Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.03.2020
171
172
43
50
tera magma da,dobra je zemlja ,to smo eliminisali onda kao moguci problem,ok idemo dalje,

cek cek,sto ti se gasi svetlo preko noci,treba obrnuto da bude,da preko noci radi rasveta kad su noci hladnije da bi rasveta dogrejavala box i ujedno ustedis struju jer je preko noci jeftinija stuja,ali prvenstveno da je box topliji preko noci,koja ti je temp.boxa u 4h pre nego se upali svetlo,da im nije hladno malo mozda pa zato stekcu,imas li uvid u temp.oko tog gluva noci koja je u boxu,namesti rasvetu da ti se recimo gasi u nekom delu izmedju 12h i da se pali 17-18h kad je kuca najtoplija tad da ti je rasveta ugasena,jer dok spavaju temp u boxu treba da ti je oko 20c to smo vec pricali.
Koleginice,hajde presadi ovu vecu biljku u finisni pot,mix zemlje pravi 80% supstrata i 20% perlita,a ovu drugu malu ostavi dok nekrene fino.

jois su nocne lose,ja sam pre 10 dana izbacio autose vani,jako malo krenuli,boja je dobra ali slabo rastu jos kisa sad bila dva dana svu mi zastitu sprala moram opet ici na sajt a nisam bas za te akcije da se cesto ide na sajt,drzi ti njih u indooru i lepo to uradi da imas zalihu sigurnu a ove male kad se razviju tamo za 3 nedelje ih izbaci vani kad budes siguran da nocna ne pada ispod 15c,eto to je moj savet.


Suprug, je ugradio grijači foliju, koja se pali na 20 a gasi na 23C, ovaj tjedan ću presaditi i podesiti režim na 18/6 a reci mi da li trebam šta sa biozom kod presađivanja i da li da je posadim u sredinu ili malo sastane kako bi je mogla saviti, hvala.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da li da je posadim u sredinu ili malo sastane kako bi je mogla saviti, hvala.
moze malo sa strane pa cemo je onda razvlaciti na kontra stranu,vidim edikujes se polako,super tako treba,kad je zalijes odmah je zali sa 1l vode i ph 6,5 i to je to,u to novu zemlju isto stavi malo mikorize takodje a savijacemo kasnije kad se oporavi od presadjivanja,da dobro si me podsetila ti imas grejac u boxu,zaboravio sam,kako je ova mala jel se trgla,rekla si da je bolje danas.
 
12.03.2020
171
172
43
50
moze malo sa strane pa cemo je onda razvlaciti na kontra stranu,vidim edikujes se polako,super tako treba,kad je zalijes odmah je zali sa 1l vode i ph 6,5 i to je to,u to novu zemlju isto stavi malo mikorize takodje a savijacemo kasnije kad se oporavi od presadjivanja,da dobro si me podsetila ti imas grejac u boxu,zaboravio sam,kako je ova mala jel se trgla,rekla si da je bolje danas.


