Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pa nisam je zalio od kad je presadjena, 2l vode. ph 6,5.
pa nisam je zalio od kad je presadjena, 2l vode. ph 6,5.
pa u subotu si je presadio,jel suv supstrat ili nije jos.
Desna dobila duplu dozu odnosno 16ml, ali sa skoro 4.5l vode, popila ono što je procurilo za pola sata ostao ugodno iznenađen. Lijeva 8ml sa 3.5l vode.
jbg sad,kako brate das jacu dozu nije mi jasno,kako pogresis,ne kazam ja da ona ne moze da nosi mozda nece sad pokazati moze za 10 dana tek kad nakupi supstrat i oko korena prehrana pa kad je lupi sve od jederat pitacemo se sta je bilo,vec se rumene obe,nema veze sad,sledece zaivanje obema daj vodu samo i to je to.
Iz tih velikih potova 20l, nije iscurelo nista, tako da kontam sledece zalivanje da povecam na bar 2l vode ako se slazes
slazem se.
Iz manjeg pota (10l) je iscurelo u tanjiric nekih 200ml i nije popila nazad.
tu nek ostane ista litraza ne povecav vodu na tu u 10l potu.
 
12.10.2015
161
174
43
Bigi frende evo update, danas mi je stigla jaca cfl lampa tako da mislim da bi trebale sada malo ubrzati i malo vise vode piti. Sutra ili prrekosutra cu ih zaliti pa ako stignes da mi napises. zadnji puta zalio svaku sa 2l+5ml orgatrex, u svakom potu su 3 biotabs tablete. Ako mi imas nesto za dodati, samo daj. Zivio.
 

Prilozi

  • IMG_2558.JPG
    IMG_2558.JPG
    237,7 KB · Pregleda: 22
  • IMG_2562.JPG
    IMG_2562.JPG
    552,3 KB · Pregleda: 21
  • IMG_2563D.JPG
    IMG_2563D.JPG
    475 KB · Pregleda: 20

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ako mi imas nesto za dodati, samo daj. Zivio.
nema sta za dodat,lepe zdrave biljke,usledecem zalivanju idi opet 2l vode ali orgatrexa stavi 7ml,pa cemo posle ovog da povecamo vodu kad mi javis koliko je iscurelo u tanjiric i za koliko su popile natrag,i slikaces mi ih za vikend u boxu da vidim jos koliko imaju mesta za vegetiranje i kad da planiramo polako da ih prebacimo na cvetanje.
povrsinski je a kad zabijem prst u zemlju 5 cm je vlazno.
nista ne zalivaj onda,dok pot ne bude lagan ko perce,sa vodom nema zurbe.
 
22.03.2020
8
19
3
41
Odlicno Big, hvala!

Evo, da budem sto kraci i jasniji:

Box je ormar 100x50x167 sirina, duzina, visina, s time da se policom i izolacijom moze visina smanjiti na 143cm. Pasivni upuh na dnu ormara, s lijeve i desne strane, ali bas na dnu, ne na stranicama ormara jerbo je tanja ploca i zahvalnija za busiti i rezati. Imam bijele mat boje i crno bijelu panda foliju, jednostavnije mi izgleda ofarbati nego lijepiti tu foliju, ali me zanima sto ti mislis, sto je u konacnici bolje za biljke i vlagu u boxu.

Rasvjeta 15x e27 keramicka grla, zarulje Commel Led 11w, 3000K. Bez problema se skidaju difuzori. Nisam uzeo vece kelvinaze, bile su visestruko skuplje, ove od 3000K su bile na bijesnoj akciji. Znam da bi bilo bolje za vegetaciju, a i poslije u cvjetanju bar malo pomijesati, ali sam za sada jako ogranicen budjetom.
Rasporedjene na drveni okvir, 5x3 komada, razmak medju sredistima grla cca 16cm. Tako bi rasvjetom pokrio cca 0.75x0.45m boxa, visak sa obje strane bi za sada dobro dosao zbog cirkulacije, a s vremenom, iskustvom i daljnjim ulaganjem bi efektivno iskoristio i ostatak prostora. Dakle cca 0.33m2 pokriveni grow prostor.

