ljubav stanje uma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.07.2013
0
1
0
prosao sam svakakvih faza s tom vutrom, i znam o cem pricam, ljubav je ljek kad se pogubite "u svemu tom" , stanje uma koje je ispravno i koje bi covjek trebao imat kad se napusi. covijek nije rodjen da bude sam, da se izolira i skriva, vec da voli i zivi bez straha, sa osjecajem zahvalnosti ponekad. odbacivanjem ega, prihvacanjem sebe i drugih bas onakvih kakvi jesu covijek postaje ono sta je..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
...predpostavljam jedan od onih koji vene sjeku zbog žena i ljubavi. A žena na izvoz, samo ih treba ispuniti ljubavi :bananabang: . Bratec ljubav nije ono kad se "pogubiš" u svemu, to je zaljubljenost, a ljubav je ono što dolazi nakon zaljubljenosti. Tako da nemoj dva zeca, tri zeca i neke depre nego udri brigu na veselje :banana_dred: .
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
kadafi je napisao(la):
, prihvacanjem sebe i drugih bas onakvih kakvi jesu covijek postaje ono sta je..

Ponekad je tesko upoznati sebe, jos teze je upoznati druge, onakve kakvi, bas, jesu. Mnogi imaju obicaj da se prikazuju u mnogo "ljepsem" svjetlu nego sto jesu, sto razumnog covjeka , koji je spoznao sebe, zna rastuziti.
Nazalost, mnogi drugacija misljenja i stavove smatraju pogresnim, dok svoja licna shvatanja dozivljavaju kao ispravnu matricu po kojoj se citav svijet mora ponasati. Takve osobe u stanju su da upotrebe sva moguca sredstva da svoju volju nametnu drugima.
Da bismo spoznali i sebe i druge treba nam pomoc trece osobe, koja se, u vecini slucajeva, nalazi u nama samima.

S obzirom da si nov na forumu i da ti je ovo prvi post, ako se ne varam, moram izraziti licno odusevljenje tvojim pristupom forumu, a posebno na otvaranju teme koja ne pocinje pitanjem "kako?"
Dobrodosao nam i svako dobro ti zelim.
 
24.06.2013
10
12
0
Nisam sigurna da li me vise nerviraju ljudi koji se prave da imaju osecanja koja nemaju ili oni koji kriju ona koja imaju?Treba mi neki zestoko dobar prirucnik za neke ljude koje znam... :read:
 
04.07.2013
0
1
0
ne znam po cem si zakljucio da se radi o zenama al ni je to.
ljudi s kojima se druzim i pusim su se poceli razjebavat, privatnih problema i za zakonom svako od nas, bezobrazni prema drugim ljudima, a ego divlja iz dana, dublja slika takvog ponasanja i kamo to vodi je nigdje, nema tu budocnosti. samo sam htjeo rec da je ljubav ljek kad krivo krene.

No Joke je napisao(la):
Bratec ljubav nije ono kad se "pogubiš" u svemu, to je zaljubljenost, a ljubav je ono što dolazi nakon zaljubljenosti
bratec ti si onda jako zaljubljen izgleda, ljubav je ljek.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
mihael-a je napisao(la):
Treba mi neki zestoko dobar prirucnik za neke ljude koje znam... :read:
Onda si guglaj literaturu na temu osobnosti ;) Ima puuuuno knjiga na tu temu i u nekima je lijepo objašnjeno zašto se neki ljudi ponašaju na jedan, drugi na drugi, treći na treći (itd.) način.
I nemoj da te nerviraju gluposti ;)

http://youtu.be/Sq9oR9x171w
 

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
35
Eto,dali ste odgovor na pitanje koje 1000 godina muci civilizaciju.Sta je to ljubav? :thumb:
Nisam ni mogao zamisliti da cu zavoliti "biljku".
Sjedim pored nje po pola sata,pricam sa njom,pucam je satovima,mjerkam,mirisem,tepam,teze mi se od nje oprostiti nego od djevojke,provodim sa njom vise vremena nego sa porodicom. :dada
Imao sam slicnu situaciju-staro drustvo se razjebalo,doslo novo_Otprilike zbog istih razloga kao i kod tebe.Sada,kada pogledam unazad par godina,i bolje je sto je sve tako ispalo.
Sada bi vjerovatno bio u kakvoj buhari da je ostalo po starom.
Bilo kako bilo htio sam ti reci da u drustvu koje se druzi samo dok se dimi,neces naci prijatelja.
 

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Trava spaja mlade ljude, a ta ekipa se tada druzi primarno radi gensanja, a da ni sami nisu svjesni da ih ponekad zapravo samo to spaja...

Inace sam klosar u dusi i "promjenio" sam dosta ekipe (jedan kvart, drugi, srednja, osnova, ma kaj got) i od tih 100 ljudi, druzim se s njih par, a s nekima od njih sam imao i prijateljstvo koje nije bilo zbog trave...

...U banani je kad trava pocne diktirati druzenje, sto u principu se i moze izbjeci, ako ti kliker proradi (za sto je ponekad potrebno i punooo vremena)...

Na kraju, jedan od tih so called frendova se izlagao da nema nista za sitpu (drugi kompic i ja bili suhi), a znali smo da je uzeo 25g skunjare taj dan.....