Malawi style curing

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
It's a season to be Jolly, la la la la la la la la la! ::banjahanje::

Znoje se, znoje. :banana_rasta: Možete videti kapljice i paru na prvoj slici. Oko 42 ⁰C sam uspeo nagurati sa ovim malim grejačem i umotavanjem što je super.

Miris je već tu. Nešto jako teško za opisati. I dalje se oseti miris sena iz silaže što je neka prva stvar koja se pojavi i nestane, ali tu su i neke note kiselih bobica i ona slatkoća. Kao neki kiseli slatkiš od bobičastog voća, ali s tim da nema onaj veštački miris većine takvih slatkiša.

Sve sam ih prepolovio, posušio kesu i njih samo da nema nigde vode i vratio nazad na još 24h. Bar jedan od 4 ću već tad staviti na manju temperaturu na fermentaciju. Ostatak verovatno ide na još znojenja.

IMG_20220918_003733_651.jpg

IMG_20220918_005137_097.jpg

IMG_20220918_005150_497.jpg

IMG_20220918_005850_016.jpg

Slike su takve kakve su, uzasan mi je telefon. :D Biće boljih kad bude sve malo spremnije, u ovom stadijumu nema baš šta da se vidi.

Edit: Odvadio sinoć malo kad sam prepakivao i zapalio jutros nakon vrlo kratkog sušenja na tavi. Milina! :rasta:
 
Poslednja izmena:

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Pozz ekipa! :wave:

Nakon one probe juče otvorio sam sve nakon 36h znojenje. Jedan deo je stavljen na fermentisanje na ~35 ⁰C i mali deo je odvojen za zapaliti jer je miris sena otišao skroz. Sad je neki miris kolača sa malo voća.

Prijatelju sam jednom poturio pod nos da pogodi šta je zatvorenih očiju. Lik je grower stari i popušio je boga oca pa me baš interesovalo. Mislio je da je neki slatki hleb. Koje iznenađenje kad je otvorio oči... :D Ceo dan smo neka vrata pravili i pušili ovo sa užitkom. :D Energičan high totalno!

Ostatak je bio oko 60 sati na znojenju te je nakon nekih 10 sati sušenja stavljen na fermentisanje na ~30 ⁰C.

Ovo je tek početak procesa a već je super za pušiti. Čak i sušena brzinski u tavi. Biće ovo bomba! Sinoć sam u 2 ujutru doterivao neki zid što sam zidao. A izašao sam da zapalim pred spavanje. :D

Nakon 60 sat znojenja.
IMG_20220919_123014_130.jpg

Sokovi cure na sve strane. :gled:
IMG_20220919_121016_385.jpg
 

Pikacu

Aktivan Član
31.03.2022
134
786
93
Pozz,htio bi popcorne izvakumirat,jel bi funkcioniralo da stavim pored radijatora izvakumirano na znojenje 24h pa negdje u ormar na 20° pa nakon tj dana raskopat posusit 24h pa opet izvakumirat,i jel trebaju bit tak valjkasti oblici il mogu samo nabacat vutru u vrećicu i izvakumirat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Pozdrav! :wave:

Mogu popcorni ići. Može radijator. Ne moraš valjkastog oblika. Ja sam radio i u tegli ali za to je bolje imati malo suvlje hedove. Ili ubaciš neku salvetu da upije tečnosti.

24h znojenje pa kratko sušenje pa onda ovih 5 dana. Prati da li se znoji i dalje pa suši svakih 2 dana ako je vlažno. Sušiš samo kratko, da spolja bude suvo
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Pozdrav svima! :wave:

Evo kako izgleda 2 nedelje nakon harvesta i početka procesa.

IMG_20220930_174607_571.jpg

IMG_20220930_174712_712.jpg

Poprilično su potamneli i miris i ukus se menjaju svakodnevno. Trenutno sir, dinja, anis i bobičasto voće. Dim gust i lagan. Rad malo mirniji ali i dalje poprilično energičan. Utiče na vid sve više i na momente je kao početak tripa kod psihodelika. Boje malo izraženije, življe, nešto je primetno drugačije.

