Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.03.2020
39
22
8
25
obavezno se javi,cekacu te,znaci male potove spremi da ih rasadjujemo pa cemo kasnije da ih presadimo kad ojacaju malo.
Može, dogovoreno :) daj da te odmah pitam kad sam već u laganoj pripremi, što se tiče zemlje imam susjeda koji ima prirodni humus on je inače vrtlar i ima svoju jednu biljku..Rekao mi je da mogu normalno posadit u taj humus jel to okej? Ja rađe provjerim
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Rekao mi je da mogu normalno posadit u taj humus jel to okej?
pa ne mogu ti tacno reci,jer ne znam specifikacije tog humusa,ja rado uvek preporucujem proverene zemlje iz kojih mogu da stanem i garantujem ono sto se radi,skoro sam imao clana pre 10 dana koji je na svoju ruku pikuvao menke u neku zemlju za koju su mu svi rekli od prodavca,komsija da je top-topova,i ako sam mu ja sugerisao da to nije ispravno semenke znaci nisu ni izbile,zato hocu tebi da sugerisem,da je zemlja jako bitan faktora to moras znati,ti ako si videla svojim ocima tu biljku i ako raste u toj zemlji onda ok,ako ce ti on dati taj indeticni humus,ako vec ti moras da kupis u ducanju i ides u potragu evo ti slika da vidis koje su zemlje najbolje i najsigurnije za bavljenje naseg hobija upload_2018.png ovo su sve zemlje sto mozes naci u slobodnoj prodaju a imas i temu u vezi toga pa ne bih bilo lose da malo prostudiras i cujes sta ljudi kazu.
a evo ti takodje i tema da vidis koje supstrati uopste nisu ok za nas hobi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Petrolina
22.11.2019
124
47
28
Mislim da nisu dodirivale zemlju, obratio sam paznju na to jer sam video da se to desava. Stavicu kartoncice svakako. Svetlo mi je sad na 40cm, znaci da podignem na 50. Jao oko ovog lst sam x puta I gledao ovu tvoju sliku i citao kako se radi, malo istrazivao, u principu mi je jasno, tj mislim da mi je jasno :) bar ovo prvo vezanje. Samo mi reci gornje vezanje da ide skoro na vrh I da je prakticno savijam na dole?
Inace mi deluje da je lepo prihvatila presadjivanje i rekao bih da se napredak vidi.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
podignem na 50. J
da podigni na 50cm pa cemo kasnije kad se razvije spustiti nize.
obratio sam paznju na to jer sam video da se to desava
eto videcemo sta ce se desavati,dalje,ono sto je bitno da zalivas iskljucivo kad je pot lagan ko perce i kad si 100% siguran da je supstrat suv,tako da si obavezan da se javljas dan pruje zalivanja da bi se uskladili i prilagodili dogovor.
Inace mi deluje da je lepo prihvatila presadjivanje i rekao bih da se napredak vidi.
naravno,dobilaje svezu zemlju,bogatu nutrijentima i prostor da koren moze da putuje u dubinu.
 
