Mentor Barbarossa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.03.2014
170
134
43
Poštovanje Barba...Po tvom savetu sam penziju strpao u Hesi bost, a sve ostalo za komplet kad dođe sledeća..:) Pitanje1: da li će to biti iole dobro sa samo Hesi bloom i bost? Pitanje2: Od kad se računa početak cvetanja, od prvih pistila (10.10.) ili od režima svetla 12/12 (16.10.)? Od dva S.Skunka, jedan je žbunast i solidan sa hedovima a drugi visok i kao očerupana kokoška..Sa malo hedova....Razlog? Pitanje3: imam i opekotine ( po meni) Da nije nešto drugo?
 

Prilozi

  • IMG_20181126_222703.jpg
    IMG_20181126_222703.jpg
    371,8 KB · Pregleda: 87
  • IMG_20181126_222913.jpg
    IMG_20181126_222913.jpg
    417,7 KB · Pregleda: 86
  • IMG_20181126_223055.jpg
    IMG_20181126_223055.jpg
    342,9 KB · Pregleda: 80
  • IMG_20181126_223104.jpg
    IMG_20181126_223104.jpg
    366,4 KB · Pregleda: 81
  • Sviđa mi se
Reactions: Talicni

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Po tvom savetu sam penziju strpao u Hesi bost,

@stile64 važi :) Što se tiče djubriva...nije problem da kombinuješ Bloom complex sa Big bud, ali više je pitanje ima li smisla sada

Dakle, nismo pominjali Hesi boost, već Big bud.
Medjutim, pre odgovora na ova tvoja pitanja, moram ti reći da ti biljke nimalo ne izgledaju sjajno. Naročito ova "očerupana".
Obe deluju spaljene što svetlom, što hranom.
Zaista ne znam šta si do sada radio i kako si radio da bih mogao nešto konkretno da ti savetujem.
Ono što sada "otprilike" mogu da ti kažem je da udaljiš malo svetlo. I naredna dva zalivanja ideš samo sa vodom.


Od dva S.Skunka, jedan je žbunast i solidan sa hedovima a drugi visok i kao očerupana kokoška
To se zove fenotip, nekad neke budu više sativastije, nekad više indicastije, sve zavisi kako ti se zalomi.

Od kad se računa početak cvetanja, od prvih pistila (10.10.) ili od režima svetla 12/12
Faza cvetanja počinje onog trenutka kada prebacimo na 12/12, a prvi vidljivi znaci cvetanja nekoliko dana kasnije, kod nekih sorti i duže, kada na vrhovima počne gomilanje belih dlačica.
Dakle, preciznije za samo odredjivanje zrelosti biljke je računati cvetanje od pojave prvih belih dlačica nakon prebacivanja.
Ja uvek računam od prebacivanja, jer mi je lakše. ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
17.03.2014
170
134
43
Barba..Ne želim da patetišem, ali ja sam teško bolestan, teško pokretan, u invalidskoj penziji, i uopšte mi nije lako..Plus svega, živim sam već dve godine...A na Trodonima već 7 godina...Tako da bih voleo da za sledeći grow, budeš moj pravi mentor i da imaš dosta strpljenja jer mi je zaista teško..Moj cilj je možda neizvodljiv, a to je skidanje sa Trodona, no to mi jedino i preostaje...A za ove spržene listove sam sam kriv, jer sam nakon izbacivanja dve, muške biljke, ostavio svih 400 w u igri..Inače imam 2 hladnjaka po 200W...DIY izvedba...Big bud neću da ubacujem, jer sam juče dobio Hesi bost...A u cvetanju sam koristio samo Hesi bloom...
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Majstore svaka čast na dosadašnjim rezultatima a pogotovo na tome što si ponudio svoju pomoć nama neukima :)
Ako mi zatreba mentor nadam se da ćeš me primiti u svoje učenike :)
Uzgajam već godinama sa promjenjivim uspjehom a ove godine sam prvi put kupio melasu , alge i huminsku kiselinu pa mi treba savjet o doziranju
Koliko huminske kiseline ( 12% ) i alga dodaješ na 1L vode ? i kada dodaješ melasu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Važi @Hercegovina :thumb:
Kad
Što se tiče stavki koje si nabrojao, već sam negde rekao da melasu ne koristim, a alge (ako sam te dobro razumeo) dodajem preko preparata na bazi algi. Takodje, što se tiče fluvinske kiseline nikada nisam koristio van nekih kombinovanih preparata. Konkretno, već duže vreme koristim Ancient earth odličan preparat kad govorimo o fluvinskim i huminskim kiselinama.
Kad si već pomenuo melasu, od uglljenih hidrata koristim carboload jer je njegov sadržaj dosta složeniji i poseduje i brze i komplexne ugljene hidrate itd.
Ono što je bitno, koju god stavku od tih nabrojanih da koristiš, slobodno možeš da ih daješ u punim propisanim dozama. :)
 
16.10.2018
139
88
28
Pozdrav mentore.

Zbog nekih manjih zdravstvenih problema, nisam bio u mogucnosti da se brinem o 'njo'j :) Par dana je provela van boxa, pa se izduzila a vjerujem da je i izvor svjetla uticao.
Ako me pamcenje dobro sluzi, vegetacija je pocela 16.11 dok je pod HPS sijalicom od 100w provela od 19.11-25.11. Nakon toga, dodao sam 150w MH sijalicu koja daje optrilike 4.000 kelvina. Kako si me i savjetovao, rezim rada je 12/12 jer ne znam ni spol ni vrstu biljke.

Da li imas neki savjet sta dalje u ovom periodu. osim iscekivanja :D Koliko da drizim ovaj rezim 12/12? Da li bi mozda mogao staviti 24/0 ili je prerano za ovu fazu?

U prilogu fotografije:

Lg6uFuZ.jpg


Fs6ycK6.jpg


X36fOxs.jpg


z4sgvsN.jpg
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Dobro je to sad. Nadam se da si spustio lampu niže kako sam ti savetovao.
Dobro bi bilo ako si planirao da je presadjuješ pa da je dublje postaviš u zemlju...ove kuglice su ti višak.
Drži režim 12/12 dok ne pokaže pol, a zatim (ako je dama) nastavi na 18/6. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: EdibB
16.10.2018
139
88
28
Da, visina spustena :) Temperatura regulisana, cini se fino i ne izduzuje se vise.

Ove kuglice sam dodao radi vlage, kako bi osiguran vlaznost. Neka holandska verzija hidratizirajucih kuglica. Prema mome skromnom misljenju trebale bi zadrzavati vlagu? Da li da ih maknem :)
 

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Pitanje, dva...
Cure su danas 17 od flipa ili 8 od pistila, dobile su hesi boost i bloom complex jednom, i u drugom zalijevanju sensi cal mag. Dal da im dam jos jednom boost ili da stajem sa boostom? Bloom mogu davat svako zalijevanje full? Ne pokazuju mi da im ista smeta. https://www.themariashop.com/FitxersWeb/61266/HESI_SOIL_SCHEDULE.jpg
Strech su usporile nakon 10 dana od flipa, što mi odgovara za sad, pa sam planirao i loli, tj skidam par fan listova svaki dan, dali smijem? Treće, vrhovi naravno idu prema svjetlu a htio bih jos rasporedit krošnju, da li mogu jos vezat ili da ih odvezem da rade sta misle? TNX
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
@Netkotamo čini mi se da što se Hesija tiče, možeš pratiti tablicu. Mada, što se mene tiče ne preporučujem punu dozu svako zalivanje. Recimo, možda varijanta jednom puna, jednom pola-taj ritam. Što se boosta tiče, opet po tablici, od 4. nedelje rokaš do kraja.
par fan listova svaki dan, dali smijem?
Smeš, ali nikakav posao ne radiš time. Sada je pravi trenutak da uradiš dobar kompletan lolli, dakle da sve poskidaš, i grančice i listove od kojih nećeš imati koristi. Otprilike trećinu biljke odozdo.

rasporedit krošnju, da li mogu jos vezat ili da ih odvezem da rade sta misle? TNX
Gornji deo biljke možeš da širiš i manipulišeš granama sve dok ne postanu suviše krute. Dakle, samo se čuvaj pucanja grana ako vezuješ. ;)
 
21.09.2018
26
22
3
30
Mentore kralju evo slikica dan je 17. Po meni zdravo izgledaju oaim jedne koje skoro nema al stavit cu novu,koliko jos do topiranja i lst?
 

Prilozi

  • IMG_20181129_121631_426.jpg
    IMG_20181129_121631_426.jpg
    296,5 KB · Pregleda: 45

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Sačekaj sa topiranjem još koji dan. Nego..možda mi se čini zbog hps-a, da ti ova u sredini ima neke light burnove. Aj kad možeš slikaj biljkice bez hps-a. ;)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Probaj da malo udaljiš svetlo, a nju makni malo sa strane, da ne bude odmah baš ispod lampe. Ali kad vidim bez hps, da budemo sigurni da je to u pitanju ;)
 

Zoja

Aktivan Član
21.02.2018
80
430
53
Pozdrav Barba,sutra se spremam u shopping pa si nesto premisljam da uzmem jos i ripen i flora kleen od ghe uz carboload i cal mag koji si preporucio? Za oko mi je zapeo i bud candy koji je na snizenju... aj pomagaj,nije me strah da ne potrosim previse nego dal mi ima smisla to sve uzimat,nebi htio sad za****t nesto. Inace da te podsjetim hranim ih sa hesi paletom
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Nisam koristio Ripen, ali svakako bih ti pre preporučio overdrive od AN koji je super za poslednje nedelje cvetanja.
Bud Candy je isto što i Carboload, tako da ti ne treba.
Generalno, pored Hesi palete mnogo je to kombinacija...ne bih ja tu više ništa dodavao :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Zoja

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Važi @Hercegovina :thumb:
Kad
Što se tiče stavki koje si nabrojao, već sam negde rekao da melasu ne koristim, a alge (ako sam te dobro razumeo) dodajem preko preparata na bazi algi. Takodje, što se tiče fluvinske kiseline nikada nisam koristio van nekih kombinovanih preparata. Konkretno, već duže vreme koristim Ancient earth odličan preparat kad govorimo o fluvinskim i huminskim kiselinama.
Kad si već pomenuo melasu, od uglljenih hidrata koristim carboload jer je njegov sadržaj dosta složeniji i poseduje i brze i komplexne ugljene hidrate itd.
Ono što je bitno, koju god stavku od tih nabrojanih da koristiš, slobodno možeš da ih daješ u punim propisanim dozama. :)

Hvala druže :)
Ekstrakt algi i huminska kiselina su u tečnom stanju kao što si napisao ali problem je što ne znam koja je propisana doza jer nisu napisane mjere za litar već samo za hektar pa ne znam kako to pretvoriti
Ja sam uz osnovno gnojivo dodavao 2-3 mililitra po litru ali ne znam jeli to malo ili puno
Na žalost kod nas u B&H nema nikakva prodavnica sa opremom pa sam i običnu melassu morao naručivati preko oglasa a pronaći kvaliteto gnojivo i dodatke je nemoguće tako da sam se orjentiso isključivo na Hesi a i za njega se moram dobro namučiti da organizujem dostavu iz Splita :(
Ovo su alge i huminska kiselina koje koristim pa ako imaš neki savjet oko doziranja bio bih ti zahvalan
http://agrimax.ba/morske alge.html
http://agrimax.ba/humusna kiselina koncentrat.html

Za Hesi mi baš i ne treba jer imam , booster , super vit i sve ostalo ali ljeti napravim nešto biljnog organskog gnojiva pa mi treba i dodatnih stimulansa a ovo mi se čini prihvatljivo , bar sa ekološke strane

Nadam se da ćeš imati malo vremena i živaca za mene jer imam još par pitanja za kasnije :)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Zaista su mi nepoznati proizvodi, a ne bih da pametujem. Kad bih kod sebe probavao, išao bih sa 1ml na 1L u početku i pratio situaciju.
Ali obzirom da imaš Hesi, ovo možeš i ne moraš :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.