Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Krema od ulja

Diskusija u 'Medicina' započeta od jaksa8, 22.10.2016.

1. jaksa8

jaksa8 COB-DWC

Učlanjen(a):
    18.11.2011
    Poruka:
    323
    Sviđa im se:
    839
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +963 / 0 / -0
    Pozdrav svima...
    Unaprijed se ispricavam ako ovakva tema vec negdje ima ali nisam je uspio naci...
    Znaci radi se o izradi kreme od dobivenog ulja za vanjsku primjenu..
    Dali netko slucajno ima kakav recept ili savjet kako da je napravim??
    Trazio sam ali nemogu naci a nezelim da upropastim ulje...
    I jos nesto dosad sam pravio ulje s 96% alkoholom ali vise ga nemogu nac ali imam medincinski benzin dostupan...Dali mogu s tim napravit ili da trazim alkohol?

2. Sensi Star

Sensi Star Aktivan Član

Učlanjen(a):
    26.07.2016
    Poruka:
    625
    Sviđa im se:
    1.134
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.528 / 4 / -1
  3. mario339

mario339 Medical Grower
    Grow Support

• Medicina Podrška
    Učlanjen(a):
    26.08.2012
    Poruka:
    1.758
    Sviđa im se:
    5.883
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +6.560 / 4 / -0
    Ja radim kremu sa 100ml kokosovog na 1 ml ulja a istim omijerom sam koristio i nevenovu mast ona malo neutralizira miris ulja ako netko ima ulje koje je puno klorofila pa se jace osjeti

• Informativno Informativno x 1
  4. nexus777

Učlanjen(a):
    01.09.2016
    Poruka:
    13
    Sviđa im se:
    1
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Mario ,
    dali si se mozda negdje raspisao o tome (nisam uspio pronaci) , za sta sve koistis tu kremu ?

Hvala

5. mario339

mario339 Medical Grower
    Grow Support

• Medicina Podrška
    Učlanjen(a):
    26.08.2012
    Poruka:
    1.758
    Sviđa im se:
    5.883
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +6.560 / 4 / -0
    Ja je koristm za blaze bolove u ledjima i zglobovima a primjena joj je jako siroka e sad ovisi za sta nekome treba pa samim tim varira kolicina ulja

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  6. jaksa8

jaksa8 COB-DWC

Učlanjen(a):
    18.11.2011
    Poruka:
    323
    Sviđa im se:
    839
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +963 / 0 / -0
    E super to me zanimalo...napokon omjer znam...hvala svima...
    Sad odo pravit ulje :)

7. zlavjestica

zlavjestica Superstrpljiva neurotichna konsultantica
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    12.05.2012
    Poruka:
    1.030
    Sviđa im se:
    1.523
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +1.549 / 1 / -0
    inace krenu mozes raditi sa bilo kojom masti...ovisi za shto chesh kremu koristiti...ljudi kominiraju onaj shea maslac ili kakaov maslac..ili kao mario kokosov maslac..nevenovu mast ili od cajevca..ili najobichniju biljnu bazu kakvu koriste sve apoteke...ovisi za shto chesh kremu koristiti...npr.ako imash problem sa samom kozhom,tada uzmesh mast ( biljna mast dobijena od pojedinih biljaka/plodova :kokos,kakao, itd . ) koja je i sama po sebi uchinkovita/ljekovita za kozhne probleme....a ako ti je mast/krema za bolove..tada zaista mozhesh koristiti obichnu bazu..ili bilo koje ulje-ako je za masiranje...
    uglavnom,za pravljenje kreme/masti sa dodatkom ulja, se mozhe koristiti 101 baza...mozhesh kombinirati i dodavati,mixati i sa drugim uljima...sve ovisi o namjeni, tj. bolesti/simptomu/stanju koje zhelish tretirati...

8. trubabuba

trubabuba Aktivan Član

Učlanjen(a):
    20.06.2014
    Poruka:
    601
    Sviđa im se:
    263
    Trofej poeni:
    83
    Ratings:
    +347 / 1 / -0
    pitanje vezano uz kreme.
    dali se kod koristenja kreme, dakle vanjska upotreba, moze na testovima za vutricu naci to u krvi/mokraci...?

9. Stu

Stu

Učlanjen(a):
    21.08.2016
    Poruka:
    36
    Sviđa im se:
    71
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +72 / 0 / -0
    Evo ovo sam naso na jednoj stranici.. Please note, although the salve will not get you high, it may still cause you to test positive in a drugs test. Znaci moze

10. grouchy

grouchy khoo-vakh!

Učlanjen(a):
    16.08.2013
    Poruka:
    1.151
    Sviđa im se:
    1.101
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +1.386 / 7 / -4
    da i ja nesto pitam :D
    moze li se koristiti hash oil za kreme, onaj sto dobijamo kad odstoji u solventu par dana pa cekamo da ispari, ili treba da ga dekarbonizujemo u rerni pa tek onda napraviti smesu?

11. CilI

CilI Habanero Maya Red
    Grow Support

• Medicina Podrška
    Učlanjen(a):
    24.10.2012
    Poruka:
    6.572
    Sviđa im se:
    5.640
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +6.820 / 4 / -0
    Ja kremu uvjek radim sa rso uljem. Treba dekarbonizaciju napraviti.

12. grouchy

grouchy khoo-vakh!

Učlanjen(a):
    16.08.2013
    Poruka:
    1.151
    Sviđa im se:
    1.101
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +1.386 / 7 / -4
    da, ok, ali ja vec imam hash oil, pa sam mislio da ga odradim u rerni i napravim kremu; tu je zayeb da li ce delovati, ili moram da radim rso?

13. Minja3

Učlanjen(a):
    13.10.2010
    Poruka:
    57
    Sviđa im se:
    82
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +117 / 0 / -0
    thc - i thc-a : cit:

You may be wondering, what exactly is THC-A Crystalline? Well, before THC is combusted (lit on fire or vaporized) it sits in its raw acidic form, also known as THC-A. THC-A by itself is completely inactive, meaning if it is ingested it will not get you high (but it does have an extraordinary amount of medicinal benefits). When THC-A is activated through heat in a process called decarboxylation, the acidic carbon atom (the “A” in THC-A) is removed leaving behind the psychoactive THC that so many of us know and love.

Ovi prave 99.99 thc ..

[Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.

Kremu , tj melem možete napraviti kako je opisano za otapanje u maslinovom ili nekom drugom ulju u koje se dok je još toplo doda malo pčelinjeg voska - sem u kokosovo ulje koje je čvrsto na sobnoj temperaturi . Pčelinji vosak zgusne ulje i ne smeta kasnije kod nanošenja na kožu . I sasvim mali komadić voska zgusnuće ulje dovoljno da se ne razliva . Bolje staviti malo pa dodati posle ako je mnogo retko nego previše pa da se skameni .

Sveže cvetove možete ostaviti u ulju desetak dana i dobićete bazu za lekoviti melem, jer ko što piše konoplja je lekovita u svakom obliku . ( sem za teške boleštine gde se treba pridržavati procedure i brojki ) Za kožne bolesti poslužiće i sirovi kanabis a može se dodati i neka druga travka u ulje .. vrailovka, trava iva, kantarion, hajdučka trava, ruzmarin, lavanda ...

Bilo bi lepo kad bi mogla da bocnem u dvorište i neku ljubičastu lepoticu sa lepljivim cvetićima ...

Preporučite stranicu