Mediteranski outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.01.2007
15
1
3
Koliko se računa da su prosječne potrebe biljke po sezoni?
150 litara? 200 l ?

Koliko su prosječne odnosno minimalne potrebe biljke po danu ?
Moja je procjena da bi oko 5 l svaki drugi dan trebalo biti dosta i po najvećoj žegi.. Šta vi mislite?
Naravno uz uvjet da sva voda završi u korjenu bilje a ne da se izlije sa strane
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Aj ti malo još čitaj. Ako voda završi u korijenu bez da se izlije onda faktički potapaš korijen i dok sunce prži dobiješ kuhano korijenje i osušenu biljku. Nije ti to močvarna biljka, druga stvar da pričamo o lopočima :D.
 
18.01.2007
15
1
3
@No Joke
alo dečko, ako sam se ja krivo izrazio onda evo ispravka, znači samo sam mislio da se voda ulije tako da sva voda ode u korjen a ne da se prilije po površini i zalije površinski sloj zemlje...
A ako ti misliš da voda mora završit bilo gdje drugdje nego u korjenu biljke, onda ti puno čitaj..

Koliko litara ide po biljci po sezoni?
 
18.01.2007
15
1
3
Tu gdje ja živim, a vjerojatno i većina growera iz ove teme specifičnog naslova Mediteranski outdoor prošlu sezonu nije pala niti jedna litra, a vjerojatno će tako biti i ove godine. Tako da ne računam na vodu iz neba, već samo na onu koju sam moram uliti u biljku..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Korijen uzme koliko je njemu dovoljno, ostatak mora odteći, bitno je da je drenaža dobra. Ako misliš na obilno zaljevanje to je zaljevanje dok voda ne procuri kroz rupe i bez obzira na vrućine i temperaturu svakoj biljci je dovoljno jedno takvo zaljevanje tjedno. Varira ti od sorte do sorte, neke mogu preživjeti i najveće suše, preko mjesec dana bez kapi vode dok neke baš vole vodu. A @kinkla tvoje pitanje koliko litara po sezoni nema smisla jer netko sadi u 4-tom mjesecu dok opet netko u 6-mjesecu, pa je velika razlika, jer i jedni i drugi beru na jesen. Nikad nisam zaljevao sa više od 5 litara tjedno po biljci, bez obzira na sortu, vrijeme i veličinu biljke, i niti jedna se nije bunila. Klima u slavoniji je mnogu surovija ljeti, veće su vrućine i duža su sušna razdoblja nego bilo gdje u lijepoj našoj. To ti velim jer sam radio grow i u kamenjaru na jadranu, i uvjerio se koliko je zaebanije u ravnoj slavoniji napojiti biljke kad upekne sunjara. A i podatci hidrometeorološkog zavoda na to ukazuju unazad par godina po elementarnim nepogodama zbog suše, i prošla godina je bila jedna od najsušnijih, dok je mediteran dobijao mnogo više kiše. Čisto sumnjam da netko može predvidjeti temperaturu za nadolazeće ljeto.
 
18.02.2016
3
1
3
41
Pozdrav svima, nov sam na forumu i zivim na otoku, najvjerovatnije cu saditi Skunk#1 posto dosta dobro odgovara ovom podneblju, a na internetu nisan nasa bas sve detalje o njoj, interesira me koliki je prosjecan yeild po stabljici i koliko raste u visinu, to mi je cak najbitnije da nebi rasla 3 metra u zrak pa da kompromitiram sajt, iako je dosta dobro sakriven i ne pristupacan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
jedno 2 metera ce da izadje sigurno, al imas tehnike treniranja kanabisa pa pogledaj temu i onda ga drzis kako hoces :) za yield se ne brini ako ti nesto ne zabrljas ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
18.02.2016
3
1
3
41
Posto cu to radit u lito kad ce bit bas jako puno sunca (vrime prije i poslje zna bit varljivo pa da mi nebi pokvarilo grow) , stigne li se sa skunkom da proklija 1.6. a da ga stavim na susenje do 1.10. ili ce trebat neki veci vremenski period?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
@MojDirMojMir malo osnove uzgoja u outu pročitaj. Nema veze kad posadiš, sve biljke reagiraju na dužinu dana i to im je okidač za cvijetanje. Znači u cvat krene oko polovice 8-mog mjeseca a završavaju ovisno o sorti. Ako kreneš bez osnovnog predznanja sumnjam da ćeš išta ubrati. Bolje posadi polovicom 4-tog mjeseca, imat ćeš dužu vegetacciju, što ti rezultira većom biljkom i na kraju sa više hedova ;) .
 
06.05.2015
32
170
33
43
Evo jedan dobar primjer.. Prosle godine sam imao dva sajta, jedan je bio na dosta otvorenom terenu gdje je bila samo cista zemlja i tu je sto se tice kopanja rupa bilo milina za radit, ali problem je bio u tome kada su nastupile velike suše zemlja bi bila toliko ispucana i suha bez obzira sto bi zaljevao svaka dva dana sa crijevom. Znaci imao sam vode koliko god je trebalo.. Biljke su strašo patile na takvim vručinama i svaki put bi bile uvenule iako su imale i hidro gela. Na drugom sajtu koji je bio zavučen u šumu, nije bilo takviih problema. Dve rupe cca 40-50l u kamenu sam kopao cijeli dan ( nista bez čuskije i krampa) stavio na dno hidro gela, par metera od rupa nakupio humusa i to je to. Nisam cijelo ljeto odnio ni kap vode za razliku od prvog sajta gdje sam potrosio na kubike.. Zato kopajte rupe u kamenu ili mjesate zelju sa pijeskom i kamenom jer odlicno zadrzavaju vlagu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herman Hull
08.11.2015
3
1
1
36
istina to se i meni dogodilo i nisam moga virovat da one koje su u gomili kamenja nisu pokazavale da in fali vode,a ova u samoj zamlji je.
 
06.05.2015
32
170
33
43
Sadio si u pijesku???? Pa nisam na to mislio, u pijesku jedva da kaktusi rastu.. Sad probaj iskopat rupe na stjenovitom tlu, zaradit ces pokoji zulj ako imas mekane rukice al isplatit ce ti se. Kamen se preko dana zagrijeva a preko noci se kondenzira sto uzrokuje vlagu, a to ti je u interesu.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
@pink partner Da sadio sam u pješčanom tlu, nevalja, i mješao sam zemlju sa riječnim pijeskom opet nevalja. I sadio sam na najkamenitijem otoku u HR, nemoguće je iskopat rupu, jedino sa sporogorećim štapinom. Uvjek sam od kamena slagao pitare, punio zemljom i sve 5, totalno diskretno i neprimjetno.