Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.772
10.176
358
Jel normalno da se ovi doljnji cvjetići ovako suše, to su grančice ispod krošnje, u hladu, ima više komada IMG_20190816_181313.jpg IMG_20190816_181306.jpg IMG_20190816_181321.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sto cemo, dat im jos malo ili pustim jos na 56w?
moze upali sad negde da bude 80w tu nek se vrti i to je to,onda cemo ih ostaviti tako na tih80w dok ih ne presadimo pa sa posle cemo videti,panel udalji onda na 45cm za pocetak.
obro vece Mentore , kako ste ? Nego dame se bodu ko lude neznam nisam to primjetio u proslom growu ko u trnje da stavljam ruke to se ubada a zategnute ko pracka
to se trazi ,popunjen box citav a vec se formiraju vrhovi,odlicno kolega MrLove.Da vidimo sad samo ono sta smo se dogovorili za prehranu za dalje nista bice jel da,hteo sam da ti napisem p[ar ktugova jer sad ides samo bloom,ona fora znas jednom full,pa onda pola doze pa voda cista,znas.
75w za sad, dodacu jos toliko za 3-4 nedelje.
pa da tako za sada im je ovo dovoljno,recimi koliko je udaljen panel od bioze trenutno i sta ono bese jer to foto ili autos neki,zaboravio sam oprosti.Pazljiv sa vodom sad iz pocetka,posto ide odmah u finisni pot malcice ce sporije da se razvija ne moj da te to buni.Sad uhvati ritam zalivanja na svaki 4 dan po 0,5l u radijusu od 10cm oko nje,i regulise ph da bude izmedju 6,2-6,5,od prehrane ti savetujem hesi paket ako si u mogucnosti,ako nisi javi mi pa da tii slozim neku jeftiniju prehranu,mada oko prehrane ne treba stedeti ona ti je pola posla a Hesi je mama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jel normalno da se ovi doljnji cvjetići ovako suše, to su grančice ispod krošnje, u hladu, ima više komada
jeste normalno,to ji je zbog toga jer dole nemas cirkulaciju zraka pa im je malo toplije dole a i ako si roknuo onih 30ml prehrane nemogu da usvoje kako treba,sve u svemu i ako nisi dao prehranu nedobijaju svetlo koliko treba oa se suse hoce da zavrsavaju u to me fora jer vec cela biljka polako ulazi u finis pa ovo jaci cvetovi vuku iz manjih ne potrebnih sve sto joj treba da napuni velike cvetove pa ovi manji stradaju,to je proces druze.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.772
10.176
358
Extra onda, malo sam se istripovo na buđ:zvezda::, al ok onda, jer nije vruće. Otvoren je box, sad je atmosfera od cijelog špajza, tak da su temperatura i vlaga i cirkulacija zraka na super nivou:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
D

Deleted member 65715

Guest
Svetla su udaljena nekih 30 cm, foto je. Ajd neku jeftininiju varijantu od prihrane slozi ,daleko mi je Hesi. Nesto sto je lokalno dostupno tipa plantela...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
cirkulacija zraka na super nivou
onda je cool bro,ulazi u zavrsnu fazu i veci cvetovi vuku iz malih sta im treba,a posto smo ono isli dva puta za redom vodu od nekle mora da vuce nutrijent ili iz zaostalih nizih listova ili od nizih cvetova koji ne dobijaju svetla,jos vise ce se susiti sad kad roknes 30ml prehrane ,to je to u principu onda,jos jednom 30ml pa onda 15ml i do kraja dva puta voda i cao,jednom na tu prvu vodu roknes meda i to je to,brate onda bi je skidali.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.772
10.176
358
Dobro si, sisa i doljnje listove, nekako mi djeluje ko da sama sebi lolipop puca :) . Sve dogovoreno, naoružo sam se mirom u glavi, idemo izvući maximum::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Svetla su udaljena nekih 30 cm, foto je. Ajd neku jeftininiju varijantu od prihrane slozi ,daleko mi je Hesi. Nesto sto je lokalno dostupno tipa plantela...
znaci ako sam te shvatio tu sad ima 75w panela jel tako,onda podigni panel na 45cm obavezno,nisi mi rekao jel regulis ph ili ne,to je bitam faktor,dobro citaj postove i sta te pitam da se ne ponavljamo,ph vode moras regulisati.Od prehrane onda mozes plantelu vege i plantelu cvet plantela-list.png plantelac3.png taj komplet,a mozes i ovako od fitferta liqvid za vege fitofert-liquid-main.png a za cvat od fertica bloom fertico-bloom-250ml-main.png ,evo tu si ti dva kompleta znaci jeftina a dobra koja rade posao za vege i cvat,e sa dalje treba ti slavol kao bakterije 5a689f8aacbe5_03586.jpg i lakmus papir 171698488.jpg za pg koji meri vrednost vode od 5,5 do 9ph ali onaj drugi sto meri od 5 do 7ph,i moras imati kiselinu za obaranje tvrdoce vode odnosno za stelovanje i snizenje ph vode neki down tipa ovo ph_-_grow_500ml.tiny.png i za kasnije da nabavis neki preparat tamo pred ulazak u cvet na bazi cal-mag tipa ovako nesto ionic_calmag_2.png aptus_camg-boost_500_ml-main.png ,treba ti ukorenjvac evo ovaj ovako jeftinija verzija od fitoferta aminoflex-250ml.png i ti si brate u fullu,ovo sve ima da ti bude za tri grova ako grovas jednu biozu da grovas i dva bioze moze da ti izgura tri growa otprlike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove
17.11.2015
252
118
43
slusaj vojka,kad si tu vec,zamrzni ti njih u zip kese i ljuljni u zanrzivac i kad dodjes sa odmora pusti ih 48 sat na nekoj sobnoj temperatuti ali ne da im je pretoplo i da ne prelazi to 25c,rasiri ih na papir i onda posle 48h ljuljni u tegle na kurjane.
pa da, najverovatnije cu tako..da ne razmisljam o mirisu dok nisam tu a i da se ne presuse.. ovako kontam susnuce se par dana sigurno pre zamrzavanja, i posle da ih susnem jos loma i moze da se kjura
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da ih susnem jos loma i moze da se kjura
ja sam nesto pricao sa ljudima to je naprihvatljivija opcija bila a da se sacuva sam rad i potencijal cveta a da ne iskalira puno,ali kad je izvadis moras je malo presusiti dva dana pa onda u tegle,nikako iz friza direktno u tegle,onda mozes da se pozdravis tu budj odmah napada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vojka

