Marihuana i obitelj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Kad je um previse glasan, kao kod tjeskobnih ljudi, pokusaji meditacije su dugo dugo jalovi. Meni osobno je to bilo samo dodatni izvor frustracija.
Ima jedna knjiga koju preporucujem svima. Obraca se nasem zapadnom, racionalnom, egotripoznom umu i rasvjetljava dosta toga. na nama razumljiv nacin. Kao jedan uvod u razbijanje drustvenih okova. I nasih vlastitih. @Igy_ZG probaj. Ako nista, kvalitetno je stivo
Fromm: Imati ili biti
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
1. HITNO izbaciti antidepresive, dugorocno rade vise stete nego koristi a efekti su nepopravljivi, znam iz iskustva.
2. NE SERI TAMO GDJE JEDES ocito je da se ne kreces u marihuana okolini prema tome nemoj izlagati sebe, svoju zenu, djecu i obiteljsku sramotu zbog par sto grama. Moj savjet!
3. Volio bih reci SAMO DUVAJ STO VISE ali tome nije tako. Kanabis je lijek ali i otrov. Ruku na srce.
Smanjuje nam koncentraciju. Smanjuje nam pamcenje. Smanjuje nam percepciju realnosti, tj iskrivljuje je. Dakle, nije isto biti napusen i nenapusen, posebno kada se radi o poslu i obitelji.
Ne preporucam ti da pusis travu ujutro prije posla jer ces tako brzo steci imunitet na nju, bit ces cijeli dan high i kroz par godina ces razviti kanabis psihozu pa ces morati pusiti svako malo da bi se osjecao normalno. Ovo sto sada kazem je jos TABU tema i nije bas prihvacena u marihuana populaciji ali svi mi znamo istinu, mi koji konzumiramo preko desetljeca svaki svaki dan.
Rijesenje je nesto kao 4:20. Zasto su Ameri uzeli bas 4 20 za zapalit joint? Jer tada zavrsavaju s poslom. Zivotna egzistencija je namirena, mogu mirno kuci ali prije nego dodu kuci, moraju se rijesiti stresa i onda prije ulaska u kucu zapale joint pa do veceri oko 20,21 budu naduvani pa onda ide spavanac oko 22,23... NE VALJA ICI NAPUSEN SPAVAT stvara imunitet i psihozu.
5. Kako ti se imunitet razvija tako ces morati i povecavati dozu tj uzimati kvalitetniju robu sto ce te s vremenom kostati. Za sada je ok trava s ulice ali ako hoces pravi medicinski efekt, ja ti preporucam gerila grow sljedece godine. NITKO NE MORA ZNATI
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.555
233
U kakvoj marihuana okolini? Ko sa 35 godina ima marihuana okolinu?Mislis frendove sa Fife. Znaci da nasi roditelji,stricevi, tete sa 60 -70 godina duvaju sto je gotovo nemoguce jer su odrastali u drugacijem svjetu,pitanje je samo kakvog su uma i kako ce to prihvatit i tko ce uopce znat to najbolje zna igy_zg.Naravno da su neki i duvali al to je velika,velika manjina. Ja pusim i vise od desetljeca i nije mi nist. Cjela familija zna da duvam i niko me ne osudjuje,neki su i probali samnom,neki zapale i dalje ponekad .Preporucas mu da se skriva od zene, kriomice sadi ,da kriomice izlazi iz kuce na sat,dva,da skriva lopate,gnojiva, itd po kuci,supi,vani? Di ce drzat te plodove gerila growa,ak je taj nacin sadnje toliko siguran koji ocigledno nemoze po tvom napravit sramotu ,sta jednostavno svi tako ne sadimo. Otrov svasta.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
1. HITNO izbaciti antidepresive, dugorocno rade vise stete nego koristi a efekti su nepopravljivi, znam iz iskustva.
Poznanica prestala uzimati antidepresive, planirala zatrudniti, i nakon nekog vremena nestala. Ni dan danas nije pronadjena. Malo je nezahvalno savjetovati na ovakav nacin.
2. NE SERI TAMO GDJE JEDES ocito je da se ne kreces u marihuana okolini prema tome nemoj izlagati sebe, svoju zenu, djecu i obiteljsku sramotu zbog par sto grama. Moj savjet!
Nije svakome od nas trava tabu. Ima nas mnogo otvorenijih prema bliznjima i smatramo da je pogresno skrivati nesto za sta sami smatramo da doprinosi kvalitetnijem zivotu, odnosima u zajednici, posebno porodici. Pogotovo sto smatramo da govorimo o lijeku, umjesto nametnutog stava da je rijec o drogi. Droga je onom ko se drogira, lijek onom ko se lijeci.
Rijesenje je nesto kao 4:20. Zasto su Ameri uzeli bas 4 20 za zapalit joint?
Nije to 16h i 20min. Rijec je o 4. mjesecu (april) i njegovom 20om danu, kao idealnom vremenu za sjetvu kanabisa.
NE VALJA ICI NAPUSEN SPAVAT stvara imunitet i psihozu.
Imunitet i tolerancija su dva razlicita pojma. Indika kad uspava, pa spavas k'o beba, ne moze stvarati psihozu. Psihozu stvaraju neprospavane noci, gubitak nade i ocajanje.
5. Kako ti se imunitet razvija tako ces morati i povecavati dozu tj uzimati kvalitetniju robu sto ce te s vremenom kostati.
Umjerenost je lijek za sve, pa tako i za povecavanje tolerancije na kanabinoide.
Za sada je ok trava s ulice
Trava sa ulice nikada nije ok. Kupovinom sa ulice pomazes i odrzavas opstanak narko mafije, nemas pojma sta pusis i mnogo rizikujes da se sukobis sa zakonom. Zakon je blazi ako uzgajas za licne potrebe, za lijek.
NITKO NE MORA ZNATI
Nema nista ljepse od cinjenice da sa voljenom zenom mozes sve podijeliti, znati da te razumije, da ti vjeruje i da te podrzava.
Skrivanjem od svih, sami sebe guramo u asocijalizaciju. Gubimo povjerenje u najblize osobe i vremenom nam i komunikacija nestane.
Nije interesantno voditi, iskljucivo, neobavezne i sablonske razgovore. Mora se dusa otvoriti, zatvorena nikada nece biti u stanju primiti topla ljudska srca i osjetiti se zivahnijom i sretnijom.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
NE VALJA ICI NAPUSEN SPAVAT stvara imunitet i psihozu.

