Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jel procuri kolko i ako procuri jel popije brrzo,jeli su spremne za 3,5l,sta mislis.Ili cemo ostaviti da povecamo vodu kad ukljucimo prehranu od sledece nedelje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
jeste brate,ali sad si ih potamanio,sad treba da uradis sledece dok je jos u vege da se oporavi malo.
Izflusaj biozu sa 30l vode odprileke,najbolje da je odneses u kadu i pustis bateriju polako da curi od gora po supstratu 2 x po 1o min dok iz supstrata ne krene cista voda,onda ostavis da se supstrat dobor iscedi jedno 20min i u balon od 4l nasteluj ph na 6,5ph i polako zalilivaj biozu da se namesti runof i onda kad se to iscedi dobro vrati je u box pod svetlo i nista zalivanje dodaljnjeg dok se supstrat ne osusi ,e onda cemo je tek prehranjivati,pitaj ako ti nije sta jasno ali moras odraditi flus da bi koren malo prodisao i skinuo soli sa korena i malo bioza dodje sebi od tih spidera,odmah ce nakon toga krenuti novo zdravo lisce.
OK - uradicu tako, ako pustim bateriju da curi necu nikada znati ni od prilike koliko je sislo vode, uradicu ovako - odmericu 30L vode i iz 2 puta zalicu u kadi dok ne krene cista voda. Jedno pitanje mora li 30L ili moze i 40L ? Posle toga zna se - "balon od 4l nasteluj ph na 6,5ph i polako zalilivaj biozu da se namesti runof i onda kad se to iscedi dobro vrati je u box pod svetlo i nista zalivanje dodaljnjeg dok se supstrat ne osusi"

To radim sutra jer zalivanje sledi sutra po rasporedu.... - ili mogu i vcs tj sada?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nista onda drzimo se na dalje 3l sto je sigurno sogurno,javices mi se kad ispucas zalivanje sa cistom vodom da ti napisem sledeca tri zalivanja i doze,posto cemo boostera ici malo vise nego po tablici,ali otom potom,ti mi se javi na vreme da ti sastavim koktele za sledeca tri zalivanja ali kad ispucas cistu vodu prvo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jedno pitanje mora li 30L ili moze i 40L ? Posle toga zna se - "balon od 4l nasteluj ph na 6,5ph i polako zalilivaj biozu da se namesti runof i onda kad se to iscedi dobro vrati je u box pod svetlo i nista zalivanje dodaljnjeg dok se supstrat ne osus
moze 40 naravno,ali polako zalivaj,nemoj ko iz kante samo da sipas,polako zaliv aj sa pauzicamasve ostalo si ispravno napisao,ali uradi molim te to sto pre,da bi krenula novo zdravo lisce i oporavilo se brzo jer uskoro planiramo da je prebacimo na 12-12 pa imaju vremena da se oporave i dobiju bar jednu full prehrb=nau pre 12-12,ali otom potom,uradi flus,sacekaj da se osusi supstrat ovde onda pusti slike posle susenja i kazem ti tacno sta dalje,ima da progleda posle flusa to ce biti druga bioza videces.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
moze 40 naravno,ali polako zalivaj,nemoj ko iz kante samo da sipas,polako zaliv aj sa pauzicamasve ostalo si ispravno napisao,ali uradi molim te to sto pre,da bi krenula novo zdravo lisce i oporavilo se brzo jer uskoro planiramo da je prebacimo na 12-12 pa imaju vremena da se oporave i dobiju bar jednu full prehrb=nau pre 12-12,ali otom potom,uradi flus,sacekaj da se osusi supstrat ovde onda pusti slike posle susenja i kazem ti tacno sta dalje,ima da progleda posle flusa to ce biti druga bioza videces.

Idem da uradim flush odmah. Flushing in progress.... :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
D

Deleted member 65715

Guest
Mentore, stavio sam neke stare semenke da se geterminatuju, nist, nista...cekao sam ko lud posto ajd stara semenke, uspe jedna kad ono neki mutant sa samo kotiledonima. Narucio ti ja tako nove i sad sve okej, izgubi mesec dana za dzabe, al sta cu. Plentujem je danas.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Narucio ti ja tako nove i sad sve okej, izgubi mesec dana za dzabe, al sta cu. Plentujem je danas.
cool,daj nabaci koje slike,boxa da vidimo kako si napravio sve to,panel od koliko je jacine,napravi neki mini updejt pa da krenemo polako.Slikaj mi te nove ako su izbile,sta si resio od prehrane,ima tu dosta toga.
Flushing gotov - Biljana ponovo pod svetlom
odlicno za 4-5 dana kad se dobro osusi supstrat pusti slike pa se dogovaramo dalje za prehranu,nemoj snicim vise da tretiras biozu protiv spajdera,sad je pusti da krenu novi listovi,samo ces mi napisati da znam sa koliko vode si zalivao inace biljku ranije da mogu da ti uklopim prehranu i dali je jos na rezimu 18-6 ili 20-4,zaboravih.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Pozdrav mentore :)
Ja mislim da nije to nista, mozda su bile gladne jer su vodu drugi put dobile nakon 61h (4 dana i 13h). Nema vise odgađanja, ali sta se moze zeznuo vodu popodne, morao sam drugu ostavit da odstoji i onda i nju zeznuo. (ph minus me zeznuo, ali sad sam i to naucio)

