Male kucne carolije - modifikacija grow opreme, ideje i "izumi"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ovdje mi se čini najprikladnije

naime,radi se o hlađenju pc boxa.pošto su počele vrućine,samim time mi i temperatura u boxu ide po defaultu gore,sad mi je prosjek nekih 27 stupnjeva jer držim u dnevnom boravku bez klime,i zna biti jako vruće.sad si razmišljam kad procvjeta trebat će mi filter,a temperatura će onda ići još gore,sigurno će prelaziti 30 stupnjeva.tko će to ohladit?pala mi je na pamet jedna ideja,pa vas molim za mišljenje.naime,mislio sam uzeti one medicinske hladne obloge koji zadržavaju hladnoću dosta dugo i staviti gore na vrh boxa izvana,a po potrebi i sa strane nekako namjestiti da hladi.to su one vrećice sa granulama i kapsulom vode unutra,pa kad se stisne kapsula stvori se gel koji hladi.zanima me bi li to moglo biti učinkovito,tj. ima li kakve koristi ako stavim recimo dvije do tri vrećice na box,može li to uopće spustiti temperaturu?
sorry ako je glupo pitanje,al eto učinilo mi se da bi moglo biti korisno,al recite ako neće da ne kupujem bzvz.
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
te što se stisnu su za jednokratnu upotrebu koliko je meni poznato.? imaju i one sa nekakvim gelom što se prije upotrebe moraju ohladit, ali ne drže dugo i ne vjerujem da bi imao nekakve koristi od njih. a da pokušaš sa onim klasičnim ulošcima što se koriste za prijenosne frižidere? nisu skupi, kupiš ih nekoliko i samo mijenjaš svako par sati dok si u kući. vjerojatno imaš i kojeg doma pa provaj
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
na te sam mislio,iz granula nastane gel i kasnije hladiš nanovo,ali ovo je još bolja ideja s ulošcima,puno duže će držati hladno. :thumb:
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Ako neko zna link,da ne trazim dalje(mislio sam da je ovde),kad gari od vaze napravi kultjube,mozda je neki stari dnevnik,nosi kod staklara da sece dno,pa se posle povela rasprava koliko staklo utice na svetlo.......ako se neko seca bas mi treba,a i ne bi bilo lose za ovu temu bar link(verovatno bi neko od moderatora to laganica odradio).A ako se dobro secam ima i super izradjen filter za pc box lovrajder2 isto dnevnik kupio ili ce kupiti semenke u Sloveniji9to sam zapamtio hahaha) super mu je radio i dnevnik isto vrh,al me to trnutno ne interresuje samo sam se setio i tog.


Probao bih da sklepam kultjub za 400w hps......a to sa vazom ne secam se kako je proslo...zvucalo je ok tada....pozzz......



ps.
Znam da se ne pise kultjub i lovrajder 2......morao sam da kazem...lol
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Kolega GanjaPower je upravo uradio nešto slično.Nađi njegovu temu u "Projektiranje prostora za uzgoj". Tu takođe možeš naći neke tutoriale s jutjuba i sl.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
zli.azra je napisao(la):
Ako neko zna link,da ne trazim dalje(mislio sam da je ovde),kad gari od vaze napravi kultjube,mozda je neki stari dnevnik,nosi kod staklara da sece dno,pa se posle povela rasprava koliko staklo utice na svetlo.......ako se neko seca bas mi treba,a i ne bi bilo lose za ovu temu bar link(verovatno bi neko od moderatora to laganica odradio).A ako se dobro secam ima i super izradjen filter za pc box lovrajder2 isto dnevnik kupio ili ce kupiti semenke u Sloveniji9to sam zapamtio hahaha) super mu je radio i dnevnik isto vrh,al me to trnutno ne interresuje samo sam se setio i tog.


Probao bih da sklepam kultjub za 400w hps......a to sa vazom ne secam se kako je proslo...zvucalo je ok tada....pozzz......



ps.
Znam da se ne pise kultjub i lovrajder 2......morao sam da kazem...lol

https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/4304-diy-vutra-org-kolekcija.html

Tu su linkovi na "uradi sam" teme. Ovo bi trebalo biti više kao tema za pokazati neke modifikacije na opremi koje smo napravili i želimo ih pokazati bez otvaranja novih tema. Recimo, onaj moj post sa prve stranice gdje sam opisao modifikaciju cfl-ke po meni definitivno nije za kompletno novu temu, jer što se tu ima previše raspravljati.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Hvala zlo
Vec sam rekao negde da je forum super i clanovi i moderatori.....nemam nikakvih zamerki,da ne smaram:

Konkretno za ovu temu ne bi bilo lose ubaciti link nekog zavrsenog dnevnika(ima mnogo vise nego jedan),kde je bilo primenjeno u praksi i doveden grov do kraja uz "modifikacija grow opreme, ideje i "izumi""
Isto tako i u ostalim tipa organsko uzgajanje tema pa nekoliko linkova dnevnika tog tipa
.......da ne nabrajam dalje,po meni bi se moglo tako nesto napraviti za vecinu tema vezanih za uzgoj,pretrazivac ne radi bas savrseno,opet kazem meni je forum savrsen


pozzzz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: money491

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Zli, ja već 3-ću godinu uzgajam za svoje potrebe i još uvjek nisam doveo moj box do savršenstva.
Svaki je projekat za sebe sam !!!
Probaš pa ćeš znati.