Za manifestirat psihozu treba se dosta čimbenika posložit. Znam ljude koji idu 20 godina spavat dobro napušeni i nisu psihotični.

Kad je um previse glasan, kao kod tjeskobnih ljudi, pokusaji meditacije su dugo dugo jalovi.

Glasan je skoro svima, samo se nekim ne čuje kad je duboko. Upoznao sam puno puno ljudi sa tihim umom na tim "duhovnim" druženjima... na kraju isto luđaci, samo što to ne znaju :D . Disanje i meditacija opušta i smiruje... ne treba postići "samadhi", treba malo provesti sa sobom vremena.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Hahaha nisi jedini VenloNL, i can feel ya..
U stanu, tj kada si pod kirijom u ne tako velikom stanu, a imaš djecu, onda je to skroz druga priča što se tiče growinga, jedino ako je sve pod kontrolom (ključom), ali opet ako su malom stanu, i nemaš dovoljno prostora, onda samo outdoor naravno ako si u mogućnosti, ako ne, onda si zbaviš nekoga ko growa, i uzmeš pola njegova uroda za ulje, ili ti ta osoba napravi ulje za poštenu cijenu, druge solucije ne vidim tu osim da riskiraš još više i tražiš po ulici no-name shit i usput dolaziš u kontakt sa licima koji su krimosi/dileri i bog sami zna šta, većinom dječurlija..
Ako si možeš priuštit, iznajmiš sebi vikendicu neku u brdima u vrijeme sezone outdoora (barem preko vikenda), i gore u brdima nekima sebi zasadiš recimo 5-15 automata, obilaziš vikendom, i na kraju samo pobereš, isto osusiš gore i preradiš u ulje.. Uvijek se može pronaći rješenje, samo treba malo mislit glavom i biti kreativan, a ne kukati i maštati o nečemu, a prsta nepomaknuti... sve se može kada se hoće..
 
13.03.2018
70
185
33
31
Psihoza nastaje odnosno stvara ju sam pojedinac svojim neodgovornim koristenjem. Nekad je tesko odrediti distinktnu granicu između odgovorne upotrebe i zloupotrebe, a zloupotreba je to sto vodi prema negativnim stranama koristenja kanabisa, no ne treba puno iskustva da shvatis gdje se nalazi ta granica.

