Lucidno sanjanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
je tko od vas bio lucidan u false awekeningu?
ja shvatim da sanjam al si nemogu vidit ruke(budu prozirne)
i nemogu si okretat glavu prema desno i gore.
ako je netko možda imo sličan problem i riješio ga bio bi super da mi da neki koristan savjet.
 
12.02.2009
1
0
0
34
ja sam pred 2 i pol godine saznao za lucidne snove, i počeo sam voditi dnevnik snova. od onda sam 3 puta lucidno sanjao -_- čini mi se da previše to želim da bi mi se događalo redovno...

prvi put sam skužio da je san san kada sam nakon fantastičnog dijela sna, dnd/lotr utjecaj, ušao kroz klizna vrata i vidio einsteina, koji mi je nešt rekao. kad sam skužio sve je nestalo i prvo što mi je palo na pamet da učim kako idu tonovi na gitari (onda sam bio novopečeni basist).
drugi put sam sa razredom bio u konc logoru, i počeo sam uvjeravat ostale da je to san, i nisu mi baš vjerovali, onda sam im kao dokaz skočio kroz staklo prozora u bazen. prije sam bio nesiguran i uplašen, al kada sam skočio i pao u bazen bilo je ok. htjeo sam letjeti (jer to obično ljudi prvi put rade...) al nisam od vode mogao, samo sam prolazio kroz vodu, onak usporeno. kad sam poletio stvorio sam si mjesec pun crvenih ruža na nebu, i prema njemu sam letio ^^
treći put je bio rat u mom gradu, pa sam neakon što su me izgađali mecima skužio da je san, al sam si stvorio nešto što mi je superego vjerojatno uračunao kao nemoralnim, pa sam se ubrzo vratio natrag i bježao od nekih specijalaca, i cijelo sam vrijeme znao da je to san, al nisam puštao lucidnost...

inače sanjam uglavnom osobe iz stvarnog života u mjestima koja su nastala miješanjem područja iz stvarnosti (recimo moja kuća pomiješana s prijateljevom, trg s nekom ulicom i tak), tak da ni ne mogu skužit baš da sanjam dok se ne dogodi nekakav "krizna situacija" san

ko dijete sam sanjao lucidno, al sam to tek shvatio nakon jedne epizode st: voyagera, kad se čikoutej morao probuditi unutar sna kako bi spasio posadu

da, ugalvnom, sry na biblija-postu, al evo nešto zanimljivo: postoji biljka čiji se osušeni listovi popuše prije spavanja kako bi se ujutro sijećao snova, a sami snovi budu valjda vividniji, evo linka http://en.wikipedia.org/wiki/Calea_zacatechichi

i da, ak je to več neko posto, ispričavam se, novi sam, a nije mi se dalo čitat sve postove :S
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
ok, lucidan san ili ne?

znaci danas nakon dosta vremena da sam opet usnio lucid, nije bas ni da sam pokusavao nesto pretjerano u prethodnom periodu ali sinoc sam si reko imat ces lucidan san i oop eto jesam, tj bar mislim. naime, u lucidu bi kolko sam ja skuzio trebala slova kad ih procitas biti ista? ili je to samo u javi kad radish reality chekove jer se u snu mjenjaju...hmmmmm... sad kad bolje razmislim u principu i ima ful smisla... jer su mi se slova mijenjala kolko god da sam se ja pokusao skulirat... sasvim slucajno u jednom trenutku sam kao skuzio da sanjam dok sam imo neku slikovnicu u ruci i iso sam citati i stalno su mi se mijenjala slova, nakon toga su mi se poceli mjenjati i geometrisjski neki oblici koji su bili na naslovnici tj poceli su sve brze i brze mjenjati boje dok na kraju kao da sam proletio u neku dimenziju iliti ga kako u povratak u buducnost i tako nekim filmovima ono pushe vjetar i bljeskanje kad idu negdje s tim gadjetima tako se i meni desilo. pocelo je ful jako puhat ili sta vec, obuzeo me neki ful snazan osjecaj a slikovnica se pocela listat od tog cuda koje je nastupilo. trudio sam se ne probudit se nego iskulirat ali istovremeno se prepustit tome sta se desavalo. nakraju sam se probudio sa slikovnicom u ruci i iso sam gledati da li zbilja pise na njoj ista sta sam i sanjao, i nije bas da sam bio daleko od sadrzaja, par slova je bilo drugacije ali sam se netom nakon toga probudio iz false awakeninga pod snaznim dojmom ovog sta se desavalo u lucidu...