Recimo ja sada imam problem, ventilacija na 12v mi ne radi 8 sati, a prešaltao sam na cvijetanje.
Kako se uključi ova vent na 18h, i sama ventilacija, meni povuče iz box-a prijatan meni miris, ali ne i ukućanima, dok se uključi vent sa filterom nema mirisa ????

Kako rešiti ??
Nešto ću smisliti :)
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Prijatelju Dinosauru,meni prvo padne na pamet ona reklama kad klinac kenja i kuka kako smrdi,onda mama nabavi osvezivac i mali nece iz wca posto jako lepo mirisi...hahaha bolesna reklama
Kontas sta hocu da kazem,danas imas ogroman izbor tih spravica sto se ukljuce u struju,koliko sam shvatio tvoj je problem dok se ne uljuci vent sa filterom,ako kazu ukucani sta ce nam to,ti onda lepo modifukuj svoje carape i patike u smrdljive i malo slucajnog izuvanja po celoj kuci.....starke na bosu nogu ti je provereno....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Krmelj and Orange14

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
napravis filter sa aktivni ugalj i sve to ljepo resis na taj nacin ima na forumu kako se to napravi a usput mozes i elektro osvezivac sa jaki miris neki ......................
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Zli, delimično si me razumeo.
Ako ubacim u box neki miris, kako će to da reaguje na biljke ? Radije ne bih testirao.
Filter imam i to extra dobar, home made, na vrhu boxa rupa, u rupi plastično sito ( cedka ) unutra ugalj 4 šake odokativno, a nad tim vent sa sajlencerom ( home made ).
Cooltube ima svoj ulaz zraka i svoj izlaz zraka.
Moja pretpostavka je da dok ne radi ventilacija na 12v, sav zrak se negde akumulira i kada se pokrene ventilacija onda povuče miris od negde i oseti se nekih par minuta.
Ili mi box nije skroz zadihtovan ili mi negde ulazi zrak iz box-a kroz cooltube....

No, mislim da sam otišao mnogo off topic, ali je poenta da i posle silnih modifikacija nisam dobio šta sam želeo !!!

p.s. svakako neki miris moram nabaviti, lavanda ili kamilica :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Smatram da bi trebao podjeliti sa Vama moje nedavno saznanje. Naime dolazili su mi punac i punica u stan gdje se nalazi i moja mashinerija. Miris je intezivan konstantno i razbijao sam glavu kako da ga rijesim bez filtera. Vjerovali ili ne rijesio sam to sa običnim alkoholnim octom! Bitno je da površina octa bude sto veca, znaci naspite ga u tanjurič od saksije ili nesto tog tipa. Stavite u blizini ispuha i boksa i mozete zaboraviti na miris biljki. Cak se ne osjeti ni ocat nego nesto izmedju. Neka luda kombinacija mirisa koja mi se cak i svidja :D Uglavnom ALKOHOLNI OCAT na širokoj povrsini i to je to provjereno!
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.902
1.098
Trøndelag
evo mozda bude nekome korisno,napravio sam si filter za pc vent 120mm (ventilator mora biti malo jaci bar da ima 100 m3/h)


prvo sam napravio kutijicu 12x12 cm i 5cm visoku,nakon toga sam odmjerio 1cm sa svake strane i izrezao gornju plohu. nakon toga sam uzeo mrezicu i izrezao je takoder na 12x12cm i oblozio je u najlonsku carapu. kada sam to napravio zalijepio sa je na stranu koju sam prethodno izrezao i napravio stranice visoke 1,5cm i njh ucvrstio,poslije toga sam nasuo aktivnog ugljena do vrha stranica i razrezao najlonku i zalijepio na gornju stranu da ne ispada van.

kada napravite ovo savjetujem da uzmete iglu i konac i zasijete svugdje okolo unutarnjeg ruba da vam ne propada uljen izmedu

 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
pošto neznam gdje kod nas kupit aktivnog ugljena, dal je ko probo recimo koristiti filtere za gas maske? njih imam na bacanje, one jna...
ili recimo obične maske što se koriste po lakirnicama, ili filter za napu?
dal to šta djeluje?