mala MARE MANDALA velika PICA OD SKANDALA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
PowerSeed je napisao(la):
hehe, kako da ti kazem, vidi... imas nekih prituzbi ili si se samo javio ;)
i, sta je dalje u planu

pa...kako da ti kažem,baš i nemam he he...sve za sad po planu :)

moralo bi biti gotovo do 15.7,zamislio sam negdje oko 20-og prebaciti na 10/14 i tako do kraja...tako me nekako "ide" pa cemo vidjeti kako na kraju bude ispalo
svaki komentar i savjet je dobrodošao s argumentom naravno....:cool44:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Kompa samo da ti kažem da si malo previše gnojio biljke, vidiš kako su listovi dobili "kandže" zakrivili se prema dolje (druga slika, na prvoj izgleda ok) ? Listovi bi trebali biti zeleniji (tvoji su tamno zeleni što upućuje da imaju jako puno dušika) i biti ispruženi prema svjetlu, a na vrhovima listova su već pomalo dobili opekline, ali nije to još toliko strašno. Trebao bi napraviti dobar flush i prestati dodavati gnojivo jer si malo pretjerao. Ako im je 41. dan znači još 20ak dana imaš pa bi trebao fino isprati zemlju dobrim flushingom da se oporave i da na kraju dobiješ kvalitetni materijal,al' i ovo će bit dobro samo pazi s tom plantellom. Sretno!
:sun2:
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
istina bozga...primjetio sam

radi se o tome da su samo 2 puta do sada lagano gnjojene sa 1/3 doze te sam sada nakon dobrog ispiranja biljaka dao full dozu namjerno a ujedno i zadnju zbog toga ne mislim ispirati nego pustiti biljke da apsorbiraju i izbore se sa vecom kolicinom nutrijenata,ukoliko spazim da im je stvarno bilo too much ispiranje ce biti neizbježno ovako to dolazi za nekih 20-ak dana....hvala na zapažanju i savjetu...prvi put growam pa "kemijam" i gledam što se događa :)

EDIT: umalo zaboravih spomenuti...baš mi je drago da si se javio upravo ti jer zbog tebe i tvojih dnevnika sam i poceo uzgajati mandalu,velika ti hvala na tome !!!
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Bizzarius je napisao(la):
Ali jako dobro pazi ako mislis ostaviti ovako kako jesu sada.

na što da pazim?

prošlo je dosta vremena od namjerno date full doze za cvjetanje a ujedno i zadnje jer ne mislim više gnjojiti nikako...."dobile po repu jesu" al to je ocekivano,nisu spržene ni iz daleka samo pokazuju da je dosta što je bila nekako i namjera, sad samo voda do kraja,za 15-20-ak dana ispiranje i na djetu...
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Pazi na sljedeće,kao prvo pogriješio si do jaja davši biljkama punu dozu plantelle,previše dušika si im dodao pa češ zato da pušiš zeleno lišće a ne fine nuggove,ajd bolje isperi to odmah s dozom korigirane ph vode i peroksida da makneš višak soli iz zemlje jer ovako ti neče baš puno ti hedovi oteknut a več imaš stvarno puno lišća,sad je vrijeme da im dadeš Fosfor i Kalij,kupi si hesiev Fosfor + pa s tim počni gnojit,60 kuna ti neče škodit a bome če ti više nego pomoć eto toliko od mene a sad ti radi kako misliš...
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Canna je napisao(la):
Pazi na sljedeće,kao prvo pogriješio si do jaja davši biljkama punu dozu plantelle,previše dušika si im dodao pa češ zato da pušiš zeleno lišće a ne fine nuggove,ajd bolje isperi to odmah s dozom korigirane ph vode i peroksida da makneš višak soli iz zemlje jer ovako ti neče baš puno ti hedovi oteknut a več imaš stvarno puno lišća,sad je vrijeme da im dadeš Fosfor i Kalij,kupi si hesiev Fosfor + pa s tim počni gnojit,60 kuna ti neče škodit a bome če ti više nego pomoć eto toliko od mene a sad ti radi kako misliš...


