Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
,tako da moze biti da ima razlike neke
Ima sigurno, Nemoze biti isto po mojoj logici.
posto sam imao 3 menke standard pakovanje,ostao mi je u secanju jer je stabilan dosta bio nikakvih problema oko uzgoja nije bilo
I moj je vise manje bio stabilan, nije bilo nekih pretjeranih problema. Jedino sam sam kriv sto je pohermetio. Vidit cu druge dvije menke, curi se jako svidio radom ali je bio slabasan, da je bio jaci bio bi puno bolji. Ali nije to niti bila njegova prava potencija. znalo je bit po 10-tak menki u vrhu.. Svakako ce biti growan opet. Nekako sam odustao od foto u out-u ali vidjet cemo jos da bacim jednog trainwrecka van.

Bioze zalivene, idemo mi u cvat sa 3L vode najmanje, opet nije nista procirilo pola litre sam digao nakon 4 dana. Da sljedece zalivanje opet dizem za pola litre?
Također ona polomljena grana... cisto me zanima sto ce od nje biti. Ne izgleda mi bas najbolje njen polozaj i oblik prijeloma, vidit ces ocemu pricam dok zaraste prijelom bas ono retardirano izgleda, a vidljivo je ziva.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Vidi otvoreni prijelom + loš kirurg :D
Bit ce ona dobro, Nove grancice idu van i listovi strse gore valjda je onda dobro. 20200311_214906.jpg
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
videces taj bud ima da ti na toj grani bude najveci
Vjerujem, tako je bilo i prosli put polomljenja grana je bila onaj vrh veci od boce blooma. Najveci i najdeblji.
To bi mogla bit neka hardcore vrsta treninga? Mislim damo gdje biljka trpi vise bolova salje vise hrane ako sam shvatio njihovu tematiku dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bl4z3

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
salje vise hrane ako sam shvatio njihovu tematiku dobro.
bravo majstore,ispravno,a sta se desava dalje kad rana zarasta:receptori biljke pamnte sve povrede koje ona zadobije i onda automacki u tom delu uvek salje koji mineral vise da bi se jos bolje izgradila ta rana i obezbedila crvstoca iste,gde cvet naravno iskoristava taj visak minerala i ostalih nutrijenata koji idu u tom pravcu i cvet logicno ima vise nutrijenta nego ostali,to moze da se nazove croping takodje nesto slicno.
 
25.01.2020
69
43
18
38
Hvala Big :)

Ovako...

Gajim: striktno za licnu upotrebu i uzivanje :) (kao klinac sam obecao sebi da cu kad tad u zivotu imati jednu biljku kuci)
Vrsta: nepoznata (bag seed) :)
Osvetljenje: vegetacija (cfl), cvetanje (hps 250w)
Broj biljaka: 2
Pocetak vegetacije: 16.01.2020.
Pocetak cvetanja(12/12): 08.03.2020.
Zemlja: DCM potgrond opis (google translate sa holandskog):
Cultivation substrate - Potting soil based on peat litter (white peat), garden peat (black peat), lava, grape seed cake
and 0.5 kg / m³ compound fertilizer NPK 12-14-24 and 3.5 kg / m³ compound organic fertilizer
NPK 7-7-10 with 43% organic matter of which the nitrogen is completely organically bound; for use in
the most common plants [pH (water) zone: 5.0 - 6.5].
Saksija: 7l (nisam je napunio do kraja zemljom)
Zalivanje: obicna voda
Prehrana vegetacija: do prebacivanja na 12/12 nisam hranio nicim osim slavolom i kelp-om
Prehrana cvetanje: canna terra vega, canna rhyzotonic

Imam problem a ne znam sta da radim tj dva problema :) pa ako mozes da me posavetujes sta mi je ciniti.

Problem br 1:
7 dana pre prebacivanja na 12/12 jedna biljka mi je pocela da zuti (donji listovi). Pretpostavio sam da je nedostatak azota u pitanju i otisao da kupim prehranu(tek posle 5-6 dana - nisam stigao ranije).
07.03. prvi put nahranio biljku sa (800ml vode 6.2ph) i LIGHT feedom canna vega i canna rhyzotonic (ima kalkulator na njihovom sajtu sa light/normal/ i heavy feed) - Dosta starijih/donjih listova je vec bilo zuto...Listovi su nastavili da zute i da otpadaju... svi listovi imaju svetliju boju
09.03. obicna voda 6.2ph
10.03. nahranio biljku sa (800ml vode 6.2ph) i NORMAL feedom canna vega i canna rhyzotonic (ima kalkulator na njihovom sajtu sa light/normal/ i heavy feed)
Listovi koji su vec bili zuckasti su nastavili da zute... svi listovi imaju svetliju boju

danas stanje nepromenjeno svi listovi su svetlije boje a donji nastavljaju da zute i otpadaju...
da napomenem da sam dve nedelje pre nego sto su poceli listovi da zute zalivao biljke vodom bez regulacije ph vrednosti... kad odstoji posle 48 sati ph vode je 8.2ph sto znam da je mnogo ali sam citao da zemlja baferuje ph pa sam mislio da ce moci tako... mada druga biljka mi uopste ne pokazuje simptome kao ova koja je pozutela

vec dosta listova je pozutelo i otpalo a neke sam ja isekao jer su pozuteli skroz pa na slikama ima samo jedan bas zut list

Problem br 2: druga biljka (ne ova sto zuti) je pohermila :( nasao sam joj jajasca (doduse sitna)... ne znam sta da radim da probam da ih odstranim sve koje vidim ili da je bacam? Zao mi je da je bacim jer je ona u odlicnom stanju u odnosu na ovu sto je pozutela sva :(



