Kupovina internetom i sigurnost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ekipa, naj sigurniji i naj manje riskantan način ( to se odnosi za one sumnjićave, jer sam i sam bio/ostao takav :icon_lol: ) je da naručite na POSTA RESTANTE. To znaći, da vam pošalje paket, poštu ili što već na glavni poštanski ured u vašem mjestu, ili bilo gdje drugdje u državi... Ako vam se da voziti iz Osijeka u Dubrovnik! hahaha

Npr: Pero Perić
POSTA RESTANTE !0000
Zagreb

I nakon par dana odete u glavni poštanski ured u Zg i podignete poštu. Nitko vam ne dolazi na vrata, i nema šanse da može biti kakva saćekuša... Mislim, bili bi debilni :eek:hno:
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Da se nadovežem na taj primjer, upravo sam jučer kasno navečer primila mail od Aliena (u odgovoru na moj upit u nestizanju pošiljke) gdje mi savjetuju da odem provjeriti u poštu. Primjer im je malo lud, ili ne kontaju da je ovdje sadržina paketa ilegalna i da se tako maksimalno izlažeš riziku. :eek:hno:

Također su mi spomenuli da je moguće da se pošiljka vrati njima ako iz ovog ili onog razloga ne stigne na destinaciju...znači da imaju nekakvu povratnu adresu.

U svakom slučaju, nema teorije da se odem na poštu raspitivat o tom paketu. Žalosno je jedino to (osim mojih izgubljenih 75 €), što se sad neću usudit growat neko duže vrijeme. :sad2:
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
da je tvoj paket u pošti a nisi ga predigla xy dana vec bi se vratio pošiljatelju
ti si njima slala novac u pismu a oni tebi preporuceno il obicnom poštom?
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
@Power
Slažem se, koliko god živaca da sam izgubila, bilo bi mi puno lakše čuti da im se vratilo. Ovako ništa od growanja i ostaje mi samo mizerija :(

@maki
ja sam slala lovu u pismu, avionski, a oni meni (valjda) običnom poštom, ili kako već šalju, ne znam da li šalju prioritetno (avionski) ako nije preporučeno.. uglavnom, ja sam izabrala opciju seeds, kako već ide i nisam tražila preporučenu pošiljku.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
hm,ma pitam radi djela oko pošta zadržala poštu al to nema logike,oni bi to napravili kada bi mislili da si ti obavještena a ustvari nisi iz x razloga al opet bi nakon 5,7,ili 10 dana vratili poštu nazad

zato je preporucena pošta mnogo sigurnija jer se po njoj manje prčka i manje se gubi jel se više pazi,ima drugaciji status,mora ti je osobno uruciti

a u k.... predpostavljam kako ti je....
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
jesi im pisala? što kažu? meni pošiljka od Dutch passiona putuje već 2 tjedna i nikako da stigne, rekli su mi da ako ne dođe do kraja ovog tjedna onda dobivam pare natrag ili šalju opet...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
:signs053:

Meni nisu spominjali uopće vraćanje para! Kako si uspio to dogovorit? Ako tebi misle vratit pare na vidim razlog zašto ne bi vratili i meni. Meni su napisali samo da bi bilo najbolje provjeriti u pošti (što ne namjeravam ni u ludilu) i da je moguće da poštar nije znao točno kamo uručiti paket i slične gluposti. Maniac, javi molim te ako će ti vraćat pare da ih uzmem na red. :crash:
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
the Dreamer je napisao(la):
:signs053:

Meni nisu spominjali uopće vraćanje para! Kako si uspio to dogovorit? Ako tebi misle vratit pare na vidim razlog zašto ne bi vratili i meni. Meni su napisali samo da bi bilo najbolje provjeriti u pošti (što ne namjeravam ni u ludilu) i da je moguće da poštar nije znao točno kamo uručiti paket i slične gluposti. Maniac, javi molim te ako će ti vraćat pare da ih uzmem na red. :crash:

uvjek postoji mogucnost poštara-dostavljaca fušera nisi prva ni zadnja,možda je tvoje pismo-paket uistinu u pošti bez da si obavještena,u normalnim okolnostima ideš na poštu provjeriti,u nenormalnim čekaš da se paket vrati pošiljaocu i narucuješ drugom metodom-s preporukom osobno da primiš
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
hvala power, ma toliko sam rastresena u zadnje vrijeme sve neka sranja, pa uopće više ne kontam šta čitam :eek:hno:

maki, ne vjerujem da ću ikad naručit preporučeno, too risky... a pogotovo s obzirom na moju ludu sreću da mi prva narudžba u životu prođe ovak loše.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ja sam prvu platio wester unionom i odrali me ko vola al nije me bilo briga,danas narucio novu preko visa kartice,platiš instant,na racunu ti nema naznaka od seedkuca,dobiješ max brzo i diskretno zapakovano.

kad bi me i uhvatili na pošti sa sjemenkama,99% sam uvjeren da mi nebi mogli ništa u procesu....al to sam ja a ne smatram se hazarderom nekakvim

ja kužim tvoj strah i on je opravdan,samo za paniku mislim da nema argumenata

i plz nemoj misliti da si nesretna,to je loša vibra koja se akumulira i ponavlja,budi na oprezu al misli pozitivno:bis:

btw. gdje je post od covjeka koji je pao na pošti i kako je to završilo?
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Maki, kužim te i većinom se slažem s tobom, međutim mene nije "strah" padanja, kazni, zatvora i štajaznam čega, nego zbog ostalih okolnosti koje sad ovdje neću nabrajati ne mogu si priuštiti da me se povezuje s time nikako, previše toga je na kocki.

edit: i mene interesira što je s tim ljudima koji su pisali po forumu da su pali, poslije više ni traga ni glasa. (kao da su zaista pali u neku rupu ili gdje :icon_lol:)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
samo da napomenem danas sam primio mail od tipa iz jedne kuce neznam dali smijem reklamirati pa za sada necu sa brojem moje pošiljke i stranicom na kojoj pratim svoju pošiljku i tocno znam gdje se nalazi i kad je gdje zaprimljena....super stvar!
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
zar normalna pošta nema svoj broj,npr preko city ex su svi nacini mogli biti praceni unosom broja u sustav,provjereno,a danas takav sustav ima i HP i obicna pošta,meni je lik dao stranicu svoje pošte i broj pošiljke
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
obicna (regular) pisma se ne zavode pod brojem (nemaju tracking number), ali preporucena, vrednosna i sva koja idu kurisrkim sluzbama da. ona se moraju uruciti na ruke uz potpis i imaju svoj prateci broj