A vidi...dao sam im gnjojivo za cvjetanje a ne za bujanje lišća...
jesi procitao zašto sam dao i da im je to zadnje do kraja a do tad ima mjesec dana?
u tom vremenskom periodu ce dobivati samo vodu i biti ce ispiranje al ne sada jer ako to sad ucinim do kraja cu imati nedostataka ko u prici

Za mjesec dana bez gnjojiva i sa ispiranjem pušit cu na kraju cisto odrađenu biljku a ne kemiju
gnjojene ce biti sve skupa u 2-3 navrata sa polu dozama osim ove zadnje a ne 30 puta kao u vecini uzgoja!

jako je zadimljivo citati raznovrsne POD-komentare na komentar
kada me powerseed "upitao" za zdravlje nakon zadnjih postanih slika znao sam ja da to nema previše veze oko uzgoja jer osjetu se neke stvari i preko žice jel...al ok je to nemam problema ja s tim....

uzmite evo sami zadnje postanih 10 dnevnika u 5 od 10 imate višak nutrijenata no ceka se odgovor "klase" pa da se ekipa može nadovezati sa mali milijun polu zapažanja no i to je ok jer je ovo javni dnevnik tako da može nema problema pišite i dalje što hocete....

kad postavim pitanje u više navrata u dnevniku u zadnja 3 mjeseca odgovora nema,sad me recimo ništa ne zanima jer sam vec napravio što sam naumio i preuzeo određeni rizik pošto od iskusnijih nisam dobivao odgovor,pa eto sad ide kako ide i biti ce na kraju kako bude
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Evo da ne bude da kritiziram reci cu sljedece i postaviti par pitanja pa da vidimo:

U više navrata zahvalio sam se i pojedincima koji su mi pomogli osobno preko pp-a i javno preko svog dnevnika i chata....SVIMA,cjeloj zajednici i to cjenim,no neke stvari me živciraju i to isto tako stoji i ja to otvoreno uvjek kažem,tko to može primiti kao pod normalno super ko ne može a bože moj što tu mogu,nismo djeca ovde jel bar nebi trebali biti,navodno su svi preko 18 u što isto tako sumnjam al nema veze nije moje da se u to prtim.

Što se tice growa da skratim:

1.Nema više gnjojenja do kraja,ako sad isperem tko mi može jamciti da necu imati nedostataka i problema pošto do kraja ima cca 5 tjedana?

2.Hocu li dobiti hermica ako stavljam na 11/13 i 10/14 u zadnjoj fazi cvjetanja ili necu...nema možda ovo ono,jel smeta ili ne smeta...ja sam NA OVOM FORUMU procitao od autora SLO ERE da necu nego ubrzati sazrijevanje na uštrb mase a meni masa nije važna pa idem tako?!

eto ne sramite se...
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
U redu....pošto dnevnik nisam i necu voditi radi postanja slika,like ili anti-like i sl. jer me to ne zanima molim moderatore da zakljucaju ovaj dnevnik,nemam namjeru više pisati ništa.

Ako se poželim slikanja biljke postati cu slike u teme koje su za to namjenjene-slike sa i bez komentara ukoliko u međuvremenu ne pokupim kakav ban jer sve vodi prema tome...

Zahvaljujem!
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Drug, sujeta je čudo. Evo ja vratio par stranica nazad i ubi' me al' ne vidim ništa od onoga što sugerišeš.Možda ne znam kompletnu priču...
Zašto se petljam? I meni smetaju neke stvari ovdje i par puta sam ulazio u konflikte al' onda skontam da je tako svugdje u životu.
Što kaže Orvel: " Sve su životinje jednake, samo su neke jednakije".
Neko je žensko, neko je shupak, neko ima uticajnog druga/rođaka itd.
Hoću reći da ne brzaš, pa se kasnije kaješ.
I da, super su ti biljke :vb_wave:.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Maki odustaješ na prvu? Nemoj se šalit:cvetak
I ja sam svoje na kraju držao na 13/11 u korist mraka baš iz tog razloga kao i ti ali nisam vidio neko ubrzanje, cvjetale su preko 100 dana.
Ajmo dalje ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
makisplit je napisao(la):
U redu....pošto dnevnik nisam i necu voditi radi postanja slika,like ili anti-like i sl. jer me to ne zanima molim moderatore da zakljucaju ovaj dnevnik,nemam namjeru više pisati ništa.

