mazar vs Multipla Skleroza (MS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Hooker je napisao(la):
Mazar,ovo jednostavno mora da izadje na dobro...Drukcije ne moze.
Uopće ne sumnjam u to da će ići na bolje, samo treba vremena...
Čitao sam negdje da kod nas MSovaca treba vremena, a bogme i ulja. Bolje jesam, ali ja bi trčao taj j...... maraton:ridinghorse:. I ne stajem, slijedeći korak - ulje bogato CBDom, da iskorjenim gada...:vb_wave:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ne znam otkud da počnem, bio sam 10ak dana na ulju – critical+WW, na sitnim dozama, zrno x 3 dnevno, morao sam prestati, nije važno zašto, ali da podijelim s vama, na Simpsonove doze ne više, ubijaju... Da rezimiram, super je na tim malim dozama, niste high, možda samo dobro raspoloženi, znate iz dnevnika od snježane, ona sve radi...
Da pozdravim Mirtu, ono što sam pričao da nije od MSa, sad mi se potvrdilo, ulje mi utječe na koljena. I to nije samo kod mene i Mrkvice slučaj...
Onaj čovjek koji ima rak pluća, zapravo mogu reći i frend, hahahahahahha, skompali smo se skroz, i on ima problema s nogama. Nakon onog svog ulja (kupio travu s ceste) kad je bio u psihičkoj komi, sad je na criticalu+WW, i psihičko stanje mu se znatno popravilo, nema dana da mi ne pošalje neki zajebantski SMS:ridinghorse:, stvarno je razlika od ulja do ulja...
Ni on ne ide više na Simpsonovu kuru, bio, prošao i on kaže da su to ubojite doze. Max. do 5 zrna u dozi je čisto dovoljno...
Moj savjet, a ko želi nek proba sa Simpsonom... I savjetujem svima kao što je meni He Man savjetovao (a ja sam po svom išao:ludaci_lol:) nemojte naprasno prekidati konzumaciju, već postepeno smanjujte – zbog psihičkog zdravlja bližnjih:vb_wave:
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Mazar citao sam tvoj dnevnik al ne pre detaljno...zanimaju me neke stvari pošto trebam do kraja godine "uhvatiti ruku" što se uzgoja tice pa odabrati sortu i napraviti ulje za frendicu koja boluje od MS

Koliko sam shvatio do sada a ispravi me ako griješim za Ms preporucuje se ulje od INDICE radi djelovanja znamo vec jel...možda sam predvidio jer je 27 stranica cini mi se da su ulja koja koristiš do sada bila ili od sative vecinom al uglavnom hibridi i zbog toga da nisi baš pre sretan pogotovo uzimajuci velike doze po Simpsonu????
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ako si pozorno ćitao na prvoj str. imaš nazive biljaka od kojih je radio ulje Pineapple chunke i to je ćista Indica kao i druga vrsta LSD ćista indica, dok sad ovo što koristi(White widow i Critical+) je pola/pola omjer Indica/Sativa i mišljenja sam da je teško pronaći pravu mjeru i strain za pojedine bolesti koje će djelovati kako treba i treba ići ciljano na neku vrstu koja ima više THC-a i CBD-a, ali nesumnjam da kolega zna što će mu pomoći i da si je odabrao ciljanu vrstu:icon_biggrin: zna on posao samo što svi mi na poćetku experimentiramo kako sa vrstom tako i naćinom uzimanja terapije jer svatko drugaćije reagira i nedjeluje na sve isto.Jako puno sam tražio po net-u nešto s ćim bi mogao usporediti stanje svoje žene i za ćega bi se mogao vezati(znaći nećije iskustvo glede izbora straina) ali nema nažalost pa će i ubuduće biti više expeimentiranja kako bi pokušali ukloniti "grćeve i bol" kao primarnu zadaću.Svjestan sam da imamo veliki izbor strainova ali s obzirom na kompleksno staje žene i puno dijagnoza teže će biti naći isti ali...... potrudit ćemo se.