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
moze upali sad negde da bude 80w tu nek se vrti i to je to,onda cemo ih ostaviti tako na tih80w dok ih ne presadimo pa sa posle cemo videti,panel udalji onda na 45cm za pocetak.

to se trazi ,popunjen box citav a vec se formiraju vrhovi,odlicno kolega MrLove.Da vidimo sad samo ono sta smo se dogovorili za prehranu za dalje nista bice jel da,hteo sam da ti napisem p[ar ktugova jer sad ides samo bloom,ona fora znas jednom full,pa onda pola doze pa voda cista,znas.

pa da tako za sada im je ovo dovoljno,recimi koliko je udaljen panel od bioze trenutno i sta ono bese jer to foto ili autos neki,zaboravio sam oprosti.Pazljiv sa vodom sad iz pocetka,posto ide odmah u finisni pot malcice ce sporije da se razvija ne moj da te to buni.Sad uhvati ritam zalivanja na svaki 4 dan po 0,5l u radijusu od 10cm oko nje,i regulise ph da bude izmedju 6,2-6,5,od prehrane ti savetujem hesi paket ako si u mogucnosti,ako nisi javi mi pa da tii slozim neku jeftiniju prehranu,mada oko prehrane ne treba stedeti ona ti je pola posla a Hesi je mama.
Ok ok dogovoreno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Pozdrav mentore.
Na temelju tvojih savijeta i konzultacija sa Fatoneom napravljeno je sljedece
Upuh povecali na cistih 20x5cm sta bi bilo ekvivalentno fi100 ( sa mrežicom )
time smo stabilizirali temp boxa na max 27.5c
vlaga 55%
10ti dan (18/6)
IMG_20190819_114726.jpg

Dodali smo još zemlje u tegle do 2cm od katiledona
IMG_20190819_114809.jpg

Kroz 3 dana stiže pojačanje
vent tt100
can filter vk100
1m izo alu flex
dimer (naknadno)

hesi starter box soil
+ calmag i ph-

Nisam se namjeravo javljat do kad nebi Sve pripremio al jutros primjetim žutilo na katiledonima kod starije (b.c.) , problematične ..
IMG_20190819_114623.jpg
Jel treba šta poduzimati po tom pitanju?

dok se mlađa seka (c.o.p.) fino razvija..
IMG_20190819_114614.jpg
 
15.11.2017
90
89
18
35
prvo dati full dozu za vege pa sacekati 5 dana pa uraditi flus,to je dobitna kombinacija,ajde javi kako mozes da se dogovorimo da to uradis.
Može druže, u srijedu je zalijevanje pa idem sa full dozom za vege:
292093
Ako sam na 2L, stavljam ovo gnojivo za vege 10ml ili cu malo vise?
Isto tako mogu flush uraditi tamo 26.08 kad bude sljedece zalijevanje tako da se možemo za to dogovoriti. Kroz nekih desetak dana trebao bi u box ugraditi neki diy ili kupljeni filter. Gledao sam dosta tih filtera, ali ne znam za koji da se odlučim pošto nemam baš nešto ni mjesta gore kod panela i ispuha:
292095
292096
Da nemoras kopati po proslim postovima, box je 50x60x120 a panel 26x40cm. Okolo panela do rubova boxa imam cca 10cm sa svake strane, a od vrha boxa panel je na 8cm. Ako imaš kakvu ideju kako i gdje da strpam filter, slobodno pucaj. Također one tri male koje sam posadio vanka, sve tri su izbacile jajasca i narasle metar dok me nije bilo desetak dana :( Mislio sam da će narasti ali baš 70cm u tih deset dana nikako hehe. Možda je koja od njih tri i bila ženka ali prekasno jbg...
292097

