Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
Dao sam ti vodič u kojem sve lijepo piše.
"Isprobano dobra zemlja za uzgoj kanabisa: Terra magma, Potgrond H, Compo sana Universal, Plantella Balkonia. Zemlju cete pronaci u vrtnim ili trgovackim centrima. Ako ne mozete pronaci neku od gore nabrojanih, uzmite neku drugu zemlju za cvijece ili univerzalnu zemlju. Ph neka bude 6.5 ili blizu. Izbjegavajte humuse, zemlju za palme, citruse, kaktuse, orhideje itd."
Ali ti radi onako kako misliš da je najbolje.:)
 

sativus

Aktivan Član
10.10.2018
183
993
93
40
Kad da pocnem hraniti sa bio bloom? Dobile jednu dozu bio grow predproslo zalivanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
Može, ubaci i Bio Bloom (u cvjetanju ide Grow + Bloom).:)
Pratiš njihovu tablicu, u tvom slučaju pošto imaš dobru zemlju gnojiš kao da imaš All-mix.
Grow ide od početka do kraja (1 ml/l), Bloom u početku također (1 ml/l), poslije ga prema tablici postepeno pojačavaš.
Za početak daj nešto laganiju dozu (npr. 0.5 + 0.5 ml ili 0.75 + 0.75 ml), sljedeće zalijevanje daš samo vodu, pa iza toga tek full dozu Grow + Bloom (2 ml/l).:thumb:
Ne znam kakve su ti mogućnosti, ali bilo bi još bolje kad bi ubuduće imao bar još i Top Max. Takva gnojiva najbolje rezultate daju kad koristiš cijeli set.:)
 
Poslednja izmena:
07.04.2020
9
4
3
pozdrav dobri ljudi, i pozdrav Badi, tražim mentora, ako imaš volje i vremena, neke osnove znam, ali htio bi ove godine si posaditi par automata outdoor. imao sam sad već sjeb kojeg ne mogu spasiti i 30 dana ode u vjetar, moram ponoviti radnju od samog početka, vidim da sam nisam sposoban i treba mi netko pametniji od mene u tim vodama, imaš li volje ? :) živ bio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
Pozz :wave:
Volje imam uvijek, naravno da može.:thumb:
Kako si otprilike zamislio?
Biljke će biti kod tebe na tvojoj zemlji, u nekom vrtu ili guerilla outdoor?
Misliš ih držati najprije unutra pod lampom, pa ćeš ih seliti van kad malo ojačaju ili kako?

Koji automati su upitanju, već imaš sjeme ili?:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Still Dre
03.03.2020
7
4
3
28
Pozdrav!
Krenuo sam sa poslom, dobro bi mi došla pomoć. Već nekoliko godina pokušavam posaditi, ali je uvijek propalo. Procitao sam puno tema na forumu tako da znam neke osnove. Ove godine sam se opremio s puno sjemenki koje sam pronašao u paketu. Rano sam startao. Mjesto sadnje je outdoor. Zanima me je li bi mi htio biti mentor?
Hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
07.04.2020
9
4
3
Pozz :wave:
Volje imam uvijek, naravno da može.:thumb:
Kako si otprilike zamislio?
Biljke će biti kod tebe na tvojoj zemlji, u nekom vrtu ili guerilla outdoor?
Misliš ih držati najprije unutra pod lampom, pa ćeš ih seliti van kad malo ojačaju ili kako?

Koji automati su upitanju, već imaš sjeme ili?:)

genijalno, bit ću uzoran učenik :)
U pitanju je sjeme od "bulk seed bank-a" auto zkittly, i critical 2.0 auto od "dinafem-a", i na čekanju su od "420fastbuds-a" grapefruitauto i mexican airlines. Svaka sorta po jedno sjeme.
Biljke će biti balkonske, moći će im se pružiti u prosjeku 8 sati direktnog sunca.
Moguće je izvesti i držanje pod lampom ali to bi volio izbjeći da ne moram skrivati stalno i seliti :D
Prve dvije sam stavio danas na klijanje, za druge dvije se nadam da će biti dostupne kroz par dana, ako bude sve po planu.

hvala na svim budućim asistencijama, bit ću uzoran učenik :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
Uerx
Pozz :wave:
Može, kako ne.
Koliko biljaka planiraš, riječ je o uličnom sjemenu koliko sam skužio ili?:)

tigarzec

Dakle, najvažnije što ti treba je kvalitetna zemlja, s time si biljkama osigurao sva potrebna hranjiva za početak rasta (cca. 3 - 4 tjedna).
U tom početnom razdoblju nema potrebe za dodatnim gnojenjem jel tako biljke samo možeš spaliti.:) Pošto sadiš samo automate (kratka vegetacija), gnojivo za vegetaciju ti uopće nije potrebno jer za fazu vegetacije imaš već dovoljno hranjiva u kvalitetnoj zemlji.
Znači, trebat će ti jedino tekuće gnojivo za cvjetanje (npr. Plantella Cvet ili koje ti je dostupno).

