Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.04.2020
50
17
8
27
Na dno sam stavljo cisti perlit a gire normalbo biobizz zemlja light nisam dodavo perlit posto ima u sebi, nadam se da je to okej...
 

Prilozi

  • 20200505_202049.jpg
    20200505_202049.jpg
    453,9 KB · Pregleda: 16
  • 20200505_202045.jpg
    20200505_202045.jpg
    237 KB · Pregleda: 15

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ali bi se svejedno prijavio za mentorstvo od juna, kad god budes mogao. Do tada cu pratiti ovaj i ostale forume, uciti i pomalo sastaviti box. Ako moze..
Lijep pozdrav svima
moze prijatelju,polako se edukuj i sastavljaj box,ja cu te upisati sad u arhivu a ti mi se javi oko 1 juna,do tadu cu imati vec jedan dva zavrsena growa od clanova mocicu da napravim mesta,hvala na razumevanju pa se vidimo onda uskoro,sad je nazalost takva situacija.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pola doze onda 6ml blooma ali root ostaje 12ml,stim da cemo vodu drzati na 3l do daljnjeg izgleda joj je taman 3l,a boju bas ima jaku,tako da slobodno 6ml a kad budes uradio loliku onda cu ti pisati po dva zalivanja stim da cemo najverovatnije sledece zalivanje posle lolija ici cistu vodu.
je valjda bilo vec previse vlage pa nije pomogao mnogo
izgleda da,dobro ako si sad prebacio box onda je ok vlaga ako sam dobro razumio.
jesi mi dobro metore,
dobro je hvala na pitanju,guzva je ali stizem nekako.
jednu od 18, reci mi mialio sam u ove od 9l pot stavit po 1,5 perlita i ostalo zemlja, i u ovu vecu 18 ostalo,
pa vidi mislim da sam ti rekao,to je puno perlita na tako jedan mali pot od 9l,znaci jos jednom,bez previse matematike,pravis mix 80% zemlja 20% perlita sve to zamesas i napunis potove,to je cela racunica.
mogu to pripremit posto sam jednu vec provjeravao i lagano se raspukla znaci sutra su nadam se sve vani, eto to je to za sad hvala na odj
mozes pripremi sve danas bez problema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
18.04.2020
50
17
8
27
Stvar je u tom sta nisam znao da u zemlji vec ima perlita u tom je problem zato sam tako krenuo pa sam si onda mislio sto cu vadit, sad neznam sta ti kazes
 
18.04.2020
50
17
8
27
Znaci ovako sad sam tek akuzio da nisam to napisao, nisam dodavao perlit na kraju nego sam samo na dno svake stavio ono centimetar dva tek tolko malo da kao dolje ipak drzi vlagu, a gore je bio bizz ligt u njoj je ja mislim 80 20 omjer tak da jel to okej, sori zbog vise teksota
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
cekam da mi kazes kako i sto da iz ove biljcice izvucemo maximum.
da li da otvorim dnevnik?
znaci ovo ti nije dnevnik nego samo projekat,da naravno otvori dnevnik to je pametno,cujes jos ljudi,i druga misljenja,jel to mora na tu razdaljinu da se drzi panel ili moze malo blize da ide nize panel,u buduce pot punis do vrha,ustavri to cemo kasnije dopuniti obavezno,dobro je za sad sve,parametri,samo mi reci na koliko dana zalivas i sa koliko vode,i sta ono rece da si spremio do prehrane.
zadnji pusta smo zalili kod presadnje u subotu, svaku sa 1l (5ml orgatrex i 5g bactrex)
sutra zali sa 1,5l vode i i 3ml orgatrexa bez ovog bactrexa,i zalivaj sve do ivice potovo da podstaknes da se koren siri ka ivicama boxa,i dalje su zuckaste ili mi se cini od svetla.
Svaka tebi cast druze
hvala frend,nesto kad volis onda to nije tesko raditi.:respect:
Na dno sam stavljo cisti perlit a gire normalbo biobizz zemlja light nisam dodavo perlit posto ima u sebi,
ti si sad uradio drenezu,ja ti to nisam rekao da uradis nit sam pristalica tih drenaza jer se tu na dnu onda stvaraju vazdusni i vodeni djepovi gde se zadrzava prehrana i visak vazduha,nije mi jasno onda svrha mentora druze ako mislis da radis na svoju ruku zbog cega si onda trazio pomoc,nadam se da ce biti ok,licno nisam nikad to radio niti bih iskreno jer znam kakav problem naprave one glinene kuglice kad se stave na dno e sad cemo videti sta ce reci perlit on je sitniji mozda bude sve ok,generalno samnjujes zapreminu zemlje koja je preko potrebna za razvijanje biljke,sto vise zemlje veca biljka.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nisam dodavao perlit na kraju nego sam samo na dno svake stavio ono centimetar dva tek tolko malo da kao dolje ipak drzi vlagu,
dobro nema veze,ali nemoj da kazes-kao da drzi vlagu-gde si procitao to da se stavlja na dno perlit kao tampon za poboljsanje vlage,mislim bzv slozices se,ok je sto je ona vec izmiksana a sad taj tamponcic od perlita ti je bio bespotreban,sad idemo dalje,valjda ce da bude sve ok.
 
