Konkretni predlozi povodom izmena na forumu sa ciljem poboljsanja rada

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Po pitanju otvaranja novih tema, posebno novih clanova, ne bi bilo lose ubaciti jedan novi forum pod imenom "Cistiliste" u kojem bi se otvarale teme bez mogucnosti komentarisanja, ali, da su vidljive registrovanim clanovima sve dok ih moderatori ne odobre i prebace u forum za koji su namijenjene.
Ne poznajem tehnicke mogucnosti foruma, postoji li mogucnost da se nova tema pokrene u forumu za koji je namijenjena klikom na "zapocni novu temu" i nakon sto je zavrsena da se softverski otvara u "cistilistu"? Moderator je pregleda, pa lagano klikne "odobri" nakon cega postaje vidljiva u samom forumu, sa mogucnoscu komentarisanja, ili klikne "odbaci" pa ko zeli moze na dzenazu, sprovod iliti sahranu.
Cistiliste = raj ili pakao
Za starije clanove, posebno one kojima se pobrka kompas, pa pocnu spamati temama i postovima, uvesti zute i crvene kartone. Prvi zuti za opomenu, drugi zuti povlaci crveni i hop u cistiliste. Kao da su novi clanovi u pitanju. Nova tema u cistiliste, pa ako prodje prodje, ako ne prodje nikom nista.

U forumu "Medicina" ne treba postojati tolerancija prema spamu. Momentalno crveni karton. Sa zdravljem nema zaebancije.

Coveci imaju nekakvu urodjenu potrebu da teze idealizmu, da im je sve potaman i da svaki problem rjesavaju sa sto manje ulozenog truda, sto i nije lose, ali zivot tada ne bi bio pretjerano interesantan.
Zasto bi clanovi u prvom postu koji procitaju morali pronaci odgovor na pitanje koje ih zanima? To mi dodje kao da uzmem neki krimi roman da procitam i istog trena okrenem zadnju stranicu da procitam ko je ubica, bez da znam ko su zrtve i ostali likovi u romanu.
Tako i sa forumom. Citajuci sve i svasta upoznajemo se sa zajednicom i likovima koji tu vise ili se povremeno pojavljuju, sa njihovim vrlinama i manama, kao i sa gorucim problemima.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Evo za početak riješite ovaj problem sa nestajanjem poruka, i nestizanjem poruka u inbox....
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Svi novi clanovi dobijaju email i privatnu poruku slijedeceg sadrzaja:


Zdravo {username},


Drago nam je da ste odvojili par minuta vašeg vremena da ostvarite registraciju. Šta sada?


Obavezno pregledajte slijedeći link da se upoznate bolje sa pravilima foruma:

https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/


Poslije pravilnika pogledajte mapu foruma:

https://www.vutra.org/threads/mapa-foruma.13678/


Ukoliko ste početnik i želite da uzgajate odaberite sebi slobodnog mentora:

https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/


Uživajte u čitanju i konverzaciji sa članovima foruma. Poštujte druge članove i ne otvarajte previše tema odjednom. Prvo se predstavite forumu i kažite ZDRAVO! I nemojte zaboraviti da Moderatori i Administratori imaju pravo i obavezu, čak i bez obrazloženja, banovati/udaljiti učesnike sa foruma ukoliko ocene da je njihovo ponašanje/postupanje neprimerno i da nije u skladu sa pravilnikom Foruma.


Hvala!

Vaš Vutra.org Tim
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Ovo je nova fora ili je već bilo? Ako je bilo ja recimo taj mejl nisam dobio.

U svakom slučaju dobar korak u pravom smjeru po mom mišljenju.

Edit:

Povodom "čistilišta" - nekako mi to muti baru previše u smislu komplicira stvar, ali to je samo moj sud nek vide moderatori/admini da li bi to napravilo više posla nego koristi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pa tesko jer onda mora i sponzore tamo ubacit sto i nije toliki smor ali jdnostavno mi komplikuje zivot. Meni je bas ona plava grob za oci ali ukusi su razliciti :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Aaaa nemoj tako šefe ;) Vjeruj mi da je prefinjena, i vrlo je diskretna! Kad mi se mota neko oko ledja dok sam za kompom, a plava tema je na snazi, nema bojazni da će neko nešto da posumnja, a kamoli da provali. Dok ova zelena baš bode oči ! Ako nekada budeš u formi da poradiš na tome, znaj da će biti onih koje ćeš zaista usrećiti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazer

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Off topic: @Dzparanoja jel ta kolor šema nešto ovog tipa:
mc.png
Ako je, to je nešto u šta sam buljio (i još buljim) već ohoho godina :D Ali što veli vutragenjo ukusi su različiti...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ma jok, sve je prefinjenije.... a korisnički interfejs plave teme je funkcionisao perfektno
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
nije ta, to bi bilo katastrofa :) ovakva je bila

image.png


koristio sam tu plavu tek kad smo presli na ovaj novi forum i izgled, al sad sam se vec navikao na ovu trenutnu koja je bas super :)

a sto se tice ove teme, samo bi nekome nesto branili ccc.. :rolleyes: :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Slažem se sa tarzanom, ništa braniti "Sve Svima, a ne samo njima" treba da nam bude slogan. Što se više ljudi educira tim bolje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Tarzan

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Ma ljudi nisu u pitanju zabrane nego više ograničenja i to dok se ne pokaže dobrim u smislu da čita postove/pretražuje i ne smara ljude sa pitanjima koja su milijun puta postavljena (i odgovorena) ;)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Edit:

Povodom "čistilišta" - nekako mi to muti baru previše u smislu komplicira stvar, ali to je samo moj sud nek vide moderatori/admini da li bi to napravilo više posla nego koristi.

