Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Pozz kolega @vuvuvuvu984 ne znam da li nisi slikao celu tablicu ili nemas celu pa evo da ti okacim ja jer ja koristim istu, po tablici ide 2ml na litar vode ali slusaj Bigija kako ti on prica izvinjavam se na ubacivanu.
hrana.jpg
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
A kad smo vec u toj prici, mene interesuje zasto u toj pro liniji nema p.zyme? Drugo, kako objasnjavas povecanje doza za tnt i p+ dok u osnovnoj verziji uvek idemo full prema tablici. Jedino sto je ispravno, a ti nas to ucis, da pratimo sta nam biljka govori a tablicu koristimo tek kao neku smernicu.
IMG_20200419_170059.jpg
Edit. Ma koji 25%, root u osnovnoj 5ml/l a u pro tek 2ml/l.
Edit 2. Jos nisam zalio, rekoh da joj ne remetim spavanje, idem da natocim vodu pa pooolako da prskam i da je budim, od sutra brojim prvu nedelju cvetanja.
 
Poslednja izmena:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
I jos sta je zanimljivo, na oficijalnom sajtu hesija nema ni 1 podatak o pro-line liniji, bar ja nisam nasao, doze su kao 25% jace nego regularne.
 

panorama

Aktivan Član
13.04.2020
246
575
93
jel to radis indoor,prvo mi reci,jer to jedna sijalica od 50w ili vise komada,za dalje ako planiras da presadjujes gledaj da nabavis neku proverenu zemlju koj odgovara za uzgoj cannabisa koju god nadjes sa ove slike uzimajPogledajte prilog 331287,pratis li temp.koja ti je u boxu,sa koliko vode zalivas i na koji razmak u danima,daj jos neki info,sta imas od opreme,i koji su ti planovi na dalje.

to ti je najpametnija ideja,javi se opet tu sam,uvek moze bolje,sad si vec malo usao u stos,znas sta kako treba i bice bolje,dragomi je sto smo se drzuili i nadam se da cemo opet.
 
22.11.2019
124
47
28
Pozz kolega @vuvuvuvu984 ne znam da li nisi slikao celu tablicu ili nemas celu pa evo da ti okacim ja jer ja koristim istu, po tablici ide 2ml na litar vode ali slusaj Bigija kako ti on prica izvinjavam se na ubacivanu.
Pozdrav Dzanki, cini mi se da su nam tablice iste. E sad, u kutiji se nasla I ova tablica koju je okacio kolega sjaj ociju, pa nemam pojma sta da gledam. U ovoj drugoj pise 50ml na 10l vode, po tome bi onda na 1.5l vode trebalo da ide 7.5ml rota. A poslednje zalivanje sam odradio sa 1.2l vode i 5ml rota.
 
12.03.2020
171
172
43
50
ok je rsveta 20-4 zalivaj na 4 dan ipak.

spustaj da na 6,5


Pozdrav Bigi,
evo kako si i rekao, sjemenke proklijale nakon 48h, stavila ih u male posude i zalila sa vodom PH 6.6(valjda nije veliki problem, kada bi bilo sljedeće zalijevanje), temp u boxu 28, žarulja OSR žarulja HQI-T 250W/D Pro E40 i režim 18/6( da li možda treba 20/4), udaljenost od CT cca 30cm. Možda slike više govore :D.
 

Prilozi

  • IMG_20200419_162002.jpg
    IMG_20200419_162002.jpg
    136 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20200419_175415.jpg
    IMG_20200419_175415.jpg
    289,7 KB · Pregleda: 15
12.10.2015
161
174
43
Hej Bigi,
14.4.-utorak sam ih zalio sa 0,4l i 0,5l vode. Sutra ili prekosutra zaljevam pa sam ti fotkao tabelu biotabs, prema nj uputi trebao sam zaliti sa 1l (1g bactex + 5ml organtrex) to smo odgodili da malo narastu, pa mislim da je sada vrijeme. Sta ti mislis?
 

