mazar vs Multipla Skleroza (MS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Kao prvo veliki pozdrav Mrkvici:vb_wave:, hehehe, ona zna zašto, a i sa vama ću podijeliti...
Prije tri dana žena je izvadila umnjak, potajno sam se nadao da će bol biti neizdrživa i da će posegnuti , tj. moliti me da iskopam ulja (pošto nemam doma ništa). Ali nije se to desilo doktor je sjajno izvadio umnjak, poslije operacije uzela je jedan voltaren i to je to...
Ništa ju nije boljelo, sad je red na drugi umnjak, možda tu budem imao više sreće pa će tu trebati ulja...
Što se tiče mog zdravlja, umoran sam, ne spavam kako treba. I dalje me drži neko ubuđenje, kad me probudi nešto, to je to, nema više spavanja...
Ali zadovoljan sam, i dalje vježbam, i to što sam izgubio 5 kg puno mi znači, kad me znanci vide misle da sam se razbolio :ridinghorse:. Nekako sam si daleko lakši, poletniji. Nije da sam imao namjeru izgubiti, ali ulje je učinilo svoje. Kako je tek onom ko ima 120 kg pa izgubi 20 kg
I bliži mi se servis od 1 mL, budem valjda onda spavao... :sun2:
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Hehe, vjerovatno jedva čekaš servis, traži na servisu da ti ostave malo rezevnog ulja za nadosipavanje :icon_lol:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
i ja bi uskoro morao na promjenu ulja, ovo staro ima već jako puno kilometara... :)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
metalmaniac je napisao(la):
i ja bi uskoro morao na promjenu ulja, ovo staro ima već jako puno kilometara... :)




Hej Metalmanijače,
Moj savjet je da promijeniš ulje, nakon vlastite izmjene ulja, klipovi stvarno dobro rade, ponekad se i začudim koliko dobro...:b_woot:
Onda je samo stvar servisa, ali laganog servisa i onda se mašina održava bez problema:prof10:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pripazi na gradaciju ulja, promjeni i filter...a i svjecice...radi lakseg paljenja ;-)

da sam na fejsu, ali nisam...otvorio bi mazar f(u)an grupu :)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Nisam baš najbolje, ne znam uzrok tome, možda je već sad kronični umor, možda tijelo zove servis:drink:, možda su mi i noge teške od gojzerica, ugl. na tu prokletu desnu nogu sam bijesan, opet me nakon 200, 300 m uhvati šepanje...
Sve drugo je super samo ta desna noga ponovo zahebava...:vb_smash:
Šta je najgore uopće ne vidim kad bi se mogao odmoriti i naspavati (a trebao bi, zapravo morao bi)...
Moram uz babysittanje i nešto privređivati (mi to na smjene, hahahahha, katkad se samo vidim sa ženom, pusa i predaja ključeva od auta)...
Možda me sve to ponovo uči strpljenju, vidjet ćemo nakon servisa, koji mi je sve bliži, a osjećam da ga i tijelo traži:hotpants:...
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ma samo naprijed sve se uz dobru podršku može izdržati, a ti je imaš u izobilju:sun2: kad te uhvati "ono nešto" samo pogledaš :family1:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Moram priznati da me jućerašnji poziv razveselio (možda grdo zvuči)
Ali kad sam shvatio da nisam jedini koji ima raspad sistema laknulo mi je. I meni su noge strašno drvene, što kaže Mrkva možda je uslijed stresa (sam sam s djecom po 10 sati), možda je želja za uljem, vrijeme je da se odradi servis...
Umor je isto (sve)prisutan , teško mi je to objasniti, ali kad se rastežem sav umor svijeta osjećam, mišići mi se počnu grčiti...
Morate shvatiti da nam nitko ne može reći šta nam je, da moramo sami otkrivati za buduća pokoljenja....:vb_wave:
 
06.01.2012
23
1
0
44
Simptomi koje oboje opisujete tipični su za MS. Umor je npr. prisutan kod većine oboljelih i to je prvo što će neurolog pitati - jeste li umorni?
Simptoma kod ove bolesti ima mnogo, i to što se nekom nisu javljali u početku, ne znači da se ne mogu javiti kasnije, odnosno bilo kada - sve ovisi o aktivnosti lezija u vremenu i prostoru. Zato se bolest i zove MULTIPLA skleroza.
Također, ako je dijagnosticirana RRMS (relapsno remitirajuća MS), tipično je da se simptomi na neko vrijeme povuku sami od sebe, ili nakon terapije steroidima, pa jave ponovo, što se zove relaps.
Terapija steroidima djeluje tako da brže i efikasnije smiri upalni proces i ukloni simptome, a također i produžuje vrijeme između dva relapsa.

