Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.01.2020
97
59
18
Da svetla su na 15cm od biljaka, zemlja je florabela zuta. Termometar je zalepljen za posudu od ove najvece u visini vrhova tacno u sredini sve tri posude, slikacu ti kad dodjem kuci. Vent duva po svim biljkama, moze li da im smeta prejaka ventilacija, mada sam ja pojacao nakon sto su se pojavile te fleke. Vazi znaci sad cu da kupim limunsku kiselinu i 4ml rastopine te na 1l vode pa cemo videti
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
znaci sad cu da kupim limunsku kiselinu i 4ml rastopine te na 1l vode pa cemo videti
jeste tako bese,to ako ides sa ostajalom vodom 24h kojoj ph bude 8ph onda roknes 4ml a ako ides direkto sa cesme onda 30kapi,u svakom slucaju kupi limotus kesice od 20g a ja odo da proucim tacno sta kako,nisam odavno zalazio u toj temi i da vidim sta se pisalo u zadnje vreme,pa ti se javljam dok ti stignes kuci.
edit:sad sam ja to sve proucio na brzinu,lako je u principu,sve zavisi od koliko grama limontus nadhes kesice,u principu ako su kesice od 10g onda stavis 1dl vode,ako je kesica od 20g 2dl vode logicno,dalje:eto mi cemo da uzmemo da je kesica od 20g recimo to rastvoris u 2dl vode a vamo pripremis 1l vode odstajele pola sata i stavis svega 30 kapi i to je to,ti posto imas male potove i ne piju one 1l vode jel tako ti zalijes sa koliko si ono bese zalivao zadnjih puta sad da se ne vracam u nazad da trazim sa koliko vode si zalivao dal sa 0,3 bese,ne bitno je shvatas proces,ako sta nije jasno javi se kad dodjes kuci i sve spremis pa da zajedno to napravimo,a ja cu za vikend i ako vec to pricam dve nedelje u nazad:p nikako da kupim limontos pa da napravim jedan mali totirujal na lakmus papirice i da prikazem ovde da imamo za u buduce kod ovakvih situacija.
 
Poslednja izmena:
  • Love
Reactions: budalin

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
svakako sam planirao za flower drugi.
mi cemo da napravimo univerzalan da znas da bude ujedno i za vege i za cvetanje,znas,ti samo kad doneses te sijalice javi mi sve koje jacine imas i koje kelvine pa cemo zajedno da se dogovorimo oko svega i izrade nosaca i razmaka izmedju sijalica u zavisnosti od koliko su w,ako su jace od 15w ne bih valjalo,tako da gledaj da su do 15w ako je moguce ako su jace onda cemo da izdumamo sta cemo dalje,jel dogovoreno tako i nadji lemilicu za zice jer smatram da je bolje da zice koje idu iz sijalica zalemimo za dovodno struje ili jos bolje nabavis one spojnice i onda nema lemljenja prosto ako nekad crkne neka mozes brzo da zamenis,bar cu ja tako svoj da napravim na te spojnice,na ove spojnice mislim konkretno originalslika_-Spojnice-za-kablove--223088859.jpg
 
  • Love
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Imam i spojnice, sijalice su kolko se secam od 11 i 13w, mesano 6500k i 3000k, samo provodnike nemam to cu uzeti cim budem prosao pored elektro radnje tako da racunaj u subotu ili nedelju da ga sastavimo, jos jednom veliko hvala na trudu i pomoci. :)
Jedino ne znam od cega bih mogao da napravim nosace za te sijalice, drvo ili neki alu profili? Da znam da uzmem i to.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
vidi djankili,alu lajsne 15x15,samo sto sam ih ja zavario a ti mozes da ih ucvrstis sa samorescima za metal ili prosto probusi rupe od 6mm i stavis srafove m6 i sa maticama stegnes,meni je to nesto prakticnije bilo nego drvene letvice 20x20,ovo mi je cvrsce u svakom slucaju a nesto djabe su ove lajsne bile ne mogu da se setim koliko su kostale jer sam uzimao i nekog drugog materijala pa uzeo ovo uz put 3m lajsne da napravim panel.
 

