Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.09.2017
62
56
18
31
Danas sam ih prebacio u vece potove i zalio svaku sa 1l vode.Ne ostavljam vodu pola sata vec odma zalijem. Kad sam ih vadio iz potova korijenje je bilo po dnu. Sto se tice Ph metra ocekujem sl.sedmicu da mi stigne.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
eo mentore neko redovno javljanje sve ide po planu rekoh da vidim kad se moze krenut sa hranom za cvijet(flora nova) IMG_20200430_173850.jpg IMG_20200430_173902.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Ne ostavljam vodu pola sata vec odma zalijem.
obavezno da vodu pustis da odstoji pola sata ili sat pre zalivanja da izlapi hlor iz nje,i nikad sa ladnom vodom neoj zalivati onako mlako 25-26c otprilike.
Kad sam ih vadio iz potova korijenje je bilo po dnu.
pa da kazem ti,mali potovi bili,nema veze sad ce da se popravi situacija u svezoj zemlji,javljaj se obavezno.
rekoh da vidim kad se moze krenut sa hranom za cvijet(flora nova)
u sledecem zalivanju samo mi reci molim te sa koliko vode ih trenutno zalivas i dali uopste nesto procuri u tanjiric kad zalivas,i da ti kazem koje doze flora nove da krenes,i preporucio bi ti sa ides jednom full doza,pa onda pola doze pa tek onda cista voda u zalivanje,znaci po dva puta da ides prehranu ako me kontas,zato te pitam treba mi litraza vode da bi ti dao doze prehrane.
 
13.01.2020
97
59
18
Cao Bigi, zalio je pre 3 sata 3l vode, 20ml slavol, runoffa bilo puna tacna dole, 2-3dl od prilike al popila nazad za 20min max. Danas je u 24. danu na 12/12. Narucio sam onaj hesi, tako da znas da ce biti na vreme tu cim zatreba. Sve super kolko ja vidim jedino me vlaga brine, po mraku ide i do 58% poslednjih par dana
 

Prilozi

  • 20200430_212508.jpg
    20200430_212508.jpg
    310,3 KB · Pregleda: 18
  • 20200430_212519.jpg
    20200430_212519.jpg
    260,1 KB · Pregleda: 19
  • 20200430_212632.jpg
    20200430_212632.jpg
    461,6 KB · Pregleda: 19
  • 20200430_212701.jpg
    20200430_212701.jpg
    444,3 KB · Pregleda: 19
  • 20200430_212722.jpg
    20200430_212722.jpg
    304,2 KB · Pregleda: 18

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
3 sata 3l vode, 20ml slavol, runoffa bilo puna tacna dole, 2-3dl od prilike al popila nazad za 20min max.
ok onda drzimo tu zapreminu vodu do daljnjeg ali cemo to premeniti vec za 10-tak dana odnosno povecati na 3,5l znaci za sada je ok.
po mraku ide i do 58% poslednjih par
ovo moramo resavati,moraces ventilaciju ukljucivati povremeno dok bioza spava,ili jos bolje resene izbusiti dole jos jednu rupu za cirkulisanje zraka pa kad dodje zima uvek mozes tu rupu zatvoriti stiropolom,kad ti dodje Hesi odmah mi javi,bogami dosta vrhova si napravio,bice to fino,lepu boju ima sto je dobar znak,u sledecem zalivanju onda prehranjujemo posto je sad isla voda sa slavolom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: philip_lane
13.01.2020
97
59
18
Vazi, razumem eh savijao sam je svakodnevno dok je jos bila u veg pa mi vratila sa puno vrhova hehe. Nego ventilacija mi je ukljucena 24/0. Pokidala mi se ubodna pa ne mogu gore na vrhu da isecem za jos jedan vent izduvni, a ni eto taj ulaz jos jedan sto sad kazes, nabavicu ovih dana drugu pa cu iseci da resavam tu vlagu. Sta mislis na ciniju dve pirinca u boxuu, da l bi pomoglo ista?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
12.10.2015
161
174
43
Hej, mali update
najdoljnji listovi mi zute, i glavne zile na listu su pocrvenile, a na drugoj neke bjele crte i fleke
 