Ventilacija 2x pc vent 80 i 90mm 2700rpm, oko 60m3/h, nemam potenciometar, ali cu probati nabaviti ako moram, za mijesanje zraka, cirkulaciju i zdravlje biljki.
Ispuh, stvarno ne znam sto napraviti, dvoumim se izmedju kupaonskog venta, 16w, 110m3/h, 36 Pa.
Ili mozda da stavim 2x pc vent 90mm 2700rpm 60m3/h, zato sam i mislio mozda smanjit visinu i time kubikazu prostora, olaksat im posao. Dvoumim se jer pc ventove imam, a ovaj moram kupiti, a budjeta za ovo sve prakticki nemam, korona, otkaz, tako to.. Ali, ako ne ide s pc ventovima zbog sporog i malog protoka zraka - ipak ide ljeto - posudit cu i kupiti taj ili neki slicni. Takodjer, ne mislim stavljati filter, imam ONA gel i s time i svacim jos cu kontrolirati mirise pa sam i zato mislio da ne treba jaci vent. Ne znam, savjetuj me :) Veci mi je problem buka i vibracije na ormar nego mirisi, buka ce mi s vremenom privuci nametnike u obliku znatizeljne djecice .

Zemlja Florabella + perlit 15-20%, ne bih izmisljao toplu vodu za prvi put. Mislio sam i kokos, ali sam pojednostavio, po preporuci Servisera. Posude gradjevinske kante, plastika za hranu, izbusio bi puno rupa po dnu, cca 5mm promjer, mozda i sa strane do neke mjere, 10L. Imam i Florasan i Humofin, znam da slove kao lose na forumu, ali sam u njima odgojio divne rajcice, grdosije u malim kontejnerima, mijesao sam ih u omjeru 1:1 jer je Humofin po specifikacijama cisti crni treset i citao sam da ga je dobro pomijesati sa slabijom i razresitom zemljom, kakva mi se Florasan bas ucinila. Na rajcicama sam do sad i vjezbao brinuti se o biljkama, uz Cvetal Gold 5-10-5 s dodanim zeljezom, magnezijem i vitaminom C (imao sam ga otprije) i na suncu, ne pod lampama.

Od gnojiva plantella cvijet (jer i nju imam) i kupio bi plantella vrt ili vita, kao vrstu boostera za ranu vegetaciju, ali i kasnije, za opcenitu jakost i imunitet biljki, + ovaj Cvetal Gold u cvjetanju, mozda dvaput, mozda nijedanput, zbog veceg sadrzaja fosfora (iako mu je kalij nizak, treba biljkama i visok kalij u cvjetanju, ako sam dobro shvatio). Melase imam kuci. GHE ph tekucina za kontrolu ph vrijednosti. Ne znam, vidim da neki spustaju ph vode, neki pak govore da u zemlji to ne treba.

Od sorti, za prvi put, +speed auto i sweet cheese auto, sweet seeds. Jako brze, malene, solidna reputacija i na ovom i drugim, stranim forumima. 2komada ukupno. Sto mislis, koliki volumen zemlje da racunam za popunit kante od 10L? Znam da se slegne kad se napuni i zalijeva, a moram ici kupiti Florabellu i perlit.

Rekao sam kratko, a ispao je cijeli elaborat. Nadam se da sam bar bio jasan. Puno pitanja, znam da si pretrpan i pomogni kako stignes, ali odgovori na ovo ce me usmjeriti i nadam se da cu tako vec u pocetku smanjiti sansu za pojavu nekih vecih problema, kojih ce ionako biti, s obzirom da mi je ovo prvi put.

Unaprijed zahvalan, lijep pozdrav tebi i svima
 
12.10.2015
161
174
43
epe zdrave biljke,
Da izgledaju dobro, jedino sto im je sada 2mjeseca i trebale su vec postati king-kong, vidjeti cemo sada s ovom lampom. Biljke su zalivene 2.6., znaci prije 9 dana i nisu jos zedne, zadnji puta mi nije nista iscurilo, al ja prskam 2l i to cca 10min traje (kupio sam onu spricu od 5l jer sam vidio kod tebe da biljoze dobivaju tako vise kisika i da im je boja genijalna tamno zelena).
Da te podsjetim, biljke sam mislio odraditi u boxu samo vege, cca kraj 6 pocetak 7 mjeseca idu van na terasu i tamo su do kraja. Terasa je u hladu do 12h i onda po nj pici sunce do 21h. Mislio sam ih isprovocirati na 12-12 jos u boxu, i kad krenu u cvat na terasu s njima? E sad nadam se da se nece vratiti u vege onda i nadam se da necu morati cekati 8 mj da krenu cvati. Morati cu dobro isplanirati s tobom jer 7 i 8 mjesec me neci biti vecinu, dolaziti cu ih ja ili netko da ih zalije al samo jednom u cca 10 dana.
 

