Majmunov (moj osobni) foto dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
majmun_jedan je napisao(la):
Heheh, svida mi se, jako je ljepa.

Sad sam se sjetio par pitanja naravno pa da ne zaboravim ovako: jel bi mogo ja njih posusit u ormaru otvorenom 24/7, uz otvoren prozor pored ormara, te minimalan izvor svjetlosti sto Sunceve, sto lusterkske heheh, i kad bi mi bilo prema prilozenom najbolje obrat to sve, jbg znam da zvucim nenadjebivo nestrpljivo, a pokusajte me razumjet, jbg prvi put ovo radim, a kad vidim do ceg sam doso, i sto sam sve u ova 4 mjeseca prolazio lovi me euforija heheheheh. A i svi ste to prolazili tak da ... :watchplant:

pa ako mislis pod "njih" na listove za probu, ja ih ostavim na nekom kartonu u zatvorenom ormanu i to je obicno unutar 48h suvo k'o dren :) a za branje tj. skidanje cele biljke po ko zna koji put savetujem da se ne skida dok ne prodje bar 60ak dana cvetanja (verujem da znas kad je procvetala pa racunaj), s tim sto i onda treba pogledati (ako je moguce) trihome jer moz' da bude da treba i vise, rekoh vec, zavisi koja je sorta, eto spominjes ta 4 meseca, to po meni realno ne moz da bude dovoljno za outdoor
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
PowerSeed hvala ti pouno ;)

Ok, nastavak po obicaju, ali i ovoga puta bez slika. I vise nego svijestan naslova pisem "bez fotografija", jer naime ne vidim razlog stavljat fotke svaka dva dana, kad je u tome tesko uociti razliku, a tog smo svi svijesni heheh.

Dakle, danas je naime dan kad moje "cure" dobivaju svoju porciju, u kojoj ce nadam se uzivat, i vratit meni i svim uzivateljima iste, istom mjerom. Stoga... dobar im tek.
Postupio sam isto ko i zadnja 2 puta. Uso sam u huhinju, u kojoj je majka naravno pripremala rucak, a ja sam(s obzirom da sam veliki serator), onak nonsalantno vrecicom skupljao zecja govna, sto ne znaci da mi zec kenja po tanjuru ili slicno, vec objasnjava njegov dugogodisjni boravak u tom prostoru. Naravno da je postavila pitanje "sta radis ti", a ja :signs053: "ma nis", i brzinom svjetlosti skrenem s teme i zanemarim osjecaje hahahahah. Potom sam uso u kokosinjac gdje sam istom vrecicom skupio kokosja, i sve ih zajedno pomjesao.
Sve sam ja tako prilozio curama, i onak sretan idem doma i pizdim, jer se u obliznju stambenu zgradu pocelo naseljavat gro rulje, i to hmmmm, nebi reko covjek, bas nakon kaj sam poceo sadit. Naravno da je ta zgrada zjapila prazna, i nisam vjerovao da ce se ekipa olakomit za tim stanovima, al jebiga sta je tu je, mogu se j****. Il odustat u strahu da me strumfovi ne spendrece, il nastavit dalje pa bit u strahu od njih. Al s obzirom da je to neka simbolicna kolicina, i da nisam prije kaznjavan... jedino se na to pozivam.
Uglavnom, nisu oni sad ni bitni. Bitno je to da sve ide pravilnim tokom, te da cu fotografijom predocit kad za to dode vrijeme, svima vama koji me pratite.

Velik pozdrav od majmuna, i nadam se da uzaludno ne trosite vrijeme citajuci moj dnevnik heheh !!!!!!!
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
PowerSeed je napisao(la):
odlican si, 5+ za dozivljaj
:smileysex:, karo bi te da si fazon, kak bi nasi susjedi srbi rekli, a i kako sam ja pokupio naravno izraz od kud drugdje nego iz njihovih filmova...
heheh naravno da se salim, al mi je drago da ti se svida, :icon_lol:
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Dakle po obicaju neki nastavak, i da se odmah ispricam, al fakat nemrem nac EDIT opciju tak da molim za razumjavanje.

Mislim da je i vise nego ocito da mi ovaj moj nacin prihrane, uveliko "pali" listove. Ne panicarim, da se razumijemo, samo obavljam svoju duznost, a to je vodenje ovog dnevnika heheh. Dakle te promjene se dogadaju samo kad nahranim cure s onim svojim kombinacijama, sto me nimalo ne cudi jer eto neznam detaljan sastav toga, a i kak cu saznat kak funkcionira ak ne probam koristit heheh.
Al ono sto me uvelike uveseljava, je to sto su se na svakom od vrhova pokazali trihomi:banana_dred:, i moram priznat da sam tek sad uzbuden glede cjelokupnog uroda i rezultata truda, a mislim da nema ljepse nego kad prvi put grow-as, i shvatis koliko si vrmena ( najmanje 5-6) mjeseci ulozio. Ma zzzakon:icon_lol:.
Sutra cu vas vjerojatno obavjestit fotkama nekim, pa cemo svi zajedno uzivat (valjda) heheh.

