Made in Herzegovina

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
neće ih polomiti ako ne puše baš ful jak vjetar. Kolko vidim po slikama, vire ti van, to nije nikako dobro jer neko može vidjeti, to bode u oći, spusti ih da ne budu višlje od dna krovnog prozora.
Smisli neku kombinaciju, npr. prijepodne ih držiš tamo di imaš sunca prijepodne, kad tamo više nebude, premjestiš na krovni prozor i držiš tamo dok imaš full direktno, a predvečer tamo di imaš sunca predvečer. Probaj loviti da dnevno imaš barem 7-8h direktnog sunca, da je cijela biljka obasjana, sva manje od 7h je jako malo, i urod će biti jako mal.
Nikako ih ne smiješ držati na mjestima gdje netko od prolaznika ili susjeda može vidjeti, balkoni su tu najopasniji. 90% padova zbog uzgoja je tako što je neko vidio i prijavio policiji. zato dobro pazi gdje stoje i dali ih netko može vidjeti.
 
Poslednja izmena:

Little spushenko

Banned
Banovan
24.06.2015
71
40
28
34
@UNDERCOVER Moja sigurnost i sigurnost moje familije su mi na prvom mjestu tako da biljke kako rastu smanjivam osnovu i ne vire...nebitno to, kad bi premjestao biljke svaki dan tamo gdje ima direktnog sunca pa pod prozor bi li im to nacinilo stresa i napravilo ih muzjacima ?
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Premještaj kolko hoćeš, to im ne smeta. Nemoj sam nosit 2 odjednom pa da ti negdje ispadnu il zapneš negdje i slomiš granu :D
Stres stvaraš kada ih presađuješ, ne stvoriš ga ako korjen nije došao do ruba posude, onda ni ne skuži. A hemofodit se napravi kada npr. držiš 4 sata na suncu i onda 1 sat u mraku, i onda 3 sata na suncu pa 2 sata u mraku...
Dok god ona ima 16h dana u komadu i 8h mraka u komadu, ne može pohermit. To što će proć kroz tamnije prostorije 3-4x dnevno na 1 min, ništa nije, kao da je sunce zašlo iza oblaka. :D
 
Poslednja izmena:
30.04.2014
315
202
43
slozi teglu na neku dasku na kotacima pa vozi kako se svjetlo ispod prozora pomice ... sretan grow ... ja sam dobio 5g tako suhog u casama od 2dl 4 biljke prekasno presadjeno (nakon mjesec i pol, dok sam ubro korjen je bio velicine 2dl) i prerano brano... racunaj ako napravis kako treba mogo bi mozda i 50g suhog po komadu ... vjerujem da imas svjetla od pola9 do pola 6 direktnog a izlazi u pol 6 zalazi u 9 ... ja sam kasnije stavio na bocni prozor ( velika greska ) jer ima cijeli dan na krovnom a na bocnom ne) ... pratim
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Odlično, samo nemoj da ti se listovi naslanjaju na zid, to nevole, i ako koćeš možeš krenut radit LST, znaći uzmeš špagu i uhvatiš gornji vrh, i saviješ ga malo, ne jako, i onda ostavit tako dan-dva, pa onda opet malo zategneš, i onda sačekaš još koji dan pa opet malo zategneš. Ako hoćeš da ti krenu u širinu a ne u visinu, sad mi se čine da imaju oko 60cm, možda više, pa mislim da bi mogao imat problem sa visinom kasnije, jer što je veća, sve brže raste, npr. kad je biljka visoka 1m, ona u tjedan dana naraste više od 10cm, ako ima dovoljno sunca i hrane, a tebi je još min. mjesec dana vegetacije ispred tebe, gdje može bez problema narast još 60cm i onda još cca. 1/3 visine od početka do kraja cvjetanja.
Evo slika kako bi to trebalo izgledat korak po korak :) Untitled.png
 
Poslednja izmena:

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Za vrijeme vegetacije obavezno, kad krene cvjetat, u pravilu treba još bit svezano, skroz dok grana ne odrveni, tek onda možeš odvezat, a i nemoraš. Nemoj koristit strunu ili nešto tanko, jer će se urezat u grane, koristi neku špagu, kao npr. pertle za patike. Budi nježan kod zatezanja, ovo što sam ti nacrtao bolje napravi u 4 koraka nego u 3 i nek bude razmak koji dan između svakog koraka, nemoj silit, jer možeš zategnut jako i mislit dobro je, nije se slomila, i dođeš sutra kad ono slomljeno.
zato polako!!
Ako nastavi dalje divljat, samo napraviš ovo, ne sekiraj se, izbori se svaka grana za svoje sunce, i bit će masu vrhova. :D
Untitled.png
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Super je to što ih premještaš. Biće to dobro. Možeš i toping uraditi. Kako želiš. U svakom slučaju ja bih to prebacio u veće saksije.:watch:
 

Little spushenko

Banned
Banovan
24.06.2015
71
40
28
34
zdravo raja, evo mene opet....biljke napreduju pravo, sire se vise no sto idu u visinu...samo nesto me strah da radim taj LST dok ne pokupim znanja...ugl . mene zanima sljedece....biljke su poprilicno porasle i sve nesto mislim da im treba veca saksija,,,tj. ova druga, sto je u bijeloj kanti od Ariela 10kg, a strah me presadjivati da ne pohermi..da ih presadim ili da ostavim ovakve kakve jesu...evo slike...hvala unaprijed... 20150701_135952.jpg 20150701_140015.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ajme meni

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Stoji sto ti je Gold napisao,a jos drzis to i sam znas gde i visina ti je problem,topiraj to jos i radi lst... ako te vec panika fata da slomis grane,uzmi izolir traku i svaku granu gde radis lst ili mislis da ce puci,na sastavu oblepi izolir trakom,malo pritegni i nemas problema... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hasler
10.12.2014
4
4
3
35
Lijepo izgledaju, ja radim na isti nacin na istom mjestu moja je u pola niza i puno deblja, sunca ima od 13-14 do navece. Mislim da ces uspjeti izvuci nesto za pusiti i sretno
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ja bih to presadio u veće posude jer će biti lakše odraditi lst (a i bez toga bih presadio). Uradi i topiranje. Poslije je prihrani plantelom list.
 

Little spushenko

Banned
Banovan
24.06.2015
71
40
28
34
ma.radim.topping.svako.10.dana.ne.brinem.se.za.to....nego.mene.zanima.jel.moguce.da.odrade.svoje.a.da.ih.ne.presadjujem...zbog.toga.sto.ih.moram.premjestat.svaki.dan.pored.stepenista,pa.kad.tu.sunca.nestane.onda.ispod.krovnog.prozora