Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vecer Bigi. Odradio sam update na dnevniku pa vidi:
postovanje fat0ne moj dobri...
haos druze,zabo sam kuci sam sa decom,supruga zaglavila u nemackoj ne moze da se makne iz mesta gde je prijavljena,mora da ostane do daljnjeg tamo,auto mi se pokvario,ja na selu zivim,nikud ne mogu da se maknem,kolege dolaze po mene sa posla da idemo na arbajt a policiski cas na snazi,ne znam sta da ti kazem,veseli me ovaj kutak sto eto sa vama se zanimam malo da mi prodje vreme i skrene misli od problema.
a kod mene korona u mjestu.. Ne znam dal radim sutra uopce kaos samo tako nastao
brate cuvaj se,jebes posao nije se zezati,javi se u firmu ja mislim da ce svi imati razumevanje,budi pazljiv.
sad cu da skocim do dnevnika da bacim oko.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
970
3.768
163
42
Nema zalivanja jos par dana,nije suvo,tesko je ipak. Kupio sam nov phtest,stari sam potrosio
 

Prilozi

  • 1584561688555-1243794900.jpg
    1584561688555-1243794900.jpg
    179,8 KB · Pregleda: 11
  • 1584561820648-657484537.jpg
    1584561820648-657484537.jpg
    328,6 KB · Pregleda: 11
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
13.01.2020
97
59
18
Nema nigde cak sam vise puta navracao u neke da pitam za plantelu i nije bilo ali verujem da taj fitofert ima, videcu ovih dana. Pogasio ventove samo veliki radi i pala temp za 1.5c, sa 26.8 na 25.3, sad nije tako toplo u prostoriji pa nema problema, problem bude kad je toplo u prostoriji, uglavnom pomaze i bolje je na ovaj nacin
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
uglavnom pomaze i bolje je na ovaj nacin
pa kazem ti,prati situaciju i tempr.pa me obavestavaj sad mislim da ce biti ok ako si uradio sve kako sam ti rekao,ej druze ja sam growao gde sam stigao ako mi verujes,cak sam jednom morao da growam u mehanicarskom kanalu,tako mi se nesto pogodilo bio sam tad podstanar jos i negde sam morao da sakrijem grow,a u sklope kuce dobijem radionicu,tako da sve vrste homemede izrade su mi prosle kroz ruke i nema sta nisam probao sve pogotovo kad su manji boxovu u pitanju do 60x60,od opreme bolje da ti i ne pricam sta sam sve morao da sklapam ,majstorisem,izmisljam,ma idi...jbg ali sta cu kad volim to uslo u krv i sad je to pustilo korenje :p
Kupio sam nov phtest,stari sam potrosio
:thumb:
I da znaci izbacim ovu clf i ubacim 3 led?
I panel na 35cm
ne moras jos nista d ubacujes,ovo ti je za sada dovoljna jacina panela lepo ti se razvija bioza,tamo za 10-12 dana cemo ubaci jos te tri sijalice,izbaci clf da.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bl4z3