panorama

Aktivan Član
13.04.2020
246
575
93
Pozdrav,Druže kako ti se ćini,odkad sam prebacia na 18/6 živnile su nešto ,evo vidi ..,
 

Prilozi

  • 20200611_135951[1].jpg
    20200611_135951[1].jpg
    434,3 KB · Pregleda: 23
  • 20200611_135957[1].jpg
    20200611_135957[1].jpg
    442,9 KB · Pregleda: 21
12.03.2020
171
172
43
50
Pozdrav Bigi,
Evo upravo zalila da 2L čiste vode PH6.6 i nije ništa iscurilo koliko sam uspjela vidjeti. Zalivanje prije je bilo u nedjelju.
 

zosefin

Aktivan Član
04.09.2018
133
509
93
Big brate hvala na saradnji. Dwarf je skinut veceras 11,5 nedelja okruglo 6 nedelja cveta. 80 dana danas. Mnogo dobra avantura za prvi put i obzirom da sam se mlatio ispod stola mnogo vise nego na balkonu.Ocekivao sam da ce mnogo brze. Znam da je mozda moglo jos malo da stoji ali dosta .
 

Prilozi

  • 20200611_233431.jpg
    20200611_233431.jpg
    230,4 KB · Pregleda: 29
  • 20200611_233441.jpg
    20200611_233441.jpg
    236,2 KB · Pregleda: 29
  • 20200611_235511.jpg
    20200611_235511.jpg
    335,3 KB · Pregleda: 27
  • 20200611_235519.jpg
    20200611_235519.jpg
    286,8 KB · Pregleda: 25
26.04.2020
23
47
13
33
103958147_687809698740986_6211095399476875738_n.jpg 103958147_687809698740986_6211095399476875738_n.jpg
pozz..mozda nisam ovde smeo da postavim ovu sliku,al skroz sam novi ovde,pa sam htjeo samo da pitam...semenku sam posadio u saksiju pored cveca i izrasla mi je ova biljka,pa me zanima dal je to to ili je nesto skroz drugo izraslo,jer mi nesto ne lici vutru u odnosu na ostale slike koje sam pogledao na forumu...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
100x50x167 sirina,
ok za dva pota od 15l sasvrseno,visinu imas odlicno.
ofarbati u belo
jednostavnije i radi posao.
Rasvjeta 15x e27 keramicka grla, zarulje Commel Led 11w, 3000K.
165w sasvim korektno za dve biljke,mozes sa 3000k isterati od kraja do pocetka bez problema.
Ili mozda da stavim 2x pc vent 90mm 2700rpm 60m3/h,
mozes dva ilijos bolje tri stavi na ispuh 9x9 vebtove i miran si,svremenimkupi potenciometar za nij oni su oko 3-4e imas na netu palepo da dimas te ventove,tojepametna investicija,sa tri veta odradis odlican posao za ispuh.
Veci mi je problem buka i vibracije na ormar nego mirisi,
izmedju svakog ucvrstivanja ventova za box stavi gumice neke smanice vibracije znatno,a ti ps ventovi se slabo cuju.
Zemlja Florabella + perlit 15-20%,
odlicna zemlja i ja radim sa njom mix ide kako si rekao 80% zemlje-20% perlita.
, mozda i sa strane do neke mjere,
mozes sa strane potova iznudi rupepri dnu da bi ti se zemlja brze susila a i ujedno dobijas air-potove i imas vazdusno orezivanje korenskog sistema.
Imam i Florasan i Humofin,
nemoj sa tom zemljom nista raditi oko uzgoja cannabisa,jednostavno ne pogoduje nasem hobiju,florabela zuta ili zelena je mama.
Od gnojiva plantella cvijet (jer i nju imam) i kupio bi plantella vrt ili vita, kao vrstu boostera za ranu vegetaciju,
cekaj,uzmiplantelu list i cvet samo plantela-list.png plantelac3.png i nabavi neki bakterije tipa slavol 5a689f8aacbe5_03586.jpg ilibas bakterije bakterije-100ml-main.png ,i za sada ako nemas para nista ti drugo ne treba.
treba biljkama i visok kalij u cvjetanju,
i kalij i fosfor im treba od 5 nedelje cvata.
+speed auto i sweet cheese auto, sweet seeds
dobri strajnovi.
, koliki volumen zemlje da racunam za popunit kante od 10L? Znam da se slegne kad se napuni i zalijeva, a moram ici kupiti Florabellu i perlit.
pa ako ides dve kante od po 10l onda uzmes 20l zemlje i kad pomesas sa pelitom ostace ti malo zemlje vrlo.

slikacesmi box da vidim i to bi bilo to za pocetak,ako sta jos nije jasno pitaj,uglavnom sve resavamo u hodu,za stelovanjeoh vode ne bih bilo lose da imas makar lakmus papirice za pocetak.
 