Prilozi

  • IMG_20200227_184646[1].jpg
    IMG_20200227_184646[1].jpg
    279,8 KB · Pregleda: 11

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
U redu videcu jos, jeftine su te alu lajsne oko 400 dinara je 2 metra slicna cena ko i drvo, nemam busilicu to mi je problem, videcu da pozajmim za vikend pa da to resim, javim se ako zapne negde, koliki je po tebi razmak potreban za sijalice od 11 i 13w?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
13.01.2020
97
59
18
Jasno sve, jedino sto nisam flasicu sto kapa nasao, jbg tako ti je kod mene nit grad nit selo, nesto zatreba moras dalje, imam vodu od juce sto sam sipao u flasu, pa cu roknuti 4ml rastvora ovoga, zalivali smo sa 0.2 do sad a od danas sa 0.3 i rekao si da ispratim koliko iscuri. Evo da vidis gde je termometar i uopste stanje u boxu
 

Prilozi

  • 3586BF86-F46F-4FFD-93BE-03E947B1C82D.jpeg
    3586BF86-F46F-4FFD-93BE-03E947B1C82D.jpeg
    308,3 KB · Pregleda: 16

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jedino sto nisam flasicu sto kapa nasao
nabavi nesto,neku pipetu ili nesto,ej vidi ok za sada da sipas u odstajalu vodu od juce ali u buduce nemoj to da praktikujes,jer ta voda odstajala zna da skoci kao prvo sa ph bas dobro a drugo posle dugog vremena zna da izgubi neka svojstva,zato u buduce jer se nadam da ces nabaviti neku bocicu iliti slicno da mozes da kapnes 30 kapi u ostajalu vodu svega pola sata pre zalivanja,termometar dobro stoji, ali ova najmanja ona ocito joj ne stima to mesto gde je sad lezi,aj ti zameni mesta nju stavi pozadi tamo do zida a onu stavi na njeno mesto da vidimo bas,jer moguce da se struje od ventova sudaraju bas na nju pa se nakostresila sva mucenica sav topao zrak ide na nju a ona je slaba ne moze da se izbori sa tim,samo rotiraj mesto potova i zali tako 4ml na 1l vode i da vidimo,mora da bude bolje vec za 48h jer kad je manji ph one odmah pocnu da vuku nutrijente iz zemlje a ovako visok ph blokira magnezijum i svasta nesto a dusik izmedju ostalog,nema zraka koren logicno,e da i koliko dana brojimo na 12-12.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Big koju zemlju bi mi preporucio da kupim?Nasao sam zemlju za cvece , pise da je dobra za sve biljose koje vole ACID. i nije skupa.Neda mi se kupovat BioBiz All Mix online , ispadne mi 40eur 50l sa posiljkom a nemogu naci u nekim prodavnicama u mojem gradu.Sta ti mislis?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
koliki je po tebi razmak potreban za sijalice od 11 i 13w?
pa vidi ja cu da stavim sijalice od 12w,mislio sam na razmak od 15cm od ose do ose sijalice ne veci nikako,postu su slabe sijalice od 12w,tako nekako.mislim da je 15cm ok jer imam vec panel ali sa grlima od jacine 130w sa 15w sijalicama tu je razmak izmedju 17-18cm kako koja,tako da ove slabije sijalice moze manji razmak,vidim da se na ovom panelu ne bune nista sve cool idu peglaju,samo sto mi zaumi mesta i ram je od letvica sav se razdrmao nesto sav klimav ne mogu da ga stavim u vagu nikako,ja sam to bzv napravio samo da radi posao u pocetku vege do kraja 3 nedelje posle roknem 250w hyd i to sve u boxu od 40x50x130,i kad promenim rasvetu sa leda na hyd one polude covece,ustvari tacnije pravo da ti kazem zadnji sam grow celu vegetaciu odradio na na 130w a u cvetanje prebacio na 250 hyd i odusevljen sam tom kombinacijom,a ustedeo struje u vege jos sam cepo 20-4 u vege.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nemoj da se zaleces molim te,zemlja je jedan od bitnijih faktora u uzgoju u vestackim uslovima,od jeftinijih supstrata koje i sam koristim to su florabela zuta koja je odlicna,composana univerzal,substral terra magma,to su neke koje se mogu naci u prodaju,imas pot-h jbg on je 70l vreca oko 18e posiljka 750 dinci vrhunska zemlja boli glava,aj ti vidi sta imas u ponudi pa mi javi ili uslikaj po ducanima,ali zemlja ti je osnovni faktor kvalitetnog uzgoja,tu ne smes da napravis gresku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin
13.01.2020
97
59
18
Zalivene sve tri sa 0.3 vode lepo po rubovima, kod ove sa flekama iscurilo skoro pola dl a kod ove dve jedva da je iscurilo malo. Ovo je sad tako za ovo zalivenje do sledeceg cu nabaviti ili pipetu ili flasicu. Vazi zamenicu im mesta onda, a 12/12 tek sad pocinje jer sam morao da narihtam da nije menjanje u pola noci jer nemam timer...tako da su danas imale malo duze svetla ne bi li palio svetlo uvece pred spavanje a gasio ujutru haha...jbg sa mnom samo neki problemi, za grow sam se odlucio bukv u danu, seme proklijalo a ja ni box nisam imao a sve sto znam o growu sam naucio pre dve godine kad sam citao forum al tad nisam zapoceo uopste i sad sam morao, kod mene je tako ili sad ili nikad, fali mi strpljenja a shvatio sam da toga ovde treba najvise. Inace sutra bih onda trebao LST da radim, jel tako, nadam se da necu sjebati nesto haha
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Ja imam BioBiz All MIX jednu vec od 50l ali mi fali bar jos jedno 20l jer su mi airpot od 12,5l.Ovaj grow sam morao dodavati zemlju koja je zena koristila za cvece i to stajala na terasi 3 godine i mixao sa BioBizz All Mix jer mi je falilo na pot od 11l , nekako propadne zemlja kad se zaliva i onda se vidi da fali zemlje.Ma ja sam u Svedsku , nisam u Srbiju.Ovde je tesko naci zemlju a da nije svedska.Naso sam ovu za 6eur 50l pise da je za biljose koje vole kiselost.Rhododendronjord Odla.
Da izmixam od ove jedno 15l sa BioBizz All Mix.EDIT.Nasao sam prodavnicu blizu mene pise da je jako dobra zemlja 40l 9.5eur.Uzecu ove dve https://www.plantagen.se/plantagen-premium-soil-40l-new-529194.html . Mora da je dobra za te pare.Evo sta pise , preveo sam na eng.

Our best soil for all plants inside and out. Provides large flowers and healthy leaves. Provides absolute best results. The plantation's own premium soil.
The plantation Premium soil is heavily fertilized, all natural, peat-reduced soil that can be used universally. The soil can be used for planting in a pot outside and inside, in a balcony box, pallet collar, and outdoors. It is suitable for summer flowers, vegetables, spices, green plants, trees, perennials and shrubs. 100% organic. Ecocertically certified by Ecocert. Carefully selected recipes with a combination of peat and moisture-containing clay give the soil a good structure and ensure that the soil retains moisture well. The highest quality fertilizer together with compost guarantees an optimal nutrient supply. The plantation Premium soil ensures extra good rooting. A sack of 40 liters Plantagen Premiumjord is sufficient for either 40 pots with Ø14 cm, 8 pots with Ø21 cm or 3 balcony drawers which are 90 cm long. To fill a pallet collar, 6 pieces of 40 liter sacks are needed with Plantagen Premiumjord.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nije menjanje u pola noci jer nemam timer...tako da su danas imale malo duze svetla ne bi li palio svetlo uvece pred spavanje a gasio ujutru haha...jbg sa mnom samo neki problemi,
nisu to problemi,jbg snalazis se kako znas i umes ja znam sta je kad je covek u stisci sa novcem jbg a ovo je zarazan hobi inace udje u krv ,isto malo kad se dovatis para odvoj 5e kupi mehanicki tajmer olaksace ti zivot videces.
sam se odlucio bukv u danu,
pa da to tako ide inaca,samo od jedared sine sijalica u glavi-a sto ne bih probao-gledas one menke iz paketa sto si izvadio i razmisljas dokle ces da dajes novce drugom u djep,uzgojis svoje brate i gospodin si covek kazes lerdiju cao,u ovom hobiju strpljene je najvaznije to si skontao vidim,pocni sutra lst polako samo evo ti slika kako da savijes IMG_20190520_101410.jpg ,i najbolje je da savijas 24h nakon zalivanja tada su grane najelasticnije dok malo ne udjes u stos moras igrati na sigurice,videces sa vremenom ima da ih savijas svakodnevno jer ces imati osecaja koliko smes da ih savijes,to dodje sve sa vremenom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: philip_lane

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jednu vec od 50l ali mi fali bar jos jedno 20l jer su mi airpot od 12,5l.
a cek koliko ti bioza ces da pikujes,
nekako propadne zemlja kad se zaliva i onda se vidi da fali zemlje.
zato puni potove sve do vrha,a kad pravis mix-stavi 80% supstrata i 20% perlita ili usitnjenog stiropola sta vec najdes,bitno ti je da svu tu zemlju prvo provuces kroz sake i dodadno usitnis,nakon toga zemlju stavljas u tamponima po 5cm,znaci prvo sipas pcm supstrata malo utabas sakama pa opet drugi tampon od 5cm i sve tako,pa malo lupnes pot od zemlju da bolje nalegne i popuni vazduzne djepove koji ostaju u supstratu dok ga sipas u pot,zato ti i naleze toliko supstrat jer ga dobro ne nabijes a pogotovi ti air potovi imaju one izbocine to sve moras dobro popuniti,pot uvek punis do ivice gore,
ja sam u Svedsku
e jbg,nema veze cek ovako,proklijavanje semena uradi u malim potovima od 0,5l do 1l tu stavi biobiz allmix jer je proverena zemlja i znamo na cemu smo,a vamo u finisne potove cemo napraviti mix biobizall 50%-te svedce zemlje 30% i 20% perlita.
oje vole kiselost
koliku kiselost,mozemo da probamo,a de mi reci mozes li da izguglas da vidis dali mozes naci neku od ovih supstrata tamo,aj bas pogledaj.
 

Prilozi

  • potgrond_h.png
    potgrond_h.png
    29,7 KB · Pregleda: 7
  • seedling.png
    seedling.png
    30,2 KB · Pregleda: 7
  • steckmedium.png
    steckmedium.png
    21,7 KB · Pregleda: 6
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Our best soil for all plants inside and out. Provides large flowers and healthy leaves. Provides absolute best results. The plantation's own premium soil.
The plantation Premium soil is heavily fertilized, all natural, peat-reduced soil that can be used universally. The soil can be used for planting in a pot outside and inside, in a balcony box, pallet collar, and outdoors. It is suitable for summer flowers, vegetables, spices, green plants, trees, perennials and shrubs. 100% organic. Ecocertically certified by Ecocert. Carefully selected recipes with a combination of peat and moisture-containing clay give the soil a good structure and ensure that the soil retains moisture well. The highest quality fertilizer together with compost guarantees an optimal nutrient supply. The plantation Premium soil ensures extra good rooting. A sack of 40 liters Plantagen Premiumjord is sufficient for either 40 pots with Ø14 cm, 8 pots with Ø21 cm or 3 balcony drawers which are 90 cm long. To fill a pallet collar, 6 pieces of 40 liter sacks are needed with Plantagen Premiumjord.
nesto sam preveo,ako se ne varam kazu da zadrzava vlagu,sto i nije neko sretno resenje,kombinacija treseta i gline,treset je ok glina bas i nije,znas kako,najbolje je probati pa videti,nekako mi ova zemlja vise pasovala outdoor,ali i sam proizvodjac kaze da je dobra sad koliko je verovati tome sto pise,zaista slagao bih te bilo sta da ti kazem drugo,u ovakvim situacijama nista se ne zna dok se ne proba ali to je sve mac sa dve ostrice,ne bih voleo da bude do mene da nisam sugerisao ali opet mozda nisam u pravu pa da ispadne da je dobra zemlja,razumes kontradiktornost situacije,prosetaj jos jednom po prodavnicama pa da vidimo ako ne nadjes nista od onih supstrata od brenda Klasmann-Deilmann koji je poznat svuda sirom evrope onda cemo videti sta dalje,ti pogledaj uslikaj vrece koje nadjes sve pa da izvagamo koju cemo zemlju jos uzeti uz dopunu biobizall mix.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Mora da je dobra za te pare.Evo sta pise
to je 99 kruna jeli,to je oko 60-70e jeli,pa trebali bi nekom logikom da bude dobra za te pare,mislim ono ako ne znas sta valja ti uzmi najskuplju tako su govorili stari ljudi,a de pogledaj dali ima nesto iz palete plagron plagron_grow_25_1.jpg ili tera profesional canna_terra_professional_01.jpg to su sve poznati supstrati po evropi,jako dobri supstrati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.