Moja preporuka, ako dozvoljavate, bi bila da se - bez obzira na kakav način borbe protiv ove bolesti se odlučite, prije svega upoznate sa svim dostupnim činjenicama o njoj, tako da nemate ovakvih upitnika iznad glave i konstatacija "nitko ne zna što nam je". Sve postoji na internetu, pri čemu čak nisu toliko važni mogući uzroci, koliko tip bolesti, simptomi, mogućnosti ubalažavanja simptoma, mogućnosti usporavanja ili čak zaustavljanja bolesti, mogućnosti fizikalne terapije, rizici ne-liječenja. Postoji toliko mnogo stvari koje mogu značajno smanjiti rizik od invaliditeta, a potpuno su prirodne i zdrave. Samo uguglajte Overcoming multiple sclerosis - autor knjige i pokretač web stranice, liječnik, profesor, sam ima MS i bez simptoma i relapsa je već 12 godina. Vrijedi pročitati.

Sretno s liječenjem.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
mazar, mislim da bi ti umjesto ulja bolji bio servis na dnevnoj bazi u obliku pokoje pljuge neke dobre sative :D
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
MirtaD je napisao(la):
Moja preporuka, ako dozvoljavate, bi bila da se - bez obzira na kakav način borbe protiv ove bolesti se odlučite, prije svega upoznate sa svim dostupnim činjenicama o njoj, tako da nemate ovakvih upitnika iznad glave i konstatacija "nitko ne zna što nam je". Sve postoji na internetu,
Upoznat sam ja s uljem
rick simpson Hemp oil answers - part 1 - David Icke's Official Forums(već postano) za to znam, a tu kaže slijedeće
MULTIPLE SCLEROSIS (MS)
What are the experiences with curing multiple sclerosis? People here already know that hemp can help, but do not know how to use it…

Recently we received a report from a lady suffering with MS, who ingested two ounces of high grade hemp oil a year ago for her condition, the effect of the oil treatment was very successful, and even though she has ingested no oil over the last year... she remains in good health. From my experience Multiple Sclerosis is curable, but for people who have suffered for years with this condition it will take time to undo the damage this disease has caused. Many MS sufferers smoke hemp for relief but it will not cure them. The only way I know to cure MS and the damage associated with this disease is to ingest the oil on a regular basis until it is cured.
Imaš i tu nešto
Testimonials « Phoenix Tears(već postano)
Hemp Oil and MS - YouTube i ovo (već postano)
nisam našao ovo što nam se sad dešava (meni i Mrkvi), nitko ne ide u detalje. Ako ti se da ajde ti nađi (kad misliš da smo nepripremljeni ušli u ovo)
Tko mi je kriv što sam se riješio ulja, pa nemam više za sebe.... Ali opet bi isto učinio...
I hvala na savjetu za alternativu, ali prošao sam dosta toga, ova alternativa je jedina koja prolazi...
Snaći ću se već nekako, ali ne odustajem od ove terapije, ako dođe do toga da moram opet raditi, slijedeći put ću kombinirati, neku sa visokim postotkom THCa i neku sa visokim postotkom CBDa. Jer ove koje sam imao nisu bogzna kakve sa CBDom. Kakve su tek one s ceste...:cow_yellow:

metalmaniac je napisao(la):
mazar, mislim da bi ti umjesto ulja bolji bio servis na dnevnoj bazi u obliku pokoje pljuge neke dobre sative :D

MM čitaš mi misli, razmišljam o tome zadnjih par dana intenzivno, ali ne bilo šta, postao sam razmažen:vb_wave:
 
16.02.2012
2
0
0
40
mazar da li imaš još koju bočicu ulja za mazanje tj kombinaciju s maslinovim ulje za madeže?
 
06.01.2012
23
1
0
44
Nisam mislila na ulje. Mislim da ne znaš dovoljno o samoj bolesti, vidim to iz mnogih tvojih komentara.
Što vam se dešava? Dešava vam se multipla skleroza, ništa više i ništa manje. Ne znam kako drukčije to reći.
Ono što sam vam predložila da proguglate nije nikakava alternativa, nego gole činjenice, svaka od njih potkrijepljena verificiranim znanstvenim istraživanja (koja nisu sponzorirana od interesnih skupina), sva odreda linkana svima na uvid, ne košta ništa, svima je dostupno i besplatno. I ne postoji "neka gospođa je rekla to i to" već čvrsti dokazi. Pa koga zanima.