Ako se poželim slikanja biljke postati cu slike u teme koje su za to namjenjene-slike sa i bez komentara ukoliko u međuvremenu ne pokupim kakav ban jer sve vodi prema tome...

Zahvaljujem!


sta se ovde izdesavalo tokom danasnjeg dana? cemu zatvaranje, sta vodi prema banu? maki, mozes slike postati gde hoces, u galeriju ovu ili onu cak i pored dnevnika, nije problem ni da se zatvori na tvoj zahtev al zaista ne kontam zasto... sto se tice ona dva pitanja, ja ne bih sada ispirao ako se sa biljkama ne desava nista progresivno lose, a za hermice u tom skracivanju rezima svetla... sumnjam, naravno, niko to ne moze garantovati ali ja nisam imao takvih situacija a radio sam mojima svasta sa svetlom
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Nenaš,matia ne ljutim se ja ništa nema mjesta za to,nisam djete da se durim..jednostavno necu voditi više dnevnik jer mu nema svrhe to je to,zabilješke mogu pisati i sam sebi.

Svjet je onakakav kakvim ga sam sebi napraviš u micro smislu naravno,ja svoj uređujem kako mislim da treba s tim u svezi dnevnik je gotov i molim ponovno za LOCK

Biljkice naravno da idu dalje,slikice u teme namjenjene njima i to je to,kakvo odustajanje!?

PowerSeed je napisao(la):
sta se ovde izdesavalo tokom danasnjeg dana? cemu zatvaranje, sta vodi prema banu? maki, mozes slike postati gde hoces, u galeriju ovu ili onu cak i pored dnevnika, nije problem ni da se zatvori na tvoj zahtev al zaista ne kontam zasto... sto se tice ona dva pitanja, ja ne bih sada ispirao ako se sa biljkama ne desava nista progresivno lose, a za hermice u tom skracivanju rezima svetla... sumnjam, naravno, niko to ne moze garantovati ali ja nisam imao takvih situacija a radio sam mojima svasta sa svetlom

Power ništa se nije desilo jednostavno ne vidim razloga pisanja dnevnika radi likova ili ne likova,ne zanima me to,dnevnik sam pokušao voditi radi dobivanja znanja,razmjene iskustava i druženja a to ne ide ili mene možda ne zadovoljava,možda puno ocekujem nije sad ni bitno...

slike ljepo u bez ili sa komentarima ako komentar želim i sve 5!
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
[FONT=&amp]Ok...stigli smo na kraj puta,završavam ovaj dnevnik sa kratkim osvrtom da zaokružim cjelinu i da ne ispadne kako sam 3 mjeseca bulaznio za ništa,ova sorta nije do sada growana pa nek se nađe kao podsjetnik,meni su dnevnici ultra pomogli pa je red da tako i bude,u buducnosti mislim voditi dnevnik uzgoja malo drugacije al o tome kad i ako....[/FONT]

[FONT=&amp]Jedan vrh cvaknut je 10 dana prije i posušen a drugi upravo kušam....miris prije i poslje su nebo i zemlja....no i o tome malo poslje kad bude smoke report.[/FONT]



[FONT=&amp]Danas 66 dan od cvjetanja ode sve u rezaonu pa sušionu, prvo par dana onako prirodno sa granama pa poslje ce u buksu na kurjanje....cini mi se da sam mogao komodno držati još jedan tjedan,no ne može jer do 15 box mora biti van ikakve funkcije a sad je pretvoren od svjetleceg NLO-a u tamni podrum gdje ni najhrabriji ne ulaze..buhahahahahahahaa [/FONT]:kauch


[FONT=&amp]Vodeci se „radom“ vrha koji je skurjan i popapan prije tjedan dana mislim da cu imati dugo,toplo i veselo ljeto.[/FONT]:fishing:

[FONT=&amp]Bilo je dosta nedostataka po pitanju boxa no ne i samog uzgoja koji je tekao dosta glatko,svjetla mi nisu imala raspored kakav sada mislim da trebaju imati i neki vrhovi su zbog toga patili, 7 clf žarulja ukupno 235 W u 0.3m2 ne preporucam nikome pogotovo ako uzgaja ljeti(ja nikad više bar sa ovim setupom) jer je to držat na 25-30 stupnjeva gotovo nemoguca misija...platile su i zbog toga malo zadnji mjesec jer je temperatura po danu u prosjeku bila između 33-36 stupnjeva.[/FONT]