pa ako ko ima kakav pametan savjet, sugestiju i sta sve ne dobrodosle su... pogotovo na ovaj dio ovog cuda koje je nastupilo prije nego sam ispo iz lucida... kad bolje razmislim, slicno mi se desi skoro svaki put kad me izbacuje iz lucida... neznam o cemu se radi i kako iskulirati to niti sta ni kako dalje... unaprijed hvala
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
pa ako si shvatio da sanjaš lucidan je...samo sudeći po opisu čini mi se da si slučajno prošao ono što castaneda zove "druga vrata sanjanja".
pojma nemam...da se meni dogodilo znao bi :) ovako mogu samo valjat gluposti.
evo za sve vas koji se interesiraju u lucidno sanjanje
linkovi za par jako dobrih knjiga.
1.Tenzin Wangyal Rinpoche - The Tibetan Yogas of Dream and Sleep

ovo je odlična knjiga.već prije ju je preporučio 1234
i opisao možda najvrijedniju vježbu u njoj...calm abiding ili ti zhine.
to je trening za pažnju...snovi prestanu bit isprekidani, duže traju i lucidniji ste.
vrlo je jednostavno izaberete neki objekt sjednete se i postavite ga na metar udaljenosti u visinu očiju dišete tako da nečujete dah,nesmijete gutat slinu i treptat(zbog čega ćete najvjerojatnije plakat :D al nema veze)svu svoju pažnju usmjerite na taj objekt i samo zurite u njega što duže možete bez da razmišljate(dakle cilj nije razmišljat o tome več zaustavit razmišljanje) to bolje.kad se malo izvježbate probajte radit :D napušeni. ja tako uspjevam nać neke portale s izvidnicima.pisac preporučuje i meni najdraži objekt za ovu vježbu je tibetansko a
BonTigle.gif

2.Stephen_LaBerge-Exploring the World of Lucid Dreaming
zapadnjački pristup u najsmislenijoj formi. isto preporuka od 1234 zbog čega mu se zahavaljujem :D
3.Carlos Castaneda-Umijeće Sanjanja
također odlična knjiga o lucidnom sanjanju, a ako je nisi pročito vrtlaru. mogao bi :D jer ima jedan sličan opis ovom tvom. ovdje nisu tolko elaborirane tehnike (jer se sve jednostavno temelji na namjeri) ali je svejedno jako korisna.
najbolje je kombinirat sve tri.
------------------------------------------------------------------------------------------------
nedavno sam imao jako interesantan lucid :D kako je bio jako dug naravno ja sam pozaboravljo većinu toga. isto kao što ni u stvarno životu se nećeš sjetit nekih razmišljanja i spoznaja ako to ne namjeriš tako nećeš ni u snu.
tako da ako neko nezna :D nek cijelo vrijeme ima namjeru da pamti jer će inače proć ko ja. ugl sjećam se da sam izašo iz neke prašume u kojoj sam pozaboravljo lucidne avanture :D
bio sam na nekoj obali koju je pržilo sunce. kako u lucidima često imam neugodan osjećaj forsiranja kad pokušavam izvršit svoje "zadatke". odlučio sam se ovaj put da neću ništa forsirat i da ću probat pratit intuiciju za ono štu ću radit. tako da sam uskoro počeo plesat suncu. kako sam se oslobađo i radio sve kompleksnije pokrete to je u meni rasla euforija i lucidnost. imalo je slično djelovanje na mene kao tensegritiy kad ga radim u lucidu samo je ipak bilo drugačije i ne tolko određen jer ga je vodilo sunce.ovo je bilo nešto ko moj tensegrity :D. uglavnom uskoro sam našao neki štap i uhvatio ga u ruku.
dok sam pleso shvatio sam da svi ljudi što leže na plaži leže ukočeni pa sam pleso oko njih i štapom ih na određen način lupko po čelo i izvlačio ih iz nesvjesnosti u san.
oni koji su ulazili san bi krenuli u povorku samnom :D i pridonosili našoj kolektivnoj svijesti. kad sam završio svoj ples...koji kad ga ovako promotrim izgleda malo kičasto, privukla me neka žena na kraju povorke. u početku to nije bilo seksualne prirode. gledo sam je i divio se kako je ljepa bila. na sebi je imala samo srebrno svilenu košuljicu i svejedno nije izgledala erotski :D.
samo smo se tako promatrali...neznam zašto al nisam mogo pričat s njom.
čudno je to bilo al nije bilo samo isprazno zurenje a ni telepatija.
kad sam htio privest lucid kraju. krenuo sam joj lizat **********u :D ajmee inače su anorganci u lucidu odurni i izbjegavam ih. ali sokovi njezine **********e su bili poput nektra bogova.
sve sam se više nabijo u nju dok nisam probio cijelu glavu kroz nju i vidio nekakvu svijetleću kuglu u njoj i male pomične niti što svijetle :D prošao sam cijelim tijelom u taj svijet...dogodio se bljesak i probudio sam se.spustio sam svoju ruku u gaće i po shvatio da sam doživio svoj prvi vlažni san...juhuuuu :).
spavao sam samo pet sati :D ali tolko sam bio odmoran nakon toga da više cijeli dan nisam mogao spavat.
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
pa ako si shvatio da sanjaš lucidan je...samo sudeći po opisu čini mi se da si slučajno prošao ono što castaneda zove "druga vrata sanjanja".
pojma nemam...da se meni dogodilo znao bi :) ovako mogu samo valjat gluposti.
evo za sve vas koji se interesiraju u lucidno sanjanje
linkovi za par jako dobrih knjiga.
1.Tenzin Wangyal Rinpoche - The Tibetan Yogas of Dream and Sleep