Prilozi

  • IMG_2039.JPG
    IMG_2039.JPG
    552,5 KB · Pregleda: 11
  • IMG_2150.JPG
    IMG_2150.JPG
    512,4 KB · Pregleda: 10
  • IMG_2151.JPG
    IMG_2151.JPG
    454,2 KB · Pregleda: 7
  • IMG_2152.JPG
    IMG_2152.JPG
    400,1 KB · Pregleda: 7
  • IMG_2153.JPG
    IMG_2153.JPG
    343,4 KB · Pregleda: 5
  • IMG_2155.JPG
    IMG_2155.JPG
    652,1 KB · Pregleda: 5
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Gledaj sta pise na flasi, pusti tablice ali verovatno imas pro line.
da treba gledati sta pise na amnalazi,jer ima stara linija hesija i ova nova-proline koja je jaca kao nesto,mada ja taj root uopste ne zalim,jako dobar preparat i bas daje fine rezultate.
pa nemam pojma sta da gledam.
gledaj ambalazu i sta je na njoj napisano,takoa da ides 1,5l vode+root kako pise na ambalazi,od sledeceg zalivanja podizemo vodu na 2l a ti idi na 5 dan zalivanje,najverovatnije cemo i tnt u sledecem zalivanju ukljuciti,sijalicu ubaci ako mozes sto vise svetla to bolje.
a ti nas to ucis, da pratimo sta nam biljka govori a tablicu koristimo tek kao neku smernicu.
tako je,biljke se mora pratiti,ne mozes ti ako ti je zelena jako biljka da je krkas prehranom pa je pregnojis,odnosno svaki ne dostatak se vidi na listu,bitno je samo na vreme uociti i reagovati.
idem da natocim vodu pa pooolako da prskam i da je budim, od sutra brojim prvu nedelju cvetanja.
5l vode tako smo se dogovorili,a zadnji put je isla jaca doza roota i full bloom jel tako.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
valjda nije veliki problem, kada bi bilo sljedeće zalijevanje),
ok je 6,6ph,sledece zalivanje kad potovi budu lagani kao perce,stim da sad jednom dnevno isprskas zemlju od gore cisto da bi lakse izbili,i cim izbiju nemoj vise prskati nista,rasvetu pojacaj na 20-4 sad prvih 10 dana dok ih ne pokrenemo posle cemo vratiti na 18-6,potove u buduce uvek punis do vrha,visina 30cm je ok za sada,cek zar ti nemas onaj obican reflektor,nisam znao da imas CT,temp.je ok.
pa mislim da je sada vrijeme. Sta ti mislis?
mislim da previse zuris sa prehranom,ona ima sasvim dovoljno sve sta joj treba u tom supstratu,gde si video ti da neko male bebe prehranjuje a organtrex ima NPK 5-1-5,znaci ides samo bactrex i to razmutis dobro u vodi i onda odlij 0,3l i zali svaku biljku sa 3dl vode na svaki 3 dan,to im je dosta za sada vode,orgatrex ide kasnije,stavi neki vent da malo puse po njima da ih ljulja da bi ojacale.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7
22.11.2019
124
47
28
gledaj ambalazu i sta je na njoj napisano,takoa da ides 1,5l vode+root kako pise na ambalazi,od sledeceg zalivanja podizemo vodu na 2l a ti idi na 5 dan zalivanje,najverovatnije cemo i tnt u sledecem zalivanju ukljuciti,sijalicu ubaci ako mozes sto vise svetla to bolje.
Pise 50ml na 10l za biljke pod stresom kao I za mlade. Znaci idem onda na 7.5ml na 1.5. Da je zalijem danas, sta mislis? Jel imas da mi preporucis neko svetlo? I imam jos jedno pitanje, sta mislis okvirno kad ce biljka zavrsiti, nikla je 24.03. Izvini sto gusim sad sa ovim pitanjem ali moram da napravim plan jer cu mozda morati da pomeram postavku pa da mogu da se organizujem.
 
12.10.2015
161
174
43

Prilozi

  • IMG_2159.jpg
    IMG_2159.jpg
    562,6 KB · Pregleda: 10

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Znaci idem onda na 7.5ml na 1.5. Da je zalijem danas, sta mislis?
zali svakako da,znaci kao sto pise po tablici to je stara linija roota,7,5ml roota+1,5l vode a sledece zalivanje podizemo vodu i eventulano u zavisnosti od bioze sta kaze budemo krenuli sa pola dozom tnt.
nikla je 24.03. Izvini sto gusim sad sa ovim pitanjem ali moram da napravim plan jer cu mozda morati da pomeram postavku pa da mogu da se organizujem.
pa sve zavisi koliko bude vegetaciju racunaj tamo do pocetka jula pun potencijal da bude.
Jel imas da mi preporucis neko svetlo?
ja sam jos brate u hyd rasveti i e-27 u cobove se slabo razumem i te gotove panele,tako da jbg ne znam sta bi ti rekao,mada i ja planiram da kupim gotov led panel pa cu videti ni sam ne znam,za oko mi je zapao Viparspectra V450 .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
12.03.2020
171
172
43
50
ok je 6,6ph,sledece zalivanje kad potovi budu lagani kao perce,stim da sad jednom dnevno isprskas zemlju od gore cisto da bi lakse izbili,i cim izbiju nemoj vise prskati nista,rasvetu pojacaj na 20-4 sad prvih 10 dana dok ih ne pokrenemo posle cemo vratiti na 18-6,potove u buduce uvek punis do vrha,visina 30cm je ok za sada,cek zar ti nemas onaj obican reflektor,nisam znao da imas CT,temp.je ok.

mislim da previse zuris sa prehranom,ona ima sasvim dovoljno sve sta joj treba u tom supstratu,gde si video ti da neko male bebe prehranjuje a organtrex ima NPK 5-1-5,znaci ides samo bactrex i to razmutis dobro u vodi i onda odlij 0,3l i zali svaku biljku sa 3dl vode na svaki 3 dan,to im je dosta za sada vode,orgatrex ide kasnije,stavi neki vent da malo puse po njima da ih ljulja da bi ojacale.