Sretno.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
šta se to vrti u tvojoj nauljenoj glavi? koji strain? :D
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
nepoznat je napisao(la):
mazar da li imaš još koju bočicu ulja za mazanje tj kombinaciju s maslinovim ulje za madeže?
Imam, to nisam ni trošio, a vidiš vidiš, možda bih mogao.....cccccccccccc, ali tko bi pojeo 100mL maslinovog ulja:banana_rasta:

MirtaD je napisao(la):
Nisam mislila na ulje. Mislim da ne znaš dovoljno o samoj bolesti, vidim to iz mnogih tvojih komentara.
Što vam se dešava? Dešava vam se multipla skleroza, ništa više i ništa manje. Ne znam kako drukčije to reći.
Ono što sam vam predložila da proguglate nije nikakava alternativa, nego gole činjenice, svaka od njih potkrijepljena verificiranim znanstvenim istraživanja (koja nisu sponzorirana od interesnih skupina), sva odreda linkana svima na uvid, ne košta ništa, svima je dostupno i besplatno. I ne postoji "neka gospođa je rekla to i to" već čvrsti dokazi. Pa koga zanima.

Sretno.
Znam poprilično o MSu, i tako znam da ovaj umor nije od MSa, ali noga desna je... Možda nemam tvoje znanje o MSu, ali reci mi kako objašnjavaš CCSVI? Oni koji su bili (poput mene) osjetili su poboljšanja, zapravo ozdravljenje, ali svima se javila restenoza...Zašto se to ne radi u RH, zbog kojekakvih "interesnih skupina", da nisam bio u pregovorima ne bih o tome ni pričao, gadi mi se i službena medicina i ljudi tj. robovi te iste...

Oprosti Mirta, ali moram i ovo napisati zbog nekih drugih, nemoj se uvrijediti...
Iskreno; zaboli me za emitirajuće i kojekakve vrste MSa, uopće se ne opterećujem sa MSom, da se opterećujem živio bi na drvetu i gledao u sunce ko neki jogi. Ali odlučio sam se na ovaj „moderni„ način života, znači imam dvoje prekrasne male djece :family1:(ne planiram stati na toj brojci) i počeo sam raditi posao koji mi se sviđa i koji mogu raditi. Kad ne čuvam djecu, radim, možda sam se preopteretio, ali moram nadoknaditi ono vrijeme koje su mi pružili i dali podršku uz ovu terapiju. Prvenstveno sam želio pokazati put kroz ulje drugima, onim Msovcima, a i ostalim bolesnicima koji se odluče na sličan put...
Priznajem da me thc ponio u želji da pomognem drugima, no sad sam opet pod kontrolom, na zemlji i shvaćam da ima isto toliko protivnika vutre (iskreno žalim ih, to je lijek, a ne droga)...
Da li me izliječilo, zasad još ne, ali olakšalo mi je neke simptome kojih više nema, samo ta desna noga, ali ponavljam u 7. mjesecu sam bio daleko daleko gore nego što sam sada (to mi je dovoljno da nastavim), a što se tiče kemije tipa kortići ili interferon, tko hoće nek izvoli, ali ne u moje tijelo (zanemari onu sitnu dozu kod uboda pauka:spiderman:)
Za druge MSovce ja sam užasno nezahvalan; želio bih trčati maraton, dok se neki voze u kolicima...
Da me vidite NIKAD ne bi rekli da imam MS. Samo se ponekad požalim na tu prokletu desnu nogu (i to samo na forumu, u životu se ne žalim na ništa – oni koji me znaju mogu to potvrditi)...


metalmaniac je napisao(la):
šta se to vrti u tvojoj nauljenoj glavi? koji strain? :D
Satori - Mandala Seeds važno je da pročitaš medical use:ridinghorse:
i pratio sam Kalijev dnevnik (pozdrav Kaliju) interesantan mi je Hammerhead
HAMMERHEAD - MEDICAL SEEDS - SEMILLAS DE CANNABIS FEMINIZADAS PARA CULTIVADORES iz razreda bogate CBDom, a i draga mi je ljubičasta boja:vb_wave:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Nažalost ili na sreću klasićna/alopatska medicina na puno stvari/bolesti/stanja nema odgovora ili ima ali samo za odabrano društvo, naravno farmaceutskoj industriji je potreban dobar i sposoban distributer njegovih proizvoda(tko je bolji od doktora) kojeg plaćaju direktno i indirektno tj. plaćaju im simpozije,radove koje su dužni obavljati kako bi mogli steći određena zvanja.Imao sam priliku osobno to vidjeti, spiskove određenih kompanija Pffizer,Lilly,Alkaloid,Pliva i mnogi dr. svatko ima određene lijećnike koji su voljni ustupati svoja znanja i preneijeti iskustva koja se temelje na obradi pacijenata nakljukanih pojedinim lijekovima(zašto svaki doktor ima svoju terapiju i određene lijekove koje preporućuje)? Nažalost potrebno je puno da ljudi shvate kako postoji i druga strana, tj. alternativa i ini naćini lijećenja, ali naravno mnogi su i prestrašeni jer doktori nežele ni ćuti za isto, čast izuzecima.
Nema nikakve magije i čarobne pilule koja će čovijeku osigurati ozdravljenje i izlijećenje barem ja još nisam ćuo ali glede alternativnog oblika lijećenja jesam ćuo i postoji poprilićan broj dokaza diljem interneta i potkrepljenih liječnićkom dokumentacijom.
Osobno bi volio vidjeti čovjeka koji je ozdravio lijećen iskljućivo alopatskom medicinom od bilo koje teže bolesti(Rak,AIDS,Chron,MS, i mnogih dr.) znaći ne da mu je olakšan život već "ozdravljenje" neznam možda griješim, ali s obzirom na dosadašnje iskustvo vidim puno grešaka u lijećenju ljudi i nitko neodgovara za svoje greške/propuste, iza svih pogrešaka i liječnićkog nemara stoji strašan "lobi" i određene multinacionalne kompanije koje sve pokrivaju i sve se svodi na "moguće greške i propuste " koji su dozvoljeni po sistemu "tko radi taj i griješi" ali ovdje su u pitanju ljudske sudbine i životi, jer poneka greška/propust bez obzira bilo od neznanja ili nesposobnosti čovjeka košta života ili muke za cijeli život.Nitko od doktora alopatske medicine kad dođe do "zida" i kad nezna što dalje nedaje alternativu ili daje "kirurgija" nažalost.