ovo je odlična knjiga.već prije ju je preporučio 1234
i opisao možda najvrijedniju vježbu u njoj...calm abiding ili ti zhine.
to je trening za pažnju...snovi prestanu bit isprekidani, duže traju i lucidniji ste.
vrlo je jednostavno izaberete neki objekt sjednete se i postavite ga na metar udaljenosti u visinu očiju dišete tako da nečujete dah,nesmijete gutat slinu i treptat(zbog čega ćete najvjerojatnije plakat :D al nema veze)svu svoju pažnju usmjerite na taj objekt i samo zurite u njega što duže možete bez da razmišljate(dakle cilj nije razmišljat o tome več zaustavit razmišljanje) to bolje.kad se malo izvježbate probajte radit :D napušeni. ja tako uspjevam nać neke portale s izvidnicima.pisac preporučuje i meni najdraži objekt za ovu vježbu je tibetansko a
BonTigle.gif

2.Stephen_LaBerge-Exploring the World of Lucid Dreaming
zapadnjački pristup u najsmislenijoj formi. isto preporuka od 1234 zbog čega mu se zahavaljujem :D
3.Carlos Castaneda-Umijeće Sanjanja
također odlična knjiga o lucidnom sanjanju, a ako je nisi pročito vrtlaru. mogao bi :D jer ima jedan sličan opis ovom tvom. ovdje nisu tolko elaborirane tehnike (jer se sve jednostavno temelji na namjeri) ali je svejedno jako korisna.
najbolje je kombinirat sve tri.
------------------------------------------------------------------------------------------------
nedavno sam imao jako interesantan lucid :D kako je bio jako dug naravno ja sam pozaboravljo većinu toga. isto kao što ni u stvarno životu se nećeš sjetit nekih razmišljanja i spoznaja ako to ne namjeriš tako nećeš ni u snu.
tako da ako neko nezna :D nek cijelo vrijeme ima namjeru da pamti jer će inače proć ko ja. ugl sjećam se da sam izašo iz neke prašume u kojoj sam pozaboravljo lucidne avanture :D
bio sam na nekoj obali koju je pržilo sunce. kako u lucidima često imam neugodan osjećaj forsiranja kad pokušavam izvršit svoje "zadatke". odlučio sam se ovaj put da neću ništa forsirat i da ću probat pratit intuiciju za ono štu ću radit. tako da sam uskoro počeo plesat suncu. kako sam se oslobađo i radio sve kompleksnije pokrete to je u meni rasla euforija i lucidnost. imalo je slično djelovanje na mene kao tensegritiy kad ga radim u lucidu samo je ipak bilo drugačije i ne tolko određen jer ga je vodilo sunce.ovo je bilo nešto ko moj tensegrity :D. uglavnom uskoro sam našao neki štap i uhvatio ga u ruku.
dok sam pleso shvatio sam da svi ljudi što leže na plaži leže ukočeni pa sam pleso oko njih i štapom ih na određen način lupko po čelo i izvlačio ih iz nesvjesnosti u san.
oni koji su ulazili san bi krenuli u povorku samnom :D i pridonosili našoj kolektivnoj svijesti. kad sam završio svoj ples...koji kad ga ovako promotrim izgleda malo kičasto, privukla me neka žena na kraju povorke. u početku to nije bilo seksualne prirode. gledo sam je i divio se kako je ljepa bila. na sebi je imala samo srebrno svilenu košuljicu i svejedno nije izgledala erotski :D.
samo smo se tako promatrali...neznam zašto al nisam mogo pričat s njom.