@ Power hvala na ispravci mislio sam da je to ćista Indica sorta, dobro je znati da nisu.(malo štekam s engl. pa me bune neke stvari).
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
da,grcevi i bol su joj nekako primarni za rješavati....moram se educirati dobro to je svakako...hvala

mazar sry za off


edit:dopuna za powera da ne spamam dodatno.....

power to sam i mislio hibridi su nisu ciste indice....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
samo mala ispravka, pineapple chunk, kao ni l.s.d. nisu cista indika, ali jesu indika dominant strain, tj. mostly inidica strain
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
makisplit je napisao(la):
zbog toga da nisi baš pre sretan pogotovo uzimajuci velike doze po Simpsonu????
Bio sam ja itekako sretan:banana:, ali te njegove doze smatram pretjeranim, i na manjim dozama možeš biti sretan...

PowerSeed je napisao(la):
samo mala ispravka, pineapple chunk, kao ni l.s.d. nisu cista indika, ali jesu indika dominant strain, tj. mostly inidica strain
PS legendo, šta da ti kažem, hodajuća enciklopedija za strainove:respect:i za uzgoj.
Sigurno to sve znaš i ako te netko usred noći probudi:vb_wave:

CBD CBD
Za sjeme preporučujem da za nju uzmeš neku bogatu CBDom (CANNABIS, CBD TO HELP TREAT MULTIPLE SCLEROSIS | Don't Get High..... Get Well), kao što je već drug PS (opet zahvaljujem) predložio CBD Crew - High CBD cannabis strains - Cannabis & Marijuana Seeds :: Seedsman, jednu od ovih.
 

bec

28.02.2012
9
0
0
39
Mazar, ti si kralj :)

Pročitao sam tvoj dnevnik od jučer do danas, hvala ti što si tako detaljno i duhovito podijelio sa svima nama svoja iskustva s uljem i nama olakšao stvar s doziranjem i lizanjem. :dada Svaka čast i nastavi dalje pisati da vidimo kako djeluje i nadam se da češ istrčati taj maraton :bananica
 
06.01.2012
23
1
0
44
mazar je napisao(la):
N
Da pozdravim Mirtu, ono što sam pričao da nije od MSa, sad mi se potvrdilo, ulje mi utječe na koljena. I to nije samo kod mene i Mrkvice slučaj...
Onaj čovjek koji ima rak pluća, zapravo mogu reći i frend, hahahahahahha, skompali smo se skroz, i on ima problema s nogama.

Pozdrav i tebi, ništa se ne javljaš. Kako si? Uzimaš i dalje ili..?
Drago mi je ako ti ono nisu bili simptomi MSa, iako moram reći da su odgovarali opisu - i noga i retencija urina i neravnoteža. To je sad riješeno, ili..?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
MirtaD je napisao(la):

Pozdrav i tebi, ništa se ne javljaš. Kako si? Uzimaš i dalje ili..?
Drago mi je ako ti ono nisu bili simptomi MSa, iako moram reći da su odgovarali opisu - i noga i retencija urina i neravnoteža. To je sad riješeno, ili..?

