Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
ne kao kod foto,samo one koje smetaju i koje su lose pozicionirane da bas ne dobijaju svetlo,popcornove koji su se vec jako izduzili ne moj da diras, samo one koje su tek krenuli te skidaj a ove koji su ti veci popcornoci od 6-7cm nemoj da diras samo one male
Tocno sam tako i mislio ;)
pola doze tnt i bloma a full rokaj booster i root
Dogovoreno, otvorim sad offline dnevnik idem upisat zalivanje kad ono šok, zalivene su 2 dana ranije :O
Zadnje zalivanje 10.3.. A pot bio suh ko barut, perce kako ti kazes. A nikom nista nema nazad, stete nebi trebalo biti.
ej slusaj pici ti taj autos odlicno samo ga pazi i mazi.
Nemam ja puno posla oko njega, ja sam samo tehnicki dio sa metrom u ruci, i tablicom gnojenja ;)
Zenska ruka ga njeguje, vidi se da ima talenta. Ima osjecaj kod LST-a kako treba bas, ja samo kazem kamo bi sto mogla privezat/usmjeriti itd.
tu vec dobijas dosta stabilan gen
Kopirao sam si kompletan text. Napravio bi ja muzjaka u indoru ali trenutno nemam mogucnosti jer mogao bi oprasiti uvjek.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
naći gdje je to i omogućiti preglede.
vidi ako mozes da mogu lakse da te pratim,to mi znas kolko olaksva posao,jer ja ovde mogu onda da selektujem tvoje postovo i imam detaljan uvid bze tvog ponavljana sta si i kako si radio zadnjih puta.
Nema perlita u zemlji, nisam uspio nabaviti
vidis mogao si da stavis recimo stiropol bez poblema,samo ga izmrvis i bude sve super,mix zemlje radis 80% supstrata i 20% perlita-stiropol,taj perlit ili ti stiropol zaista ne bitno pomaze oko cisrkulisanje kiseonika u samom supstratu i podpomaze ravnomernim isusivanjem supstrata,a florabela zuta ti je tako si mi rekao.
I Zelenko je isto smatrao da sam naletio na lošu zemlju. Što se tiče flusha, svih 40 i nešto litara vode je bilo namješteno na 6,5, runoff je ispočetka bio izuzetno nizak, oko 4 čini mi se, tako da sam ga zapravo podizao. U svakom slučaju, zadnji izmjereni runoff je bio sasvim ok, ne sjećam se tačno cifre ali bila je u normalnim granicama. Tri dana nakon flusha prvi put sam joj dao Plantellu list, 5 ml.
napredujemo inace,problem je tu znaci,vrtimo se oko zemlje i ph sigurno ti kazem,u principu kad radis flus slobodno radis direktno sa vodom iz cesme,nemas potreba da nista stelas ph iz pocetka,kad isperes biozu sa 30-40l onda sacekas 10 min da se ta voda iscedi a vamo u balonu 5l spremis vodu sa regulisanim ph 6,5 i onda polako zalijes da se runoof namesti,e sad dalje,tri dana posle flusa si dao plantelu list svega 5ml ok,dao si ali na mokar supstrat nalio jos odredjenu kolicinu vode,i mozda si pazi ali mozda treba uzeti sve u obzir udavio koren koji je ostao u jednom momentu bez nutrijenata jer si isprao sve iz supstrata,umesto da kad si uradio flus i nariktao runoof odmah vratio biozu u boh i dao 2l vode sa prehranom da koren ekslpodira dok ima kiseonika u njemu i da odmah povuce nutijente,e sad nama ostaje samo jedna opcija,prvo moras kalibrirati ph metar i da se uveris da 100% radi kako treba,druga stvar ako se ne popravi situacija do sutra moramo je opet flusati pod hitno ali ces to uraditi pod mojim nadzorom i uputima,doslovno kako ti budem napisao ako zelis i mislis da je treba spasavati,ako ti je to cimanje i ako si razocaran kupuj drugu zemlju,perlit-stiropol i pikuj drugu menku,mada smatram da treba da probamo da je spasimo,e da i losa zemlja je inace jedan od glavnik faktora problema u growu,cim primetis da ona cim izbije lose i sporo se razvija,odmah menjas zemlju.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
vidi ako mozes da mogu lakse da te pratim,to mi znas kolko olaksva posao,jer ja ovde mogu onda da selektujem tvoje postovo i imam detaljan uvid bze tvog ponavljana sta si i kako si radio zadnjih puta.

vidis mogao si da stavis recimo stiropol bez poblema,samo ga izmrvis i bude sve super,mix zemlje radis 80% supstrata i 20% perlita-stiropol,taj perlit ili ti stiropol zaista ne bitno pomaze oko cisrkulisanje kiseonika u samom supstratu i podpomaze ravnomernim isusivanjem supstrata,a florabela zuta ti je tako si mi rekao.