Uglavnom na slikama se ne vidi najbolje, ali na trainwrecku jedan list na kraju pozutio i osusio se cca 0,5-1mm vrha lista, dok je na drugom listu iste velicine samo malo izbljedilo.
IMG_20190815_080846.jpg Ovo zakruzeno vidi se lagano zuto, taj dio se osusio.
Critical se najbolje drzao do jucer, sad ujutro ga gledam i bas mi izgleda nezdravo, nekako je "mlohav". Neznam kako da opisem to, izgleda mi puno slabije nego juce. listovi vise nisu ravni i cvrsti nego se krajevi objesili lagano. Isto je lagano izbljedio na vrhovima listova.
IMG_20190815_080738.jpg , IMG_20190815_080753.jpg
Auto je ok osim sto je lagano izbljedio po rubovima listica. ali izgleda mi najbolje. (da naglasim on je dobio mrvicu manje vode mozda 0,27L)
IMG_20190815_080919.jpg
Zadnje zalijevanje je bio root sa 3dl vode, critical i train su dobili tocno 3dl mjesavine, dok mi je za autos zafalilo nekih 20-30ml. Sve su brzo popile, procurilo je malo dolje, ali odmah su to uzele nazad.
Turbina radio odlican posao, temperatura danju ne prelazi 29°c, gotovo uvjek je 27-28°c, dok spavaju 24-25°c.Vlaga 35-55%. oko 40% je gotovo stalno.

Ocu li podic panel za koji cm jer su one vec nekih 5-7cm pa se priblizile koji cm.
Sto cemo s zaruljama, ocemo pocet dodavat uskoro? danas im je 6 dana cini mi se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
mozda su bile gladne jer su vodu drugi put dobile nakon 61h
gladne ne mogu da budu sigurno,zedne da ali ne treba preterivati,jer i sam kazes da je na 0,3 procurilo i odmah popile sto je dobro.
osusio se cca 0,5-1mm vrha lista,
dotakao je taj deo listica zemlju malo zemlju pa se navlazio i izgoreo,nista strasno,uvek gledaj da listovi ne dodiroju zemlju dok je mokar susptrat,zatgo ti kazem nek se izduzuju bice ti lakse kasnije u toku zalivanja kad krenu da bujaju.
Ocu li podic panel za koji cm jer su one vec nekih 5-7cm pa se priblizile koji cm.
podigni panel svega za 10cm i nista vise ne podizi sledeceh 7 dana nek se bore za svetlo i malo izduzuju,e sad mozes vec da im pustis mali vetric yek tek da ih ljulja,rasveta ti je i dalje na 20-4 jel tako,zalivanje ostavi i dalje na 4 dan po 0,3l sa 2ml roota jos jednom ih tako zalij pa onda nahnadno zalivanje cista voda samo,rasvetu nista jos ne pojacavaj videcemo od nedelje za dve cijalice da pojacamo ako bude trebalo,za sad je 50w sasvim ok,lepo idu a i da pojacas ne mogu one da usvoje toliku svetlost jos su male,bitno da vodis racuna oko ph da ti je 6,2-6,5 i ima da ide sve ko podmazano,super su ti bebice,i samo polako sa vodom,drzi za sad 4 dan i taj razmak cemo ostaviti a samo cemo vodu povecavati za sada im je o,3l i vese nego dovoljno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
taj deo listica zemlju malo zemlju pa se navlazio i izgoreo,nista strasno
Ljubomoran sam :D Sve znas i uviđaš. Bit ce to i kod mene s vremenom.
podigni panel svega za 10cm
Stavim ga opet na nekih 40cm od listica? ili ga samo dignem za 10 cm bez obzira na bebe?
sad mozes vec da im pustis mali vetric yek tek da ih ljulja
Ljuljaju se one od prvog dana lagano.
Video

dalje na 4 dan po 0,3l sa 2ml roota jos jednom ih tako zalij pa onda nahnadno zalivanje cista voda samo
Reko si petak, onda da pomaknem na subotu navece?
Ph naravno nastimam prije zalijevanja.
i samo polako sa vodom
Rekoh ne brini oko toga, necu ja njih zalit prije konzultacije s tobom. Kako ti kazes tako ide sve. Radis kroz moje ruke ;)
Nakon proslog zalijevanja su poludile poslje 12 sati su bile duplo vece, ocito im prijalo. I dalje poprilicno brzo napreduju, rastu na ocigled :D