Ej Mirta, pozdrav, ti znaš pogoditi s retencijom mjehura:dada:vb_wave: ne znam kako da počnem; prije dva tjedna su mi se javili problemi s urinarnim traktom, dr. misli da mi je to od MSa, ja sam jedini koji ne vjeruje da mi je to od MSa. Ugl. nisam spavao 7 dana u proteklih dva tjedna, to nespavanje se odrazilo na MS – to me unazadio, opet koristim štap za hodanje, a i malo me čak i psiha mučila – nisam na to navikao. Šta se dešavalo, tokom dana ništa posebno, ali kad bi legao javio se problem mokrenja, svakih sat vremena morate na wc (imao sam fazu i svakih pola sata), ali 50% je lažna uzbuna, znači sjednete na školjku u očekivanju mokrenja, ali ništa... I kad bi mokrio morao sam svojski stiskati da nešto iskapa... I tako 5 dana nespavanja zaredom, bio sam očajan, nesanicu ne bi nikome poželio, grda stvar, a pomisao da moram odmarati i spavati svojih 8 sati me još više izluđivala. Zato je dijelom i psiha stradavala:knockknock:...
Pitali su me šta s uljem? Pa ulje je imalo funkciju samo onda kad bi uspio zaspati prije nego me lupi, ako me lupi, onda ono što psiha izmišlja, ulje debelo uvećava, onda je bio kontraefekt. Sad sam miran jer sam shvatio da nerviranjem neću ništa postići. I ne dižem se više, nemam snage za tiskanje... Ako ne spavam, ne spavam (gledam Fringe), čak sam u tom očaju pristao i na kortikosteroide. Dr. je uvjeren da je to od MSa, ali sutra su mi gotovi nalazi krvi i urina, pa ću biti pametniji. Inače prije dva tjedna kad je sve to počelo nalazi krvi i urina su bili u redu... Žao mi je što je tako, ali...
Ako je MS; ne znam kako sam ga isforsirao, nisam neki stres proživljavao, nisam se forsirao... Stalno mi je Vutragenjov post u glavi (o karcinomu prostate) i sjedenje na hladnom (moram priznatio da sam nakon slične situacije počeo i osjećati probleme). Izbjegavam toplinu, škodi MSu pa sam možda otišao u drugu krajnost, bolest koja IZLUĐUJE:ludak...
Prvotno je bio dnevnik konzumacije, a pretvara se u dnevnik MSa, ali nastavit ću ja s uljem bogatim CBDom i svježim sokovima, ne gubim nadu. Samo ću morati promijeniti 1. Dnevnik u 2. Dnevnik konzumacije.
Do sutrašnjih rezultata....:eek:vca
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Kako god kreneš samo nemoj izgubit nadu i mora da valja. Čovječe, ti si jedan od par ljudi sa ovog foruma koje bi BAŠ volio upoznat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
matia je napisao(la):
Kako god kreneš samo nemoj izgubit nadu i mora da valja. Čovječe, ti si jedan od par ljudi sa ovog foruma koje bi BAŠ volio upoznat.
To prihvaćam kao jedan veliki kompliment, baš si me razveselio, evo jedna repina (ako je suđeno, naći ćemo se), evo ti i :cvetak, makar bi ti možda više volio nešto ovakvog tipa :maryjane:, očekujem da kod ekipe na forumu nema gay primisli:dada...
Bio sam kod dr. danas, nalazi krvi i urina se opet pokazuju dobrima... Nisam pametan, noćas opet nisam spavao, svakih pola sata na wc (ovaj put bez lažnih uzbuna, za to pojačano mokrenje krivim kortiće), ali iz čiste predostrožnosti uzmem i ulja nešto sitno, da me očisti od ove droge, zapravo koktel ulja i kortića je drukčije stanje svijesti, htio, ne htio - drogiram se. Ugl. sad sam na promatranju samog sebe, ovaj tjedan primam kortiće, pa ćemo vidjeti. Inače danas su me detaljnije pregledali – nemam nikakvih simptoma osim te desne noge i tog mjehura, i sjetili su me na simptome koje sam odavno zaboravio, a imao sam ih. Radio sam i MR mozga, pa čekam usporedbu sa starim nalazima iz 2008.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ma bit će to sve uredu samo jedna "negativna faza" kojoj je vjerujem prethodilo i ovo užasno vrijeme koje je jako nepovoljno za kronične bolesnike, vidim po svojoj ženi i ona slabo funkcionira ovih dana i u komi je jbg.