čudno je to bilo al nije bilo samo isprazno zurenje a ni telepatija.
kad sam htio privest lucid kraju. krenuo sam joj lizat **********u :D ajmee inače su anorganci u lucidu odurni i izbjegavam ih. ali sokovi njezine **********e su bili poput nektra bogova.
sve sam se više nabijo u nju dok nisam probio cijelu glavu kroz nju i vidio nekakvu svijetleću kuglu u njoj i male pomične niti što svijetle :D prošao sam cijelim tijelom u taj svijet...dogodio se bljesak i probudio sam se.spavao sam samo pet sati :D ali tolko sam bio odmoran nakon toga da više cijeli dan nisam mogao.
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
kako to upravljaš? lako je moguće da si samo sanjo kako upravljaš :D il si dobio neki izbor pa u sklopu sna donio odluku(što možeš i nesvjestan...a i meni se često događa). dosta frendova je tako krivo shvatilo lucidno sanjanje i trebala mi je puna kitica cvijeća da im objasnim što je to zapravo iako ne tvrdim da ti nisi neki prirodni talent. samo često sam to doživio pa upozoravam :D no nije ni čudo da neki ljudi poput tih mojih frendova il s nekih foruma krivo interpretiraju lucidno sanjanje kad je svjesnost prilično apstraktan pojam danas :D izbjegavanje svjesnosti se čak doživljava ko sreća :D...zato se i sluša "zabavna" glazba,gleda tv, ima rutine...


napkon napredak u mojim eksperimentnim lucidnim snovima :D
dobio sam pred par dana opet false awekening al uspio sam(jer mi se često događalo prije) osvjestit se u njemu. javio se isti problem kao i u svakom false awekeningu u kojem bi postao lucidan, a to je da su mi ruke prozirne, tijelo jako tromo i glava kao da je netko drži i ne dopušta mi da je okrećem u drugom smijeru kolko god se trudio.
cijelo vrijeme sam čuo glas jedne frendice koja me i uvela u sve to(ezoteriju)...nisam se mogao sjetit šta mi je točno pričao bile su to neke lekcije vezane uz lucidne snove i moje aktualne zadatke i pokušaje prolaska kroz vrata :) ugl počela me tjerat da se dignem i velikim mukama sam se uspio sjest na krevetu i pomicat glavu. skuzio sam da u prostoru postiji još jedan sloj koji mogu vidit ako koncentrirano gledam zrak. takvim gledanjem sam uspio vidijet dvije kugle kod ormara koje prije nisam(slične ko one na uvodnoj špici za ezo tv...ono poslje život na sjeveru) kako sam se više koncentrirao postale su ljubičaste,pulsirale su i imale neke crne niti u sebi. skuzio sam da su to iste one kugle koje sam znao viđat u pokušajima wildova koje su me strašile i vraćale u normalnu svijest.sad sam shvatio da nisu strašne.
frendica mi je prethodno rekla kad sam se uspio dić :D kako sam postao sluga lažne hrabrosti :D i shvaćo sam što je time mislila reć. uspio sam si nekako zajebat taštinu i ego trip pa mi je to možda i produljilo lucid malo al kad sam okrenuo pogled od kugli prema prozoru i pokušao ih poslje opet vidjet one su ishlapile i materijalzirale se u one kvake od ormara.zatim sam se probudio :D.nije bio predug lucid al svejedno sretan sam što sam zahvaljući frendice uspio i ovo iskoristit :D
 