22.03.2020
8
19
3
41
Hvala na info, bacam se na posao :thumb:

Imam od frenda kapi za ph GHE, dao mi ih je kad mi je poklonio akvarij i ribice. Pomijesa se s vodom, stavim par kapi i prema boji smjese se gleda okvirna vrijednost. To cemo kad do toga dodje..

Jos jednom, hvala, javim se cim slozim i testiram. Pozdrav svima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
E sad nadam se da se nece vratiti u vege onda
ako su fotoperiodne vratice se u vegetaciju odnosno ce se revegetirati,ako su autosu i procvetaju u bohu nastavice da cvetaju i vani ne zavisnosti od svetla.
Pozdrav,Druže kako ti se ćini,odkad sam prebacia na 18/6 živnile su nešto ,evo vidi ..,
pa jesu,duze spavaju koren se odmori malo,podigni rasvetu za 10cm da se malo izduze
zadnje je bilo 2l voda, 6,5 ph.
sad ides bloom full dozu.
Evo upravo zalila da 2L čiste vode PH6.6 i nije ništa iscurilo koliko sam uspjela vidjeti. Zalivanje prije je bilo u nedjelju.
ok,sledece zalivanje povecavamo vodu na 2,5l dajemo 8ml list i tu bi trebala dan prije zalivanja da mi se javis sa slikom krupnog plana biljke da vidim koliko je zauzela mesta u bohu i da li je vreme za 12-12.
Znam da je mozda moglo jos malo da stoji ali dosta .
pa dobro 80 dana je ok da se dodje do brze gandje sto bi rekli,javi mi se za 7 dana kad se malo prosusi da mi kazes kakav je rad ,znaci neki smoukreport mi treba sobzirom da si je skinuo u 80 danu.
redovni update pred zalivanje, evo fotografija pa proceni situaciju.
Sjaj,ti si dao vec jednom u zadnjem zalivanju prehranu kao sto samti napisao jeli,ako jesi,ona je tupred kraj ali moze da tera jos,budi strpljiv jos malo,daj joj sad sledece-Pola doze blooma,full dozu boostera i opet full dozu p+ ali sa 4ml sad vise preko redovne doze,i kad ovo ispucas posle samo cista voda do kraja i to bi bilo to,izuzetno zdravu biljku imas da je prosto steta je rezati.
 

panorama

Aktivan Član
13.04.2020
246
575
93
ako su fotoperiodne vratice se u vegetaciju odnosno ce se revegetirati,ako su autosu i procvetaju u bohu nastavice da cvetaju i vani ne zavisnosti od svetla.

pa jesu,duze spavaju koren se odmori malo,podigni rasvetu za 10cm da se malo izduze

sad ides bloom full dozu.

ok,sledece zalivanje povecavamo vodu na 2,5l dajemo 8ml list i tu bi trebala dan prije zalivanja da mi se javis sa slikom krupnog plana biljke da vidim koliko je zauzela mesta u bohu i da li je vreme za 12-12.

pa dobro 80 dana je ok da se dodje do brze gandje sto bi rekli,javi mi se za 7 dana kad se malo prosusi da mi kazes kakav je rad ,znaci neki smoukreport mi treba sobzirom da si je skinuo u 80 danu.

Sjaj,ti si dao vec jednom u zadnjem zalivanju prehranu kao sto samti napisao jeli,ako jesi,ona je tupred kraj ali moze da tera jos,budi strpljiv jos malo,daj joj sad sledece-Pola doze blooma,full dozu boostera i opet full dozu p+ ali sa 4ml sad vise preko redovne doze,i kad ovo ispucas posle samo cista voda do kraja i to bi bilo to,izuzetno zdravu biljku imas da je prosto steta je rezati.
i da ti kažem,procurilo je dosta po tanjur nakon dva dana sve popile,hvala druže na info,u nedelju ćemo im dat kako ti kažeš podrav !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.