Drži se bit će bolje:dada:thumb:
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Pusti alkohol na miru pa če biti sve ok :2flip: i dodji u raj :maryjane: tamo češ se opustiti i odmah češ :snupi:
Drži se pa nisi ti od juče :joint2:
 
06.01.2012
23
1
0
44
mazar je napisao(la):
Bio sam kod dr. danas, nalazi krvi i urina se opet pokazuju dobrima... Nisam pametan, noćas opet nisam spavao, svakih pola sata na wc (ovaj put bez lažnih uzbuna, za to pojačano mokrenje krivim kortiće), ali iz čiste predostrožnosti uzmem i ulja nešto sitno, da me očisti od ove droge, zapravo koktel ulja i kortića je drukčije stanje svijesti, htio, ne htio - drogiram se. Ugl. sad sam na promatranju samog sebe, ovaj tjedan primam kortiće, pa ćemo vidjeti. Inače danas su me detaljnije pregledali – nemam nikakvih simptoma osim te desne noge i tog mjehura, i sjetili su me na simptome koje sam odavno zaboravio, a imao sam ih. Radio sam i MR mozga, pa čekam usporedbu sa starim nalazima iz 2008.

Mogu ti samo reći - ne možeš se boriti protiv neprijatelja kojeg ne poznaješ. Nisi htio ići liječniku jer nisi vjerovao da su ti to simptomi MSa. Budi sretan da se nisi gore usosio, jer kod retencije urina nije problem samo mjehur, već stradavaju bubrezi i to je potencijalno jako opasno. Nemoj kriviti krtiće za pojačano mokrenje - već im zahvali na tome, spašavaju ti bubrege upravo. Ako ustraješ u tome da MS liječiš na svoj način - stvarno moraš naučiti sve o toj bolesti, kao i o osnovnim fiziološkim funkcijama. Da ti se ne dogodi da vjeruješ nekome (tipa Rick Simpson) da bi na kraju na teži i opasniji način naučio da ne treba vjerovati svakome tko se pojavi na televiziji i kaže da liječi sve bolesti.
Sretno.
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Mi smo optimisti :bananica i neznamo šta je pesimizam :tuzan a barem imamo :balls:

Mazar mislim da češ se težko naučiti sve o svojoj bolesti kad još sama zvanična medicina nezna sve još uvjek tavaju u tami ako bi znali bi bio ti več zdrav.
:tovarenje_banana:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
MirtaD je napisao(la):
Mogu ti samo reći - ne možeš se boriti protiv neprijatelja kojeg ne poznaješ. Nisi htio ići liječniku jer nisi vjerovao da su ti to simptomi MSa. Budi sretan da se nisi gore usosio, jer kod retencije urina nije problem samo mjehur, već stradavaju bubrezi i to je potencijalno jako opasno. Nemoj kriviti krtiće za pojačano mokrenje - već im zahvali na tome, spašavaju ti bubrege upravo. Ako ustraješ u tome da MS liječiš na svoj način - stvarno moraš naučiti sve o toj bolesti, kao i o osnovnim fiziološkim funkcijama. Da ti se ne dogodi da vjeruješ nekome (tipa Rick Simpson) da bi na kraju na teži i opasniji način naučio da ne treba vjerovati svakome tko se pojavi na televiziji i kaže da liječi sve bolesti.Sretno.
Ola Mirta, kažu da je MS bolest sa 1000 lica, i kad bi simptome kod tog neprijatelja proučio, 999 bi privukao na sebe, od samih blagih simptoma bi se počeo opterećivati sa svakim i pobrao bi ga, zato se ne želim baviti s time. O Msu znam i više nego dovoljno, živim već 5 godina s njim, i kad pričam s drugim Msovcima, moji simptomi su nikakvi naspram njihovih... A za tvoju informaciju da kortići pomažu, šta ćeš mi reći na ženu kojoj su kortići pojeli jedan bubreg, a na drugom su joj morali ugraditi stent??? Za Simpsona sam već rekao, bio sam zelen (pravi pokusni kunić), nikad više na njegovu shemu, a i shvatio sam da je on do toga došao slučajno, da nema potrebno znanje, naišao sam na neke osobe koje su davno prije njega ozdravila od raka konopljinim uljem. Moram još probati sa sokovima i cbd uljem, neće škoditi.... Kad krenem s cbdom i sokovim opet ću i to opisivati, taj način konzumacije – ponavljam ne po Simpsonu. Mislim da sam skupio određena iskustva kao zamorac, pa mi je drago da se nisu svi polakomili za bilo kakvim uljem u svrhu ozdravljenja (o Msu pričam), čak sam neke i odgovorao od izrade ulja od domaćica, danas više ne možeš samo po listovima prepoznati da li je indica ili sativa (neka me ispravi Powerseed ako griješim). Što se tiče daljnjeg pokušaja s cbdom, ni to me ne mora izliječiti, ali ako pomaže kao što govore neke medicinske studije, pristajem da ga do kraja života uzimam, umjesto interferona. Samo što su gori simptomi od cbda (ko će toliko da se smije i bude dobro raspoložen) A što se tiče kortića, ni to ne uzimam za zlo, nisam ih uzeo 5 godina (jedini put), uvijek vjerujem da se sve dešava s nekim razlogom, da me nakljukaju da trčim i kupam se ovog ljeta.
2cv je napisao(la):
dodji u raj :maryjane: tamo češ se opustiti i odmah češ :snupi::
Raj uvijek zvuči primamljivo
2cv je napisao(la):
Mi smo optimisti :bananica i neznamo šta je pesimizam :tuzan a barem imamo :balls:Mazar mislim da češ se težko naučiti sve o svojoj bolesti kad još sama zvanična medicina nezna sve još uvjek tavaju u tami ako bi znali bi bio ti več zdrav.:tovarenje_banana:
klasa optimist
i još nešto svaki dr. ima svoje mišljenje i svoj stav o MSu i svaki tapka u svom mraku....
 