napredujemo inace,problem je tu znaci,vrtimo se oko zemlje i ph sigurno ti kazem,u principu kad radis flus slobodno radis direktno sa vodom iz cesme,nemas potreba da nista stelas ph iz pocetka,kad isperes biozu sa 30-40l onda sacekas 10 min da se ta voda iscedi a vamo u balonu 5l spremis vodu sa regulisanim ph 6,5 i onda polako zalijes da se runoof namesti,e sad dalje,tri dana posle flusa si dao plantelu list svega 5ml ok,dao si ali na mokar supstrat nalio jos odredjenu kolicinu vode,i mozda si pazi ali mozda treba uzeti sve u obzir udavio koren koji je ostao u jednom momentu bez nutrijenata jer si isprao sve iz supstrata,umesto da kad si uradio flus i nariktao runoof odmah vratio biozu u boh i dao 2l vode sa prehranom da koren ekslpodira dok ima kiseonika u njemu i da odmah povuce nutijente,e sad nama ostaje samo jedna opcija,prvo moras kalibrirati ph metar i da se uveris da 100% radi kako treba,druga stvar ako se ne popravi situacija do sutra moramo je opet flusati pod hitno ali ces to uraditi pod mojim nadzorom i uputima,doslovno kako ti budem napisao ako zelis i mislis da je treba spasavati,ako ti je to cimanje i ako si razocaran kupuj drugu zemlju,perlit-stiropol i pikuj drugu menku,mada smatram da treba da probamo da je spasimo,e da i losa zemlja je inace jedan od glavnik faktora problema u growu,cim primetis da ona cim izbije lose i sporo se razvija,odmah menjas zemlju.

Nisam zalio na mokar supstrat, pojačao sam grijanje u boksu, za tri dana se dobro osušila i popila sve što sam joj dao, nije bilo runoffa. Već idući dan je počela rasti, i raste još uvijek, pušta nove bočne grane -- ako se ne varam, to nije moguće ako je korijen udavljen?

Je li prekasno za presađivanje sada? Svakako je u samo 8 l supstrata, a prilično je narasla.

Metar je kalibriran čim je stigao, ali nije problem, ponovo ću. Ni novi flush nije nikakav problem što se mene tiče, javim se sutra pa ćemo vidjeti.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
javim se sutra pa ćemo vidjeti.
dobro,zato ti kazem,pustimo je da sama ona prebrodi to,ti se drzi osnovnih parametra,ph da je dobar,temp-vlaga i da zalivas kad je iskljucivo pot lagan ko perce,zato sam ti u startu rekao da je pustimo do subote,pa si mi ti sugerisao da je to danas vec krenulo ka vrhu,hajde sutra popodne da vidimo situaciju nabaci slike pa se dogovaramo za dalje ako se slazes.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek
25.01.2020
69
43
18
38
Izvestaj vecerasnji...

Nasao muske delove i na pozuteloj biljci. Znaci obe su hermafroditi tako da idemo na skidanje jajasca na obe... super :rofl:
Mnogo su maltretirane u mladosti i ja sam sigurno kriv sto su pohermile ali dobro naucio sam mnogo toga za sledeci grow.

Slike mog setupa:
20200312_203222.jpg
20200312_203306.jpg
20200312_203324.jpg


Slike pozutele biljke:
- stanje nepromenjeno od juce (sutra ide prehrana pa cemo videti razvitak situacije)
20200312_203837.jpg 20200312_203750.jpg 20200312_203837.jpg

Ovo sto su nakstresene to je jos od jutros... jel normalno to da tako ostanu i u toku mraka s obzirom da je temperatura 22 stepena dok ne rade svetla?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jel normalno to da tako ostanu i u toku mraka s obzirom da je temperatura 22 stepena dok ne rade svetla?
spustice se one sad cim se naspavaju a ti se pobrini da podugns malo panel,to je 250hyd ili jaca silajica,a jesu li one kao u boxu tom,mislim zatvaras vrata na njima ili samo tako,skorman setap meni su takvi najdrazi,zapravo ceo moj kutak se zasniva na tome lowvudjet grow sa velikim biljkama,dokaz da se sa malo para mgu cudovistra praviti i sve da ide iz homenade izrade.super domisljeno jako,sjajno frend
 