Pozdrav od veselog majmuna, i ako mozete uzivajte u pracenju mog dnevnika!:wave:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
hey monkey, sta os da kazes sas ovo: "uveliko "pali" listove", jesu poceli da zute??? ne preteruj, stavi duplo manju razmeru, nemoj da sjeb** sad kad kercu da cvetaju.

e da, i editujes tako sto dole ispod teksta na sivoj liniji imas Ispravi Post opciju, samo pogledaj malo, naravno, ne mozes da editujes nakon 24h jedan te isti post (mozda i krace, nemam pojma, pitaj admina il nekog)
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Ma da zute, i otpadaju, al ni 5 posto listova, sto je nista. Ma bit ce sve u redu, meni je i vise nego drago da imam priliku vani sadit i tolko pazit na njih, i naucit na vlastitom iskustvu.
Mislim da cu kupit tokom sljedeceg tjedna neki plantelu, jer jbg s tim cu bit siguran, a i ak sam ju mogo u vegetaciji koristit, zakaj nebi i u cvjetanju. Malo sam si ja zabrijo, al jbg kad sam takav volim probavat.

E da zanima me kak ces susit svoj AJ 47, jer se ja jos uvijek dvoumim oko tog sveg, neznam jer mi pametnije stavit u kartonsku kutiju, ili u ormar onak na opacke, i kolko dugo, fakat me to malo zabrinjava, al mislimda cu ja to prestat susit kad za to dode vrijeme, jer je to pitanje ko i ono "koja je ovo vrsta" hahah, sad se smijem na to i ispadam veliki licemjer, al jbg tek sad pocinjem shvacat neke stvari. Zapravo tek nakon kaj sam se udostojio pratit vutru malo "dublje" heheh.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
susi kako ti je zgodnije, bitno je da nema direktnog sunca i da je prozracno (dale, da nije vlazan prostor). razne modifikacije su moguce, neko stavlja na sito za sljunak, neko u cediljku, neko kaci u orman neko na tavan, neko stavlja u kortonsku kutiju... u svakom slucaju, ako ih ne kacis nego stavljas na neku podlogu, gledaju da su fizicki odvojeni hedovi, nemoj ih staviti na gomilu, u buntu. prakticno, kada mozes lako prelomiti stabljiku, prica je gotova, mada osetis i pod rukom :)
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
@defendermaister hvala ti!!!!

Dakle nastavljamo

Ovo grovanje je ciiista opsesija. Stalno ramisljam kak cu otic na sajt potrebe biljaka radi, a onda se sjetim da ja zapravo uzivam provest vrijeme pored njih, i jos sad kad su "snjegom" obasjani head-ovi iiiijoooj, mmmm. A pored toga mi je na pameti, s obzirom na ovaj "useljavanje boom" par sto metara prije sajta, murija naravno, pa ko ce me vidjet, oce li me ko zahaltat, oce neko otic tam i pokrast me... ma gro pitanja si postavljam. Al ne udstajem naravno :sun2:

Prije tjedan dana negdje prolazim onuda, i murija ide prema meni u autu i skamenim se ko *****, jer hodam s torbom usred bijela dana, a u torbi dvije prazne boce u kojima je bila voda, al nastavljam dalje hodat naravno. Izvuko bi se ja svojim lazima i izmisljotinama, al nije mi bilo svejedno, jer sam cekam da me zahaltaju s pricom o dojavi stanara, koji se "jadni nebili" smatraju ugrozenima. :eek:hno: al onda sam se sjetio da se strumfovi zapravo parkiraju iza te zgrade nebili ih nevidjeli na parkingu obliznjeg kafica kako piju pivu usred radnog vremena, heheh. Odma mi je bilo lakse i onak sam se lagano nasmijao cinjenici koja mi je prosla kroz glavu.

E sad, za 2 dana moram nahranit cure, a bit ce kise sto mi i vise nego pase jer, kako mi rece zena u rasadniku "bolje zaljevaj po mokroj zemlji da se sto vise i bolje zadrzi u njoj", i ne mislim nastavit s ovim svojim nacinom, jer mi je to tesko kontolirat, a bogme ni ne zelim unistavat listove, sto mi se nije dogadalo u vegetaciji a bilo je gnojeno plantelom.

Naredni teks sam nasao na vutri:

"Ovo je orjentivni prikaz, da bi lakse videli u kojoj fazi je zasta potreban koji od elemenata NPK
-11/44/11-razvoj koreninskog sistema i cvetnog nastavka
-20/20/20 vegetativna rast
-21/11/21 vegetativna rast
-9/12/36 razvoj uroda
-0/52/34 dozorevanje uroda,razvoj cvetnog nastavka,razvoj koreninskog sistnma",

a moje pitanje je, s obzirom da je proslo nekih mjesec dana od pocetka cvjetanja, jel mi preporucljiviji omjer za razvoj uroda ili ovaj ispod "0/52/34", koji nema dusika opce?