24.05.2011
229
111
0
Hej prijatelju, pa nisam pojma imala da te je tako opako strefilo...

... a šta da ti kažem osim da mi je žao i da će biti sve OK jer to sranje bukne iznenada, ali isto tako se i povuče s kortičima ili bez njih ( samo što oni malo ubrzaju proces)...

...u jednim keksima sam našla misao dana koju želim podjelit s tobom, a glasi: "IMAJ OSOBINU TRAVE: USPRAVI SE KADA TE POGAZE." :dada

POZZZZZZZZ......
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.203
358
Hej Mazar i Mrkvica i svi ostali,
jeste culi za dr. Roje? Lijeci MS i ostale neuroloske bolestine, dize ljude iz kolica pomocu pcela, homeopatije i prehrane...Moja najdraza prijateljica je odnedavno dobila dijagnozu, nesto tipa izoliranog sindroma, ali svi nalazi i simptomi upucuju na MS. Bila je dva tjedna u bolnici, dobila kortice i uputu da jede meso jer je vegetarijanka. Za simptome - utrnutost, mravinjanje i stezanje-su joj rekli da ce mozda proci, a mozda i ne i da je to sve u njenoj glavi - pa da kad ima dvije lezije na mozgu- pa da se javi kad joj bude gore. I ona je drugi dan kak je izasla iz bolnice gotovo instinktivno sjela u taxi i otisla kod Roje. I sad je na pcelama. Kaze da joj to jako pomaze, a i ja vidim da normalnije hoda, jos malo pa ce i frkati cigare i moci se potpisati -unbelivible- Samo se nadam, doduse, da to nije od nekog kasnijeg djelovanja medrola, nego fakat od pcelica. Terapija je jako skupa - oko 100 E po dolasku- al i to se nekak sredi-malo pomogne ovaj pa onaj, a i Roje je voljna ukljuciti ljude u neke humanitarne akcjie. Njoj poklanja 10 tretmana. Ma znam kak to sve marketinski zvuci, al njoj je bolje, a to je najbitnije. Inace, veli da to kod Roje sve nadrealno izgleda, hrpa ljudi lezi po stolovima s pcelama po ledjima...ono sto ju smeta je da bas nije higijena na visini, al ona je prava cistunka.

I prije te dijagnoze sam procitala Vase dnevnike od A do Z i super su mi, ma da je samo povod bolji. Vratit cu se ja s nekim pitanjima, al da sad ne gnjavim. Znam da je tesko, al kazu da se covjeka ne prima ono sto ne moze podnijeti. Budite mi sto zdraviji i bericetniji!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.