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
SUtra ide zalivanje moramo dogovoriti sto cemo dati
dosta posla imam vidis i sam pa nikako da stignem da te ubacim u program,ali tu sam,odgovor uvek stize na vreme.
vidi ne bih trebali da preterujemo sad,ali poznavajuci kritikal njemu ce pasovati sve sta mu das,prvo me zanima dali bi se dalo da sad povecamo vodu ili da sacekamo za dva zalivanja,ne znam koliko ti sad trenutno iscuri vode u tanjiric na trenutnu kolicinu vode i za koliko to popije natrag,ako znas slucajno.
sto se tice koktela trebali bi da idemo ovako:pola doze tnt-pola doze blooma+full dozu boostera+full dozu roota,stim da se podrazumeva sv svako zalivanje a power zum svako drugo zalivanje full dozu,a sto se tice cal -maga njega mozes svako trece zalivanje po pola doze cisto preventivno da obezbedimo dobar balans minerala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
13.01.2020
97
59
18
Vidi ja isto tako imam mnogo volje za sve ovo jedino sto mi je jako tesno bilo i sa vremenom i finansijski. Malo dete doslo pa se mora raditi pun gas plus se nema mnogo para za hobije haha, razumes me valjda. Nadam se da sam sve dobro uradio jbg, uglavnom radi, videcemo sutra kad bude toplije u prostoriji kako se ponasa. Reci mi onako od prilike kad je vracamo u cvetanje, vidim da si napisao da joj treba oko 2 nedelje da se navikne sad i da krene da raste punim gasom? Izgleda mi kao da ce biti zdepasta ali sa mnogo vrhova eheh
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Reci mi onako od prilike kad je vracamo u cvetanje,
pa vidi idelano bi bilo kad biljaka napuni 70% boxa onda mozes kliknuti na 12-12 i ocekivati od nje neki puni potencijal,e sad sve je to induvidualno na koje utice dosta faktora,e sad manipulacija samog napredka moze se stimulisati odredjenom prehranom a pogotovo brzim razvitkom korenskog sistema,sto znaci ako se korenski sistem polako razvija u vegetaciji tako ce i biljka icei sporije malo,zato se preporucuje neki ukorenjivac i stim se pomoci razvitku istom,plus naravno dobar tajmig prehrane,tako da jbg videcemo,pojenta je da radis na strpljenu to je presudni faktor dobrog uzgajivaca,zato te ja forsiram da vidis siru sliku uzgoja i izadjes iz sablona,pocnes da proucavas npk sastojke prehrane i da skontas kad i sta treba dati biozi u kom stadijumu rasta i zbog cega,znaci nije posao mentora da ti kaze sad sipaj ovo sad sipaj ono a da ti nemas pojima ni zbog cega ni zasto i sta ce da se desi,tu sam da ti prenesem deo znanja koje ce te osnovno usmeriti ka uzgoju ali dosta toga moras sam da proucis i da shvatis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
Evo Bigi redovni update a sutra bi moglo da padne zalivanje. Ritam je, za sada, na 7. dana. Proslog cetvrtka dobila je 3 l vode, sv i full root, zyme i tnt. Trenutna situacija u 31. danu izgleda ovako IMG_20200318_213319.jpg IMG_20200318_213338.jpg , rekao si da u ovom krugu ostajemo na 3 l, pola tnt, full root a posto zyme ide svako drugo njega necemo ovaj put. SV se podrazumeva samo sto ga dajem na ta 3l, znaci malo jace nego propisano. Pistila, bar jasno vidljivih nema, cini mi se da se tek jedva naziru a pocinje i da se po malo oseca dwarfica.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
dosta posla imam vidis i sam pa nikako da stignem da te ubacim u program,ali tu sam,odgovor uvek stize na vreme.
vidi ne bih trebali da preterujemo sad,ali poznavajuci kritikal njemu ce pasovati sve sta mu das,prvo me zanima dali bi se dalo da sad povecamo vodu ili da sacekamo za dva zalivanja,ne znam koliko ti sad trenutno iscuri vode u tanjiric na trenutnu kolicinu vode i za koliko to popije natrag,ako znas slucajno.
sto se tice koktela trebali bi da idemo ovako:pola doze tnt-pola doze blooma+full dozu boostera+full dozu roota,stim da se podrazumeva sv svako zalivanje a power zum svako drugo zalivanje full dozu,a sto se tice cal -maga njega mozes svako trece zalivanje po pola doze cisto preventivno da obezbedimo dobar balans minerala.
Ma nema zurbe, imamo vremena ako nista drugo.
Dizemo vodu da, nista to ne curi, popile bi one na hektolirte :D
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
Nista ne iscuri ali to je verovatno zato sto koristim rucnu prskalicu tako da meni zalivanje traje sigurno 15-20min mozda i vise, a zemlja se podjednako i ravnomerno natapa. Secam se da je u proslom growu sa NL pocelo da curi negde preko 4l. Za mene je prskalica prava stvar, nadrukam pa polako spricam, pricekam pa ponovo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
22.11.2019
124
47
28
to zna da se zajebes pa ne stignes na vreme da upalis ventove a svetlo pocne da radi pa napravis karambol,izgoris biljke,lepo druze stavis na jedan tajmer svetlo i ventove,a posle kasnije kad udjes u cvet svojovremeno kupis jos jedan tajmer bar on nije skup 5e je mehanicki tajmer koji je bolji od digitalnog da znas samo,i kad udjes u cvetanje tad razdvojis svetlo od ventova jer tada treba da ti ventovi rade po malo dok bioze spavaju,tipa da u 12h spavanja makar se 3 x pale po 30min cisto da iscirkulise vazduh u bohu i osvezi isti.
Jel mogu da stavim lopova u tajmer I onda utaknem I sijalicu I ventilator?
Gde mogu da kupim taj mehanicki od 5eur u nekoj elektro radnji?
Kad kazes da se pali dok spavaju, da li ce se onda osecati mirisi kad ne radi vent?
Videcu veceras da sastavim vent ako uspem pa kacim sliku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
22.11.2019
124
47
28
Hvala mentore. Izvoli forografiju kako to sad izgleda. Malo je klimavo i krivo jer sam radio uz pomoc stapa I kanapa, pa kad nabavim vezice I kuke za kacenje napravicu da to bude kako treba I da se lako monitira i demontira. Reci mi jos jednu stvar, da sad sa drugog kraja venta sprovedem fleksi cev do jedan od ovih otvora I ti je to sto se tice ventilacije?

3B7A151B-0DCE-4933-8294-F1338BD24512.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
tipa da u 12h spavanja makar se 3 x pale po 30min cisto da iscirkulise vazduh u bohu i osvezi isti.
KOd mene stalno na full roka o_O
brate cuvaj se,jebes posao nije se zezati,javi se u firmu ja mislim da ce svi imati razumevanje,budi pazljiv.
Evo potjerala me policija kuci s posla :D Znaci gotovo je nema vise nicega kod mene. A znas sto sam zeznuo? NIsam nabavio zamlju i gnojivo.. Blooma ce mi mozda ponestat.. imam malo manje pola.

A za Out nemamo nista sem substrata od proslog grova. poci cu do prehrane danas da vidim sto tamo ima. Bolje ista nego nista u ovoj situaciji zar ne? Jer na na sajt i dalje mogu pa nema logike ne radit ga. Vidio sam neko tekuce gnojivo u prehrani pa cu prouciti sto je tocno to. onako na brzinu sam bacio pogled vidio da ima cvet rast tako nesto ali nije plantela nego nesto zeleno.
Hempatia radi normalno online i idu posiljke tako da nema brige.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Evo kako izgleda danas, ja bih rekao da je i gladna i žedna:

20200319_174027.jpg

Nisam imao vremena da slikam ali ima listova metar koji su izblijedili od sinoć.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.