Molim te za pomoc. i oko prve i oko druge biljke... sta mi je ciniti???

stizu slike za par minuta 20200311_223504[1].jpg
20200311_223447[1].jpg
20200311_223549.jpg 20200311_223608.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
25.01.2020
69
43
18
38
znaci sad cekamo da pokazu pol jel tako,u kolikim potovima su ti i sta si davo od prehrane do sada i sa koliko vode zalivas i koliki je razmak u danima izmedju zalivanja.
**udateovao sam post odozgo i napisao sve podatke** - mozes pogledati

pokazale su pistile obe ali ova bolja koja ne zuti je pokazala i jajasca :(
zalivanje biljka br1 (ova sto je pozutela) 800ml na dva dana - ima dosta runoff-a s obzirom da ima malo zemlje a na dnu ima i 2cm glinenih kuglica
zalivanje biljka br2 (sto je pohermla) 1000ml vode na dva dana (minimalno runoff-a jedva da izadnje nesto)

evo slike ove lepotice/lepotana(kako se vec izjasnjava ne znam :) ) sto je pohermila i bas sam se razocarao :( 20200311_225329[1].jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Bigi, ja bih nju zalio večeras ili sutra. Rekli smo 1,5 l vode, puna doza Plantella lista (10 ml), Slavol 20 ml i kalcij 3 ml, je li tako? Pokušat ću sutra kupiti epsomsku so da joj i to ubacim radi magnezija. Kažu na netu da ne može škoditi.

Edit: zalio kako sam gore opisao. Od 1,5 l vode iscurilo je toliko da nisam mogao ni pH izmjeriti (sipao 6,5), a i to malo je odmah povukla nazad. Idući put ide 2 l vode.
 
Poslednja izmena:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Evo ja da se javim, napravio sam sranje, menka koju sam piknuo u zemlju 08.03. imala je klicu oko 1cm, uopste nije kretala da izvire iz zemlje pa sam ja danas prokopao malo da vidim da je nisam zabio preduboko i ako sam bio 100% siguran da nisam i izgledala je okej, malopre uzmem da zalijem iz sprica i kako sam sipao vodu menka krene da pluta i pomeri se u stranu, malo posle toga sam shvatio da je menka ustvari odvojena od zemlje i klica joj se odvojila... Stavio sam novu menku na klijanje. Druga je piknuta 09.03. uvece ali isto jos ne izviruje samo sto nju necu da cackam.
Da li postoji mogucnost da im je cista potH zemlja prejaka i iz tog razloga nece da izbiju iz zemlje?
 

Prilozi

  • IMG_20200312_001236.jpg
    IMG_20200312_001236.jpg
    537 KB · Pregleda: 12

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
10.03. nahranio biljku sa (800ml vode 6.2ph) i NORMAL feedom canna vega i canna rhyzotonic (ima kalkulator na njihovom sajtu sa light/normal/ i heavy feed)
Listovi koji su vec bili zuckasti su nastavili da zute... svi listovi imaju svetliju boju

danas stanje nepromenjeno svi listovi su svetlije boje a donji nastavljaju da zute i otpadaju...
koliko tacno ml prehrane si stavio na 0.8l vode cane vege i koji je njen npk napisi mi i daj mi sliku ambalaze,cekao sam te sinoc da se javis ali sam zaspao jbg,mnogo problema imas da bi ti sad odgovorio na sve a idem na posao,napisi u kolikom potu je ta biljka koja ima zute listove i daj mi sliku cele bioze hitno da vidim,nista ne zalivaj do daljnjeg odgovaram ti danas posle 15h.
danas stanje nepromenjeno svi listovi su svetlije boje a donji nastavljaju da zute i otpadaju...
ovo je jako lose ako se desava moramo brzo reagovati,znaci trebaju mi slike cele bioze i da mi kazes dali si u mogucnosti ako bude trebalo i ustanovim da moramo da radimo flus-ispiranje biljke sa vodom,da mi kazes dali si u mogucnosti,pazljivo mi odgovori na sve sto sam te pitao i obavezno mi napisi koliko si ml prehrane stavio na 0,8l vode,mozda imas i lock neki,ima dosta nekih stvari koje mi se uopste ne svidjaju kako radis,drugo druze te glinene kuglice na dnu pota znaju kobne da budu za nase biljke,dalje recimi imas li scim da meris ph vode,8,2 =ph je jako los za zalivanje blokira magnezijum kao prvo a o kiseoniku da i ne pricam.
ova sto je pohermila je ocigledno bila izlozena sstresu,probaj da provalis odakle toliki stres si napravio biozi,greska onda postoji negde,mora je ukloniti,u biti nista ne zalivaj i nista nediraj dok mi ne odgovoris na sve sto sam te pitao,cujemo se u 15h.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
zalio kako sam gore opisao. Od 1,5 l vode iscurilo je toliko da nisam mogao ni pH izmjeriti (sipao 6,5), a i to malo je odmah povukla nazad. Idući put ide 2 l
nista sad vise ne zalivaj,niti nemoj dodavati sad epsomsku so do daljneg,pusti je 48h da vidimo kako ce odreagovati na jacu dozu planele,prati je sad i slike mi posalji sutra da je vidim kako je primila plantelu.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
983
3.784
163
42
Bigi,jutros kad sam kretao ja posao,bacio sam pogled u box,a tamo jedna devojka. Ona u sivoj saxiji. Slike ti pokazem veceras. Sta dalje? Vracam bele sijalice,noc smajjujem na koliko? Ostavicu samo tu jednu ,inace je ona lepotica prava
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.