LST na "moj" način

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
možeš to tehnički izvesti (ali bolje slušaj Greena i veži za rub) na način da žicu smotaš u "U" i zaheftaš grančicu prema zemlji...slikovito JOK :p
 
26.03.2010
45
3
0
47
taj dio mi je jasan za rub,
ali grane koje izbijaju, je neko bio vezao zicama za tj u zemlju.
e taj dio mi nije bio jasan.
tj pogledajte sliku na pocetku.
za sta se drze grane koje idu prema sredini tegle'???
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Slika je ilustracije radi. U sredini je stabljika zar ne? Ono šta raste vrtiš u krug. Htio sam provati ovo ali treba često biti u blizini boxa jer brzo preraste i ne savija se uvijek lagano. Mislim da zahtijeva živaca.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja cu raditi taj nacin o kojem pricate pa postam slike kad bude za to vrijeme! a i mislim da sam u jednom dnevniku vidio tu shemu!!
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Savijate je na svaki 2-3 dan po malo ili prilikom svakog zalivanja ili svakog drugog zalivanja. Sve zavisi kako biljka napreduje. Sve nove grancice, takodje privezujete u savijate prema zelji. Probajte da odsecete povremeno nepotrebne velike listove koji zaklanjaju svetlo manjim listovima.
Sto duze cekate, to postaje teze za savijanje, ali kada se savije, posle zadrzava oblik.
kod mene je ovako :
 
22.04.2011
7
0
0
42
pozdrav svima!
zanima me jeli moguče napravit lst kad je biljka dosegnula nekih 55cm od mogučih 70cm
i prošla su tri tjedna od kad je pustila pistile?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Moguce, ali teze. Ovisi ako je jos uvijek savitljiva. Jer ako se deblo stvrdnulo, tesko da ces napraviti LST bez da ju slomis. A cemu radit LST ako ti fali jos samo 15cm??
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Aj zalij to, jako tužno izgleda ti biljka ovako,vrati je u život, a za lst sam skužia da
se može vezivat kako ti god padne na pamet i rastezat i lomit :vb_devil:i podvijat,
sve biljka prima,naravno ne pretjerivat sa silom nego malo pomalo.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Kada se koristi metoda kao na datoj slici mora se obratiti paznja da biljku ne u istoj visini vezujete za ivicu saksij. A to znaci nedajete joj da raste pravo po ivici nego ukoso. Jer ako drzite u vegetaciji 4 nedelje prve grane ( pricam o granama sa streane NE glavna ) koje su izrasle uvek ce biti vece, vise i na kraju dobijate da vrhovi nece biti iste duzine. Ako glavna grana raste ukoso kad je stavite na cvetanje svi vrhovi ce biti u jednoj visini. E sad pod kolikim uglom morate pustiti da raste biljka to morste sami da odlucite ali sa vremenom i iskustvom cete znati koliko otprilike treba da bude.
Ili mozete pustiti i onda sporedne grane levo i desno takodje spustiti. Onda ce vam trebati mnogo vise prostora oko saksije. Kada su svi vrhovi skoro podjednake visine bolje dobijaju sunce a i vazduh bolje cirkulise izmedju njih ( nesmetaju jedni drugima ).
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
kolko sam stekao dojam vecina ljudi koja radi LST koristi zicu...jel ima kakve veze ako koristim npr zniranac il sl.?sry svima ako je glupo pitanje al sam stvarno u dilemi
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Ma nema problema. Ja uvijek radim sa žnirancima, nekako mi je praktičnije nego žica. Samo pazi da ima lufta oko grane kad zavežeš.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
derataur je napisao(la):
nesmijem jednostavno prejako zategnut ili bas mora bit lufta izmedju?

Pozz

Pazi biljka ti raste i u cvetanju a kako raste grane se debljaju. E sad da bi izbegao "davljenje" biljke moras ostaviti lufta izmedju ( nikako neku vrstu omce kao kod vesala i nikakav cvor koji pod tezinom se skuplja). Prvo vezivanje veliki luft posto ima da se ugoji dosta do kraja. A mozes i deblju zicu i u obliku "S" onda neces "daviti"
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Samo obujmi dio koji zelis saviti, a nemoj raditi cvor. Kod mene je na kraju (harvest) zniranac bio napet ko struna bez obzira sto nisam vezao u cvor, ali joj nista nije. Ako zaves u cvor, kod rasta ce ti se ta grana debljati i urezat ce se zniranac....
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
Fala momci,znaci poanta je da ju ne zategnem prejako...imam srece da sam bio dugogodisnji skaut pa sam nesto i zapamtio iz tog razdoblja:b_jump: zastavni cvor! neznam jel poznato kome al skroz jednostavno,sl.kao masna kad se suze vezu pa se da lako regulirat sa zatezanjem omce oko stabiljke:violent018:
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
derataur je napisao(la):
Fala momci,znaci poanta je da ju ne zategnem prejako...imam srece da sam bio dugogodisnji skaut pa sam nesto i zapamtio iz tog razdoblja:b_jump: zastavni cvor! neznam jel poznato kome al skroz jednostavno,sl.kao masna kad se suze vezu pa se da lako regulirat sa zatezanjem omce oko stabiljke:violent018:

Uopste ne zategnuti krug oko biljke nego lufta centimetar. A biljku mozes povuci do poda oko hoces al polako i postepeno ( par dana ).