21.03.2020
39
22
8
25
pa ne mogu ti tacno reci,jer ne znam specifikacije tog humusa,ja rado uvek preporucujem proverene zemlje iz kojih mogu da stanem i garantujem ono sto se radi,skoro sam imao clana pre 10 dana koji je na svoju ruku pikuvao menke u neku zemlju za koju su mu svi rekli od prodavca,komsija da je top-topova,i ako sam mu ja sugerisao da to nije ispravno semenke znaci nisu ni izbile,zato hocu tebi da sugerisem,da je zemlja jako bitan faktora to moras znati,ti ako si videla svojim ocima tu biljku i ako raste u toj zemlji onda ok,ako ce ti on dati taj indeticni humus,ako vec ti moras da kupis u ducanju i ides u potragu evo ti slika da vidis koje su zemlje najbolje i najsigurnije za bavljenje naseg hobijaPogledajte prilog 329692 ovo su sve zemlje sto mozes naci u slobodnoj prodaju a imas i temu u vezi toga pa ne bih bilo lose da malo prostudiras i cujes sta ljudi kazu.
a evo ti takodje i tema da vidis koje supstrati uopste nisu ok za nas hobi.
Hvala, proučit ću taman ima vremena.. Rađe ću ja onda na sigurno i kupit fino tu zemlju šta si poslao.. Vidjela sam biljku i baš sam ga pitala jel sadio s tim humusom i on mi je rekao da je ta biljka u drugoj zemlji šta je kupio znači i on je igrao na sigurno nije se išao kockati s humusom svojim
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Ipak odlazemo zalivanje za sutra, nije mi pot jos lagan skroz, pratim situaciju na svakih 1h provedem 10ak min sa biljkom i do sad nisam vidjao nikakve musice, malo sam preorao zemlju po povrsini viljuskom za slucaj da ima nekih larvi i to, sve ostalo je oke javim se u medjuvremenu sa jos nekom slikom da odredis kad da je topiramo, i hteo sam da te pitam za nekoliko smernica kad je najbolje topirati biljku ako bi mogao nesto ukratko da mi kazes na osnovu cega se to gleda
 

Prilozi

  • posle 48h.jpg
    posle 48h.jpg
    309,3 KB · Pregleda: 9
12.03.2020
171
172
43
50
da,ali to moze da te zbuni samo da znas,odmah da ti kazem i zbog cega:ti sad recimo nastelas ph vode da ti bude 6,5 i do bude super u prvom zalivanju i ph zemlje bude dobar,e vec u drugom zalivanju gde ti je opet ph vode 6,5 zemlja nece vise da ti ima taj ph koja ti je voda samo da znas,ima da ti padne ph zemlje ispod 6,o i ti onda pocnes da juris da nariktas ph zemlje i tu napravis problem enornih razmera jer zemlja je filter i svremenom se umori i gubi svojstva pogotovo u unutrasnje uzgoju odnosno u vestackim uslovima bez obzira sto recimo na suspstratu pise da je vrednost zemlje 6,0 ph recimo to se gubi svremenom,to treba da uzmes kznanju,mnogi bitniji faktor ti je ph vode ta bude dobar jer dok drzis neko optimalnu vrednost vode dok zalivas 6,2-6,5 gde biljke najbolje usvajaju nutrijente nikad problema u growu neces imati,taj ec metar je dobar recimo za kokoponiku,gde je to jako bitno jer se zaliva svakodnevno a neki put i po dva puta jer se radi u kokosovom tresetu cistom i brze se susi,tako da pazi da nisi ispermutovala informacije,ono sto ti hocu reci:izgubices se u moru informacija,slazem se ja da treba da se edukujes i pokrpis znanje teorecki to je jako bitno a najvise ces nauciti iz prakticnog dela to ti ja kazem iz iskustva,i to ti mogu reci mnogi drugi,da ne zaboravim misao-najbolji nacin growanja je onaj koji najednostavniji i naj prakticniji,sto vise komplikujes na vise problema nailazis,imas ljudi koji u opste ne steluju ph vode i to tako funkcionise sasvim normalno,sta mislis sta bi njima taj ec metar pokazo koliki bi im bio ph vode,kad recimo eto znamo da voda iz cesme je sveza izmedju 7-7,2 kako gde a kad odstoji vise od pola sata ona ode na 8ph a moras da je pustis da odstoji makar pola sata da izlapi hlor,tako iz tog razloga ti govorim,druga stvar prevarice te zbog vlaznosti supstrata,cesto znaju da ne pokazu kako treba zato se ti ec metrovi uzimaju dobrog kvaliteta i poprilicno su skupi,recimo kolega i mentor Influ.on je kokoponicar,dosta stvari sam licno od njega naucio bas oko tog ec metra,licno sam ga ranije koristio u plstenicima na povrtarskim kulturama i definitifvno mi nista nije pomogao samo mi odmaze i buni me,tako da sve ce ti se reci samo kad pocnes da growas,moje da te uputim osnovno i pruzim pocetne uputu i sugerisem na potencijalne greske koje budem uvidjao,zato znaj da se necu voditi sa tim ec metrom sta god ti bude pokazivao,ti trebas kao grower-ka da steknes prirodnu osecajnu intuiciju kako bi to nazvao nisam pametan,gde sama treba da ocenjujes situaciju i citas biljku odnosno da naucis da je pratis,kad je zedna,kad je gladna,kad joj toplo,hvali svetla itd,e tu sam ja kao mentror sto znaci da nije moje samo hajde sipaj ovo,zali tada ,digni svetlo i ne znam sta dalje,ja sam duzan pre svega da ti objasnim i priblizim na najbolji moguci nacin sam uzgoj,da ne pricamo prehrani razlaganju NPK,odredjenim trenizima,sve je to bitnije nego jedan ec metar u ovom slucaju,nadam se da me shvatas sta ti hocu reci.