Prilozi

  • IMG_2223.JPG
    IMG_2223.JPG
    340,6 KB · Pregleda: 12
  • IMG_2224.JPG
    IMG_2224.JPG
    294,7 KB · Pregleda: 11
  • IMG_2225.JPG
    IMG_2225.JPG
    276,8 KB · Pregleda: 11
  • IMG_2226.JPG
    IMG_2226.JPG
    325,1 KB · Pregleda: 11
  • IMG_2227.JPG
    IMG_2227.JPG
    328,3 KB · Pregleda: 10
  • IMG_2228.JPG
    IMG_2228.JPG
    293 KB · Pregleda: 11

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Zadnje zalivanje 3l vode + 12ml blooma + 15ml bakterija, lepo je primila to ja msm da je 5. dan na 12 12 ako moze 2 zalivanja unapred i kad je vreme za loli?
 

Prilozi

  • IMG_20200501_010545.jpg
    IMG_20200501_010545.jpg
    356,7 KB · Pregleda: 11
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
15.04.2020
68
37
18
29
to sto je pozutelo moze da bude jer joj mali potic bio pa se koren vrtio po dnu,a takodje i od loseg ph vode,videces sad kako ce biti u vecim potovima pa mi javi dali se siri,ako nastavi da se siri onda moras stelati ph izmedju 6,2-6,5,jel kad zalivas ostavis pola sata da odstoji pre zalivanja.

mozda si je povredio dok je bila mala pa sad kako raste pokazala,ali za svaki slucaj prodji prstima po povrsini zemlje i vidi da nemas neke letace,a pogledaj ispod listova da nemas neke bele tackice,koja ti je vlaga dok ti je ugasena rasveta znas li.

nisam nikad cuo za tu zemlju,videcmo uskoro,ako ne budu rasle ili zuteli naglo listovi losa je zemlja ali ne mora da znaci,polako samo javljaj se redovno,videcemo,kad si ih presadio i sa koliko vode si ih zalio.

evo kolega Tom ti je sve rekao, a ja ti saljem sliku njihovog starta packPogledajte prilog 334098,kolega probaj da se educiras malo kad uhvatis vremena,na forumu ima sve sto te interesuje,gore u pretragu ukucas pojam i vidis sta ti izadje pa izaberes i polako citas.
Hvala na strpljenju braco, ucim polako kad uhvatim vremena, ventilatori za ispuh su spojeni samo ih moram montirat u ormar i we gucci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
u sledecem zalivanju samo mi reci molim te sa koliko vode ih trenutno zalivas i dali uopste nesto procuri u tanjiric kad zalivas,i da ti kazem koje doze flora nove da krenes,i preporucio bi ti sa ides jednom full doza,pa onda pola doze pa tek onda cista voda u zalivanje,znaci po dva puta da ides prehranu ako me kontas,zato te pitam treba mi litraza vode da bi ti dao doze prehrane.
taman mi danas zaljevanje pada a trenutno su na cca 2 litre vode
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sta mislis na ciniju dve pirinca u boxuu, da l bi pomoglo ista?
probaj,trebalo bi da skupi vlagu malo pirinac,aj bas probaj pa javvi i mene interesuje.
najdoljnji listovi mi zute, i glavne zile na listu su pocrvenile, a na drugoj neke bjele crte i fleke
nema veze sto je glavna stabljika pocrvena mozda je takv feno tip,ono sto me zadrinjava je sto su blede jako,recices mi opet par stvari,koja je to zemlja,na koliko cesto zalivas odnosno koliki je razmak u danima i kolika ti je vlaga u boxu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
13.01.2020
97
59
18
Hocu stavicu danas pirinac a citao sinoc da krupna so ima isti efekat. Uglavnom mislim da sam shvatio odakle vlaga, prostorija u kojoj je box nije provetravana vec duze vreme, danas sam malo provetetrio al dzabe jer kisa pada celo jutro, videcemo kad bude sunce. Kad bih spustio na 45% bilo bi okej?
Edit: Sad nasao i ovaj neki ceresitov skupljac vlage, dva meseca traje al nema se sad para vise za dzidza bidze haha, jel znas da je neko probao sa tim?
 

