Matematicki problemi - mozgalice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Papa Romeo je napisao(la):
da nesto kaze, sta god mu padne napamet,

Stoner starMo je napisao(la):
Ja mislim da "pustite me" nije nikakav iskaz jer iskaz mora da izrazi neku tvrdnju..
pa nitko nije rekao da mora biti iskaz niti da mora biti tvrdnja.
receno mu je da kaze bilo sto. pa onda ovo ono ako je laz ili istina....ako je bilo sto "pustite me" u ovo slucaju imperativ. sto onda? :D

mogo je rec i HURAAAA ....kaj onda? istina ili laz? :D
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ukoliko bi rekao da ce ga pojesti znacilo bi da je tvrdnja istinita i onda bi ga ispekli i pojeli, jer su obecali tako; istina - ides na razanj, laz - ides u kotlic :)
Ali, posto im je rekao da ce ga skuvati i pojesti, a pretpostavimo da je rekao istinu, onda moraju ispuniti obecanje i ispeci ga, a ne mogu ga ispeci jer bi znacilo da je slagao, nije skuvan vec ispecen.

Bravo Boka :)


Jedan beskucnik hoda ulicom i skuplja pikavce od cigara jer nema para da kupi cigare. Od 5 skupljenih pikavaca smota sebi jednu cigaru. Koliko ce cigara popusiti ako skupi 25 pikavaca?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tijama Becgu

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
evo jedna razbibriga poslije pljuge....U boksackom turniru nastupaju 32 natjecatelja. Turnir je organiziran tako da pobjednici idu u novu borbu, a poraženi ispadaju iz turnira. Koliki ce ukupno borbi biti održano na turniru?
 
11.06.2013
16
34
13
16 + 8 + 4 + 2 + 1 = 31?

Mislim da sam u pravu
4chsmu1.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
odlicno bluzeru ....sjedi pet :thumb:

evo jos jedna malo teza....
Ante trci brže od Branka. Toni trci brže od Olivera. Toni trci brže od Branka, a Ante brže od Olivera. Ako svi trce u istoj trci, kojim ce redom doci na cilj?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
kada stavis na papir onda ispada da se nemoze razlikovati tko je brži Ante ili Toni, te Branko ili Oliver, ali Ante i Toni stižu prije Branka i Olivera haha tako da bluzer rastura ;)
evo jos jedna i necu vise :)

40 posto pušaca oboli od karcinoma pluca, a 10 posto nepušaca oboli od iste bolesti. Ako je Hrvatskoj otprilike podjednako pušaca i nepušaca, koliki ce udio pušaca biti medu oboljelima?
 
25.11.2013
19
38
13
25 posto je oboljelih u ukupnom stanovništvu, a oboljelih pušača je 4 puta više od oboljelih nepušača, što jest 80 posto pušača među oboljelima.

Car i dvanaest mudraca

Car je čuo da u njegovom carstvu živi dvanaest mudraca. Želio je ispitati njihovu mudrost pomoću graš(a)ka pa ih pozvao rekavši im neka ponesu šešire. Posjeo ih je oko stola i zatražio je neka odlože šešire ispred sebe. Prvoga je poslao vani i možda je stavio zrno graška ispod njegovog šešira. Tako učini i s ostalima. Mudraci znaju ispod čijeg je šešira zrno graška, ali ne znaju za sebe. Car upita: "Tko zna da je ispod njegovog šešira zrno graška?" Nitko nije odgovorio. Nakon istog pitanja ponovljenog šest puta, šest mudraca ustane i dadne potvrdan odgovor. Kako su znali?

P. S. Nešto treba pretpostaviti.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Haha ..pa zato sto su ova sestorica imali svog covjeka koji je blizak caru...mudraci su to.Povlastena informacija..ko u gladari.
Predpostavljam :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Papa Romeo je napisao(la):
Ukoliko bi rekao da ce ga pojesti znacilo bi da je tvrdnja istinita i onda bi ga ispekli i pojeli, jer su obecali tako; istina - ides na razanj, laz - ides u kotlic :)
Ali, posto im je rekao da ce ga skuvati i pojesti, a pretpostavimo da je rekao istinu, onda moraju ispuniti obecanje i ispeci ga, a ne mogu ga ispeci jer bi znacilo da je slagao, nije skuvan vec ispecen.

Bravo Boka :)


Jedan beskucnik hoda ulicom i skuplja pikavce od cigara jer nema para da kupi cigare. Od 5 skupljenih pikavaca smota sebi jednu cigaru. Koliko ce cigara popusiti ako skupi 25 pikavaca?
5 ali ako malo razvuce mogao bi i 6
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo
11.06.2013
16
34
13
Da predpostavim da car nikome nije dao grasak, onda bi svako za svakoga osim sebe znao da nema grasak.

U tom slucaju - valjda - nakon 6 pitanja, tj. kad se sve moguce opcije izvrte shvataju da car nikome nije dao grasak?

Za ovaj bas nisam siguran jesam li upravu. Nesto mi smrdi u odgovoru :)
 
11.06.2013
16
34
13
Uhhh, bas me sad unistila ta mozgalica, pokusavam da se stavim na mjesto jednog mudraca ali opet ono - Odakle ja znam da nije kod mene grasak?? :D