22.04.2009
34
3
0
35
aj da osvezim malo temu, procitao sam negde da mozes da produzis lucid tako sto se u snu okreces oko sebe ili trljas dlanovima jedan o drugi, meni je dosad to uvek uspevalo kad osetim da mi jenjava san. ono, kad se okreces oko sebe u snu osecas stvarno kao da ti se vrti u glavi.
Jednom sam poslepodne legao da odremam i pokusao WILD i nesecam se tacno tog dela dal mi je uspeo ali sam se kasnije tokom sna setio da pokusam OBE i samo sam se koncentrisao, ne znam ni na sta, i pojavilo mi se pred ocima belo svetlo i neki stampani latinicni tekst u dva reda, kao u novinama, nevazno sad, ali posle toga dal sam osetio da lezim u krevetu na kratko, i onda se opet vratio u san tripujuci da sam u alstralnoj projekciji, pa sam kao pokusavao da idem i gledam sta drugi ljudi rade, ali u stvari je to bio obican lucid.
Sad osetio sam vibracije tada s tim svetlom definitivno, al nisu bile neke prejake, pre onako osrednje, i sad razmisljam, nisam se nesto ni osetio out of body, mozda su i te vibracije bile produkt sna ono, jer sam pre toga dosta citao o OBE pa sam to ocekivao, sto kazu, 'sta je babi milo, to joj se i snilo'

sorry za ovaj offtopic malo, nije mi se dalo da ozivljavam one teme o OBE
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
I mene su te vibracije zezale kad sam u snovima lucidnim,a jednom kad sam imo sleep paralysis su baš postale jake i neugodne,kad sam se u tom sp-u probo probudit a nisam uspio osjetio sam strah i probavo se na silu probudit vibracije su smanjile frekvenciju i

jako sam ih osjećo na tjelesnim udovima,a kad bi se smirio (inače mi je u tom snu sve bilo totalno svjetlo-sivo oko mene i bez ijedne slike kolko god da sam pokušavo ih stvarat),znači kad sam se smirio i opustio,vibracije su postale ugodnije,ali opet osjetne,i

povisile su da tako kažem frekvenciju,znači osjećo sam ih ali kao slabije,više,i događale su se u kraćem vremenskom roku,i kad sam se tako smirio pokušavo sam duboko disat kroz nos,ali nisam uspijevo,jer sam disao onako plitko (autonomno,kongitivno) kao i u običnom snu,ali sam osjećo udisaje,samo šta ih nisam

mogo koontrolirat,i te vibracije koje sam osjećo su dolazile uvijek iz područja oko pupka malo više,otamo su se kružno širile po cijelom tijelu,makar sam ja tako osjećo...
 
22.04.2009
34
3
0
35
WILD stoji za Wake Initiated Lucid Dream, kad iz budnog stanja direktno udjes u lucidni san, a OBE je Out of Body Experience. poz
 
09.06.2009
1
0
0
42
Ja sam nedavno imao lucidni san, bar mi se tako čini, bio sam podosta umoran, onako umoran koda ću svaki sekund zaspati, i tad se dogodilo, direktan prijelaz iZ BUDNOG STANJA u stanje lebdenja, par sekundi nakon što sam sklopio oči u položaju ležanja na leđima dobio sam filing kao da se dižem do stropa, kad sam došao do stropa sve se nekako zamaglilo i odjednom sam se našao kod roletni od prozora iste sobe, kao da prolazim kroz zaporke tih roletni, sad se to činlilo više kao san, ali cijelo vrijeme sam bio svjestan da je to san, zatim sam se našao u nekom autobusu potpuno sam, koji je vozio kroz nekakvo predgrađe, da bih se potom vratio u svoju spavaću sobu i počeo kružno lebdjeti u njenom centru, zidovi moje spavaće sobe su inače čudno ofarbani, ljubičasto plavom bojom nanjetom u lokvicama, a u snu su pojedine lokvice imale srebrenkasti sjaj, u tom trenutku sam se osjećao savršeno, kao da mogu raditi sve što poželim, kao da sam potpuno slobodan, osjećaj prave slobode, da bih se nakon par milisekundi paranoično počeo bojati da je sve to iluzija i da sam s druge strane zapravo paraliziran, te da sam u nekakvoj komi iz koje se nemogu probuditi, pa sam odlučio to testirati svjesnim buđenjem iako sam u isto vrijeme osjećo da ću si time upropastiti jedno predivno iskustvo, ali racio je pobjedio i morao sam se pokušati probuditi, što se i dogodilo odmah nakon sljedeće pomisli 'budalo diži se, nečeš valjda dopustiti da te majka cijeli ostatak njenog ionako ne baš bog zna što, sretnog života, gleda bespomoćna kao kakvu biljku nemoćnu, jadnu, bespomoćnu ! '. :icon_lol:
 

