Lemon skunk, Super bud, Auto bomb 12/12 od početka!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
Ipak sam odlučio otvorit dnevnik da podjelimo ovo skupa i ako zapne negdje da uskočite:
Sjeme GHS..
Auto Bomb 10 komada (fem)
Lemon Skunk 10 komada (fem)
Super Bud 5 komada (fem)
Rasvjeta-HPS sylvania 600w
Zemlja-Terra Magma
Ventilacija-(zasad jedan kućni vent unutra)
temperatura kad je lampa upaljena 27-30,a po mraku od 16-19..
Reflektor-kućna izrada (podsjenčani lim)
gnojivo-Plantella (jedan-dva puta list, nakon toga cvet)

Da krenemo box je obljepit ukrasnom folijom samo ona druga strana naravno (ima joša par rupa koje nisam obljepio al u gužvi sam,bit će rješeno), dimenzije boxa su 1,2x1,2m. Ventilaciju ću sredit u narednih par dana jer vidim da im fali svježeg zraka,nemože to sve jedan vent zamjenit,nema upuha ni ispuha,otvorim box po par puta dnevno da uđe zraka..Što se tiče posuda imam one dugačke posude što trebaju pregrade al ja namjerno nisam stavio pregrade da vidim kako će ispast,znači korijen će se upetljat al to ne bi trebalo smetat,mislim da je ovako bolje jer korijen ima dosta prostora,a planiram ih baš do kraja ovaj put odradit(posude su dugačke metar, a u svakoj je pet biljčica).
Evo i sličica da vidite kako to sve izgleda, biljke su u posudama od 3.11 KOLEKTIVNA:



Lemon Skunk:



Auto Bomb:



Super Bud:



to je to do sljedećeg updatea. pozdrav svima :eek:vca
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
Pa bilo je i meni zanimljivo,morao sam probat :D Mislim da ne može bit loše,jednostavno ne vidim razlog da im nešto neće pasat..
Treba eksperimentirat,jako sam zadovoljan napredkom u ovo kratko vrijeme,pogotovo auto bomb-om :D Ali to je automatic i treba joj 60-70 dana do kraja pa je normalno da je naprednija..Inače sam jako zadovoljan sjemenkama jer od 25 komada primilo se 24 što je jako dobro..:sun2:
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Malo me strah što će zapetljat korijen (to mi dođe kao da su kažnjenici, vezani lancem - lakše je manipulirat eventualno problematičnom biljkom - iznijet je i van boxa, ako treba - ovako nosiš cijeli red :)
Nadam se i da se ta dva reda autoflowera neće previše buniti na 12/12.
Koliko litara zemlje po gredici imaš? Terra Magma je već puna nutrijenata, rekao bi da ne trebaš gnojit za vegetaciju, al opet - imaš dobro svjetlo...u svakom slučaju, super si to naredao, buduće more zelenog je posijano!
Želim ti uspješan grow popraćen zanimljivim dnevnikom! :)
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
usrname je napisao(la):
Nadam se i da se ta dva reda autoflowera neće previše buniti na 12/12.

kaže GHS da se neće buniti, evo ovako piše u opisu od Auto Bomba:
FLOWERING INDOOR:7 weeks auto-flowering. Can be flowered at any photoperiod between 12 and 18 hours of light per day.

