Lule lulice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Jel ovo rucna izrada? Lijepo izgleda,samo djeluje mi nekako neprakticno za pusiti na onu rupicu? Bilo bi super da ima nekakvo malo izduzenje na mjestu gdje se vuce. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ovo imam u planu napravit.
3 godine star les.
Cesnja.

154d_hobbit_gandalf_pipe_prop_replica.jpg
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
To je moj uradak i drago mi je da ti se sviđa. Nema usnika jer to je lulica za skupno pušenje, da se izbjegne, koliko se može, razna slinjenja i to. Pušenje je jednostavno i funkcionalno, usnama se obljubi rupica i saugne i imaš dobar dim.
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Cili, najjednostavnije je uzeti dvije plohe u ovom slučaju trešnj, debljine 5 mm nacrtati krivulju (napraviti šablonu od kartona) i precrtati na drvo, potom glodalicom (dremel) izglodati utor 2mm u dubinu i 4mm u širinu. Tako učiniti i na drugom komadu drveta. Kad to spojiš i vidiš da se rupica poklapa izrežeš u debljini 1 cm, zaljepiš i kad se osuši dremelom, turpijom ili šmirglom polako obrađuješ do željenog oblika.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
cili zanimljiva ideja, svida mi se.. gandalfova je jos zakrivljenija, a kako izbusiti rupu kroz cijev/vrat (drvenu) bas me zanima, mislim da bi je ja prvo oblikovao pa prerezao po duzini i onda napravis rupu u svakoj polovici, pa lijepit i fino izbrusit i poslije lak..

edit: pretekao me graf lular ali eto na tu foru se radi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Može i to ali jako nekvalitetno rješenje iz razloga što je bazga jakomekana i grana bi se polomila kog spoja s žarnicom.
 
Poslednja izmena od urednika:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
suha bazga i nije baš tako mekana, još kad bi dio koji ulazi u "žarnicu" bio malo dulji (oko 10mm) ne bi se tako lako slomilo. uostalom, nije čekić pa da lupaš njome, malo pripaziš i nema šanse da se slomi. :)
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Od puno toga bi se dalo napravit lula, npr. zarolaš komad papira i eto ti usnika, no to nije kvaltetno rješenje, spojevi bi trebali biti čvrsti i cijev bi se trebala moći čistiti. To je moje mišljenje i nikako nebi nikog s tim ograničavao.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
za te krive lule objasnjenje je jednostavno...uzmes parce drveta(pravog),izbusis po duzini,i odrezes duzinu koja ti trebe,
posle toga stavis to izbuseno parce u neku stegu,pokvasis ga malo vodom i savijas ga,tako par dana dok ne vidis da je poprimilo oblik,kad poprimi oblik koji ti odgovara vise ga ne kvasis nego ga ostavis u obliku koji tebi odgovara da se osusi i to je to...
dok sam radio kao stolar tako smo pravili lukove za vrata i prozore od punog drveta...
a kad vec pricamo o supljim stabljikama zar ne bi bila fora napraviti lulu od kanabisa,
ionako su neke stabljike suplje same po sebi...
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ili jednostavno skuhaš i zakriviš kako želiš, puno je lakše. jedino što ne možeš lijepljene djelove kuhati jer bi se odvojili, sumnjam da bi drvofix držao nakon kuhanja... :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Palim se na lule u zadnje vrijeme i ona zakrivljena iz Cillovog posta je AVION....

Gdje ima toga za kupiti pošto sam pre len za raditi :D
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Meni se vise svidja ova zakrivljena od grafa. Ne znam zasto nekako mi se cini cak i prakticnijom. Mada staklo je nekako neprevazidjen oblik pusenja sto se tice lulica barem po mom ukusu. Staklo ti da onaj njen miris i ukus u originalnom formatu. Godinama sam imao nesto tipa:

pink floyd lula.jpg

Odlicna kontrola dima. Mada moja je bila vise prozirna i mjenjala boje pa znas kad treba cistit. Skuvas je i ko nova. Evo jos zanimljivog eksponata za sve walking dead fanove:

lula.jpg
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Što se tiče stakla slažem se da je najfunkcionalnije i tu se neda ništa mijenjati. Meni osobno drvo kao materijal je nezamjenjiv jer ima to "nešto" što staklo nema i ovdje se ne radi o bilo kojem drvu u pitanju je abonos ili eng. bog oak, močvarni fosilizirani hrast, starost mu doseže i do 7 000 godina. Po boji drva se odokativno može odrediti starost, što je crnji to je stariji. To drvo i drvo vrijesa (briar) su najzastupljenija drva za izradu klasičnih lula upravo iz razloga što ne mijenjaju okuse pušenog s tim da se vrijes prije obrade mora kuhati i više od 12 sati.