moze termo folija i napravi kao sendvic izmedju dve keramicke plocice,evo jedan moj ucenik kako je to napravio kolega mr.love po mojim uputimaPogledajte prilog 329597Pogledajte prilog 329598 i dosli smo do izvanrednih rezultata tako da ja to obavezno preporucujem i sam tako radim osim sto ja imam foliju za grejanje terarijuma od 60w,ali to je slicno.

e sad sta je bitno kod te nocne temperature,20c treba da bude u visini saksije znaci da korenu bude toplo,nema veze ako gore u krosnje bude koji stepenj manje,jako je bitno da je korenu toplo,jer cim padne temp u i oko korena ispod 17-18 tu on vec stkce i usporava,sto znaci ako uspori koren usporice i biljka,sto je logicno naravno,da bi jos podspesil bolju temp.na dnu stavi ispod boxa stiropol na koji ce da stoji box i tako utopliti takodje dno jer ne vuce ladno sa poda.

inace ako je bas ladno sto zna da bude u zimskom growanju,tu rupu na upuh zraka u boxu mozes zacepiti pola rupe i tako smanjis ulaz hladnog zraka i dodatno ugrejes box.


hvala na opširnom odgovoru i shvatila sam poantu, uzeti ću ph metar zemlje samo eto znatiželje radi da vidim kako se mjenja i ništa drugo, a suprug je zamislio baš tako da stavi grijaću foliju između dvije pločice i senzor nja njih tako da može podesiti temperaturu, kako on kaže da se u fazi sna kreće od 20-22C, a na pločice se stavljaju tegle sa biljkama, a kao što sam rekla evo slike perlita i PH metra za vodu. Kako budu dolazili ostali djelovi staviti ću sliku.
 

Prilozi

  • perlit i PH.jpg
    perlit i PH.jpg
    247,8 KB · Pregleda: 15

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
970
3.768
163
42
Koliko si platila ph metar? Jel se steluje? Video sam takve na aliju,jeftine,imam ga u planu,samo me zanima dal mi trebaju one kesice ph+ i ph- ? One su valjda za bazdarenje??
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ipak odlazemo zalivanje za sutra, nije mi pot jos lagan skroz,
nista onda sutra.
sa jos nekom slikom da odredis kad da je topiramo, i hteo sam da te pitam za nekoliko smernica kad je najbolje topirati biljku ako bi mogao nesto ukratko da mi kazes na osnovu cega se to gleda
pa kad si recimo popunio vise od 50% boxa kao kod tebe sto je sad situacija,imas kako vidim 4 najvece grane njih samo topiras one nize nemoj da topiras,i dok krenu da izbijaju novi vrhovi sa tih visljih grana one nize ih stignu i izjednaci se u visini a od tih 4 vrha sto si topirao dobijes 8 potencijonalnih novih grana,tako da bi bilo dobro da ako se da sutra da zalijes dodas 2ml vise roota na celoukupnu dozu i topiras u ponedeljak,ili ako nam sutra padne to zalivanje gde smo se dogovorili da idemo cistu vodu onda sve preskoci pa cemo topirati u nahnadnom zalivanju a sutra nek ide cista voda kao po dogovoru,i cim se oporavi od tog topiranja mi nju mozemo na 12-12 da prebacimo.
svaka cast! thx
nema na cemu;)
kako on kaže da se u fazi sna kreće od 20-22C, a na pločice se stavljaju tegle sa biljkama
tako je.
a kao što sam rekla evo slike perlita i PH metra za vodu. Kako budu dolazili ostali djelovi staviti ću sliku.
ok sve dogovoreno,taj ph metar moras da kalibriras to znas prepostavljam,imas one kesice takozvani puferi pa nastelas ph matar kako treba.
? One su valjda za bazdarenje??
evo ja da ti kazem,bas joj pisem,da trebaju,jer se svremenom nakupi kamenac na sondu od ph metra pa se mora bazdariti zbog sigurnosti makar jednom mesecno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Bigi, evo slika nakon topiranja. Imam još dvije grane za cropati, i to je to. Ja bih je zalio večeras ili sutra, šta da joj dam?
 