Edit: Digao panel za 9.5cm, 43cm od biljcica je.
Mislim da sam ja jedini kojeg muci niska temp u ljetu.. Upaljen panel temp pala na 25,8°c
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Digao panel za 9.5cm, 43cm od biljcica je.
nek ostane na toj visini sad panel i necemo ga dizati sledecih bar 7 dana,nek jure svetlo malo i malo ce otici u bokove sto nam sad treba,kad non-stop dizes svetlo one budu ko zirafa pa zaboravi da treba listove da izbacuje,sad ne dizemo panel izduzile su se fino sad je red na sirinu listova da malo skoncentrise energiju i pravljenje drugog sprata.U sybotu ti zali slobodno,znaci rekli smo sad iz pocetka manje -bolje sto se tice vode.Tako imas odlicnu kontrolu svega i ne rizikujes vlaznu sredinu u dnu pota.Sledece nedelje cemo mi nima povecati vodu a do tad cekamo taj tajmig za povecanje vode,sve je cool samo napred,parametri su ti svi ok samo cepaj.Nek bude na 4 dan zalivanje iz razlloga jer cemo povecavati vodu svojovremeno a razmak u danima ostaviti isti,i tu onda imas odlican ritam gde se one polako navikavaju na vecu kolicinu vode a znaju da je dobijaju u isto vreme i onda tu dolazis do odlicnog uskladjenog tempa gde one bukvalno su na tempirane i samo bujaju kad znaju da sve dobijaju u isto vreme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Kako ti kazes tako ce biti, sviđa mi se kako napreduju. :thumb:

Danas imam slobodnog vremena pa moja kreativnost raste.
Uglavnom odlucio sam se unaprijediti kontrolu temperature.
Uzimam ovaj termostat, testirao sam osobno takve dok sam radio covjeku paljenje gasenja hladnjaka pica u gostionici, rade odlicno ali nisu dugotrajni bas.(izdrze oko godinu dana.) On na sebi ima mjerac za temp na zici on 1m taman da bude uvjek u visini vrhova, te u njega dolazi plus zica za grijalicu(termo foliju) i plus zica za hladjenje (turbinu). Na plus koji izlazi iz termostata spajam kotrolere za foliju/turbinu i na njima namjestim snagu prema potrebi. Također on se moze ugasiti onda kroz njega uvjek prolazi struja na oba izlaza.
Vrlo korisna stvar za svega 6€. Mislim da ce kroz mj dana ovaj box biti bolji od i jednog kojeg mozes kupiti :D
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
odlicno za 4-5 dana kad se dobro osusi supstrat pusti slike pa se dogovaramo dalje za prehranu,nemoj snicim vise da tretiras biozu protiv spajdera,sad je pusti da krenu novi listovi,samo ces mi napisati da znam sa koliko vode si zalivao inace biljku ranije da mogu da ti uklopim prehranu i dali je jos na rezimu 18-6 ili 20-4,zaboravih.

Ne moze da popije vise od 3.5L - to je to. Rezim je 20-4 - da li da promenim na 16-8?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Uglavnom odlucio sam se unaprijediti kontrolu temperature.
a da vidis moze,to je pametna ideja,pogotovo kad je zima pa ako treba da dogrejavas box,sjajno,ekstra covece.
Kako ti kazes tako ce biti, sviđa mi se kako napreduju
pa malo se samo strpis ispocetka ,znas to je prelomni period kad se koren aktivira,posle to krene svojim tokom videces.
Ne moze da popije vise od 3.5L - to je to. Rezim je 20-4 - da li da promenim na 16-8?
ok nek ostane onda na 3.5l vode,rezim mozes slobodno da stavis na 18-6 i nista ne diraj do daljnjeg dok ne prebacimo na 12-12,na koliko su ti svetla sad udaljenja od vrhova,de mi jos to reci.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
On na sebi ima mjerac za temp na zici on 1m taman da bude uvjek u visini vrhova, te u njega dolazi plus zica za grijalicu(termo foliju) i plus zica za hladjenje (turbinu).
e da,stobom je covece zabavno growati moram ti reci,nisam imao odavno tako azurnog growera u kutkku sa dubokim postovanjem prema svima,imam coveka inace u pp koga vodim dugo bas,vec drugi grow cepamo,on je isto tako azuran zestoko,a upija znanje sve prsti,MrLove se zove covek,growa brat za sve pare on radi sa 400w hps,njemu to tako ide odlicno da me skorz podsecas na njega,on ne zeli da se eksponira puno javno ali svrati u metorski da pokaze bioze kako to ide kod njega,pa sta da ti kazem na pravom si puta da bas da udjes u pricu i osamostalis se kao grower.izuzetno se puno edukujes to vidim kroz skoro svaki tvoj post koji ovde napises da si nesto nov o procitao i vec primeni,bravo druze.:respect:
 

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
e da,stobom je covece zabavno growati moram ti reci,nisam imao odavno tako azurnog growera u kutkku sa dubokim postovanjem prema svima,
Potpisujem :)
Svidja mi se tvoja @FatOne tehnička potkovanost i inovantnost. imamo dosta sličnosti u našim karakteristikama 1st growa
A ujedno pošto službeno još nemam mentora evo ovim putem Big, bilo bi mi zadovoljstvo :)
(dvoumio sam prije da te pitam al sam išo dr putem pa nisam dobio adekvatan odg. )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.