Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.03.2020
7
4
3
28
Imam jedan problem. Još imam 3 sadnice u čašama. Na sajtu imam 4 komada. Jednu malu biljku sa sajta sam stavio u čašu i stavio na sigurno. Dan kasnije je padao 2. snijeg, srećom kratko. I sad imam neke probleme. Mislim da sam ih prezalio. Zaljevao sam ih često svaka 2-3 dana. Ovu koju sam uzeo sa sajta bila je super dok ju nisam stavio u čašu, ali je još lijepa samo se žute listovi. Rupice na čašama sam napravio. Zanima me mogu li ih popraviti. Ovu najveću i najtužniju sam upravo stavio na sobnu temperaturu pod neku usb lampicu koja daje dosta svijetla i još sam je malo uspravio.

Screenshot_20200421_094757.jpg Screenshot_20200421_094732.jpg
Screenshot_20150105-071531_compress57.jpg
Hvala!
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
:fuck:jaao, taman sam te pohvalio...kakve čašice, pa ne ideš na pivicu.:D
Premalo je to zemlje za korijen, te čašice su ti prozirne a korijen mora biti u mraku i kakva je to zemlja ne izgleda mi baš najbolja? Ta "Terra dobra" koju si naveo mi je užasno sumnjiva, prvo što mi je upalo u oko je njen pH 7 - neutralno, a zemlja treba biti blago kisela.

Ako si ih zalijevao svaka 2-3 dana, to i nije tako često pogotovo ako su biljke u tim malim čašicama.
Ovu koju si sa sajta stavio u čašu, kak si to izveo da mi je znat a da ne oštetiš korijen?
Teško da će išta bit od ovih, eventualno ova skroz dole ima neke šanse ako i s njom nisi izvodio neke egzibicije.:)
 
Poslednja izmena:
07.04.2020
9
4
3
tigarzec
Dakle, najvažnije što ti treba je kvalitetna zemlja, s time si biljkama osigurao sva potrebna hranjiva za početak rasta (cca. 3 - 4 tjedna).
U tom početnom razdoblju nema potrebe za dodatnim gnojenjem jel tako biljke samo možeš spaliti.:) Pošto sadiš samo automate (kratka vegetacija), gnojivo za vegetaciju ti uopće nije potrebno jer za fazu vegetacije imaš već dovoljno hranjiva u kvalitetnoj zemlji.
Znači, trebat će ti jedino tekuće gnojivo za cvjetanje (npr. Plantella Cvet ili koje ti je dostupno).

zemlja koju sam već nabavio za spomenuti raniji sjeb je bila plantela balkonika, kako sam imao 6 biljaka, nisam tu zemlju bacio nego sam je sacuvao za slijedeci pokusaj, ta zemlja je bila 2x zalivena plantelom 5ml po litri, količina po potu je cca dvije litre, to je zaliveno prije 7 dana, što misliš, kupiti novu zemlju ili mogu iskoristiti tu?
plantela cvet je spremna.. potovi su 20 litara..

a ovo što kažeš "Savjetujem ti da kad posadiš sjeme u zemlju, dok biljčice još nisu niknule da posude držiš negdje unutra na sobnoj temperaturi. Tako će biljčice brže niknuti, čim niknu preseli ih na balkon.:sun2: "

mislis da ih posadim direktno prije klijanja u zemlju? jer kritikal i zkkittly su već na klijanju od sinoć..
 
03.03.2020
7
4
3
28
Taman sam planirao presadit biljke sa sajta znači bolje da ih ne diram?Ovo što sam jučer kupio zemlju i perlit iskoristim na jednoj koju planiram staviti na klijanje 1.5.2020 mozda malo kasnije. Ili da pricekam malo pa ih kasnije presadim?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
tigarzec
Ja bih kupio novu, može Plantella Balkonia ali nova.:)
Potovi 20l, taman odlično.:thumb:
Naravno, kako kažeš brendirano sjeme može ići i direktno u zemlju, nisam na to mislio ali svejedno kako god. Ista stvar je da li ćeš ga najprije klijati u maramici ili ćeš to preskočiti i posaditi ga direktno u zemlju. Kad ga proklijaš u maramici sjeme također stavljaš u zemlju valjda, zar ne? Tad kažem da posude držiš na sobnoj temperaturi dok biljčice ne izađu na površinu zemlje.:)

Uerx
Ne diraj te koje su vani. Jesi ih sadio u zemlju sa sajta ili u onaj supstrat "Terra dobra"?:)
Neku drugu zemlju si kupio ili?
 
03.03.2020
7
4
3
28
Te koje su na sajtu stavio sam im pjeska, zemlju Florasan i puno zemlje sa sajta. Usitnio sam im grančice i stavio sam usitnjeno suho drvo.Mogao bi im staviti organsko đubrivo i onda prekriti sa još zemlje. Ne planirano sam ih preselio na sajt zbog nekih događaja. Kupio sam Plantellu organik od 1,5 kg i perlit 5kg.Sada imam hrpu pjeska i ugljena. Drugi put prvo priprema sajta, a onda klijanje.
 
30.03.2020
34
41
18
33
Poz Badi , evo 10.dan lagano ide , sinoc su mi se jedna kad sam je zalijeva savila tj pala na pitat al san je ispravia i nadopunia zemlje i onda jos samo malo vrh natopija vodom .. zanima me tvoje misljenje kako napreduje i zasto su se ovi listovi savili ? hvalaa... i da zadnje dvije su tropicanna bannaa , a prednje LSD pozz 2726F22A-05EF-486E-B94A-5F4BEFBFCDF0.jpeg
 
30.03.2020
34
41
18
33
Poz Badi , evo 10.dan lagano ide , sinoc su mi se jedna kad sam je zalijeva savila tj pala na pitat al san je ispravia i nadopunia zemlje i onda jos samo malo vrh natopija vodom .. zanima me tvoje misljenje kako napreduje i zasto su se ovi listovi savili ? hvalaa... i da zadnje dvije su tropicanna bannaa , a prednje LSD pozzPogledajte prilog 332001
Nije mi ucitalo ostale dvije slike ... 88353ECB-0A33-4A4D-A805-4C92A9EF355F.jpeg C47D5F07-247D-4D6C-B69A-E98B7DA32C2C.jpeg
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Uerx
Ubuduće ne sadi u tu "Flora san" jer to nije dobra zemlja, evo ti je na popisu...
U ovoj temi su ti provjereni supstrati koji su pogodni za uzgoj...
Također, da bi sadio u zemlju sa sajta najprije se moraš uvjeriti da li je ta zemlja dobra za uzgoj. Zemlja mora biti rahla i prozračna, ne smije biti blatna i nabijena, te mora biti dovoljno plodna. Pošto si neiskusan, najjednostavnije i najsigurnije ti je kupiti provjereni supstrat i saditi u njega, tako najbolje znaš na čemu si. Iskopaš dovoljno velike rupe, napuniš ih supstratom i presadiš biljke. Sad ostavi kako je pa ćemo vidjeti. Ne stavljaj još nikakvo gnojivo, ništa osim vode.:)
Doktor BR
LSD, to je prava biljka.;)
Dobro ide, slobodno sve posude nadopuni sa još zemlje.:thumb:
Što se tiče blago savijenih listova, ništa ne brini...dječje bolesti što bi rekli, bit će to ok.;)
 
30.03.2020
34
41
18
33
Uerx
Ubuduće ne sadi u tu "Flora san" jer to nije dobra zemlja, evo ti je na popisu...
U ovoj temi su ti provjereni supstrati koji su pogodni za uzgoj...
Također, da bi sadio u zemlju sa sajta najprije se moraš uvjeriti da li je ta zemlja dobra za uzgoj. Zemlja mora biti rahla i prozračna, ne smije biti blatna i nabijena, te mora biti dovoljno plodna. Pošto si neiskusan, najjednostavnije i najsigurnije ti je kupiti provjereni supstrat i saditi u njega, tako najbolje znaš na čemu si. Iskopaš dovoljno velike rupe, napuniš ih supstratom i presadiš biljke. Sad ostavi kako je pa ćemo vidjeti. Ne stavljaj još nikakvo gnojivo, ništa osim vode.:)
Doktor BR
LSD, to je prava biljka.;)
Dobro ide, slobodno sve posude nadopuni sa još zemlje.:thumb:
Što se tiče blago savijenih listova, ništa ne brini...dječje bolesti što bi rekli, bit će to ok.;)
Kada nadopunim posude da li da ih zalijem sa jos vode , jucer sam im dao 1l vode roota zym i vit ostalo mi je malo toga u boci oko 1dcl da li da ih zalijem sa tim ? Hvala na svim info :)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Pričekaj da se ova zemlja u posudama osuši, zatim dodaj još zemlje i sve lijepo zali.
Zalij sa friškom vodom, nemoj zalijevati sa tim što ti je ostalo od jučer jer kad voda tako duže odstoji povisi se i pH. Znači, uvijek zalijevaj sa friškom vodom. Može odstajati nekih pola sata...to se čak i preporučuje, jer navodno za to vrijeme ispari višak klora, da li je točno ne znam...ne zamaram se, samo natočim i zalijem.
Kada odgovaraš na post iznad, nema potrebe svaki puta citirati.:)
 
Poslednja izmena:
30.03.2020
34
41
18
33
Pričekaj da se ova zemlja u posudi osuši, zatim dodaj još zemlje i sve lijepo zali.
Zalij sa friškom vodom, nemoj zalijevati sa tim što ti je ostalo od jučer jer kad voda tako duže odstoji diže joj se pH vrijednost. Znači, uvijek zalijevaj sa friškom vodom. Može odstajati nekih pola sata...to se čak i preporučuje, jer navodno za to vrijeme ispari višak klora, da li je točno ne znam...ne zamaram se, samo natočim i zalijem.:)
E da znam za to i jos sam je ostavia da odstoji pola sata da se klor izvjetri ..uglavnom bit ce update
 
27.03.2020
86
142
33
ispod su listovi pozutjeli, jučer je kiša padala, prekjucer sam je zalio, da li je od previse vode ili radi neceg drugog ? Ovi gornji listovi se normalno razvijaju
20200422_104627.jpg
 
03.03.2020
7
4
3
28
Jutros sam otišao do sajta i zalio biljke. Svaka je dobila oko 2 litre vode. Lijepo napreduju jedna se savija zbog neke grane koju sam uklonio. Hoće li se sama izravnati ili moram ja?
Screenshot_20200422_111407_compress19.jpg Screenshot_20200422_111303_compress18.jpg
Screenshot_20200422_111322_compress80.jpg Screenshot_20200422_111341_compress16.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Still Dre
13.02.2019
4
2
3
27
Poštovanje Badi,
Mozes li mi pomoci oko ove jadne domaje da dobije malo modriju boju. Stara je 3 tjedna i samo je stopitala rast i dobila ovu zutu boju. Nisam joj davao nikakvo gnojivo do sad. Sta preporucujes?
 

Prilozi

  • 20200422_141703.jpg
    20200422_141703.jpg
    361,1 KB · Pregleda: 27

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
U kojoj/kakvoj je zemlji?
Da li posuda na dnu ima rupe za drenažu?:)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.