Malo zakasnjeli prvi outdoor (domaja)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.04.2013
10
1
0
Ovo je mom prijatelju i meni prvi ozbiljniji grow uopce. On je imao nekoliko pokusaja prethodnih godina koji su propali zbog ili loseg odabira sajta ili nedovoljno vremena za paziti na biljke (sto ove godine nece biti slucaj). Temu sam napravio kako bi pisao sve sto smo radili te da bi dobio savjete ako nesto radim krivo ili netko misli da bi bilo to bolje napraviti na neki drugi nacin. Slika ce biti malo jer uvijek postoji taj neki strah od slika na ovom forumu pa cu ga i ja postovati. Slike cu postati samo ako se bude radilo o nekoj bolesti za koju mi bude trebala pomoc ili savjet nekog iskusnijeg clana ili na zahtjev nekog clana zbog zainteresiranost za ovaj grow.

Sjeme: skupljeno iz svega sto sam pusio tijekom prosle godine. 150 sjemnki od kojih sam izabrao 10 koje su mi se cinile najzdravijima i najproduktivnijima (subjektivna procjena)
Zemlja: cvjecarska zemlja pH 5.5 - 6.5.
Sajt: skriven u zbunju i sikari na blagoj padini koja gleda u smjeru juga (direktno sunce 6-8 sati dnevno)
Voda: obicna voda iz slavine pH ne izmjeren

Znam da nebi smio pisati u mnozini al posto smo dvojca koji ovo radimo nekad cu morati koristiti izraze kao ''zasadili smo'', ''zalili smo'' itd. Tijekom ovog tjedna radili smo na uredivanju sajta cineci ga sto ne pristupacnijim za slucajne prolaznike i sto nevidljivijim dok su nase sjemenkice klijale u namocenom papiru u plasticnoj kutijici. Danas smo kupili zemlju i iskopali rupe u koje staje 4L zemlje. Rupe smo ispunili tom zemljom i tek proklijale sjemenke popikali unutra i dobro zalili. Iskopali smo 10 rupa. Nadam se da ce to biti dovoljno za nase potrebe jer sjeme je nepoznato pa neznam koliko ce uspjet i koliko ce cura ukupno ispast (nek budu dvije i ja zadovoljan). Svak isavjet je dobrodosao ;)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Lijepo od tebe sto si to podijelio sa nama, ali da li se tvoj drug slaze s tim?
Ako npr. padnes, moraces reci ko ti je pomagao, jer s ovakvom izjavom dovodis druga u nezavidan polozaj.
 

super kush

Aktivan Član
10.04.2013
81
110
0
da vas ja nesto pitam nov sam na forumu i zanima me dal bi mogle moje biljcice biti pod svjetlom za reptile... posto imam iguanu pa ono... :D sad su stare 2 tjedna i odlicno im ide ... pa dal bi mogao da ih drzim jos par tjedana tako ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: super kush

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
kontroliraj se i nepisi u mnozini ...potpuno nepotreban podatak i krajnje neprofesionalno ...mnozina moze povuci lose pretpostavke kako nas, tako i drzavnih tijela...sretno frend :)
Prvo pravilo sigurnosti je ako radis, radi sam ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
24.04.2013
10
1
0
to su rupe u zemlji...i onda sam u te rupe stavio kupljenu zemlju da dok se biljka malo prilagodi bude u toj zemlji bez da joj ista drugo smeta a kad se razjaca da si sama napravi put dalje..je to pametno?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
a neznam... ovisi i o zemlji kakva je kod tebe, ima i pogodnijeg tla, a ima i katastrofalnog, ali ja bi ipak rađe stavio više te kupovne, nije skupa, a sigurno je bolja od obične... ali naravno sve ovisi o tebi, ja samo kažem.. :rasta1:

rasla bi onda i da je direkt u običnu zemlju posadiš, ali opet gledano, bolja joj paše kupovna, isto ko što joj više paše kad ju gnojiš itd...

i kažeš imaš 10 rupa a 150 sjemenki, pa u svaku rupu gruni po par sjemenki pa kasnije lako baciš višak..
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
padobranacOG je napisao(la):
Ma zna on za ovo bez brige. Sve se radi u dogovoru ;) A neznam kako bi mogao past preko foruma. Ima li takvih iskustava?

Preko foruma se pada na nacin da pisanjem upoznajemo javnost o vlastitom djelovanju.
Niko te ne tjera da nas upoznajes sa vlastitim djelima. Ako osjecas potrebu da nesto podijelis s nama, pisi na nacin koji se ne suprotstavlja zakonu, jer zakon se MORA postovati.
Ako je djelovanje u skladu sa zakonom nema problema, ako se kosi sa zakonom stvaramo sebi veliki problem.

Forum je konceptovan da promovise dobru stranu konoplje, kao i to da imamo mjesto na kojem se mozemo, na neki nacin, boriti za legalizaciju, a ne za promociju protivzakonitog djelovanja.
Ukoliko sadis za lijek, onda nema potrebe da se u tu svrhu angazuje bilo ko osim tebe, jer ces se u slucaju "pada", bez obzira sto uzgajas za lijek, morati pravdati pred sudijom, a ukljucivanje vise osoba u uzgoj nije uzgajanje za lijek!


Mucni malo vlastitom glavom i sjeti se afere "wikileaks" i podataka koje su presretali i neces imati potrebe za tudjim misljenjem o sigurnosti. Na kraju krajeva, ako nisi siguran u sebe i svoju moc zakljucivanja neces biti siguran ni u tudju.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
super kush je napisao(la):
da vas ja nesto pitam nov sam na forumu i zanima me dal bi mogle moje biljcice biti pod svjetlom za reptile... posto imam iguanu pa ono... :D sad su stare 2 tjedna i odlicno im ide ... pa dal bi mogao da ih drzim jos par tjedana tako ?
ako se radi o uv lampi bolje nemoj