Prilozi

  • 20200501_103310.jpg
    20200501_103310.jpg
    248,9 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:
12.10.2015
161
174
43
super skunk
  1. 10.4. - proklijale nakon 48h obje - svjetlo 19-5, pot 2l, palantela, perlit, startrrex, mycrotrex, 0,3l vode svakoj
  2. 12.4.- niknula1
  3. 13.4.- niknula2
  4. 14.4.- zalio sa 0,5l prvu, i 0,4l drugu - Voda
  5. 22.4.- zalio sa 0,35l prvu i 0,25l drugu-voda+bactrex
  6. 28.4.- zalio sa 0,4l obje - voda+orgatrex
vlagu ne mjerim, sada cu staviti pa javim, al imam problem sa temperaturom biljke se suncaju od 17 do 12h. preko noci temperature padaju do 10c a preko dana rastu do 28c, tako d mi je tesko odrzavati konstantnu temp. temperatura u boxu dok se suncaju je 22,5-26c, a slicno je dok spavaju mozda jedan stupanj manje. Zemlja balkonija pallanttela
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
msm da je 5. dan na 12 12 ako moze 2 zalivanja unapred i kad je vreme za loli?
loli radis tamo izmedju 10 i 14 dana od kad si prebacio na 12-12,pa cemo to onda ovako napraviti,pisem ti dva zalivanja.
1.zalivanje 3l vode +15ml bakterija
2.zalivanje 3l vode +12ml blooma+12ml roota,e kad das ovo drugo zalivanje sacekas 24h da root udje u sistem i uradis lolilipop tad ce biti odlican tajming gledaj da ih ovako oderes slobodno 20190330_212113_BEST.jpg
taman mi danas zaljevanje pada a trenutno su na cca 2 litre vode
taman mi danas zaljevanje pada a trenutno su na cca 2 litre vode
ok daj odmah onda danas idi 2lvode +5ml flora nove,kao prvu ispitnu dozu,ako to prodje odmah cemo povecavati dozu a i vodu takodje.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Za vikend je zalivamo, šta ćemo joj dati?
idemo jos jednom 3l vode,pa cemo to povecati sledeci vikend na 3,5,sad zadnje zalivanje smo isli samo aminofex i slavol tako bese,e onda bi sad trebalo da joj das 3l vode+12ml plantele cvet+4ml onog kalcijuma i svega 10ml slavola,to preventivno idemo taj kalcijum,animoflex sad necemo vise koristiti jedno vreme njega cemo ubaciti tamo u 5 nedelji cvata jednu dozu takodje preventivno radi imuniteta ispratice koliko ce iscureti vode u tanjiric da bi mogao da planiram kad da povecamo vodu.
jel znas da je neko probao sa tim?
znam radi posao slobodno kupi i stavi u visini pota ispod krosnji i plus stavi pirinac na dno,e da ako ne proevtravas sobu to isto moze biti uzrok vlage da znas.
Zemlja balkonija pallanttela
evo ga tu je problem,na vise mesta sam nasao da se ljudi zale na tu zemlju,moras menjati supstrat za finisne potove kad presadjujes,evo pogledaj sam procitaj celu ovu temu.
 
12.10.2015
161
174
43
na vise mesta sam nasao da se ljudi zale na tu zemlju,
e jbg, mislio sam da smo se dogovorili da je to ok zemlja, imao sam i 20l florafina pa smo nju izbcili. al sada i ja vidim da se neki zale na nju dok su biljke male da se muce sa rastom. Probati cu jos sutra do bauhausa ako budu radili i kupit tera magmu, evo nju svi hvale, ako ne uspijem imam sada tih ne ovorenih 20l novo kupljene pallanttele mozda ce biti bolja sarza od ove prije (to mi je ostatak od prosle godine i bio je cijelu zimu vani, moze li zemlja izgubiti na kvaliteti ako stoji vani na vlazi-natkriveno nije na kisi?/).
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
tera magmu, evo nju svi hvale
Samo da te napomenem, jer u vecini centri bauhaus drzi zemlju na otvorenom. Pogledaj di je drze ako je vani izbjegni i potrazi dalje gdje drze unutra. Jer evo kod mene kupujem potground na istom mestu od pocetka i prezadnja vreca puna gnatova jer drze vani, a sa gnatovima se nezelis borit nikako u prvog growu zeznuti su to nametnici. Ja sam imao srece sto mi je to zemlja za outdoor pa ce se rijesit sami po sebi. (A i prodavac mi je jucer dao gratis vrecu potgrounda jer sam mu rekao da mi je unistio cjeli rasad cvijeca sa proslom vrecom.)
moze li zemlja izgubiti na kvaliteti ako stoji vani na vlazi-natkriveno nije na kisi?/
Usput sam ti odgovorio na pitanje iznad, mogu ti se stvorit larve iz koji se izlegnu gnatovi (fungas gnats/pljesnive musice) a s njima je stvarno prilicno teska borba, neki ih se ne uspiju rijesit cjeli grow, a nekom se posreci i rijesi ih u svega sedmicu dana.