Prilozi

  • 20200411_151302.jpg
    20200411_151302.jpg
    228 KB · Pregleda: 9
  • 20200411_151317.jpg
    20200411_151317.jpg
    228,9 KB · Pregleda: 12
  • 20200411_151246_HDR.jpg
    20200411_151246_HDR.jpg
    218,1 KB · Pregleda: 12
  • 20200411_151257_HDR.jpg
    20200411_151257_HDR.jpg
    257,8 KB · Pregleda: 11
  • 20200411_151324.jpg
    20200411_151324.jpg
    201,1 KB · Pregleda: 8
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ja bih je zalio večeras ili sutra, šta da joj dam?
inace je spremna za cvetanje da znas,sad ides 3l vode+5ml aminoflexa i 9ml plantele list+15ml slavola ako imas i sledece nedelje planiraj da je prebacujes na 12-12 tamo u sredu,ogromna je a i vreme je bilo da je pokrenemo,milo mi je sto je izrasla posle svega sta i kako je prosla.
 
12.03.2020
171
172
43
50
Koliko si platila ph metar? Jel se steluje? Video sam takve na aliju,jeftine,imam ga u planu,samo me zanima dal mi trebaju one kesice ph+ i ph- ? One su valjda za bazdarenje??
platila sam oko 100kn sa tri vrečice testera, a ima postupak kako se baždari, a za to služe vrečice, jer se sve radi sa destiliranom vodom, a vidjela sam da ima i na ebay-u ali dugo traje dostava
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
inace je spremna za cvetanje da znas,sad ides 3l vode+5ml aminoflexa i 9ml plantele list+15ml slavola ako imas i sledece nedelje planiraj da je prebacujes na 12-12 tamo u sredu,ogromna je a i vreme je bilo da je pokrenemo,milo mi je sto je izrasla posle svega sta i kako je prosla.

I meni brate, milijardu megavata je potrošila. :D Filter stiže iduće sedmice, ja upravo režem stiropor da zatvorim ormar i idemo cvjetati.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
970
3.768
163
42
Evo Bigi da se javim dan-dva pred zalivanje. Imaju jaku boju,mozemo sad samo ph korigovanu vodu? Da pojacam na1,7l? Taman da pred vikend dobiju bloom uhvate zalet pa lolli? Znam kako treba i razlog,ali ne znam bas sve,samo razumem koncepciju. Moje su biljke dosta niske,grane su zbivene. 1/3 gornjeg dela treba da ostane? To ce na crvenoj biti lakse, ostavicu svaki vrh,a dole sve ide pod makaze? IMG_20200411_171308.jpg IMG_20200411_171323.jpg IMG_20200411_171331.jpg . Ni sa zutom nece mislim biti problema,ali me buni vrh,kako njega da sredim? On ima puno starih dlacica,a i par grancica ca dlacicama se odvaja. Moze li se od ovog vrha napraviti batina debela?
IMG_20200411_171223.jpg IMG_20200411_171211.jpg
Inace iz tog vrha izlaze deformisani listovi sa 1 ,2 kraka , a sa 3 kraka preovladava po celoj biljci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.