Valjda ne lažu :D
.
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
pa automatici kolko ja znam bili oni na 24/0 -- 18/6 -- 12/12 -- 12/1 rezimu bilo kom od navedenih procvetace izmedju trece i cetvrte nedelje i cvetace do kraja bez problema.. zasto bi se bunio? da treba da mu prebacujes rezim sa 18/6 na 12/12 ne bi bili automatici nego regular plant :p
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Da, ako ti se zuri, prebaci na 12/12 jer imas brdo automatica u prodaji koji to zapravo nisu nego zahtijevaju fotoperiod.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Naravno da može automatik na 12/12. Samo kažem da bi po pitanju prinosa zdravi i stabilni automatik vjerojatno više dao uz više svjetla. Sa 12/12 ga zakidamo za 6 sati svjetla koje inače može primit a i dalje cvjetat, teoretski bi mogao dati i do 30% manje od svojih mogućnosti. Ne vjerujem da je deklarirani prinos od strane GHS-a dobiven na 12/12. ;) Ali zato je tu dnevnik Ludog dima da nešto naučimo, samo razmišljam naglas, želim mu naravno brz i uspješan grow sa kvalitetnim rezultatima :)
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Ovo cu sigurno pratiti srecno,ja bi za svaki slucaj spremio mrezu,tako ces najlakse odrzati jednaku udaljenost od lampi,jer eto jos jedne mane zajednicke posude,nema pojedinacnog rotiranja,dizanja,spustanja.....ona mreza za krastavce se meni mota po glavi...ima milion nacina a mozda i budu sve iste visine...pozzz
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
Hvala svima na dobrim sasvjetima i podršci..Uvjeren sam da neće bit problema oko zajedničke zemlje i auto bomb-a jer će on prvi bit gotov,a lemon i super bud cu ostavit duže koliko god im bude trebalo...Biljke će biti sigurno približne visine jer imam dosta iskustva u 12/12,znam već kako to sve izgleda,nemože me ništa posebno iznenadit..Dobro je što mogu premještat te velike posude,npr sve 3 vrste su u istim posudama pa ih mogu micat (one koje budu manje naprednije stavim odmah ispod lampe da ojačaju) ali ne vjerujem da će biti problema,zasad sam jako iznenađen napredkom,nisam još ovako nešto vidio na 12/12,pogotovo auto bomb..Malo sam u gužvi ovih dana al proci ce i to,posao jbg :)) Pozdrav svima
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
super fora,imam i ja te pravougaone saksije,mislio sam da ih iskoristim nekako-sad si mi dao ideju-hvala xD
tacno cu da nafilujem vege box sa njima(kad ga zavrsim naravno,nadam se OVE godine rofl),samo sto bi ja IPAK podelio nekako na segmente(nekim dascicama il' tako nesto)-zbog korena,nekako mi maler za'ebavati se s'tim-da svaka ima 'svoj' deo,a opet su sve u istoj saksiji-ako me razumes..

super izbor straina !
sretno!
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
Par slika da vidite napredak u 4 dana..ja sam stvarno šokiran,pogotovo ovim auto bomb-om :)) Napravit ću za par dana detaljniji update..sad sam stvarno u gužvi..PEACE :bananica



















 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
Evo uhvatio malo vremena pa da nabacim nešto :))

Sutra kreće i prvo gnojenje..evo slika..

Evo prvo jedna usporedba
17.11.
20:11

Auto bomb:


Po redu (po posudama,odozdo prema gore)
Lemon skunk,super bud,lemon skunk:


Super bud,lemon skunk:




Mogao sam to i bolje uslikat al nemojte zamjerit malo sam odsutan od neke domacice bolesne..:D
Jbg puši se domaja dok ovo ne bude gotovo a kad zavrsi bit ce veselo..:))
Iznenađen sam stvarno auto bombom jer nemogu vjerovat koliko raste a nisam jos ni pognojio..Nisam još rješio upuh i ispuh,imam još uvijek onaj vent kućni u boxu koji puše po njima,naravno ne prejako..Otvorim prozor na 2 puta po sat vremena da im uđe zraka i otvorim malo box da se izbalansira zrak :D
Zdrave su jako,nemam nekih problema baš,nisam ni ph minus od frenda još donio jer vidim da su jako zadovoljne sa uvjetima da im sve paše,vidjet ćemo u cvjetanju,ali isto mislim da neće bit problema..Ma ja mislim kad netko stalno pipka po boxu,otvara,gleda ih svaki sat vremena da će onda nastat problemi,stvarno mislim da u cjepidlačenju nastaju problemi..Smatram da njima paše mir i ne vole kad ih se jebe i dira svako malo..Ja otvorim 2 puta dnevno i to je to,nekad i jedanput,ali ne znači to da ih manje volim od ovih nestrpljivih sto otvaraju malo-malo :))
Ja budem mislima uz njih,stalno mislim o njima,čak sam i pred curom krenio da ih zovem "bebice" pa ova moja poludi hehehe..I muziku im pustim ali ih ne ***** i ne tlačim previše,kao što vi ne volite kad vas neko jebe i tlači tipa šef,roditelji,baba i did kad vas pitaju sto puta jeste gladni i takve šeme,biljke vole intimu i slobodu i treba im to priuštit hehe.Tako ja gledam na to sve i nisam do sad imao nekakvih posebnih problema a imam dosta iskustva..
Raspisao se ja čovječe,tek sad vidim koliko,jebote ovaj post sam pisao nemorate vjerovat ali sat i pol vremena sto posto i pljuga mi se u pepeljari ugasila jedno 420 puta :D
Pozdrav do idućeg javljanja :kauch
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StonistoneR

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Ludi dim je napisao(la):
Ja budem mislima uz njih,stalno mislim o njima,čak sam i pred curom krenio da ih zovem "bebice" pa ova moja poludi hehehe..I muziku im pustim ali ih ne ***** i ne tlačim previše,kao što vi ne volite kad vas neko jebe i tlači tipa šef,roditelji,baba i did kad vas pitaju sto puta jeste gladni i takve šeme,biljke vole intimu i slobodu i treba im to priuštit hehe

ALI POTPUNO te razumem lol....moja cura kad se probudi ujutro i snimi moju facu(uvek se budim pre nje),odma ZNA sta mi je i gde sam u mislima ahaha...
sto se tice muzike,pogledaj ovo-mozda ti bude zanimljivo
The effect of music on plants. :) MYTHBUSTER - YouTube
MythBusters - Talking to plants - part1 - YouTube
Do Plants Feel Pain? - YouTube

i izvini ako spammam,samo se potpuno slazem sa tobom-treba ih sto vise pustiti na miru.
ja npr smotam 'xnu,sednem,zapalim i samo ih gledam po sat-dva....nema bolje meditacije od toga xD
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
ovo je najbitnije: "if you play music for your plants,they will grow better" hehe,istina živa..Znam za utjecaj muzike kod rasta biljaka,sigurno je istina..A znam i ja zapalit i sat vremena gledat u njih ali neželim to često radit da se ne bi neugodno osjećale hehehe :D
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
**PHOTO UPDATE** 24.dan (12/12 Od početka)







Gnojene danas drugi puta,plantela gnojivo..Uvjeti dobri,problema na sreću nema,zaljevano vodom iz pipe (nisam dirao ph)
Ako nekog zanima nešto neka pita :))
Pozdrav od Ludog dima :devilfingers:
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
sve dobro ide to kod tebe nego mene zanima zasto nisi ove posude
odvojio kartonom zbog korena, isprepletace se sigurno dole?
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
Radim jedan eksperiment,baš me zanima šta im se može loše desit ako imaju zajedničku zemlju,mislim da ne može apsolutno ništa,može se upetljat korijen ali ne vidim ništa loše u tome jer vrste su istoj posudi (Ima 5 velikih posuda po 5 biljki unutra i sve po vrstama odvojeno i feminizirane su)
Ovo mi je 3.grow sa 12/12 sistemom od početka i ovakav napredak nisam još vidio,biljke su jako zdrave vidi se to po njima,ne fali im baš ništa i ne vidim problem što imaju zajedničku zemlju,čak imam osjećaj da im paše..Miris je također jako intezivan i jak i sve ide kako treba ići ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.