[FONT=&amp]O Mandali sve najbolje....jebeni shark nemoš ga ubit ni da hoceš....jako me veseli...ma ša jako,,,,ushiceno veseli me što imam još ovog sjemenja,u boljim uvjetima i sa HPS-om.......reci cu samo da mislim kako bi to bilo jedno veliko pozitivno nastrojeno AJME![/FONT]

[FONT=&amp]Gnjojene su po mojoj virtualnoj procjeni,o tome koliko bi bilo bolje ili gore sa necim drugim osim Plantele ne mogu jer neznam,no cini se ok,ukupno 2 ili 3 puta polu doza i jednom full, osim toga voda+ hidrogen i to je to....sve mi se cini kad zapocmem drugi grow sa 5 razlicitih strainova da cu vidjeti koliko sam u stvari bio pošteđen i sretan sa Mandalom.[/FONT]

[FONT=&amp]Gramažu „mokrog“ nemam jer me u principu i ne zanima...kad se dobro posuši i kad dodatno otrimam sve kako spada izmjeriti cu i postati uz smoke report...laganini je sve skupa „mršavo“ al 10-15grama po biljci cu sigurno uhvatit....meni dosta![/FONT]

[FONT=&amp]Sljedu slikice pa poslje smoke report.....još jednom veliko HVALA svima koji su pratili i pomagali u proteklih skoro 100 dana i što su pretrpili moja ponekad „nezgodna stanja“....kakav vlasnik take mu i biljke...nezgodne pojave sa dobrim dušama...a štaš! [/FONT]:eyebrows::assshaking::nana::cvetak

MONA-MI





DEJA-VU





SUŠIONA:

 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44


ostavija san malo i brlje po cvitovima meni ne smeta a i neda mi se više cimat...

nije puno al covika veseli!


[FONT=&amp]Smoke report:[/FONT]

[FONT=&amp]Vau...šta reci....moj prvi uzgojeni dim!?[/FONT]

[FONT=&amp]......dim je jako prijatan,iznenadila me ta fruty doza moram priznat....58 dan sam skinuo jednu granu koja je malo patila po pitanju svjetla i stavio onako prirodno posušit...nakon 2 dana zapalim i mislim si koji je ovo ***** stajalo u mom boxu skoro 100 dana?[/FONT]

[FONT=&amp]Jebo te fruty di mare sheme i kamilica dim![/FONT]

[FONT=&amp]I sad jebaji ga polu......da polu....ma štufan ka zadnja ***** dumam 2 ipo-3 naredna dana ,pogledam ponovo miris se pretvorio od šume poslje kiše u sušeno voce,mislim si ajde u 13 lipih sa ovim smećem i posolim ovaj put onako debelo(za dvoje) kao da me bar takne.....a majke ti zajeba LOL odnosno nije---osta sam na baklonu bar 15 min „zavaren“ u neke barke šta su lagano plovile,skužim galebove kako zamahnu tocno onoliko koliko im treba a ostalo održavaju manervom u prostoru...osmjeh mi se sam nameće i umalo da se grohotom naglas ne nasmijem samom sebi....lip filmic promislim i zakljucim kako treba izac vanka prostudirat bolje he he....prvih sat ipo dva percepcija podignuta na 2x s naglaskom na automatski odabir lipih stvari i onih što su u normali malo manje lipe sad su zanimljive,ideala za u barku,na ribe,bicikl-motor,prirodu,kupanje....ako se prisoli kao u mom slucaju ;) može se dogoditi da “ prekinete dan“ koji je trebao biti produktivan i zamjeniti ga u relax ležarinu...za solo pušit i dumat jako ugodan,nema mjesta zabrinutosti/anxioznosti,bira lipe slike i traži zaokupaciju....nešto konkretno raditi nebi predstavljalo problem dok sam posao nebih zahtjevao vecu fizicku aktivnost...(ideala za neku kreativu)...u tom slucaju motiku bi vrlo brzo zamjenio cigarom,pivom ili sladoledom.[/FONT]

[FONT=&amp]Dobio sam ono što sam u naravi i htio(rekreacijski dim za svako doba),treba reci da zadnji sat pred puštanje najviše ipak odgovara kauc,tv,pice i hrana...indica preuzima stvar u svoje ruke [/FONT]


