzrokovalo priličan pad temperature par sati dok sam čekao da se osuše biljke. drugi moj potez bio je prskanje duvanom na isti način i ponovo značajan pad temperature. Treći moj potez je bio prskanje neem uljem van boxa uz korišćenje ventilatora radi brzeg sušenja, opet uz popriličan pad temperature- što mu u ova tri dana predstavlja popriličan šok za biljke, jer su pistile koje su do juče bile jo bele i prave, danas potamnele i klonule, a stablo na Auto blue od podnožja prema gore poprima neku tamno ljubičastu boju. Cvetovi mi nikad u ovom periodu cvetanja nisu bili manji ali nisam toliko očajan jer se nadam da će do kraja meseca nekako izdržati i dodati koji gram. Razmišljam o defolijaciji sada par nedelja pred kraj, da bih eto i na taj način smanjio populaciju gamadi a da se u isto vreme oprabam i u toj metodi, koju do sada nisam baš podžavao. Ko zna, možda i budem prijatno iznenadjen na kraju. Pozz društvo :smoke:
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Defolijacia je zanimljiv i kontravezan trening koji se definitivno isplati probat svakom groweru cisto radi nekih novih iskustava ali se radi iskljucivo sa zdravim biljkama koje nemaju nikakvih problema. Tako da slobodno probaj ali to nece biti ni blizu rezultata koji bi mogli biti da se odradi sve kako treba al sa obzirom na okolnosti nije te bas previse ni briga
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
U principu sam čitao po stranim forumima nešto o tome i do skora sam imao zaista čvrst negativan stav o tome, ali opet me uvek kopkalo da ako ne probam uvek će mi stav biti baziran na teoriji a ne na ličnom iskustvu. Elem, ja sam proces defolijacije krenuo lagano pre nekih desetak dana, da bih poslednja dva dana malo intenzivirao skidanje listova i kasnije ću staviti sslike da vidite kako to otprilike izgleda. I kao što reče @mario339 verovatno to neće biti realna slika rezultata koji bi mogli biti postignuti, ali verovatnpo ću imati jasniju sliku. bacam slike kasnije. :)
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Ja sam svojoj napravio defolijaciju, sutra cu pofotkat kad bude upaljen box pa ces vidjet rezultat. Neznam koliko ti smisla ima bolesnu ruzicu izlagat dodatnom stresu...
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Spideri se i dalje vide na lisšću ali deluju paralisani ili mrtvi posle tretiranja, piroxom, duvanom, neem uljem. Još kad budem uklonio još lišća sa purple rydera, verujem da e problem biti u celosti resen.