Kad sjeme proklija imaš dvije opcije, kako ti je draže; posaditi ga direktno u finalne potove/posude (10 - 18 l) ili najprije startaš u manjim posudama do 3l, pa nešto kasnije (na vrijeme) presađuješ u veće.
Slažem se, nema potrebe za umjetnom rasvjetom možeš s njima odmah na balkon.:thumb:Savjetujem ti da kad posadiš sjeme u zemlju, dok biljčice još nisu niknule da posude držiš negdje unutra na sobnoj temperaturi. Tako će biljčice brže niknuti, čim niknu preseli ih na balkon.:sun2:
 
Poslednja izmena:

sativus

Aktivan Član
10.10.2018
183
993
93
40
Badi mislim da bi trebao da uradim loli ili defoliation mnogo lisca ima neki listovi su se ugusili sve se umrsilo ispod ja sam uklonio nekoliko listova sta ti mislis
 

Prilozi

  • IMG_20200420_235557.jpg
    IMG_20200420_235557.jpg
    345,9 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20200420_235520.jpg
    IMG_20200420_235520.jpg
    351,1 KB · Pregleda: 39
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
03.03.2020
7
4
3
28
Da ulično sjeme. Na klijanje sam stavio sve sjeme sto sam imao. Na kraju sjeme iz dobrih paketa je prokrijalo 100%.Nisam sve posadio. Dana 17.3.2020 sam ih stavio na klijanje. Od 18.3.2020 do 22.3.2020 sam ih stavljao u čašice s zemljom. Onda je došao snijeg pa sam morao sadnice držati u kući pod bljeskalicom od 2 mobitela. Hahha održale su se čak su se razvijale. Onda sam ih držao na prozoru. Zbog nekog događaja sam ne planirano morao presaditi biljke na sajt. Nisam bio najbolje opremljen. Neke sam izgubio u transportu. Jednu mi je iskopala divlja svinja ili je netko naišao pa je vidio biljku pod bocom pa je iskopao. Ta sadnica je bila malo udaljena od ostalih. Mjesto gdje sadim je sigurno no sada kada je došla ova karantena ljudi dolaze u šetnju blizu sajta, a inače nigdje nikoga. Imam dosta novih lokacija za sajt. Samo me zanima jel se smijem igrat s divljim svinjama. Vidio sam jednu s malima u blizini novih lokacija. Jučer sam kupio špagu/konop(za navodnjavanje), Plantellu List i Cvet, Plantellu organik (nekakvo malo pakovanje od 1,5 kg,htio sam uzeti balkonu, ali nisam je mogao transportirati), perlit(5 litara) , još sam prije radio gnojivo od koprive pa imam i toga nešto i još sam kupio univerzalno tekuće gnojivo grandiol. Još imam zemlje Terradobra izgleda lijepo. Koristi ću boce za navodnjavanje od 5 i 7 Litara. Planiram imati 3-5 ženki. Trenutno ih imam 7.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
Uerx
Odlično...informiran si, znanja nešto imaš.:) Sviđa mi se.:thumb:
Legendo, ovo još nisam čuo :respect: :D
Onda je došao snijeg pa sam morao sadnice držati u kući pod bljeskalicom od 2 mobitela.
Meni je prošle godine također neka živina (vjerojatno divlja svinja) skinula jednu odmah čim sam je presadio, ali ništa čudno to je outdoor.:D Kako misliš jel se smiješ igrat sa divljim svinjama, jesi lud?::ludak::Osiguraš sajt koliko možeš, ali ni u ludilu ne prilaziš nikakvim divljim životinjama, a kamoli ne divljim svinjama sa mladima. Zapamti, ti si na njihovom teritoriju.:) Kako bi se zaštitio od divljači, možeš npr. na sajt staviti malo pseće dlake ili ljudske kose, čak možeš i urinirati okolo po grmlju, miris će ih držati podalje.:D Inače postoji za nabaviti repelent za divlje svinje, ali ti sam odluči šta ćeš i kako ćeš s obzirom na svoje mogućnosti. Što se tiče gnojiva, Plantella list i cvet će biti sasvim dovoljno. Trenutno imaš 7 biljki, planiraš imati 3 - 5 cura? Dakle, potrebno je pratiti biljke kako bi na vrijeme uklonio muške biljke, kako ne bi poslije imao hrpu sjemena.:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.