25.01.2020
69
43
18
38
spustice se one sad cim se naspavaju a ti se pobrini da podugns malo panel,to je 250hyd ili jaca silajica,a jesu li one kao u boxu tom,mislim zatvaras vrata na njima ili samo tako,skorman setap meni su takvi najdrazi,zapravo ceo moj kutak se zasniva na tome lowvudjet grow sa velikim biljkama,dokaz da se sa malo para mgu cudovistra praviti i sve da ide iz homenade izrade.super domisljeno jako,sjajno frend

Da sijalica je 250w hps.
Stavim ovu lesonit plocu koju sam isekao da udje tacno izmedju ovih sina od ove police i to je to.
Moze i sa ovim setapom da se napravi svasta verujem... samo moras da znas sta radis :) za razliku od mene :)
Pa to mi je i cudno sro su spavale do sada na 22 stepena a na ovoj zutoj su ostali nakostreseni listovi. Pa reko da ne moze da bude nesto drugo sto je kostresi a ne temperatura?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pa to mi je i cudno sro su spavale do sada na 22 stepena a na ovoj zutoj su ostali nakostreseni listovi
toplo joj je onda bilo sigurno u pretkodnom danu ili losa cirkulacija zraka,imas rupu dole za ulaz vazduha,podigni malo i panel i pojacaj izduvni ventilator.
Cini mi se da su se dobro zabijelile, mogao bi harvest uskoro?
jos je rano za harvest imas sigurno da teras jos tri sedmice nisu formirani cvetovi jos kako treba,posto su zadnje zalivanje dobile vodu sad ides i dalje 2l vode 6ml bloma+3m growa +5ml top maxa,kad ti pada zalivanje inace sad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tatica3
12.10.2015
161
174
43
Jutro Bigi,
upravo zalio (nakon 4 dana) wedding sa 5l (15-17ml orgatex i 3ml aptus, malo mi pobjeglo orgatex jer je nezgodan-melasast) runoff nesto sitno, jedva 1-2dlc, zedna je cura. fotke prije zaljevanja pod lampom i nakon bez. Tutan bi sutra-prekosutra trebalo skinuti on je skroz suh. Ispod zutih listova je suma malih zelenih listova (moze li se skidati badovi u etapama? napr. prvo skinem one gotove a one ispod zelene ostavim da se jos popune???)
bok i sretno
 

Prilozi

  • IMG_1631.JPG
    IMG_1631.JPG
    438,7 KB · Pregleda: 11
  • IMG_1632.JPG
    IMG_1632.JPG
    375,9 KB · Pregleda: 12
  • IMG_1636D.JPG
    IMG_1636D.JPG
    521,7 KB · Pregleda: 12
  • IMG_1637.JPG
    IMG_1637.JPG
    487,3 KB · Pregleda: 11
  • IMG_1639.JPG
    IMG_1639.JPG
    423,5 KB · Pregleda: 9

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Pozdrav Bigi majstore..A vi kako te :)
Evo da se javimo tamo negde 82. Dan
Pile su pre 2 dana 3L vode i power zyme
Pre toga 2.5L vode + bloom i root.
Znaci pecnuo sam levu Euphoriu malo, i ko da mi listovi mrvu pobledeli al samo na 2-3 vrha. Podigo sam panel na 58cm jer je fatone ukazao na lagani LB.
Blue cheese nikakvih problema, i puno ljepse se pune vrhovi. Baš je izdržljiv strejn.
Kako cemo dalje?
IMG_20200313_111651.jpg IMG_20200313_111643.jpg IMG_20200313_111637.jpg IMG_20200313_111627.jpg IMG_20200313_111619.jpg IMG_20200313_111606.jpg
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Bigi danas sam zalio Bruce Banner.Dao sam im 90% gnojiva bez bustera sa po 3l vode ph6.5 a Pure Kush veceras zalivam sa 4l.Uzeo sam i ovo za kloniranje da imam. 20200313_130426.jpg
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Bigi osisali mi autosa. Nismo previse, mozda smo trebali i vise. Nazalost nesrece se desavaju tako i ovaj put. Vracam u box i ode grancica, spasit ce se ona ali nepotreban stres za biozu..
20200313_125354.jpg 20200313_125408.jpg 20200313_135203.jpg

@jazilicious Na koliko je panel? Meni i dalje izgledaju kao da se peckaju od prejakog svijetla :D
Pecnute su one vise sa svijetlom nego sa hranom kako se meni cini. Jer vidi prvi znak ti je dok se bioze "mole" tj dizu listove ovako jako u zrak, a drugi izgleda kao nedostatak magnezija pocne zutit ko tvoje od rubova, ali bigi nek procjeni.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Mentore, nisu dobre vijesti -- najmlađi vrhovi, tek izbili, počeli hrđati.