Aj' da ti pokusam tu baru izbistriti :)

Ovo je trenutna statistika foruma:
Tema: 11.663
Poruka: 344.514
Članova: 41.490
Da bi novi clan otvorio novu temu (to "novu" nemoj doslovno prihvatati, jer od 11.663 vec otvorene teme tesko da ce se naci neko sa potpuno novom idejom) morace visiti na forumu danima da bi se upoznao sa kratkim sadrzajem, jer u pravilniku, clan 2, jasno stoji da se teme ne ponavljaju. Zamislimo sada clana koji uspije uskladiti inspiraciju sa slobodnim vremenom da pokrene novu temu, ne naslov sa jednim linkom prema jutjubetu u trajanju od par sati, vec osvjezavajuce interesantnu temu sa puno teksta koji je sam pisao. Sjedne sav sretan da napise, a ono trt, nece da moze, jer je novi i moze samo da cita i odgovori ponesto u vec postojecoj temi. Cisto sumnjam da ce ga inspiracija drzati dok ne ispuni predlagane uslove, bez obzira da na raspolaganju ima svo slobodno vrijeme ovog svijeta.
Sa druge strane, pod pretpostavkom da su moderatori, poput Powerotija, stari clanovi i da su jako dobro upoznati sa forumom, njima ne bi trebao biti problem da temu koja se nalazi u cistilistu odobre za namijenjeni forum, jer bi po automatizmu trebali znati da takva tema nije pokretana, bar, u zadnjih dvije - tri godine.

Groblje je krcato, teme se tamo guzvaju i treba stremiti sprecavanju da se one kojima je sudjeno da preminu, uopste, pojavljuju na forumu, onoliko koliko je to moguce.
 
04.05.2012
178
169
43
39
Ja bi predložio da se otvori podforum u kojem bi ljudi pisali smoke reportove sorti koje su probali. Puno lakše bi se ljudi mogli odlučiti na sortu za uzgojiti, i da to bude tipa: Sorta XYZ. Cvijetala XY dana, Ubrano XY grama suhog, sušena XY dana, miris-rad-trajanje : Takvo i takvo. Za par postova, moglo bi se znati više info o određenoj sorti nego kroz search da se traže završeni growovi ili neka iskustva , jer ljudi mogu pisati o svojim iskustvima sa završenim proizvodom, dok kroz grow dnevnike mogu vidjet iskustva uzgoja. Ispricavam se ako upadam kao padobranac, ali piše članstvo i ideje, pa je to moja ideja eto :D
 
04.05.2012
178
169
43
39
Da, ali ne kao tema, već kao zasebni podforum na recimo forumu marihuana, gdje se može otvorit tema o toj i toj vrsti, i onda tu pisat. Možda se varam, al bilo bi nekako preglednije, interesantnije
 
10.04.2015
35
33
18
48
Ja se nerazumem mnogo i IT,ali ako bi mogao ovaj pretrazivac malobiti precisniji,na primer da je zadata rec trazena u naslovu teme i slicno tome. ima puno stvari koje sam gledao a nemogu ponovo naci nikako. i vidim da masa ljudi ovde pitaju 100000000puta istu stvar i 100 istih tema. malo olaksati pretragu i bice zadovoljniji korisnici i urednici-moderatori nece opominjati. Inace je sve super.
i jos jedna stvar,novi clanovi vole da pitaju koji strain je najbolji koliko prinosa....... treba napraviti tablicu(vlastitih iskustava moderatora ili koga vec,a ne seed bank-ova) u time smeru
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pretraživač traži vrhunski ali sa početne stranice, čim ovako tražiš iz teme dolazi do grešaka. Sa početne stranice pronađe temu, dovoljno je samo prva tri slova ukucati. Ja se slažem da se može poboljšati, prijašnji je bio puno precizniji i učinkovitiji od ovoga sad.
 
10.04.2015
35
33
18
48
Pretraživač traži vrhunski ali sa početne stranice, čim ovako tražiš iz teme dolazi do grešaka. Sa početne stranice pronađe temu, dovoljno je samo prva tri slova ukucati. Ja se slažem da se može poboljšati, prijašnji je bio puno precizniji i učinkovitiji od ovoga sad.
npr ukucas svetlo,meni je logicno da prvo izbaci Svetlo ali ono iz vodica za pocetnike,a ono izbaci hiljade dnevnika i pitanja tobuni nove clanove a pogotovo lenje pa se otvara mogo glupih tema

i mozda bi najbolje bilo prvih 7 dana, ako je to izvodljivo, za nove clanove ograniciti vidljivost tema na:vodice svih vrsta i svega sto se tice upoznavanja foruma
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.