G e r o n i m O

Aktivan Član
23.12.2007
207
22
18
32
Ha ha ha super prica prye kako si se iscimao.
Ja sam sinoc nakon posla zapalio s frendom i kako sam
kasnije dosao do kreveta tako sam i zaspao.
Onda odjedanput poceo neke gluposti sanjat i kako
padam sa nekog krana, a inace se u takvim snovima uvijek trznem
samo sto sam ovaj put "svjesno" produzio svoju ruku i zakacio se za
kuku od krana.
onda sam u snu pokusavao razne stvari kad sam skuzio da mogu
pomalo upravljati time sta radim u snu sto nije bilo bas lagano.
Onda se nakon ja mislim 5 min sna niceg vise ne sjecam
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
@Prye

Imao si projekciju...solidno jaku...to je dobro...kad budes ponovo imao,znaj da pri samoj pomisli na svoje fizicko telo bices vratices se u njega...
To sto si mislio da si u komi,ili kojekakva paraliza,to je samo neki tvoj strah...tako ga mozes i pobediti,tako sto ces se suociti s njim...
Svejedno,odlicno iskustvo i kod mnogih ljudi retko.Nek ti je drago jer si ga imao ;)
Vise srece drugi put :)
 
10.07.2009
1
2
0
36
Prvi lucidan san imala sam negdje 2007.godine. Tada apsolutno nista nisam znala o lucidnom sanjanju, iako su me oduvijek zanimale slicne stvari , ali eto , igrom slucaja , nisam naisla ni na sta slicno do tada , a nisam se pretjerano ni trudila. Nije bila u pitanju nocna mora , ili da se desilo nesto nerealno sto me je podstaklo da se probudim u snu. Bio je sasvim obican san - ja na nekom putovanju , u nekom gradu gdje su sve gradjevine bijele, od kamena , mermera , i idem sa grupom i vodicem u obilazak. Medjutim, vodic u jednom trenutku kaze da necemo posjetiti jedan hram , koji je meni mnogo bilo stalo da posjetim , i oni krenu dalje, a ja sam toliko zudjela da ipak posjetim taj hram i ODLUCILA sam da se okrenem i odem svojim putem, bez njih, da sama posjetim hram. Kad je ta odluka pala, ja sam shvatila da sam u snu i da apsolutno ucestvujem u njemu i da kontrolisem sta ce se dalje desavati. Osjecaj je bio neopisiv - cijelo tijelo mi je nekako podrhtavalo , kao da neka energija neprekidno struji i kruzi kroz njega. Shvatila sam da mogu da radim sta ja hocu , i usla sam u neki autobus. To podrhtavanje tijela,i taj cudan i intenzivan osjecaj treperenja , su me uplasili , tako da je sve to kratko trajalo i odmah sam se vratila u obican , nesvjesni san. Kad sam se probudila ujutru , nisam mogla da se otmem utisku. Bilo je predivno iskusiti tako nesto. Stalno sam mjesecima razmisljala o tome i jedva cekala da zaspim, da vidim hoce li se ponovo desiti. Ubrzo poslije toga, pocela sam da se nekako spontano druzim sa jednim momkom koji mi je do tada bio samo poznanik. Potpuno smo se razumjeli na tom nekom duhovnom planu i mjesecima isli u duge setnje i razgovarali. On je vec bio poceo da radi neke vjezbe za lucidno sanjanje i tako sam vremenom ja od njega i iz raznih drugih izvora koje sam brzo sama pocela da nalazim, saznala mnogo vise o lucidnom sanjanju. Sve je nekako doslo samo od sebe , onda kad sam bila spremna na to. Mnogo mi je drago sto sam dozivjela lucidan san prije nego sto sam znala o tome, jer mi se cini da bih teze dozivjela tako nesto kad bih se opteretila time da li ja uopste to i mogu da dozivim , je li to moguce , i jesam li ja sposobna za to. Mnogo me promijenilo u svakom smislu na bolje.