Hvala vam na support-u!!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Treba biti i malo dusika jer ce biti nedostatka istog.... Biljka bez obzira na to sto cvijeta, treba imati zdrave i zelene listove. Tako da bi trebalo uvijek i malo dusika biti. Pogledaj si omjere u "Uzgoj FAQ" pod temom "raspored hranjenja, ph, nutijenti, voda".
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ovo zadnje je možda doza za zadnje gnojenje, 2 tjedna prije berbe... ionako se puste listovi da požute i da biljka izvuče svu hranu iz zemlje koju može, pa onda jedan dobar flush za svaki slučaj, da se ispere sve dobro i loše iz zemlje oko biljke...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
slazem se sa gore navedenim, nemoj bez N, neki 1:3:2 ili 1:3:3 odnos se spominje kao optimim u fazi cvetanja (bar na stranim sajtovima)
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
E super, bas ste mi bili od pomoci :).

Ono sto mene brine je to sto pada groo kise, i padat ce, sto nije uopce problem da pace, meni pase naravno, ali je problem sto "propada" zemlja oko biljaka, i to toliko da vec korjen ove vece (sto se moze i na slikama vidjet) viri iznad povrsine zemlje. Vjerojatno je do nekakve macke ili slicne zivine koja onak malo prokopa, to jest je prokopala jer to tak stoji vec predugo. Tako cu ja, prevencije radi, a i jer me uzasno to nervira, otic upravo kupit 5 l zemlje, i popravit nepravilnosti da slucajno nebi doslo do toga da se pod utjecajem vjetra izvrne pa se iscupa iz zemlje, il u najgorem slucaju da pukne.
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Poz majmune :) Fin urod i fino si se odrzao na nogama :) Potrazi negde na netu mislim da sam citao oko toga da se zadnje 2 sedmice ne gnoji ili zadnjih 10 dana ne znam sigurno. Ipak potrazi negde da se uvjeris kako i sta :D Zelim ti srecu sa vremenom i da izguras do kraja :D
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Hvala ti knelle, al ja mislim da ima jos bar 3 tjedna do samo kraja, tak da cu gnojit sad, i za tjedan dana, nakon cega sljedi jedan obilan flush i ko bog !!!:)

Dakle, s obzirom da imam i vise nego mi treba zemlje doma u vrtu, koja je kolko toljka dobra, nisam imo dinancijski problem, jer naime nisam moro kupovat zemlju...

Nakon sto sam obavjestio o buducem postupku, posjetio sam svoj vrt, te sam nakopao nekih 6-7 kg zemlje, strpo to uz sebe i trk na sajt. Mislim da sam ih tako fiksiro, a istovremeno znam, da mi je i vise nego potrebno nesto kesa kako bi kupio plantelu jer jos zbilja treba, jer su listovi naravno nastavili zutjet, a mislim da je to pod utjecajem niske temperature, a i sto nema bas hrane. Ugl. moram kupit neku plantelu i nahranit ih konacno s velikom kolicnom u realnom omjeru, pri cem ne mislim na tom da stavljam pol litre otopine na 2l vode, nego da u 5 litara vode stavim propisaani omjer otopine.
Pozdrav i uzivajte:)
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Konacno ono sto smo svi cekali a to su slike heheh, i nastavak mog dnevnika naravno:icon_lol:

Pa dakle, da krenemo. Upravo sam se vratio sa sajta na kojem sam konacno nahranio svoje cure otopinom Plantela gnojiva, gdje je N:p:K u omjeru 6:8:8, i to sljedecom koncentracijom. 15 ml stavio sam u pola litre vode (propisana kolicina inace je za 2 l vode), dok sam u drugi karnister, volumena 5l nalio cep i pol u kojem je cca 65 ml plantele (slusajuci propis trebo sam stavit 45 ml ako se ne varam heheh). No uglavnom bitno je da su one oke, i jbg kad sam svaki dan s njima ne primjecujem razliku al na slikama se primjeti naravno i to velika stoga UZIVAJTE:

ImageShack Album - 31 images
 

DrGreen

Aktivan Član
17.09.2011
57
12
0
37
Ne to raditi - 15 ml na pola litre vode?! Ma jok...... Drži se uputa koje pišu na pakiranju. Nikad ne bi trebao dozu premašiti jer lako se biljke počnu gušiti ili se poremeti pH zemlje i više onda uopće ne mogu apsorbirati hranjive tvari tako da napraviš više štete nego koristi. S bio gnojivima nije strašno ako se premaši doza, ali sa mineralnim gnojivima poput Plantelle cvet vrlo lako se može zaj.ebat. Ako hoćeš dobar dim, bez grebanja i bez šugavog okusa više ne bi smio gnojiti.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
stari, nemoj se opterečivati sa prihranom.. biljke su ti super, samo ti to ostavi.. outdoor je to, ne brini za hranu

:clap::respect:

p.s. znači, mislio sam reći, netreba više gnojiti,, niti si trebao! PiS