Pozdrav Bigi,
evo postavila na 20/4 a suprug napravio hm hm neki polu CT kako bi lakše kontrolirao odvođenje topline, to je napravio od prozirne staknene tegle od cca 3l, skinuo dno od tegle i na dio di ide poklopac spojio fleksibilnu aluminijsku cijev, taman paše.
 
25.01.2020
69
43
18
38
Javljam se sa izvestajem Big.
Ova sto je bila zuta pa joj sad fali magnezijuma je nastavila da zuti lagano. Da li zbog magnezijuma da li zbog gladi ili zbog toga sto je danas sesta puna nedelja od 12/12 pojma nemam. Sutra biljke ulaze u sedmu nedelju od 12/12.

Pre devet dana sam joj dao samo magnezijum i vodu.

Pre cetiri dana kasno u noc sam je nahranio na svoju ruku jer je bas bila zedna pa mi bilo zao da cekam tek sutra uvece da je zalijem.
Ovo sam joj dao pre cetiri dana:
2l vode, 11ml flores, 3ml pk13/14, sa ph 6.0, runoff je bio 6.0ph.

Kad su se upalila svetla veceras sam podigao pot i bas je lagan izgleda da ce veceras trebati da se zalije. Sta mislis cime da je hranim i sta da radim?

Evo kako izgleda veceras
20200419_210402.jpg 20200419_210138.jpg 20200419_210508.jpg
 
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
5l vode tako smo se dogovorili,a zadnji put je isla jaca doza roota i full bloom jel tako.
Tako je Bigi s' tim sto je to upravo sada dobila i sutra uvece lolika i mozda kropovanje. Zanimljivo je da je pot dole suv, videcu sutra da li ima tragova vode, ako ne, komotno da povecamo vodu ali to ce verovatno povecati i razmak izmedju zalivanja koji i ovako ide na 7 dana mada je ovaj put bio celih 10 ali ona sasvim korektno izgleda i video si da ne pokazuje znakove zedji.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Kud bas taj zbog cjene ili? Bolje rokaj na zeusa i miran si sa sigurnoscu,
to sam video kog naseg kolege jaziliciousa,vidim njemu lepo odradjuje posao,pa to je ideja jos u vazduhu,pa cu videti sta cu izabrati ima vremena za to.
kako bi lakše kontrolirao odvođenje topline, to je napravio od prozirne staknene tegle od cca 3l,
ok onda,idu topliji dani pomocice u svakom slucaju,inace kad dodju hladniji dani bez problema moze bez CT da ide.
Ova sto je bila zuta pa joj sad fali magnezijuma je nastavila da zuti lagano.
izgubio sam uvid koja je koja biljka,ajde polako,pokazimi slike biljke koju smo flusali prvo i sta si joj davao posle flusa.
Pre devet dana sam joj dao samo magnezijum i vodu.

Pre cetiri dana kasno u noc sam je nahranio na svoju ruku jer je bas bila zedna pa mi bilo zao da cekam tek sutra uvece da je zalijem.
Ovo sam joj dao pre cetiri dana:
2l vode, 11ml flores, 3ml pk13/14, sa ph 6.0, runoff je bio 6.0ph
ovo je slika biljke koju nismo flusali tako,nju si nahranio kako si rekao,dali ima promene u boji listovima od tih 4 dana,ona i moraju da zute malo donji listovi 6 nedelja je vec,te jako zute listove odseci makazicama ne treba joj vise,nema koristi od njih.
 
25.01.2020
69
43
18
38
to sam video kog naseg kolege jaziliciousa,vidim njemu lepo odradjuje posao,pa to je ideja jos u vazduhu,pa cu videti sta cu izabrati ima vremena za to.

ok onda,idu topliji dani pomocice u svakom slucaju,inace kad dodju hladniji dani bez problema moze bez CT da ide.

izgubio sam uvid koja je koja biljka,ajde polako,pokazimi slike biljke koju smo flusali prvo i sta si joj davao posle flusa.

ovo je slika biljke koju nismo flusali tako,nju si nahranio kako si rekao,dali ima promene u boji listovima od tih 4 dana,ona i moraju da zute malo donji listovi 6 nedelja je vec,te jako zute listove odseci makazicama ne treba joj vise,nema koristi od njih.
Tako je to je ova sto nismo flush uradili.
Podigao sam pot izgleda da je vec vreme za zalivanje veceras iako sam mislio da ce tek sutra biti.

Sada cu ti slikati ovu sto smo flush uradili.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.