Legalizovanje svih droga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
sada narkomani obicno trunu po zatvroima, a to nije rješenje problema. bi li bolesnog čovika stavia u zatvor ? a da je npr. heroin legalan ti narkomani nebi bili u zatvoru. ovako u zatvoru samo troše novac, i sve gore im je, kad iziđu da ne pricam. da je legalan pristupalo bi se narkomanima s druge strane, ljudske strane, nebi išli u zatvor nego bi išli po lijecnicku pomoc, pomagalo bi im se da prebrode to, tako kad "ozdrave" da mogu nastaviti normalan zivot, a ne da u zatvoru budu jos triput gori pa kad izidu nebi ih ni James Camerun izvuka koliko su duboko. cijela ta ideja zatvora,popravka i izlaska na slobodu nema smisla niti malo, u zatvoru tek skuješ zanat, okružen si budala i kriminalnim genijima, malo se ispokaš, nabildaš, nacitas i izides vani kao jedan dipl.ing. Krimi rada ... Bi li se smanjia broj ovisnika ? pa najbolje je pgoledati zemnlje koje su legalizirale teške droge ( mislim na Španjolsku prvenstveno ) i kako njima ide,njihove podatke i statistike. da mogu kupiti heroin u trafici sigurno nebi sad osa i kupia ga, kupia si mozda neki ekser, srebrne orbit žvake i gram haša nekog :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crunkisi

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
ma zatvor nije rješenje .. ali bogami ni "pucaone", ka šta je lik prije tebe reka.. ne vidim smisao.. i dalje su ti narkomani "neupotrebljivi", pucali se po šporkin ulicama ili u sterilnoj, toploj sobi.. i dalje tijelu rade štetu. da se razumimo, i one vjerske komune isto nabijen na k*rac. ono tamo bi svrstala pod psihičko zlostavljanje, silovanje uma.

jedino šta mi ima smisla je društveno korisni rad.. i općenito rad, učenje, kvalificiranje čovika za nešto..

ti možda nebi kupia zeru žutoga u trafici, al ko zna koliko njih baš bi.. :S nako, za provu.. i eto đavla! zajebana je to stvar..
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.204
358
I kod nas narkomanima nije loše. Prije će završiti na liječenju nego u zatvoru. A onda lijepo u ambulantu, kuc kuc preko reda po metadon, pa na ulicu po zamjenu. I tako u krug.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
šta je vama previše toga bi propalo da se sva droga legalizira.... nije to "onima gore" u interesu (i ne, ne mislim na vladu i premjere i ostale marionete)
 
13.06.2013
0
27
13
Ja sam protiv droge u potpunosti a marihuana ni nije droga nego lek.Zabranom koriscenja marihuane nama su ugrozena gradjanska prava da biramo kako cemo da se lecimo.Ja imam 48 god.svake godine uzgojim sebi 3 biljke vise od pola podelim sa drugarima.neprodajem nikad,na to gledam kao kad naprimer nekog boli glava a ti imas andol u dzepu nepitasga hoces da ti prodam andol niti dali hoces lek nego ponudis a ponudis i kao preventivni medikament normalno.ja kod doktora samo kod zubara idem i dva puta godisnje dajem krv,kao dobrovoljni davalac.iz humanih razloga jer sam privatnik i nemam slobodne dane od toga al se licno ja bolje osecam.jedino sto imam je to da mi posle mesec dana stignu rezultati da sam zdrav al to znam i sam.Zabranu koriscenja marihuane smatram kao poslednji CINIZAM od strane drzave jer zamislite da marihuanu neuzimate preventivno da ste stvarno bolesni.oni ce vam nametati po svaku cenu njihove lekove od kojih ce ih pola biti zabranjeno za 10ak.god.Mozete da kupite naprimir 2-3 litre rakije da se ubijete ko svinja-to je zdravo.a ako vas uhvate sa dzointom odgovarate za to kao kriminalac.ovo je moje vidjenje stvari.TREBA SE BORITI PROTIV SISTEMA A ZA OSTVARIVANJE GRADJANSKIH PRAVA BEZ OBZIRA U KOJOJ DRZAVI ZIVIMO.
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Ostale narkotike nebi ni komentirala jer danas iz raznih labaratorija izlaze svakakva sr..nja ,koja mogu da naskode..ali ja nekuzim zasto jos nisu legalizovali nama dragu biljcicu koja ima dosta lekovitih svojstva za pomoc bolesnima,a ja osobno nasu biljcicu nedozivljavam kao drogu ,vec uzivam u njenom konzumiranju..zapalis jednu i sve bude krasno i lipo..:) :)
 