Nevezano za ovu temu, imam slike bioze od prijatelja a pošto on nije na forumu zamolio me da probam saznati kako napreduje. Pošto nisam još na tom levelu dijagnoze, jel mogu u nekoj temi to objaviti uz deskripciju box-a, uvjeta i same starosti biljke uz sto je dobivala pa da mi date neke savjete pa mu prenesem? Hvala
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Rekli smo da nikom ne nudimo onaj dimer dok se ne testira.
Evo danas stigao. Sve u svemu radi odlicno. Mogucnosti dimanja od toga da se jedva vrti do full speeda i moram priznat iznenadio sam se koliko precizno radi. Jedina zamjerka kinezima sto nisu nista oznacili.
Mozes ga preporucit sada, primjena siroka. Moze se postaviti na produzni kabel i dimat sve uređaje na njemu. (recimo turbina i 4 venta) i sve radi. Samo treba gledat da se ne prelazi 2kw. Za cjenu manju od 3$ je vrlo prakticna stvar.
IMG_20190819_153133[1].jpg , IMG_20190819_153121[2].jpg , IMG_20190819_155426[1].jpg .

I evo slika beba sa spavanja, koliko sam imao prilike vidjet poprilicno puno novih listova je izraslo od jucer. I jedna sretna vjest je da se critical popravlja, listovi se lagano izravnali i da ne povjerujes onog zutog gotovo i nema vise.
Od zadnjeg zaljevanja malo je rec da su zivnule, jer su naprosto 3 puta vece u samo 2 dana.
IMG_20190819_154520[1].jpg
EDIT
Svanulo im je, iso sam ih pogledat i stvarno me iznenadile.
Critical napredovao poprilicno. Ima sveukupno 22 lista, ono zuto je gotovo nestalo, a listovi se ispravljaju, jedan se popravio drugi na pola. te je narastao oko 1cm od juce. Također je poceo radit nove listove/grane ovdje.
Screenshot_2.png
Trainwreck je malo sporiji ali on je od starta sporiji. I niknuo je dan kasnije. Ima 18 listica, i jos njih par stvarno malih jedva vidljivih oku. I on je poceo na ovim mjestima izbacivat listove/grane.
Automatic je isto ljepo krenuo on nema lisca tako puno ali on raste u visinu. narasto 2cm od zaljevanja sigurno.
Ovo je sve normalno vjerovatno ali meni je abstraktno kako brzo krenule.
Ginger Punch Auto
IMG_20190819_204631[1].jpg
Critical+ 2.0
IMG_20190819_204646[1].jpg
Trainwreck
IMG_20190819_204640[1].jpg
Stvarno su pocele bujat. svaki put dok ih pogledam ima novih listica.
IMG_20190819_204708[1].jpg , IMG_20190819_204619[1].jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sve pripremio al jutros primjetim žutilo na katiledonima kod starije
nema brige to je malo od jaceg zalivanja,zanemari to bitno da je nov sprat i novi par lista ok,zato uhvati teempo zalivanja na 4-5 dan po 0,5l vode sa regulisanim ph tu nikako da mi kazes kako stoji situacija ,imas li scim da meris ph,kod tebe dajemo vise vode 0,5 jer je finisni pot da te ne buni to zato sto ostalima savetujem koji krecu u male potove da zalivaju sa menje vode ti zalivaj sa pola litre sve u radijsu od 10sm od stabljike.Super za modifikaciju i sardnu sa kolegom.Bice to sve ok sad si ih zatrpao,panel je na dobroj razdaljini sad pusti proces nek ide svojim tokom,perametri su ok 18-6 je korektno za autose,ok je sve.Cekamo hesi da stigne.
Jel treba šta poduzimati po tom pitanju?
nista ne preduzimaj sve sam ti rekao.
Može druže, u srijedu je zalijevanje pa idem sa full dozom za vege:
moze u sredu i onda flus u nedelju uradi,ti nemoj vise od 20ml da stavljas to je ok doza.Jel znas kako se radi pravilno flus,znaci strpas biozu u kadu tako ti je najlakse i polako pustis vodu na bateriju od tusa i nek se ispira zemlja lagano 2x po 10min ,napravis pauzi izmedju ta da ispiranja po 5min cisto da se iscedi zemlja bolje pa onda opalis opet 10min,a vamo dok to radis u jedan balon napuni 4l vode nek ostoji malo i kad zavrsis ova dva puta ispiranja po 10min sacekaj malo da se iscedi voda jedno 10min i onda tih 4l vode nasteluj ph da ti je tu negde oko 6,2-6,5 i polako zalivaj,kad to uradis pusti da se iscedi i odmah u boks na svetlo,to uradi 1h pre nego se upali svetlo pazi samo da ne pomokris listove pa da ti ne izgore posle od svetla.