1584116312505.png
1584116364563.png
1584116415144.png
1584116478061.png
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Mentore, nisu dobre vijesti -- najmlađi vrhovi, tek izbili, počeli hrđati.
da odgovorim prvo tebi nadam se da kolege nece zameriti sto ih preskacem,posto je arlamantna situacija,moramo je flusati kao sto smo pricali,stim da ispiraj je s vodom direktno iz cesme samo ne moj da je hladno nego onako prijatno topla-mlaka,da ne bih jos vise sokirali koren hladnom vodom,isperi sa 35-40l vode polako ispiraj na prekide,sipaj 10-15 litara pa onda napravi pauzi 5min i sve tako,da kad bi zavrsio sa tih 40l sacekaj onda da se ta voda iz roonoffa iscedi jedno 10min a pre toga spremi ostajalu vodu pola sata 5l u kojoj ces nariktati ph da ti bude 6,3 ph da bude i zalivaj takodje polako i kad se tih 5l vode iscedi vrati biozu u box na rezim 18-6,sta je dalje bitno:nista ne ukljucuj grejanje ili tako nesto da bi ubrzao susenje supstrata nego normalno pusti temperaturu da bude oko 20c u podnozju boxa koja pogoduje korenu dok bioza spava pogotovo a u krosnjama dok radi svetlo drzi normalnu temp kao i obicno 27-28c,e sad dalje:ne cemo je nista prehranjivati dok se ne osusi supstrat jer si mi rekao da su problemi poceli prosli put kad si radio flus posle njega cim si prehranio biozu,izmedju ostalog,hocu da vidim dali ti je koren uopste ziv i dali radi a to cemo videti ako uocimo posle 3-4 dana posle flusa da raste i ako bioza pocne ravnomerno da bledi svuda isto,pa cemo je lako nahraniti ako treba,uglavnom dolazim do zakljucka da tebi koren jako slabo dolazi do kiseonika i do usvajanja nutrijenata,moze biti da je zemlja jako nabijena i posledica sto nema perlita i otezan je protok kiseonika,ali ne mora da znaci,moramo otkloniti predrasude neke i uciniti neki korak da popravimo stanje,ili je ta zemlja u tako ocajnom stanju da joj vise nema pomoci i jednostavno gubi svojstva,sto me cudi kod florabele jer jako dobro zemlja,pitaj ako ti ne bude sta jasno.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Sutra u toku dana ide flush, pa se javim. Što se tiče korijena i rasta, ona sve vrijeme od zadnjeg flusha raste i pušta nove grane, udvostručila se za 10-15 dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

shegyboss

Aktivan Član
09.02.2017
149
401
63
36
Pozdrav mentore, evo da se javim.
zanima me sto predlazes na kojoj udaljenosti da drzim lampu? (250w)
unutra su dvije biljke : sweet soma i OG kush, procvjetale 10.03
 

Prilozi

  • Untitled1.png
    Untitled1.png
    728,7 KB · Pregleda: 12
  • Untitled2.png
    Untitled2.png
    793,5 KB · Pregleda: 11
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
moze li se skidati badovi u etapama? napr. prvo skinem one gotove a one ispod zelene ostavim da se jos popune
da mozes bez problema,cekas ove nize da sazrio,malo biljka uspori tada zbog stresa ali posle 4-5 dana ona nastavi sa sazrevanjem kad predoli stres.
kad ovu sad prehranu usvoji javi se sa slikama tamo dan prije zalivanja da vidimo sta cemo dalje i sta kazu trihomi na weding i ne moj zalivati pre 4 dana,tutana ako je suv supstrat mozes sutra da skidas.
Pile su pre 2 dana 3L vode i power zyme
Pre toga 2.5L vode + bloom i root.
Znaci pecnuo sam levu Euphoriu malo,
znam video sam u dnevniku,i podigni panel kao sto kazes i malo pojacaj ventilaciju listovi su ti krenuli na gore toplo im je takodje ili ti neki vent sto puse po njima gurao topao zrak na njih,u svako slucaju digni jos panel za 5cm pa da vidimo dali si ih pecnuo klopom ili su bili blagi lb.
sto se tice prehrane pisem ti dva zalivanja,stim da root izbacujes iz upotrebe sa njim je zavrsena prica.
1.zalivanje 3l vode+bloom full doze
2.zalivanje,ovde ces povecati vodu na 3,5l i dati power zum samo i ispratiti koliko ce vode iscureti u tanjiric i za koliko ce to popiti natrag pa mi javi da znam kada da planiramo opet da povecamo ako se bude dalo.
kad ispucamo ova dva zalivanja onda se dogovaramo da vratimo booster u igru i da ubacimo pk+,ali kad dodje vreme dogovoricemo se detaljno oko doza i ritma prehrane.
 
Poslednja izmena:
  • Love
Reactions: jazilicious
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.