Osušio sam ih i sad ide redovno kjuranje. U teglu pa otvarati ili vakum pa ređe otvarati.

Pokušaću bar nešto ostaviti 3 meseca. Tad bi tek trebao biti pun doživljaj.
 

Pikacu

Aktivan Član
31.03.2022
134
786
93
20221004_161738.jpg
Evo i moje gore je malawi dolje posuseno i zvakumirano..Probal sam vakumirano i dobro je a malawi mi naizgled neizgleda baš ostavit ću ga do sutra u komadima pa ću sutra kao prvu pljugu ga probat džabe sad..Inače na prvu je po sijenu ustajalom smrdio,sad kad sam ga prolufto na neke orahe neki zemljani miris ima,valjda bude dobro...Mislim bit će najbolje kad nebude više svjetlucavih lijepih hedica iz tegle..iskreno kad vidim kak izgleda ni ne puši mi se..
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Hahahahah! Da, izgled nije neki. Međutim, mislim da je dobro krenulo. Malo posuši pa stavi na 25-30 ⁰C vakumirano i otvaraj svakih dan-dva. Kad ti se miris sviđa, osušiš ko normalne budove i opet u vakum na sazrevanje.

Taj miris sena je prvi koji dođe i prođe. Čekaj da bude sladak miris i onda suši kad ti najviše odgovara.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Purple Skunk Auto, ima već skoro godinu dana od kad sam ovo pravio pa se ne sećam svih detalja ali nađoh slike konačno pa da podelim.

Ova je rađena bez vakuma. Umotao u papir za pečenje pa u alufoliju i u rernu na znojenje na 50 stepeni oko 24h. I to je to koliko se sećam. :D Ne znam da li sam posle odmah sušio ili još malo fermentisao.

Edit: Nađoh prethodni post gde sam zapisao šta sam uradio. :D

240g sam odradio pre par nedelja bez vakumirke i sve je super ispalo. Umotao u papir za pečenje, uvezao što jače sam mogao, pa u alu foliju, i na znojenje par dana. Nakon toga posušio podosta ali ne skroz i u tegle pa svakodnevno otvaranje i njuškanje dok se nije osušilo. Nisam imao nikakav problem sa buđi!

IMG_9993.jpeg

IMG_9995.jpeg

IMG_9999 2.jpeg

IMG_0002 2.jpeg

IMG_0003.jpeg

Ove su rađene u vakumu i nisu nikad do kraja osušene. Čekaju i dalje da dođem do njih što bi trebalo biti u narednih mesec dana! Nemam pojma šta da očekujem nakon godinu dana lagane fermentacije ali se jako radujem. ::banjahanje:: Isti metod kod sve 3, za koji nisam siguran koji je bio :D , ali je jedna imala više vode pa je samim tim tamnija.

IMG_0063 2.jpeg

IMG_0085.jpeg

IMG_0083.jpeg

IMG_0082.jpeg

IMG_0076.jpeg

IMG_0079.jpeg

IMG_0081.jpeg

IMG_0066.jpeg

IMG_0069.jpeg

IMG_0073.jpeg

Ostavio sam jednu granu redovno sušenu za probu i ovo fermentisano mi se definitivno više sviđa, sa tim da je redovno sušena bolja za večernji. Fermentisane su dobre za spavanje samo u tom smislu da ne možeš stati ni kafu da popiješ na miru pa se do noći jednostavno premoriš. :D

Da dodam, kad već kucam, da sam nedavno prvi put otkad sam provalio ove fermentacije doživeo da sam hteo manje trave fermentisati nego što jesam. Bio je u pitanju Cheese CBD Auto koji me oduševio ukusom sira u redovno sušenom cvetu dok je fermentisan totalno izgubio to. Ne mogu reći da je taj novi ukus loš, čak daleko od toga, ali taj cheesy ukus mi je baš legao...