Sorry malo je možda offtopic ali morao sam iznijeti neka svoja razmišljanja i saznanja.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
PowerSeed je napisao(la):
druze, da li si upoznat sa radom ove ekipe Welcome to CBD-crew
imaju par odlicnih strainova, npr. CBD Shark Feminised - CBD Crew (NEW!)
Thanx PS, samo sam bacao ideje, moram imati kartu u rukavu:vb_wave:
Inače, nemam ti ja indoor uvjete, ali CBD Critical Mass Feminised - 5 Seeds - CBD Crew (NEW!) - Cannabis Seeds - Cannabis & Marijuana Seeds :: Seedsman,
Zanima me da li znaš iznos CBDa u Hammerheadu, gledao sam za sve te medical seeds piše da imaju high CBD, nigdje nema brojke.


Snjezana1971 je napisao(la):
Nažalost ili na sreću klasićna/alopatska medicina na puno stvari/bolesti/stanja nema odgovora ili ima ali samo za odabrano društvo, naravno farmaceutskoj industriji je potreban dobar i sposoban distributer njegovih proizvoda(tko je bolji od doktora) kojeg plaćaju direktno i indirektno tj. plaćaju im simpozije,radove koje su dužni obavljati kako bi mogli steći određena zvanja.Imao sam priliku osobno to vidjeti, spiskove određenih kompanija Pffizer,Lilly,Alkaloid,Pliva i mnogi dr. svatko ima određene lijećnike koji su voljni ustupati svoja znanja i preneijeti iskustva koja se temelje na obradi pacijenata nakljukanih pojedinim lijekovima(zašto svaki doktor ima svoju terapiju i određene lijekove koje preporućuje)? Nažalost potrebno je puno da ljudi shvate kako postoji i druga strana, tj. alternativa i ini naćini lijećenja, ali naravno mnogi su i prestrašeni jer doktori nežele ni ćuti za isto, čast izuzecima.
Nema nikakve magije i čarobne pilule koja će čovijeku osigurati ozdravljenje i izlijećenje barem ja još nisam ćuo ali glede alternativnog oblika lijećenja jesam ćuo i postoji poprilićan broj dokaza diljem interneta i potkrepljenih liječnićkom dokumentacijom.
Osobno bi volio vidjeti čovjeka koji je ozdravio lijećen iskljućivo alopatskom medicinom od bilo koje teže bolesti(Rak,AIDS,Chron,MS, i mnogih dr.) znaći ne da mu je olakšan život već "ozdravljenje" neznam možda griješim, ali s obzirom na dosadašnje iskustvo vidim puno grešaka u lijećenju ljudi i nitko neodgovara za svoje greške/propuste, iza svih pogrešaka i liječnićkog nemara stoji strašan "lobi" i određene multinacionalne kompanije koje sve pokrivaju i sve se svodi na "moguće greške i propuste " koji su dozvoljeni po sistemu "tko radi taj i griješi" ali ovdje su u pitanju ljudske sudbine i životi, jer poneka greška/propust bez obzira bilo od neznanja ili nesposobnosti čovjeka košta života ili muke za cijeli život.Nitko od doktora alopatske medicine kad dođe do "zida" i kad nezna što dalje nedaje alternativu ili daje "kirurgija" nažalost.

Sorry malo je možda offtopic ali morao sam iznijeti neka svoja razmišljanja i saznanja.
Ne želim izlaziti iz anonimnosti (mala je ovo država), ali radio sam na medicinskim kongresima, znam kako to sve funkcionira:ridinghorse:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.