Male kucne carolije - modifikacija grow opreme, ideje i "izumi"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Bok
ak neko ima problema sa vlagom odnosno ako mu je vlaga premala,,,evo jedno rjesenje,,,
mislim da svi imaju u kucanstvu jednostavno kuhalo za vodu,,,
prikljucis na timer,,,i evo vlage kolko oces,,,,ujedno i dize malo temp.kad je svjetlo off
pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.899
1.098
Trøndelag
roower je napisao(la):
Bok
ak neko ima problema sa vlagom odnosno ako mu je vlaga premala,,,evo jedno rjesenje,,,
mislim da svi imaju u kucanstvu jednostavno kuhalo za vodu,,,
prikljucis na timer,,,i evo vlage kolko oces,,,,ujedno i dize malo temp.kad je svjetlo off
pozz

ne znam koliko je to pametno,posto kuhalo radi dosta pare a struja ti je u boksu,to ne moze biti good.
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Ovo s kuhalom je po meni preglomazno, troši previše struje, a stvara i toplinu. Elegantnije rješenje je naručiti neki ultrasonični mister (stvarač magle), evo malo :google2: i pronašao sam jedan za $3.28 sa free shippingom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iprezime

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Ja imam u svom box-u sistem za podizanje vlage,,,koji radi na principu kuhala za vodu,,i ne vidim u cemu je problem,,,koristim ga isto po preporuci,,
znaci nisam izvuko ideju iz nosa,,,,para(magla) sama po sebi nije opasna za elektriku,,,a nece te bome ni struja kresnut preko pare,,,problemi mogu nastat
ako nemas dobru ventilaciju,,,e onda je njesra..kondenzirana voda po boxu,,,itd.
druga stvar je potrosnja,,,to je sad druga tema tj.pitanje,,,,
moje cudo kaj pravi vlagu je naravno za moguce minimalnu potrosnju konstruirano,,,i isplativo je,,,kolko je sad isplativo ovo Obicno kuhalo? ,,,tu mogu samo jedno rec,,,imate pravo..
vjerovatno nije jeftino,,,
:)
**Ovo s kuhalom je po meni preglomazno, troši previše struje, a stvara i toplinu. Elegantnije rješenje je naručiti neki ultrasonični mister (stvarač magle), evo malo :google2: i pronašao sam jedan za $3.28 sa free shippingom. **

a kak ce mi dic tak nesto stom cijenom vlagu na 60% u 160x180x100,,,imam prdilicu magle za 25.franaka i nista,,,ak os poklonim ti ju ,, ;-)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Do skoro nisam znao kako da povezem PC ventove direktno u struju (bez racunara :p ) pa sam video da moze da se koristi punjac za telefon, a onda se setim da sam u kineskoj radnji kupio adapter za voltazu (za distorziju :) :b_woot: ). Izaslo me oko 5e ako se dobro secam i prodaju ga kao univerzalni punjac za telefone. Ja sam ga malo modifikovao...

zavent.jpg


otkinuo sam mu kontakte za struju da ne smetaju i napravio novu rupu i povezao dobar kabal.

zavent1.jpg


ima super opcije (i da ne slikam telefonom i vi bi ste ih videli :) ) prekidac sa leve strane menja polaritet struje a sa desne strane se bira voltaza i to na 1.5v 3v 4.5v 6v 7.5v 9v i 12v tako da mogu da kontrolisem brzinu :sun2:
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
pozz groweri

imam sitno tehničko pitanje. Imajte na umu da sam 'tehnički retardiran' ;)

dakle, kad bih ja htio napraviti neku konstrukciju na koju bih montirao grla za žarulje, pa nju onda doslovno ušarafio na kućište, od čega bih je mogao napraviti?
Ja mislio neka plastika, neki debeli pleksiglas, pa u njemu izbušiti rupe...?
Drvo ne bih, bed mi je da se ne zapali. Metal me bed koristiti jer je vodljiv, no mogao bih i netalnu neku konstrukciju...?

Od čega sted vi to slagali?
Ako vam se da, opišite mi samo uklratko kako ste instalirali grla u boxeve (pričamo o big tower kućištu, btw).

da ne mislite da sam freeloader: ja sam uzeo ploču od plexia (malko pre tanku), pa na njoj izbušio rupe i montirao grla, no ploča mi je pre kratka a i pre tanka, pa se savija. Mislio sam uzeti deblji plexi, opet rupe za grla, pa bušilicom izbušiti 2 veće rupe u kućištu i kroz njih provući šarafe da drže ploču s grlima...

hvala u naprijed

edit: postoji li kakva metalna konstrukcija, kao šine, slično kako se montiraju police, al da su 'manje', tj. da je razmak manji zmeđu rupa... nešto slično ovome: http://www.njuskalo.hr/image-bigger/uredski-namjestaj/metalne-police-slika-22072991.jpg ali da je manje, da se montira unutar kućišta...
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
Dobro dosli u Jessieve male kucne kucne carolije 1. dio! :rofl:

Eto da i ja malo pridonesem nesta nasoj maloj zajednici ukoliko se vec neko nije sjetio te iste ideje.

Sushara za ganju.

Potrebno vam je:

2 Ventilatora za PC 120mm

Univerzalni adapter 3V - 12V minimum 0,16A

Kartonska ambalaza od debelog chvrstog kartona koja se moze zatvoriti

Komad filtera za "napu" (odvod zraka iz kuhinje prilikom kuhanja). Filter je od aktivnog ugljena.

sve u svemu cijena za ovo sve je bila oko 20€


Prednost kartonske kutije je ta da se moze u svako vrijeme prenjeti na drugo mjesto ako treba. Meni je to recimo jako korisno zato sto ne mogu sushiti u podrumu gdje je vlaga oko 80% nego fino stavim kutiju gdje mi vlaga odgovara u kuci ili stanu itd.

Napravio sam test sa cigaretom. upalio sam jednu i stavio u kutiju na pepeljaru, zatvorio kutiju i upalio ventilatore. Nista se ne osjeti dim cigarete. Ako se cigara ne osjeti mislim da nece ni marihuana.

Kasnije se stavi okvir na kojem je pricvrscena mrezica na kojoj leze budovi i pri blagom strujanju zraka se polako sushe. u isto vrijeme karton isto polako upija vlagu.

Evo slika pa pogledajte kako sve skupa izgleda:

n33s.jpg
s13y.jpg
tvk7.jpg
zuo9.jpg
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
neznam s kojim svijetlom misliš radit al hps tu neće ić osim ako ne modificraš nešto,taj vent o kojem pričaš u komentarima,on je za ubacivanje hladnog,mješanje i ajmo reć dovod sviježeg zraka no gdje je odvod toplog koji se stvara i sa CFL lampama...veliš led je unutra možda bi ga mogao iskoristit za vegetaciju pošto je plavog spektra ili za klonove no za cvijetanje definitivno trebaš crveni spektar,što znači druge lampe i to odmah za sobom povlači problem topline...ne misliša valjda palit friđ da hladi haha poigraj se ti još malo s tim ako misliš full grow u njemu radit....sretno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname