mazar vs Multipla Skleroza (MS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Hej Bizz,
prestao sam to mazati nakon što sam odradio trening od 55 g. Kako bi mi Zlo&Naopako rekao potrošio sam sve tada...
Moram priznati da sam i ovoga Satorija potrošio ...
Što se izrasline tiče, ona više ne postoji u obliku izrasline, samo je tamna fleka na tom mjestu, ali stopljena je s kožom,tj. više nije nabubrena. Ne smeta mi, onaj madež kod nećakinje je bio opasan i njega smo „riješili“, ovo moje tak nije bitno...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.049
2.718
twitch.tv
Ajde neka, mozda se i njega "rijesis" u nekoj od sljedecih tura :)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ulje sative nije za MS...:ludaci_lol:
Simpson je u pravu...
Iz mog iskustva želim svima MSovcima savjetovati da ne uzimaju ulje od sative. Ulje od indice će pružiti odmor i opuštanje, san. Ulje sative to ne radi, kad uzmete ulje ono vas drži par dana, al ne high, ulje je još prisutno, još je u tijelu. Kad uzmete sativino ulje onda slabo spavate, mozak puno radi. Nisam jedini, čuo sam sa više strana od ljudi koji su konzumirali isto ulje. Znači radi mi kontra efekt...Mi MSovci moramo imati dobar bioritam, moramo odspavati svojih 8 sati...
Ne znam kako je kod drugih bolesti, ali MSovcima to ne savjetujem, čak im savjetujem da to izbjegavaju:sun2:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Znam da nema veze s dnevnikom, ali mislim da je bitno za buduće konzumente...

Posjetio sam čovjeka koji uljem liječi rak pluća (spomenuo sam ga prije u dnevniku). Ne zna se vrsta kanabisa... Uglavnom nije prošao terapiju od 55g u tri mjeseca, već će on to u dva (još ima za cca dva tjedna)???? Naklon do poda i jedan veliki :respect:... Klasični problemi ga muče tipa hipersenzibilnost – u njegovom slučaju izuzetno izražena s obzirom da su mu, u nemogućnosti pomoći, naši svemogući doktori dali par mjeseci života (malo sam se pokušao ubaciti u njegovu kožu, teško mi je to i zamisliti), te sveprisutni umor, onemoćalost, stezanje u plućima, nemogućnost doći do zraka... Igrom slučaja slični simptomi su i kod raka pluća (onog težeg stadija), tako da on sam misli da je to od raka – sad si probajte dočarati i njegovu hipersenzibilnost i anksiozu, sjetite se kako je meni bilo kad sam ostao navečer sam, on je danima sam sa svojim mislima, takvima treba društvo (pogotovo kad su na ulju). Držim mu fige i probat ću malo češće kod njega radi društva. Vjerujem da će mu ulje pomoći, pratim i javljam stanje:vb_wave:...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.049
2.718
twitch.tv
Gadna je to situacija...znam sam po sebi kad se napljugam posteno kakva anksioznost me zna opeglati...drzim fige !
 
30.01.2012
13
0
1
56
Dali si se susreo sa metodom co2 ekstrakcije biljnih ulja? Ja sam se interesirao za neven pa sam naletio na ovu metodu šta misliš dali bi se mogla iskoristiti za proizvodnju Hemp ulja? "Na tržištu se odnedavno može naći NEVEN CO2 koji se razlikuje od klasičnog macerata nevena po procesu dobivanja, koncentraciji i djelovanju. Dobiva se tako da se biljni materijal prelije s tzv. superkritičnim ugljičnim dioksidom tj. tekućim ugljičnim dioksidom, pod određenim tlakom i temperaturom, pri čemu tekući ugljični dioksid ekstrahira ljekovite komponente. Tada se takva tekuća masa oslobodi puštanjem ventila i izlaganjem atmosferskom tlaku gdje kompletni ugljični dioksid otpari. Nakon otparavanja ostaje tzv. CO2 apsolut, guste žuto-smeđe, smolaste mase. Glavna prednost korištenja tekučeg CO2, kao otapala, je što ne zaostaje u biljnom materijalu prilikom ekstrakcije - otapalo potpuno otpari i ostaje samo biljni materijal (za razliku od organskih otapala koja se koriste za proizvodnju nekih drugih apsoluta, primjerice dobro poznatog jasmina). Dobivena masa sadrži izrazito koncentrirane komponente, pa se prilikom kupnje CO2 apsoluta nevena on mora razrijediti."
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Cidon je napisao(la):
Dali si se susreo sa metodom co2 ekstrakcije biljnih ulja? Ja sam se interesirao za neven pa sam naletio na ovu metodu šta misliš dali bi se mogla iskoristiti za proizvodnju Hemp ulja? "Na tržištu se odnedavno može naći NEVEN CO2 koji se razlikuje od klasičnog macerata nevena po procesu dobivanja, koncentraciji i djelovanju. Dobiva se tako da se biljni materijal prelije s tzv. superkritičnim ugljičnim dioksidom tj. tekućim ugljičnim dioksidom, pod određenim tlakom i temperaturom, pri čemu tekući ugljični dioksid ekstrahira ljekovite komponente. Tada se takva tekuća masa oslobodi puštanjem ventila i izlaganjem atmosferskom tlaku gdje kompletni ugljični dioksid otpari. Nakon otparavanja ostaje tzv. CO2 apsolut, guste žuto-smeđe, smolaste mase. Glavna prednost korištenja tekučeg CO2, kao otapala, je što ne zaostaje u biljnom materijalu prilikom ekstrakcije - otapalo potpuno otpari i ostaje samo biljni materijal (za razliku od organskih otapala koja se koriste za proizvodnju nekih drugih apsoluta, primjerice dobro poznatog jasmina). Dobivena masa sadrži izrazito koncentrirane komponente, pa se prilikom kupnje CO2 apsoluta nevena on mora razrijediti."

Nisam čuo ništa o tome, moram priznati. Nije me ni zanimalo, već sam se ispraxirao sa riceom. Tri puta kuhao na riceu i sva tri puta je dobro prošlo, osim zadnji puta i frenda koji mi nije vjerovao da je zapaljivo i upalio upaljač i izazvao plamen od 2m u visinu i 2 u širinu:hotpants:, ali se brzo snašao i sve pokrio dekom te ugasio vatru - i onda smo dalje nastavili kuhati. Moram priznati da sam se živ usrao, to je aerosol, sve je gorilo. S manjim količinama trave bi probao s BHO extraction Extract your plants ESSENTIAL OILS!! - YouTube – mislim da je to nešto slično tvom opisu, samo što je ovdje u igri butan. Ispravi me ako nisam dobro shvatio:vb_wave:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Žao mi je što nisam osobno vidio "zapaljenje" jbg. ali bilo mi je toliko hladno da sam se popeo na peć:eek:hno: nesjećam se da sam se toliko smrzo i baš kad najviše treba jbg. ali bilo je superiška ekipa:flamed:
 
30.01.2012
13
0
1
56
Ma ja sam potpuni lajbek nisam skuho ni jedno ulje do sada, i ja ću sigurno sa riceom, nego slučajno sam naletio na onaj post pa me je zainteresirao, jer milsim da ovim postupkom sa co2 gdje nema zagrijavanja u ulju ostaje sve kako je u prirodi. Uglavnom ideja nije za odbaciti mislim da je problem pronači tlačnu posudu ali i to se sredi ako se jako želi. Nego da iskoristim javljanje za pitanjce. Muči me koju sortu odabrati odlučio sam se za vanjski uzgoj. Pročitao sam po tvojoj sugestiji jedan post ali mi nije dao odgovor. Načito sam se svega i svačega čak sam se ulovio da dajem i poneki savjet :eyebrows:. Uglavnom htio bi jednu relaksirajuću sortu primjerenu početniku. Definitivno se moram početi baviti politikom, uspio sam i ženu zagrijati za projekt, ona ima bolesti ko Jeremija (barem tako ona misli)
pozdrav
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Daj napiši koje bolesti, jer sam mišljenja da svako svoju sortu mora naći ovisno o vrsti bolesti. Kako je već na nekoliko podforuma napisano za koju bolest je koja vrsta, da li je sativa, indica ili ruderalis, te da li je bogata thcom ili cbdom. Dao sam dobronamjeran savjet MSovcima da izbjegavaju ulje sative. Sad mi opet ide na bolje, kad sam se okanio tog ulja, spavam, odmaram... To sativino ulje me unazadilo, zapravo ne ulje već način na koji funkcionira (ne mogu utišati mozak, pa nema toliko potrebnog spavanja)
Kad sam ušao u projekt "ulje" nisam ni znao da toliko vrsta ima, ni razliku u cbdu i thcu, s vremenom sam došao do nekih spoznaja. Kad sam krenuo u uzgoj ni o njemu ništa nisam znao - imao sam puno puno sreće. Znam da je teško odabrati, osobno ukoliko mi se ukaže prilika probao bi sa biljkama bogatim cbdom.
 
30.01.2012
13
0
1
56
Ovako gro mojih simptoma je iz domene psihe, Kronična depresija, anksioznost, uznemirenost, oscilacije raspoloženja u kratkom periodu od euforije do letargije sa fobijama. Od fizičkih česte glavobolje mislim da su tenzijske i metereopatske prirode (nije migrena) alergija na sunce sav se ospem sa svrbežom, seboreja (suha koža vlasišta lica prsa i leđa) sa crvenilom i gubitkom pigmenta na leđima. Stalno sam ljut i čangrizav i kvaliteta života je na minimumu, neposredno to utjeće na obitelj sve se više udaljavam od sinova, sa ženom česte oscilacije, čas se rastajemo čas je sve ok, seksualni život loš nemam uopće želje i volje. Želim nešto da me digne, relaksira opusti da se odblokiram da prerskočim sve psihološke barjere uvjetovane odgojem,školom, ratom, brakom.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Drži se što da ti drugo kažem i pokušaj se opustiti odi malo u prirodu šetaj(bio sam u takvoj fazi pa sam uglavnom lutao i izbjegavao i ljude i kuću radi mogućih trzavica i pojačanih tenzija za prepirkom i svađom) moraš sam zagospodariti svojim životom i naći si neki cilj u životi(znam da je teško ali puno volje i želje ćine ćuda i da ništa nedolazi odjednom treba malo proći vremena, probao sam kemijom tj. tabletama/alkoholom ali mi nisu ništa dobro donijele pa sam odustao).Život je težak sam po sebi jbg. skroz problemi na sve strane od financ. do općenitog nezadovoljstva u društvu kad vidiš gdje to sve ide odnosno neide nikuda barem ne u nekom pozitivnom smjeru nažalost.Moraš iznaći snage, a možeš i pokušati "vutrom" malo si pomoći i podići raspoloženje i mislim da bi ti bilo dostatno povući par dimova neke "indice" pa kad se odmoriš onda neku "sativicu" da te podigne i uljepša ionako tmurnu stvarnost jbg. možda ćak i neka kombinacija navedenih sorti ali bi s obzirom na probleme više gledao da omjer bude donekle izbalansiran npr 60/40 sativa/indica da baš totalno nespavaš i nezavućeš se u kuću i krevet jer stižu ljepši dani pa je bolje dati si oduška vani i prošetati ili opaliti biciklom koji kilometarćić naravno ukoliko možeš.

Sretno i ako te što zanima glede svog stanja samo pitaj i raspiši se vjerujem da uvijek netko može dati dobar savjet.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Cidon je napisao(la):
Ovako gro mojih simptoma je iz domene psihe, Kronična depresija, anksioznost, uznemirenost, oscilacije raspoloženja u kratkom periodu od euforije do letargije sa fobijama. Od fizičkih česte glavobolje mislim da su tenzijske i metereopatske prirode (nije migrena) alergija na sunce sav se ospem sa svrbežom, seboreja (suha koža vlasišta lica prsa i leđa) sa crvenilom i gubitkom pigmenta na leđima. Stalno sam ljut i čangrizav i kvaliteta života je na minimumu, neposredno to utjeće na obitelj sve se više udaljavam od sinova, sa ženom česte oscilacije, čas se rastajemo čas je sve ok, seksualni život loš nemam uopće želje i volje. Želim nešto da me digne, relaksira opusti da se odblokiram da prerskočim sve psihološke barjere uvjetovane odgojem,školom, ratom, brakom.

Za glavobolju je dobra bilo koja. Za anksioznost ne smiješ biti sam na ulju meni se onda javila (al dobro moje doze su bile konjske doze). Za seboreju pouzdano znam da se u tri dana povukla sa uljem od LSDa - sorta ne mislim na pravi LSD:ridinghorse:. Povukla se samo konzumacijom, ali napravi si i kremu, pa maži te dijelove:thumb:
Mislim da ne možeš pogriješiti s odabirom sorte, želio sam približiti i upotrebu automatic sjemena, znam da masa ljudi ne zna o njima. Možete imati ulje za cca 3 mjeseca. Želio sam to popratiti i dnevnikom uzgoja, ali svako sjeme od automatica sam proslijedio drugima (tako me i ide kad previše pričam)
Za sve ljubitelje ulja i one koje će tek postati:cow_yellow:
Uzmite zemlju composana ili terra magma, posude od 4 ili 5 l u koje ćete posaditi biljke. Prvo stavite sjeme na klijanje, u vlažnu maramicu na toplo, kad proklijaju presadite ih u lončić, i to tako da sjeme bude gore, a izdanak prema dole. Držite ih u kući ako je hladno ili na balkonu ako ima sunca, nakon 3,4 tjedna se automatski prebacuju na cvat. Ne morate ih više presađivati ne idu oni puno u vis, ako imate zatvoreni balkon nitko ih neće primijetiti (ako već primijeti recite da je to neka sobna biljka) U fazi cvatnje možete je tu i tamo pognojiti prema uputama na boci gnojiva (gnojivo mora biti za fazu cvatnje).
Evo vam i ideje od Powerseeda, opet mu hvala
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9231-roadrunner-2-x-jet-47-experiment-powerseed.html
experimentirajte malo:banana_dred:


A zato što si ljut i čangrizav preporučujem Tajna (croatian subtitle) - YouTube, ali ne samo gledati, probaj prakticirati:wave:
 
30.01.2012
13
0
1
56
Hvala vam, svakako sam htio ići sa automaticom. Što se tiće tehnologije nisam potpuni lajbek ja i moja familija se bavimo plastenicima i proizvodnjom povrća tako da će mi biti jednostavno savladati proizvodnju (barem mislim). Ma biti će nekako, hvala :thumb:.
Ma skoro da zaboravim da pitam ima li pomaka u sektoru s..-a volio bih promjeniti ili barem zagrijati ovo svoje staro ulje već vozim sa njim skoro 20 godina. Bemti sad me skoro frast uhvatila kad sam vidio ovu brojku.:wave:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Cidon je napisao(la):
Hvala vam, svakako sam htio ići sa automaticom. Što se tiće tehnologije nisam potpuni lajbek ja i moja familija se bavimo plastenicima i proizvodnjom povrća tako da će mi biti jednostavno savladati proizvodnju (barem mislim). Ma biti će nekako, hvala :thumb:.
Ma skoro da zaboravim da pitam ima li pomaka u sektoru s..-a volio bih promjeniti ili barem zagrijati ovo svoje staro ulje već vozim sa njim skoro 20 godina. Bemti sad me skoro frast uhvatila kad sam vidio ovu brojku.:wave:

Držim fige, za uzgoj:thumb:, a i za s.... Okani se balkona ako imaš plastenike:hehe:
Ni ja ne smijem pričati o tome, žena je stavila veto, ali postat ćeš jako zadovoljan po tom pitanju...:ridinghorse:
Nađi u dnevniku, ima tamo nešto o tome:vb_wave:
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Mislio sam da upozorenje na početku videa nema veze samnom
 
14.01.2012
42
2
0
47
bok mazar, svaki put kad naidjem na nesto o ms-u ne mogu a da se ne sjetim tvog dnevnika ;) pa tako i ovaj put, mozda neka informacija odavde bude od neke pomoci tebi i mrkvici.. a mozda si ovo vec vidio. pozz
Prirodom do zdravlja
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
thanx na infu,
što se ayurvede tiče, bio sam kod jednog stručnjaka iz Indije (uz Vaidya – naslov ayurvedskog liječnika, završio je i zapadnu medicinu, onkolog je) Puno mi je pomogao, međutim nisam zadovoljan sa zaustavljanjem progresije – želio bih to iskorijeniti. Inače nisam bio kod kuće zadnjih desetak dana, pa se nisam ništa javljao, puno bolje se osjećam – kao što vidite i lutam po bijelom svijetu u potrazi za kruhom, moram se malo iskobeljati iz minusa, ipak nisam duuuugo radio i privređivao, vrijeme je. A i mrzim minus, nikad do sad mi se nije desio...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.