18.04.2020
50
17
8
27
A kazem stavio sam minimalno misleci da ce bit dobeo to i misleci da u bio bizu nema pa sam htio sloj po sloj malo perlita vise zemlje, jebiga sad sta mislis da izvadim to? Mislis da moze perlit bit ozb problem?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
cekam onaj hesi sto si ga preporucio, jos nije dosao. zalijevana je s vodom, bila vani do danas.

znaci ovo ti nije dnevnik nego samo projekat,da naravno otvori dnevnik to je pametno,cujes jos ljudi,i druga misljenja,jel to mora na tu razdaljinu da se drzi panel ili moze malo blize da ide nize panel,u buduce pot punis do vrha,ustavri to cemo kasnije dopuniti obavezno,dobro je za sad sve,parametri,samo mi reci na koliko dana zalivas i sa koliko vode,i sta ono rece da si spremio do prehrane.
pa mislio sam da se dnevvnik otvara negdje drugdje, mogu stimati visinu, vec sam ju podigao da bude oko 50 cm od lampe.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
A sta sad da napravim sa tim perlitom na dnu? Da ga vadim van?
pa ostavi gde ces sad da vadis to,znas u cemu se radi cekaj da ti objasnim,velika je odgovornost moja sto vodim tudji grow,znaci sutra nesto da krene po zlu osudice se mentor i njegova konstatacija,znaci kad uradis nesto na svoju ruku ja onda ne mogu garantovati pozitivan zavrsetak growa,jer ima stvari na koje ja kao mentor ne mogu da reagujem,znaci ja sam tu da ti dam osnovne smernice,verujmi da nemam vremena za nikakve eksperimente sad,znaci ja da bi doveo do kraja tudji grow moram igrati na sigurno i zato dajem samo proverene licne smernice na koje mogu da se oslonim,razumes frend,nema ljutne niti mi nemoj zameriti,moras razumeti zasto ja toliko potenciram na tome da se cita mentorski i prati moj rad,270 str ispisano, to je jedna knjiga ovde o growanju.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
cekam onaj hesi sto si ga preporucio, jos nije dosao. zalijevana je s vodom, bila vani do danas.
imas li scim da meris ph vode,obavezno mi javi kad ti dodje hesi,jel to WW foto bioza tako.
Mislis da moze perlit bit ozb problem?
ne znam slagao bih te sad kad bi ti bilo sta rekao,nisam nikad probao tako da radim nit sam cuo da je neko to uradio,ne znam zaista,eto da igram na iskustvo i ovo skromno znanje ako je to u 2cm tamponu mogu da kazem da ne bih trebalo da bude nekih problema,ja samo brinem kako ce da povuce vodu iz tanjirica kad je na dno tampon od perlita a opste je poznato da perlit ne upija vlagu,zato sam te pitao gde si to procitao i kako si dosao do te ideje,zanima me cisto.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
983
3.784
163
42
Vidi to je sundjer neki koji skuplja vlagu iz vazduha,ali je ne usisava,a ovo moje radi kao fen uvlaci vlazan hladan vazduh,pa ga dogrevanjem odvaja vlagu koju hvata u balon i izbacuje mlak vazduh. Pa mi susimo ves tu. Ali je i preskupo.
E da i zuji i ima termostat i dve brzine
 
12.10.2015
161
174
43
,i dalje su zuckaste ili mi se cini od svetla.
da malo su bljedunjave, ali ne zute vise, sta mislis jel bi to moglo biti do svjetla-lampe? Danas mi se cine da su krenule, ali bljede su, nikako do prave zelene. I prosli grow sam sa istom lampom i vege mi se cinio ""spor" ali buduci da nemam iskustva nisam to uzeo u obzir.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
prosli grow sam sa istom lampom i vege mi se cinio ""spor" ali buduci da nemam iskustva nisam to uzeo u obzir.
moze da bude do svetla da,jer vidis sta sam ja jos primetio,da se izduzuju inace,na koliko ti je sad lampa udaljenosti od vrhova i koji je to spektar tacno dali znas,moguce da je do svetla da znas nema pentraciju.
,a ovo moje radi kao fen uvlaci vlazan hladan vazduh,pa ga dogrevanjem odvaja vlagu koju hvata u balon i izbacuje mlak vazduh. Pa mi susimo ves tu. Ali je i preskupo.
jes preskup bas,ali dobro tebi se naso pri ruci jer si ga imao u domacinstvu od ranije,ja licno ne znam dali bih se usudio da dam toliko para za taj aparatic kad bi morao da spustam vlagu u boxu,sto se tice za upotrebu u domacinstvu pogotovo u vlaznim predelima to je ekstra stvar,ja sam cak imao prilike negde na terenu kad sam bio pa sam ziveo u nekom suterenu,tu je stanodavac nama u sobu ubacio taj odvlazivac-mislim slicni,pa mi smo svaki dan izbacivali vodu iz njega sigurno 1l-2l,nas je doduse bilo 4 u sobi od 20kvd.
 
22.11.2019
124
47
28
Cao Big, saljem ti sliku da vidis da li je ovde ispravno secenje? Oznacio sam crnom linijom, prakticno bih na ovaj nacin skinuo novi sprat. Reci mi molim te da li je bitno da secenje radim kad joj je noc ili to nema veze?
Btw zalio sam je po dogovoru, vodu je lepo primila, ostalo je pola tacne vode koje posle nekih 10ak sati nije bilo u tacni, verovatno je uzela nazad. Izvoli sliku za toping.
85F971C3-93D7-49DA-B0A0-7D28116C6E51.jpeg
Pozdrav Big, jel mozes molim te da bacis pogled da li je ovo pozicija za topiranje. Izvini sto smaram vidim da si u haosu pa ne znam da nisi mozda prevideo poruku, uradio bih to veceras pa zato pitam.
 
06.04.2020
18
55
13
32
Malo sam proucavao i procitao sam da je super kao gnojivo od goluba(izmet od goluba),koje je tvoje mšljenje o tome?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.