Proslo je vremena , dosta, cini mi se godinu dana, do sledeceg lucidnog sna, koji je bio nesto kvalitetniji od prvog. Mada , evo sad nisam sigurna da je to lucidan san, vise mozda lazno budjenje , ali cucete pricu. Naime, desio se onda kad ni najmanje nisam ocekivala. (kod Taishe Abelar i Karlosa Kastanede sam naucila da bi to trebalo da se desi onda kada imamo energije za to, a ja sam bila ubijedjena da je tih dana nisam imala nimalo, medjutim ,ispostavilo se da je suprotno). Uglavnom - neki obican san , prepun aktivnosti , i dolazi dio gdje ja vozim 300 na sat kroz neke krivine paklene. Tu me uhvati strasan strah, ali se zaustavim nekako i izadjem iz kola. Pogledam oko sebe , i dolje neka poljana , i ljudi snimaju erotsku scenu za film. Tu se NAVODNO probudim i lezim u krevetu i razmisljam o tome sto sam sanjala, prisjecam se , i dodjem do te scene gdje se snima ta erotska scena i cim sam se toga sjetila , momentalno sam dozivjela orgazam(znam , svima je ovo smijesno kad ispricam , ali to je bitno jer sam tad shvatila da sanjam, zato je bitan bas taj momenat :)). I tu sam shvatila da sam u snu i dalje (jer je nemoguce da dozivim orgazam tako iz cista mira , samo od prisjecanja ne tu scenu.) I tu pocinje zabava :) Stigne mi u snu poruka , i ja uzimam telefon i citam je SVJESNO, s namjerom da je zapamtim, ali na svako citanje se poneka rijec promijeni (tu sam potvrdila sebi da sam definitivno u snu, a i telefon je bio neki drugaciji od onog sto zaista imam). Bila je rijec o imenima nekih Bogova - bog vatre , bog sunca , bog zemlje, vazduha ... zato sam se trudila da je zapamtim. Tada , pocinje stvarno da mi zvoni telefon, koji je bio iza mene na krevetu, tu sam ga ostavila i zaspala, a taj telefon koji mi je u ruci ja tipkam , tipkam i pokusavam da se javim, i tek tad shvatim da mi isprave , u realnosti zvoni telefon i skroz se osvijestim u snu(iako sam i do tad bila svjesna, ali ovo je bilo nesto drugacije, intenzivnije). I onda , otvorim oci , u snu , i sve vidim, sve predmete u sobi (u kojoj je realno bio potpuni mrak, bas potpuni), ali sve kroz neku plavo-zeleno-ljubicastu vodnjavu boju , kao da je staklo preko kojeg voda lije ispred mojih ociju. A zvuk telefona koji je u realnosti zvonio se sirio kao neki ksilofon iz beskrajne daljine do beskrajne dubine, kao zvuk svuda ,a niotkuda. I ja krenem tu da ustanem iz kreveta , ali sav taj osjecaj postane previse intenzivan, i skroz lud, predivan, i ja legnem tako, ne dajuci sebi da me sve to uplasi, i odlucim da se vratim u normalan san , da se zaista probudim, na javi, i uspijem poslije nekoliko sekundi. I zaista je telefon zvonio pored mene, ugasila sam ga i kad sam shvatila sta se sve desilo, bila sam presrecna , ushicena.
E sad za sledeci san , koji se desio dva dana poslije ovog drugog - bitni su oni moji razgovori sa onim drugom kojeg pomenuh ranije - jednom je on rekao da je kad se probudio u snu prosao kroz zid, i ja sam se toliko odusevila time i obecala sebi da cu probati to da uradim , cim budem sanjala lucidno. U ovom drugom snu, kad sam krenula da ustanem iz kreveta, upravo to sam planirala da uradim, ali nisam mogla. I onda sam tih dva dana tako razmisljala o tome i prizeljkivala da se to ponovo desi, da bih probala da prodjem kroz zid :)