Wlj

10.09.2013
6
2
0
Sto se tice legalizacijesvih droga,ja sam za. Neko je gore napisao da bi se jos vise ljudi navuklo na heroin,ali da li je to istina?Ti ako hoces da probas heroin,reci da li ti je dostupan ili nije? Ja npr koji nemam veze sa tim bih ga mogao nabaviti za 15 minuta,ali sreca pa me te stvari ne zanimaju :) Drugo,legalizacijom bi se stvari samo stavile pod kontrolu. E sada,postoji tu i jedno ali,a to je neprijavljen novac (mnooooogo novca) koji drzava koristi za raznorazne stvari i to je po meni jedini razlog zbog kojeg su droge nelegalne a alkohol i duvan legalan.
 
16.04.2013
19
21
3
Mislim da je preuvelicana stetnost droga uopste, ljudi su danas zavisni od svega i svacega sto nema veze sa drogom, krivi se droga a ne covek koji je uzima on je bolesnik ali se on ne leci nego se zatvara malo je sizofrena cela ta prica. Sve treba da bude legalno dokle ne ugrozava drugog, to sta cu ja da radim sa sobom to je samo moja stvar i u to ne treba niko da se mesa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
14.09.2011
9
9
3
46
Što se RH tiče (kao turističke zemlje) bilo bi nam svima bolje da se legalizira kanabis (medicinski i industrijski), speed i prostiucija. Onda lupit porez od 60% na te tri ''gospodarske'' grane. premalo mi koristimo 1244 otoka i onakvu obalu. premalo. neki bi dali dupe i promjenili vjeru da imaju to sto imamo mi. a ono, glavna atrakcija navecer po manjim gradicima u dalmaciji je beskrajno djiranje po rivi, sladoledi, kokice i slicna sranja dok nam je klijentela ocaj na kvadrat. svabe s brkovima i carapama koje bez blama nategnu do koljena, ceske obitelji s nemogucim frizurama... to sve treba odjebat jednom zauvijek i dofurat prave turiste koji imaju love a zeljni su provoda. kad kazem "provoda" onda stvarno mislim na provod. jebalo ih radno vrijeme u ######. ...treba pravit partijane po tim otocima i dovesti poludrogirani svijet koji nezna kud će s parama!!!!
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.098
163
Osetim miris vasih hedova
Spid i ostale hemije su toliko sr*nje, imao sam priliku da probam spid i nikada vise ne zelim da budem u blizini kad se uzima, rekao sam da samo vutra i nista drugo vise za mene ne postoje.. :)
Znaci samo GANDZU legalize a za ovo sve robija, ili mozda jos bolji predlog, lepo za zavisnike se otvori ambulantna i kad im trebam heroin odu i upucaju se i sve ok, ne moraju strahovati ljudi oce im neki narkoman zabosti noz, ili bilo kako nasrnuti na njih, kriminal bi znatno opao u drzavi i neka bezbednost bi bila, opet bi se nesto na bolje pokrenulo, neki moj predlog. :spcartman:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
hahah, vutromane, stereotipi žešći. ne kažem da imaš predrasuda, ali imaš... :p nek nam dolazi tko oće, samo da troše pare i da ne kradu (takvih imamo i doma previše).

osobno, nisam za legalizaciju svih droga jer sam veliki protivnik kemije. kemijske droge stvaraju svakojakvi "majstori" po garažama. kad bi to bilo legalno, ne bi se prodavalo iz garaža nego bi to morali raditi posebni labosi ili farmaceutske tvrtke, a njih mrzim i prezirem iz dna duše.

[edit] uz sve to, znamo i koliko su kemijske droge štetne za zdravlje, tako da bi to bio samo još veći teret za državni proračun i HZZO [/edit]

legalizacija prirodnih droga da, vutra, gljive i pejotli, salvija (za hardcore trippere bez straha) itd.

kad smo već kod gljiva, imam 6 cake-ova na inkubaciji pošto više nemam mogućnosti za indoor biljke, a treba neki hobi imati... :p