[FONT=&amp]Ovo nije masno maslo koje zabije da si bolestan vec fina mirišljava kupka od koje treperiš.....puno ljudi po forumu a i inace razglaba o takozvanom „tupilu/zatupljenosti“ od konzumacije dobrog dima....a u stvari je po meni stvar obrnuta sad mi palo na pamet pa da napišem samo dva slova oko toga...........mozak se na jednom djelu puta prebaci u hibernate opciju i odbacuje sve suvisle informacije jer tjelu treba odmor od nakupina svakodnevnih više-manje bezvrijednih preokupacija....meditira i koristi samo onoliko koliko mu treba za samoodržavanje,stoga nismo „tupi“ nego se odmaramo.[/FONT]

[FONT=&amp].......reci cu još samo da mi fali sveukupno možda umjesto onog spomenutog 2x da je 3x no to cu najvjerovatnije imati nakon mjesec dana kurjanja najdebljih cvitova koji su se i 10-12 dana duže „kuhali“.[/FONT]

[FONT=&amp]Dopuna:[/FONT]

[FONT=&amp]Provan vrh koji je stariji X dana(zajebo se jopet al ovaj put namjerno)....bumm,tras....ne prisolit ako ne mislite lajat na mjesec kao ja sad....ma ustvari kakav vuk ili pas.....pušem ka dupin [/FONT]:watchplant:[FONT=&amp]!!![/FONT]


[FONT=&amp]I na kraju jedna zanimljivost o tome što Mandala u svom izvornom obliku uopce znaci:[/FONT]

[FONT=&amp]Mandala[/FONT][FONT=&amp]([/FONT][FONT=&amp]मण्डल[/FONT][FONT=&amp]) [/FONT][FONT=&amp]znači[/FONT][FONT=&amp]"krug[/FONT][FONT=&amp]".

[/FONT]

[FONT=&amp]U[/FONT][FONT=&amp] budističkih[/FONT][FONT=&amp] i[/FONT][FONT=&amp] hindu [/FONT][FONT=&amp]religijskim tradicijama[/FONT][FONT=&amp] njihove[/FONT][FONT=&amp] svete[/FONT][FONT=&amp] umjetnosti [/FONT][FONT=&amp]često[/FONT][FONT=&amp] uzimaju za [/FONT][FONT=&amp]oblik [/FONT][FONT=&amp]mandalu[/FONT][FONT=&amp].
Osnovni oblik [/FONT][FONT=&amp]većine[/FONT][FONT=&amp] hinduističkih i budističkih[/FONT][FONT=&amp] mandala je [/FONT][FONT=&amp]kvadrat [/FONT][FONT=&amp]četiriju[/FONT][FONT=&amp] vrata [/FONT][FONT=&amp]i[/FONT][FONT=&amp] krug [/FONT][FONT=&amp]sa[/FONT][FONT=&amp] središnjom točkom[/FONT][FONT=&amp].

[/FONT]

[FONT=&amp]U općoj upotrebi[/FONT][FONT=&amp], [/FONT][FONT=&amp]mandala[/FONT][FONT=&amp]je postala pojam[/FONT][FONT=&amp] za [/FONT][FONT=&amp]grafikon[/FONT][FONT=&amp] ili [/FONT][FONT=&amp]geometrijski[/FONT][FONT=&amp] uzorak[/FONT][FONT=&amp] koji predstavlja[/FONT][FONT=&amp] svemir[/FONT][FONT=&amp] metafizički[/FONT][FONT=&amp] ili[/FONT][FONT=&amp] simbolički,[/FONT][FONT=&amp]mikrokozmos[/FONT][FONT=&amp] svemira [/FONT][FONT=&amp]iz [/FONT][FONT=&amp]ljudske perspektive.[/FONT]

EDIT: EVO UPRAVO IZMJERENO SA NEKOM KAKAVOM VAGOM UGL. PREKO 40 G. TU JE NEGDJE S TIM DA SAM DVA CVITA POPUŠIO ODAVNO :).... TO JE TO MOŽE KLJUC PONOVO...HVALA SVIMA!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Druga prica drugo razmisljanje cim se dimi iz sopstvene baste.
Dobrodosao u klub.
Uzivaj.
:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.