Budite mi dobri i de probajte ovo čudo! :respect::vutra:
 
Poslednja izmena:

Pikacu

Aktivan Član
31.03.2022
134
786
93
Evo pogledal i ja svoje i ono kiselkasto mirisi nelose..Vratilo me u mladje dane kad sam znao naletit na takvu vutru,mislio sam da je to presano a samo vakum odradio svoje..
20230223_083733.jpg
Idem u degustaciju da vidim jel radi
Edit:eek:kus je bomba u tegli mi se presusila,ja sam zadovoljan..Prija mi nešto drugačije zapaliti..
 
Poslednja izmena:

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Tropicana Cookies Auto, indoor. Isti cvet pre i posle znojenja.

PSX_20230725_101044.jpg

PSX_20230725_100718.jpg

Igram se sa suvim cvetovima malo više ove sezone. Dakle, kad bih inače stavio u tegle na kjuranje, teglu sam stavio na 85⁰C (previše ali kasno sam shvatio koja je temp) 12 sati. Izgubila je većinu zelene boje i miris sveže trave. Dobila je slatkoću onu ali zadržala malo i originalni miris.

Eksperimentišem sad sa 40⁰C i super je nakon 36h, ali čisto da javim, možda nekom ova jednostavna metoda bolje sedne.

Živi bili! :rasta:
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Ola ekipa! :wave:

Još jedan eksperiment pa da podelim. Ideja je bila fermentisati lišće da imam za mešanje u splif umesto duvana. Inače žuto lišće iskoristim za to ali slabo žutog lišća sam imao pa reko da vidim šta će biti.

Natrpam skoro suvo lišće u teglu. Baš sam nagurao to na tesno. Teglu na ~60⁰C i pratim dešavanja. Nakon 3 dana boja mi se činila ok te sam proverio miris a miris bomba! ::banjahanje:: Čokolada, kafa i onaj jaki zagasit miris koji imaju neki od duvana za motanje. Zatvorim teglu da se ne suši jer sam primetio da se tako toplo osuši do krckanja u roku od pola sata. Nakon 2 dana probam i oduševim se još više. Smooooth totalno a slatko. Bukvalno mljackam dok pušim. :D

Dao sam jednom prijatelju groweru koji me stalno cima za lišće jer ne puši duvan i kad smo se videli sledeći put komentar mu je bio "to je to". :D

Drugom prijatelju sam dao takođe te me interesovalo da li lišće ima neki rad i kaže da he dosta slabo ali je najukusnije lišće koje je pušio. :D

Ovako to izgleda:

Puna tegla, spremna za "znojenje".

IMG_20230726_153154_960.jpg

Nakon znojenja. Nije toliko "upala" već sam odvadio već podosta.
IMG_20230803_082938_001.jpg

Ove kapljice koje se vide po tegli su inače slatke. Kao i samo lišće ako se žvaće.

Nabacim još koju sliku lišća gde se bolje vidi.

Eh, da. Lišće je potamnelo još podosta u 2 dana nakon znojenja a miris se i dalje menja, doduše suptilno jer je dosta suvo. Predpostavljam da se nastavio proces, samo sporije.

Živi bili! :respect: :rasta:
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Rerna bi bila najlakše rešenje ali je nemam tako da sam sa grejnom podlogom od 15w to uradio.

U kutiju natrpao peškira, teglu umotao gazom i tu podlogu umotao oko toga i u sred kutije. Tako sa štimanjem peškira dobijem od 30 do 90 ⁰C, u zavisnosti koliko mi treba. Doduše 90 ⁰C je previše za ovo i izobliči se i podloga ako je duže na toj temperaturi.

Tegle ne moraju biti ništa posebno, samo da su staklene sa metalnim poklopcem.
 

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
236
581
93
Veoma zanimljivo dopada mi se kako promeni boju i bude tamnija, ja sam to radio sa jednom sortom curing na dva nacina i vise mi se dopada ukus tamnije od ove svetlije... Sto bi rekli ne moze i jare i pare, jedna lepsa na oko druga lepsa na ukus, rade isto.:banana_rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo