Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Bio sam joj dao dva zalivanja samo vodu jer zuti vec tako 20 dana pa sam mislio da je nisam dao vise hrane.Sva 3 bruce bannera su dobijale isto samo ona mi je pocela zutit ali ko sto ti kazes dacu joj jos hrane ovih 10 dana , posle cu je flushat.
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Ovde malo se vreme poboljsalo i tako se digla temp u satoru.Pre slucajno pogledam na termometar i vidim digla se na 30° .Moro sam otvorit malo prozor , prebacit vent u 2 brzinu i uspeo spustit na 28,5°, vlaga 42%.U sobi temperatura je oko 23°.Nema sanse da preko leta mogu growat sa Telosom i Easy Grow u satoru 1x1x2m.Nadam se da ce Co2 odradit posao do kraja growa.Svakojako menjam sator posle ovog growa u veci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
moram da se izvinim svima iskreno ali visa sila je bila u pitanju na koju nisam mogao da reagujem,veliko nevreme je bilo u mom kraju u petak gde mi je pregoreo resevir za net,uhvatio me vikend jos gore da bude,juce monteri dosli da promene resevira i nisu hteli da ga promene jer su otkrili da mi je uzemljenje od kuce odnosno kontakt od zica sa pocinkovanum flahom koji ide u zemlju napravio los kontakt i najslabiji uredjaji pregorole,dobro je sto se tako zavrsilo moglo je da se upali nesto u kuci,morao sam da resim to prvo sa elektricarem pa tek onda sa mrezom od koje sam uzeo resiver,pisao izjavu i svasta nesto jer su hteli da mi naplate resiver,doduse sve je proslo kako treba evo jutros su dosli rano sve namestili i to je to,nadam se da razumete situaciju znate i sami da sam odgovoran ali za ovo nisam ni ja znao da je uzemljenje lose uradjenjo.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
WEEDetix
jos jednom bi da se zahvalim nase vernom velikom manitu grow-suportu koji mi je pomagao u mom odsustvu da odrzi mentroskim zivim i da odgovori svima,rKj420: takodje bi se zahvalio i kolegi kome sam se prvo javio za pomoc i obavesti suporte o mom problemu,u svakom slucaju ljudi hvala-hvala-hvala,ne znam sta bih rekao vise.:respect::respect::respect::vutra::spliff:
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
virus76
kolega opali opet koju sliku da vidim bioze,i napisi u kom su onom danu,da vidimo sta cemo dalje,dok se malo vratim u pricu.
Dzankiii
daj jos koju sliku da vidimo dal su sve muske ili ima nade za nekom curom.
za 6 dana popila 3.5l
molim te kolega,prvo u buduce vrati sv na jednu kap samo ali po obavezno,imas izuzetno jaku boju bioze,sledece zalivanje idi samo voda +sv 1 kap iregulisan ph i nista vise,mogao bih da povecas vodu na 4l a da razmak ostane isti na 6-7 dan,i da mi ispratis koliko je iscurelo od tih 4l u tanjiric stim da kad zalivas zalivaj sa pauzama polako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a mislis da je zbog sv jaka boja
konkretno sam mislio da je ipak previse sv 3kapi na 3,5l vode ali bas puno jer to je jako kencetriran rastvor ti kolega,ne smemo rizikovati da dajemo bas vise nego sto treba,sv je namena da odredjene amino kiseline koje pogoduju biljkama udje u sistem i odrzi zdrav imunitet,hajde ti sad samo spusti na 1kap pa da vidimo dalje,nisam siguran oko boje lisce ali je jako zelene ili me vara svetlo na koje slikas biozu,ali ipak bi rekao da ima jacu boju i da mi to govori da joj ne treba za sada neka jaca prehrana jer sam siguran da je ima i vise nego dovoljno,a sobzirom da se ona lepo razvija i ide svojim tokom ne treba rizigovati visak pehrane odnosno pregnojavanje,a uskoro cemo za 10 dana verovatno i ukljuciti booster natrag i p+,pa bi bilo dobro da za vikend recimo u subotu posaljes slike cele bioze i par budova da vidim gde su i sta kazu da bi tacno moga da ti kazem kad krecemo sa ostalim nutrijentima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Kalpsiz

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Pozdrav Bigi. Nece te bas ti interneti nesto :) ajde, neka si sredio sve..
Nego, Blizi se vreme zalevanja.
Dan je tamo negdje 72.
Zadnje su dobile 2.5L samo boost, pre toga boost, zyme i bloom.
Takodjer stavio sam scrog mrežu pa to nekako pletem. Trebo sam mozda uzet mrežu manjeg rasporeda jer ovako su mi negdje po 4 vrha u kvadratnom polju.
Svejedno poslužit ce da se nesavijaju grane, 20+ vrhova na svakoj biljozi.

IMG_20200303_104538.jpg IMG_20200303_104544.jpg IMG_20200303_104525.jpg

Kako cemo dalje mentore?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zadnje su dobile 2.5L samo boost, pre toga boost, zyme i bloom.
super vidi sad,hajde da izbacimo booste na jedan kraci period i da povecamo vodu na 3l stim da u danima razmak ostane isti pa da vidimo dali ce za isto vreme da popiju tih 3l,fantazija izgledaju.lepu boju imaju,sad ti pisem dva zalivanja za redom.
1.zalivanje full doza blooma
2.zalivanje full doza power zum
e kad ovo ispucas videcemo da vratimo booster i da ukljucimo p+,ali pre svega slike da mi posaljes kad sve ovo ispucas i bude dan pred zalivanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Pozdrav mentore i dobro nam dosao nazad, cuti dobro je da je resiver samo izgoreo ja sam imao istu situaciju samo sto mi je pregoreo bio TV, fiksni, ves masina i sudo masina, steta preko 1500e, uzas pravi no dobro je da se zavrsilo tako kako je, 3 biljke su letele napolje jer su pokazale muda do poda ostale su jos dve koje su po meni isto muske, sklopio sam panel od 110W(4 sijalice 3500k, 4 sijalice 6500k) evo kacim ti slike da vidis kako to izgleda, takodje sam uzeo 4 saksije od 2L i stavio nove menke na klijanje, jbg bas srece nemam 5 od 5 da budu muski.
Pozdrav celoj ekipi

Prva biljka
biljka 1.jpg
Druga
biljka 2.jpg
Panel
panelizrada2.jpg panelizrada.jpg IMG_20200303_132417.jpg panelizrada1.jpg panelgotov.jpg IMG_20200303_132228.jpg
Hvala kolegi @FatOne na ideji :)
 

Prilozi

  • saksije 2l.jpg
    saksije 2l.jpg
    228,2 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne
23.12.2019
64
45
18
Gdje si mentore kuco stara
Zavrsio sam box, panel preuredio,
Biljci je 8 dan od nicanja prije 3 dana dobila je pola litra ciste vode sasvim malo je iscurilo u posudu ispod, sinoc je dobila 100ml vode pomjesanu sa slavolom
 

Prilozi

  • received_499605304057810.jpeg
    received_499605304057810.jpeg
    87,1 KB · Pregleda: 10
  • received_192177675441573.jpeg
    received_192177675441573.jpeg
    99,2 KB · Pregleda: 14
  • received_235144977526965.jpeg
    received_235144977526965.jpeg
    86,7 KB · Pregleda: 14
  • 1583156472563795709470963138343.jpg
    1583156472563795709470963138343.jpg
    307,2 KB · Pregleda: 14
  • 15831564499167293776243971746605.jpg
    15831564499167293776243971746605.jpg
    722,3 KB · Pregleda: 10

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Cao bigi, kao prvo dobro dosao nazad, drago mi sto si uspio sve resiti nabrzaka. :)

Ja sam dao zalivanje i odradio LST i sad dalje miruju. Dao sam full dozu TNT, nisam pogrijesio koliko vidim. Sljedece idem sa pola doze? Pricam o foto biozama.

Autos je danas izbacio preflower, stavim slike navecer da vidis. zadnje je zaljevan 27.2.20 - 1.2l V + 6ml TNT + 8ml Root + 3ml zyme.
Ja bi sada dao prvu dozu boosta da mu damo kick da krene u cvat jace, Neznam mozda i cal-mag krenuti?
Napravio sam update na dnevniku tako da tamo vidi stanje.
Duo/Trio xxl og critical by FatOne

EDIT: treci je mjesec, treba krenut s pripremama za outdoor :D
Start ide sa trainwreckom FOTO i 3 autosa WhiteWhidow XXL, Critical+ 2.0, Amnesia XXL Autosi su svi od dinafema. E sad imam plantelu cvet, Imam nesto substrata od proslog growa. Uputi sto jos moram uzet, zastite od napasnika i sve to da si sastavim kosaricu na hempatiju i narucim sve pa negdje sredinom mjeseca menke na klijanje i u aprilu van.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
12.10.2015
161
174
43
Prijatelju pvo da ti se zahvalim na pomoci. Obzirom da sam ti uletio kao padobranac, probati cu ispocetka sve pojastniti.
Tutankamon niknuo 15.11. na cfl 125w 20-4h do 5.1. prebacen 12-12 hps 400w, cvjetat poceo cca 10.1. box 90x90x160. hps na 40-50cmm.temperatura 22-25c noc, 23-30c dan.voda svaka 3 dana 3l(pot 10l). Na bio tabs je prema uputi proizvodjaca, gunao prah 50ml posipao kod flipa na 12-12h, 2.2. poceo davati aptus super pk prema uputi proizvodjaca, 23.2. dao zadnju full dozu aptusa. 26.2. voda (i mislio sam do kraja vodu). 23.2. shvatio da imam spidere i naspricao (dobro nasaftao prije spavanja-da se stigne osusiti) pelinom folijarno i sljedeci dan isto (mislim da sam ih malo skurio tim pelinom) Neznam kako izlazim sa spiderima jer mislim da ih ova biljka nema ili ih ja ne vidim. kod druge biljke-weddingcake mislim da ne izlazim sa njima i da gubim bitku. u prilogu su fotke tutankamona. Iduci post objasnim sve to isto i za drugu biljku-weddingcake. Pozdrav i hvala.
Pozdrav mentore, molim te ako mozes komentirati moja dva posta od petka
pozdrav i hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
i sudo masina, steta preko 1500e,
sacuvaj boze,koji je to trosak,pa u cemu je bio problem,zivo me zanima,jbt kako je to zajebano soma ipo evra cistog gubitka,zao mi je iskreno.
3 biljke su letele napolje jer su pokazale muda do poda
video sam sve,ostavi ove dve do vikenda mozda bude hermic neki eto da vidimo,bravo za pvc potove,ove nove sto si pikovao jesu normalno proklijale,mislim jesu izbacile klicu,sa random semenima je tako druze,ja sam proslu zimu imao dva growa po 4 biljke sve muske bile,tek u treecem pokusaju od 4 biljke dve bile zenke,ali je dobra stvar sto su muski bile durban poizon pa sam jednog ostavio skinuo polen pa oprasivao matara blu prosle godine u outu jedan cvet samo a dobio masu semenka svuda po cvetovima pa sam sad miram neko vreme imam svoje menke i dobar gen,nista sta da ti kazem pikuj dalje,tako je to u ovom hobiju,samo sto cemo sad kad izbiju cim pocne da ide drugi sprat odmah da prebacimo na 12-12,panel si dobro sklopio malo je sarenilo sa watima ali si dobro rasporedio po onom crtezu.
Biljci je 8 dan od nicanja prije 3 dana dobila je pola litra ciste vode sasvim malo je iscurilo u posudu ispod, sinoc je dobila 100ml vode pomjesanu sa slavolom
dobro,vidi ovako,ako imas jos zemlje dopuni sve do katilidona odnosno do tih malih prvih listova,sad je vise ne zalivaj nista dok se dobro ne osusi supstrat,pa cemo onda u subotu zaliti sa pola litre vode i 5ml slavolom,na koliko ti je panel udaljen od vrha bioze i koliko trenutno jacine radi panel,sledeci put kad pikujes menku pot punis do vrha sa zemljom.
drago mi sto si uspio sve resiti nabrzaka.
pa nije bas bilo na brzaka ali eto resio sve koliko sam mogao,sad su mi stavili i neku zastitu navodno nemam pojima da ne bih doslo do zajebancije neke opet,mada kazu da u buduce najbolje iskljucim sve iz struje kad je jako ne vreme,mada ja na leto radim novu instalaciju kucnu i kopam dublje da uradim oko kuce sve one pocinkovane flahove za uzemljenje,sve cu novo da uradim,sad sam ono popizdeo ozbiljno ali bas bas,jer mi ovo nije prvi put.
Sljedece idem sa pola doze? Pricam o foto biozama.
ajde daj pukni koju sliku da vidim cisto reda radi,ne da bih tebe iskontrolisao ti vec sve znas i polako vec cistas bioze,cisto da se uverimo zajedno dal je spremna za jos jednu dozu i ako pola to je ok.
treci je mjesec, treba krenut s pripremama za outdoor
jaooo cuti nista me ne pitaj,ja jos menke autose nisam nabavio,odnosno imam neke stare ali nisam zadovoljan sa rasponom cvetanja,ja hocu one od semena do harvesta od 8 do 10 nedelja,ima strajn ak-49-auto on mi je zapao za oko i tutankamon takodje autos,imam ja foto ali mi se ne rade u outu nemam siguran sajt za njih.
Uputi sto jos moram uzet, zastite od napasnika i sve to da si sastavim kosaricu na hempatiju i narucim sve pa negdje sredinom mjeseca menke na klijanje i u aprilu van.
puzomor kao prvo,i to uzmi 2-3kg,jer cim padne obilnija kisa moras opet na sajt da pobacas oko bioza,treba ti dobar instekcid tipa Vertimec-018-EC.jpg armada copy.jpg amb_abastate_s.jpg ,sta god nadjes od ovoga radi posao vise nego odlicno,plantela list-cvet,neke bakterije,root obaveznomakar na svako trece zalivanje da se da po dupla doza i eto,dobro rascisti sajt,skupljaj dlake od pasa to je dobro da pobacas po sjatu da tera divljac,i eto ako se setim jos cega tu sam,imam ja neke recepte homemade za gusenice ali to kasnije tamo kad udju u cvet,dogovaramo se sve u hodu,a i ja planiram jedan out dnevnik ove godine da opalim pa ces videti sve iz prve ruke,imam ja idejaza sve ali meni to proradi tek kad krenem out da radim,onda se svega setim.
, molim te ako mozes komentirati moja dva posta od petka
pozdrav i hvala

vidi ovako,u principu su malo gladne da znas,ne bih bilo lose da uz taj aptusov pk das i neko konkretnu prehranu za cvetanje ako si u mogucnosti,lepo su se one napunile tu nema sta ali imaju jos da teraju ako nas ne predohidre spideri,onaj rastovor nemoj vise stvaljati 2,5dl na 1l vode nego 1,5dl na 1l vode,kad si zadnji put tretirao biljke sa tim preparatom i interesujeme sa koliko vode zalivas bioze jer dugo su one bez klope da znas samo jer si sve do danas isao samo vodu,u principu gledaj da ih prehranis ali mi javi sta imas od prehrane da to uradimo sto pre.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.