Veća biljčica izgleda bolje a mala tako tako, nema velikih promjena, vjerujem da će sutra pokazati napredak(učim od najboljih)
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Nestrpljenje ko u pocetnika..Savjetovao sam se s Radioaktivnim za mikrorizu, rekao mi je pola do zlicu ispod same manke i da cu vidjet kako pice i bez vode dok se kolonizira mikroriza, Bas me veseli ovaj pokus :D
Uglavnom ja ih pikujem samo da ispusim pljugicu jednu i idem do boxa. Imaju klice 1mm odprilike cjeli dan ih drzim u idealnim uvjetima. dojadile mi vise na tanjuricu vrijeme im je da krenu zivjet kako treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Bigi sutra pune 3 nedelje , sve osim jedne kasni 2 dana srednja.E ovako.Dao sam im zadnji put pre 3 dana sto si mi rekao po 1,5l svaka.Full doza ROOT!T voda ph 6.5 , temp vode 22° odstajala 24h sa ph 7.4 na 8.0.Dodatkom ROOT!T First Feed 35ml 7.5l vode ph na 6.5.Spoto sam bio neke musice pa sam napravio mix od pola litre vode sa Plant Invigorator&Bug Killer.Fino sam ih tusirao sa sprejom pre nego se svetlo ugasilo jedno 2 sata.Temp je 26° vlaga 40% svetlo ,temp noc 24° vlaga 42%.
20200503_215529.jpg 20200503_215536.jpg
20200503_143651.jpg
E ovde im kacim plasticne crve sliko kad sam poceo samo jednu zurio sam imao obaveze neke kucne.Znaci ostale sam isto fan listove sve na crve osim nekih koji su jos mali pa cekam polako dok rastu da ih kitim posto ce mi trebat za 15 dana crvi da skinem i stavim na druge 3 Amnesia kad napune 22 dana i prebrinem posle.Sutra cu slikat kako je stanje pa cu stavit slike da vidis buraz stanje na terenu.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Temp je 26° vlaga 40% svetlo ,temp noc 24° vlaga 42%.
parametri su ok.
Sutra cu slikat kako je stanje pa cu stavit slike da vidis buraz stanje na terenu.
fino izgledaju,ima novig grana vidim,znas sta bi ti sugerisao samo,da kad ih prskas gledaj da to radis cim se ugasi svetlo,jer postoji mogucnost da se isprizi listovi tako slucajno ne mora da znaci ali moze da znas,zato je najsigurnije cim se ugasi svetlo ispraskas sve fino i dok se upali one to upiju ili se posusi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Digo sam led na 70cm tako da sutra spustim opet na 60.Nece ih sprzit jer sam i na nize davao im preko lista hrane.Sutra cu videt pa cu slikat.Sutra mi stize pk dobar taman da im dam kad pocnu sve da cvetaju da je okinem sa Buds N' Blossoms PK [0-39-25] 1gr u 20L se razblazi i daje se po pola litre u prve 2 nedelje cvetanja da daje sto vise cvetova.Brand preporucuje i da je jako friendly za biljke.Znas sto sam ti pricao hocu da uzmem koncentrirani Buds N' Blossoms PK [0-39-25]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
29.04.2020
23
10
3
25
moze da naravno,obavezno,pa posle mozemo da kombinujemo root pa opet mikorizu,da vidimo efekat lose da bude nemoze to je sigurno,bas sam proucavao mikorizu ali ja je nemam pa nemogu sa njom da eksperimentisem ali sam ubedjen da u kombinaciji sa hesijvem root moze ekstra da bude.
A nista onda nemogu sacekati nazalost, ali razumijem u kakvoj si situaciji tako da sve 5
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај
22.11.2019
124
47
28
Pozdrav Big, javljam se po dogovoru, sutra je peti dan od poslednjeg zalivanja i tu sam isao sa 2l vode+8ml root+5ml tnt. Nakon tog zalivanja svetlo sam podigao na 55cm. Za ovo zalivanje koje ce biti sutra si mi rekao da dizemo vodu na 2.5l i dodajemo 8ml root-a. Napredak se vidi, velike listove skoro pa svakodnevno sklanjam u stranu da bi svetlo dolazilo do novih listova. Mislim da ce sledece nedelje, nakon zalivanja, biti spremna za lst ali vec vidim problematiku u koju stranu da je savijem jer gde god da je okrenem zatvarace listovima nove izdanke, pa ako mozes da me posavetujes da li tu mozda postoji kakvo resenje ili je prosto neminovno da se to zatvaranje vecim listovima desi. Slike u nastavku sa vidis kakva je situacija.
B7950235-A4C0-4A4F-A716-03215C4F2761.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
17.11.2015
252
118
43
bigi, muce me neke sitnice.. za onaj moj satro greenhouse, ozidan, pod krovom od leksana.. prigusivac sam resio da bude ova diy varijanta, e sad za foliju unutra, ne znam da li uopste da stavljam jer su mi zidovi i tako beli iznutra? mylar mi je najjeftinija varijanta, al eto ti mi reci, da li to uopste stavljati? i resio sam da napravim na zidovima na 6 mesta pasivnu ventilaciju, a da imam samo ispust iz prostorije? cepao bih samo slavol, plantelu list i cvet, sta jos preporucujes da dodajem na to da pojacam?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
podigao na 55cm
ako si mora da se izduzi da bi lakse radio lst u svakom slucaju,bas se raskopusala.
Za ovo zalivanje koje ce biti sutra si mi rekao da dizemo vodu na 2.5l i dodajemo 8ml root-a.
tako je frend.
problematiku u koju stranu da je savijem jer gde god da je okrenem zatvarace listovima nove izdanke
jbg sklanaj listove tako mora,posle cemo mi sve to porezati kad udjemo u cvat ne brini nista sad samo savijaj i trudi se sto vise novih grana da dobijes,sad kad zalijes slobodno ovaj glavni vod jos jednom topiraj e onda ima haos da ti bude tu ces dobti potencijonalne 4 nove grane,slobodno topiraj,da je lepo bas razvijemo ima mesta u boxu jos.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ne znam da li uopste da stavljam jer su mi zidovi i tako beli iznutra
ne bacaj pare nek ostane u belo slobodno.
napravim na zidovima na 6 mesta pasivnu ventilaciju,
pametno.
cepao bih samo slavol, plantelu list i cvet, sta jos preporucujes da dodajem na to da pojacam?
root uzmi od hesija obavezno i p+ i ti si u fullu,eto da te nebacam u velik trosak to je ono najneophodnije.
e i kad krenes akciju baci sliku neku da vidim kako si to napravio zivo me interesuje.
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Jos 15 dana cu rezim 18/6 pa prebacujem na 12/12.Sta ti mislis bigi?Jel valja ovo ista?Biljke sam pre gledao i sve mi izgleda super.Videt cu u narednih 20 dana kako ce da reaguju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.