Bigi nemoj se ljutit :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај and tom7

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
idemo jos jednom 3l vode,pa cemo to povecati sledeci vikend na 3,5,sad zadnje zalivanje smo isli samo aminofex i slavol tako bese,e onda bi sad trebalo da joj das 3l vode+12ml plantele cvet+4ml onog kalcijuma i svega 10ml slavola,to preventivno idemo taj kalcijum,animoflex sad necemo vise koristiti jedno vreme njega cemo ubaciti tamo u 5 nedelji cvata jednu dozu takodje preventivno radi imuniteta ispratice koliko ce iscureti vode u tanjiric da bi mogao da planiram kad da povecamo vodu.

Dogovoreno. Što se tiče Aminoflexa, ima li smisla da ga ipak ubacim još jednom zbog silnih bananica koje biljka izbacuje a ja čupam svaki dan?

Inače, čini mi se da će u ovom ormaru biti ozbiljnih problema s vrućinom. Danas oblačan i kišan dan, a temperatura išla do 30 sa upaljenim svjetlom, pala na 25 kad se ugasilo. Ventilacija radi na maksimumu, i još sam ubacio sinoć još jedan mali vent da puše po biljci odozdo.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Bigi nemoj se ljutit
nema zasta,sve stoji sto si rekao jbg to je tako,cannabis je zilava biljka zaista ali kad raste u pravoj zemlji onda nema beda a eto ne pogudujemu bas svaki supstrat.
moze li zemlja izgubiti na kvaliteti ako stoji vani na vlazi-natkriveno nije na kisi?/).
kako ne,bez obzira sto je natkriveno skupi se vlaga u joj i kontez se stvara odlican predeo za larve i gnate kao sto ti kaze kolega,skladistenje susptrata je bitna stvar pogotovo kad se tako nacne vreca pa ostane,ja sam vise puta pricao o tome ovde u mentorski,koliko god suludo zvucilo,novac za bacanje nema niko da se razumemo i ja povodom toga drzim preko leta u ostavu a kad dodje zima sve prebacim u sobu u ovom slucaju u spavacu jer to dogrejavam preko zime,mozda glupi zvuci ali je tako i oko tih stvari se nije zezati,supstrat je bitan jako za biozu,zao mi je Tom iskreno nemoj ti sad nesto zameriti ali vidis zalomi ti se tako losa vreca,ja znam gde je balkonija kod nekih clanova radila posao ali posle istrazivanja vecina se zalila na nju,ja licno radim samo sa dve vrste zemlje i to je florabela zuta i pot-h eventulano biobiz ali-mix kad nadjem da dobro skladistena kod prodavaca,meni je podbacio grov jednom kod teraproffesional supstrata koji je vrhunski supstrat ali lose skladistena bila pa mi se usrao grow a platio vrecu ne znam 20e ako se ne varam davno je to bilo.
Što se tiče Aminoflexa, ima li smisla da ga ipak ubacim još jednom zbog silnih bananica koje biljka izbacuje a ja čupam svaki dan?
tesko brate da taj proces moze da se spreci sad,to je vec uzelo maha,probaj da odradis onda jos jedno zalivanje sa njim ali teskog srca ti kazem zaista tesko je prekinuti proces kad krene tako bananice,svasta je ona prezivela slozices se,ja se secam samo kad si dosao kod mene u kutak u kom je ona losem stanju bila i sta si sve uradio kasnije da bi je povratilo,uzelo je to maha vidis i sam,ali eto digli smo je nekako i dosli do ovog danas uz mukotrpan radi i napor to znas i sam.
. Danas oblačan i kišan dan, a temperatura išla do 30 sa upaljenim svjetlom, pala na 25 kad se ugasilo. Ventilacija radi na maksimumu, i još sam ubacio sinoć još jedan mali vent da puše po biljci odozdo.
a cekaj u kom periodu tebi radi rasveta,jel ti radi lampe rade preko noci ili preko dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.