Nevezano za ovu temu, imam slike bioze od prijatelja a pošto on nije na forumu zamolio me da probam saznati kako napreduje. Pošto nisam još na tom levelu dijagnoze, jel mogu u nekoj temi to objaviti uz deskripciju box-a, uvjeta i same starosti biljke uz sto je dobivala pa da mi date neke savjete pa mu prenesem? Hvala
nemoj nigde nista da pitas resicemo to ovde,modovi su strogi kad pitas za drugog kosi se sa pravilima foruma,bolje nek opomenu mene nego tebe da banuju,pa cemo to tiho uraditi ovako nadam se da mi nece zameriti mnogo_Ok su cure ,usle su u cvetanje vidim,e sad im treba minimum svakoj po 4l vode da se zaliva i da pocne sa prehranom za cvat 1,5 dozu po biozi ,moze mineralno bez problema koje nadje jeftinije nije problem,poceti da zaliva jednom hrana jednom voda stim da ubaci i neke bakterije da oplemeni malo zemlju,bakterije nek idu svako drugo zalivanje i da kupi puzomor da pospe oko bioza da ne jedu listove ali nece vidim da su ok nisu ih ni piple,neka malo pobaca dlake od pasa ili ljudcke dlake da divljac ne prolazi i nek preventivno isprska bioze sa nekim instekcidom tipa neoperoksidom jednom je dovoljno cisto da zastiti od vasi,spidera i ostalih napasti sto znaju da napadaju i to je to,hrana je bitna ok su za sada vidim da su rumene ali ce im trebati klope,a jos bolja je varijanta da sad bas ovog momenta dok su u tranziciji vege-cvat da jednu duplu dozu za vege ovog tvog djubira organik sad sto ti trebad u sredu da nahranis tvoje i to je to,za dalje cemo videti ni ovo nije u redu jer krsimo pravilnik,moras da shvatis da su mere ovog sajta jako rigorozne i moramo ih postovati.;)
Mozes ga preporucit sada, primjena siroka.
sjajno.
gledat da se ne prelazi 2kw.
dobro da znam,a de mi reci ovo,dimer je cela ova bela kutija sto je privezana na turbinu tako i potenciometar je unutra taj plave boje,e sad staje onaj cveni prekidac ispod za cega on sluzi i sta je ona budja ispod tog crvenog prekidaca,to je spojnica svega jeli.
Stvarno su pocele bujat. svaki put dok ih pogledam ima novih listica.
vidis,to ti pokusavam da ti bojasnim svo vreme,kad su parametri dobri i kad se usklade sa pazljivim zalivanjem proces mora da ide svojim tokom,sad cekamo tajming da ih presadimo,to ne cemo jos,cekamo da jos jedna sprat izbije i onda mogu sa sigurnoscu reci da je koren poceo da se vrti u krug na dno-sto je bitno jer ti olaksava presadjivanje jer onda kad presadjujes ceola zemlja izadje u komadu i presadis bioze bukvalno sa 1% sresom,zaista ti govorim bez salje,ja to prepoznam po velicini bioze kad je tajmig presadjivanja a ti zapamti dobro taj momenat da znas za ubuduce kad ti sam presadjujes,za sada cekicamo da ih presadimo,i samo presadjivanje isto imam odredjen proces prehrane koje namestim da ne osete stres uopste,ali otom potom,ja ne volim da zurim sa infor.tako se zbunjuje grover ali cu ti sve na vreme reci kad dodje vreme ,za sad nastavljamo dalje po dogovoru.Samo me podseti sta smo ono davali zadnji put bese jer samo power zum jeli pa smo reki da nastavljamo sa rootom.Ja inace nisam ti rekao ostali moji clanovi mog kutka to znaju,ja imam blagi oblik amnezije i dosta toga znam da u kratke periode zaboravim,uopsteno sve i sto se tice i u zivotu,ja zato sve zapisujem,lecim se kako umem i znam ulje mi dosta pomaze za sada drzim sve pod kontrolom,inace sam aktivan sportista i to mi pomaze puno taj redovan protok cistok kiseonika kroz glavu,hocu ti reci da ne zameris ako te istu stvar pitam dva puta da znas samo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.