Kao sto rekoh prije 4 dima je zlatno pravilo kod mene. Plus minus. Ali veci gust mi je zajebavat se s tom travicom, pratiti ju kako se razvija,vezati ju sisati, pa cekat da procvijeta (mmmm) i tako taj proces. Ako mislis da ce ti pusenje trave samo po sebi rjesiti sve probleme grdo se varas. Mislim da cijeli ovaj proces od gore kombinirano s povremenom dzojom je nesto sto ti moze pomoci da se generalno osjecas bolje. Puko pumpanje dopamina i serotonina je umjetna sreca takodjer.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Da ali u tvom, a u i mom slučaju kanabis možda djeluje kao katalizator, jer bi se onda kod svih subjekata moglo ponoviti. Također i ja povučem par dimova. Evo taman ovih dana imam Amnesie haze i kad se srola čista povučem doslovno tri dima i dovoljno za mene...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
2. NE SERI TAMO GDJE JEDES ocito je da se ne kreces u marihuana okolini prema tome nemoj izlagati sebe, svoju zenu, djecu i obiteljsku sramotu zbog par sto grama.

3. Volio bih reci SAMO DUVAJ STO VISE ali tome nije tako. Kanabis je lijek ali i otrov. Ruku na srce.
Smanjuje nam koncentraciju. Smanjuje nam pamcenje. Smanjuje nam percepciju realnosti, tj iskrivljuje je. Dakle, nije isto biti napusen i nenapusen, posebno kada se radi o poslu i obitelji.
Ne preporucam ti da pusis travu ujutro prije posla jer ces tako brzo steci imunitet na nju, bit ces cijeli dan high i kroz par godina ces razviti kanabis psihozu pa ces morati pusiti svako malo da bi se osjecao normalno.
NE VALJA ICI NAPUSEN SPAVAT stvara imunitet i psihozu.
5. NITKO NE MORA ZNATI

Oprosti ako sam grub, ali mislim da pričaš gluposti.

2. Kakva sramota? Ako sadiš za sebe i održavaš stealth (paziš na mirise i curenje svjetla) , ako šutiš i konzumiraš unutar svog prostora, ne postoji način da itko sazna.

3. Kad probaš prave sorte, gubitak pamćenja i koncentracije bit će ti prošlost. (preporučam Mandala White buthanese i magic).
Ne razumijem ovo sa iskrivljenom percepcijom, osim poimanja vremena. I na poslu i u vožnji i u bilo kojoj situaciji funkcioniram normalno, a ako osjetim da sam prepušen, ne sjedam za volan sat-dva.

Najbolji radni dani su mi bili dok sam naduvan, brže prođe vrijeme, produktivnost mi je čak i bolja.
Psihoze ne dolaze zbog vutre nego zbog nerješenih problema sa kojima se ljudi ne suočavaju nego trpaju pod tepih, isto vrijedi za sva takva stanja (anksioznost/depresija).

Naduvan zaspati i probuditi se odmoran, nema slađega... Psihoze imaš jer si zaspao s njima, i takav se i probudio, uzrok sam napisao gore.

Ne mora nitko znati???
Džabe si se ženio ako ne možeš biti 110% iskren sa svojom partnericom kojoj si obećao ljubav i vjernost do kraja života...

@Lupus Ne znam koliko imaš godina al djeluješ mi neiskusno/nezrelo u svojim stavovima.
Trava je alat koji može pomoći u rješavanju problema, no ti se problemi rješavaju svjesno, vlastitim mentalnim radom i čvrstim odlukama, inače je prepušavanje "da bi bio normalan" samo trpanje problema pod tepih i obična zloupotreba.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Na ostalo se ne cu osvrtat ali da paljenje prije spavanja izaziva psihozu to jos nisam cuo ni osjetio, a zbog poremecenog bioritma mi je ta prije spavanja bas glavna i nikakvih problema nikada godinama vec, a sad zamisli kad je vrijeme za ici spat a ti ne mozes pa to je prava psihoza i jos ako se protegne na par dana pa di ces gore, samo umjereno i nac sta kome pase i nema frke, dajem glas za indicu pre spavanja!