Treci san (ne znam sta je zapravo bio, kombinacija svega i svacega kao prethodni): sanjam svasta i probudim se u snu u svojoj sobi. I prvo sto mi je tad palo na pamet je da pogledam ruke (citala sam do to pomaze pri osvjescivanju). I sve je ponovo treperavo , cudnih boja i sve to. I ja tako lezim u krevetu, presrecna sto cu konacno moci da prodjem kroz zid. Medjutim , ne bude sve tako prijatno. Krecem da ustanem iz kreveta i ustala sam do pola, i onda sam osjetila snazan gubitak energije kad sam krenula da "odvojim"donji dio tijela - dio ispod stomaka. Uglavnom, nisam se dala, nego sam bila uporna, i odvojila se , osjetila olaksanje i prisla zidu. Tu sam ubacila obije ruke , da izvidim teren. Ali trebalo mi je neopisivo puno energije. Kao da prolazis kroz neku gustu, gustu, tecnost , a sto si vise unutra, vise te obuzima treperenje i malaksalost. Uglavnom, samo sam rukama prosla kroz zid i nisam mogla vise, malo sam se i uplasila. E tad je nastupila agonija. Okrenula sam se i vidjela sebe u krevetu kako spavam. Obuzeo me nenormalan strah i onda sam to svoje tijelo vidjela kao budno - kao da sam u krevetu u nekom delirijumu, otvorene mi oci i pricam razne nebuloze. Ono sto mi je bilo na umu u tom trenutku je : Sta ako na javi ovako izgledam i ponasam se , majka nece znati sta se desava sa mnom i preplasice se na smrt?! I brze bolje krenem da se vratim u tijelo , i sve to bude nekako agresivno i brzo, kao da sam se vratila samo na pola. Nekako su mi ruke i noge do pola bile izvan svega i treperile uzasno. I znate one scene iz filmova kad neko dobije neki napad i mlati glavom i tijelom lijevo desno? E pa tako se zavrsilo to vracanje u tijelo. I sve to prodje i ja se probudim. NAVODNO. Lezim u krevetu i razmisljam o tom iskustvu. I ulazi majka u sobu i kaze: Sta je to , jesi to opet radila neke vjezbe za sanjanje, sto ne spavas kao ostali svijet...bla bla...i ode u svoju sobu. I ja udjem u njenu sobu , a ona tamo prica sa mojom sestrom,koja inace ne zivi sa nama i tu shvatim da sam i dalje u snu, jer ona ne moze biti tu. I tu meni pocinje da se koci vilica i ne mogu da disem. Nekako pokusam da savladam strah i da se smirim, i jedva se probudim ono pravo. I kad sam se probudila, usla sam i pitala majku je li dolazila u moju sobu da mi kaze ono : "...da spavam kao ostali svijet..." , ona kaze nije, spavala je sve vrijeme. I vratim se u krevet, dugo mi je trebalo da se umirim. A ruke i noge su mi i dalje treperile do pola, kao onda kad sam pokusavala da se vratim u tijelo. Koliko god bio zastrasujuc osjecaj i sve to , nimalo mi nije mrsko, cak mi je drago i jos me drzi ushicenje i zelja da nastavim sa radom na snovima.
Tako , nadam se da ce neko imati strpljenja da sve ovo procita i prokomentarise :) Izvinjavam se sto je ovako dugooo...:)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
zanimljiva iskustva. Sretno u daljnjem napredku :) Znam taj osjećaj kad neznaš dali si budan ili još spavaš... zove se meskalin, hahaha, ne, zebavam se. Svijet je misterij, neznam koliko si upoznata s kastanedom, možda ćeš početi prodirati u druge svjetove :) a možda već i jesi. Dobro je kod tih iskustva to što se čovjek uvjeri kojiko je svijet tekuć a ne čvrst, ili bar njegov um.