Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.09.2017
62
56
18
31
Big da se javim, vrijeme je za zalivanje zemlja je suha(ne skroz). Pa me interesuje dali treba da ubacujem i gnojivo ili samo voda ?
Ako mozes primjetit listovi su se uvili malo zbog cega je to ?? ✌️
 

Prilozi

  • IMG_20200422_190444.jpg
    IMG_20200422_190444.jpg
    276,7 KB · Pregleda: 14

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Apavic0605,ovde mozes da postavis pitanje i da pitas sta te zanima.
Wizdom,evo tema prijatelju pa izaberi odgovarajucu pa postavi pitanje gde treba.
Inace da Vas napomenem,ovde uglavnom postaju ljudi koji imaju zakazano mentorstvo,sve ostalo se smatra spamom,tako da bez ljutne da se razumemo i u buduce procitajte ovo ovde.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
,evo slike od danas nadam se da je sve u redu
samo skini cep sa te boce i nema problema,u slucaju da ostane zatvorena da moze da dise,jel ti znaci ostaje u saksiji tako neces je prebacivati direktno u zemlju,jel da.
bit ce par dana pa da uzmem jednu koju vi preporucujete,
a cek nisam shvatio,imas vise komada jeli zasadjeno jel tako u te male saksije odnosno potove.
Svako dobro mentore, jučer sam zalio biljke sa 2.5l vode + 3ml cal-mag.
takodje prijatelju,svako dobro.
ne brojim više dane nego po težini pota,
ispravno,bravo.
radi se o seedsman-ovom Jack Herer fast feminised dakle nije auto kako sam u početku mislio...
e sad tu ce biti malo jebade znas,pitanje je sto jack nece procvetati na tu rasvetu,tebi je sad 18-6 radi rasveta jel tako bese,a ove dve jel su obe procvetale,jack harera je ona u desnom uglu skroz jel tako.
jedini problem što izgleda da ova dva quicka cvjetaju
pa to je to sta da se radi,picimo dalje,jedino sto cemo morati razdvojiti prehranu za jack i ove sto cvetaju,ili da stavis na 12-12 pa da picis tako ali tad ovi autosi su u gubitku jer oni vole vise svetla.
sad idemo jos jednom isto za sve,znaci ides 2,5l vode+4ml mickro+4ml growa,jer idemo da udjemo sa vecim N u tranziciji vege -cvat jer imaju vecu potrebu za N,bez obzira posto je jack u vege jos njega rokamo redovno tako da ne brini nista,sad ti pisem samo jedno zalivanje dok ne pregrmimo ovaj ulazak u cvetanje.
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Da to sam i ja danas razmišljao, (jbg od kada sam se učlanio na forum samo čitam ođe pa nešto skontam :D ) da je problem s time dva auto i on, ali sam razmišljao da onda radim sljedeče naravno ako ti smatraš to ok.
Da prebacimo na 12-12, stavio bi svjetlo od 20 - 08:00, nakon toga quickove izbacim na balkon ostatak dana. Što misliš dali bi to funkcioniralo, jer ovdje (dalmacija) je sunce već lijepo počelo pržiti preko dana.
btw držao sam ih na 20/4 ne na 18/6
Tako je jack je "pod mrežom" desno
 
06.04.2020
18
55
13
32
Za dalje kad naraste kad joj taj pot bude premal mislio sam iskopat rupu natrpat neke dobre zemlje 20 30l i prebacit u tu rupu....otvoren je cep i izbusio sam i koju rupu tako da zraka uvjek ima.....
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
,evo slike od danas nadam se da je sve u redu
samo skini cep sa te boce i nema problema,u slucaju da ostane zatvorena da moze da dise,jel ti znaci ostaje u saksiji tako neces je prebacivati direktno u zemlju,jel da.
bit ce par dana pa da uzmem jednu koju vi preporucujete,
a cek nisam shvatio,imas vise komada jeli zasadjeno jel tako u te male saksije odnosno potove.
Svako dobro mentore, jučer sam zalio biljke sa 2.5l vode + 3ml cal-mag.
takodje prijatelju,svako dobro.
ne brojim više dane nego po težini pota,
ispravno,bravo.
radi se o seedsman-ovom Jack Herer fast feminised dakle nije auto kako sam u početku mislio...
e sad tu ce biti malo jebade znas,pitanje je sto jack nece procvetati na tu rasvetu,tebi je sad 18-6 radi rasveta jel tako bese,a ove dve jel su obe procvetale,jack harera je ona u desnom uglu skroz jel tako.
jedini problem što izgleda da ova dva quicka cvjetaju
pa to je to sta da se radi,picimo dalje,jedino sto cemo morati razdvojiti prehranu za jack i ove sto cvetaju,ili da stavis na 12-12 pa da picis tako ali tad ovi autosi su u gubitku jer oni vole vise svetla.
sad bi trebali jos
vrijeme je za zalivanje zemlja je suha(ne skroz).
a vidi,ne pratis moj mentorski,ja stalno trubim i pricam vec me vrapci znaju,iskljucivo zalivas kad je susptrat suv,jer canabis je biljka koja bolje podnosi susu nego vlazan supstrat i najcesce greske kod mladih uzgajivaca je to prezalivanje dok su sadnice mlade,moras biti strpljiv ovo je takav hobi,a pogotovo da ih sad prehranjujes tek je to kobno da ne bi verovao,moras se malo educirati,izucavaj forum sve ima napisano.
znaci nista danas zalivanje ako je vlazan supstrat,probaj onda sutra zaliti svaku sa 0,2-0,3l vode i nista vise,zaboravio sam ti rec da ti ona platela univerzal ne radi posao,treba ti plantela list i plantela cvat,takodje ako mozes nabavi neke bakterije tipa Slavol 5a689f8aacbe5_03586.jpg ili bas bakterije. bakterije-100ml-main.png
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Npr komb plantela cvet ,hesi fosfor i na kraju melasa..
moze naravno,pun pogodak,pogotovo melasa dve tri nedelje pred kraj,mozes takodje jednu dozu melase dati posle 2 sedmice cvata isto takodje tad ima potrebu za secerima takodje.
Tako je jack je "pod mrežom" desno
odmah sam provalio jer nema formirane cvetove.
Da prebacimo na 12-12, stavio bi svjetlo od 20 - 08:00, nakon toga quickove izbacim na balkon ostatak dana.
moze naravno,jeste malo drkanje ali pomocice sigurno,evo ja sad bas tako radim upravo,cinimise 12h drzim autose na rasvetu a 7h su mi napolje popodne malo vataju vazduh,i ima efekta,jedino sto je jebada jbg te ih unesi te ih iznesi,e sad mozes ti njih tamo kad Jack udje u 5 nedelju cvata da ostavis za stalno sa Jeckom ako ne zavrse do tada,ali u svakom slucaju bi trebalo da malo duze pustimo Jecka u vege da bi ti kasnije bila veca biljka,on moze jos da vegetira.
btw držao sam ih na 20/4 ne na 18/6
izvini,ispermutovao sam,mzoes slobodno sad na 18-6 da stavis ili imas plan da odmah kliknes na 12-12 da bi pustio Jack u cvat,koji ti je plan.
ju rupu tako da zraka uvjek ima.....
e pa super onda.
premal mislio sam iskopat rupu natrpat neke dobre zemlje 20 30l i prebacit u tu rupu.
to je cool onda,nista ne zalivaj precesto sad da je ne utopis i onda za 10-12 dana moci ces vec u finisnu rupu da je pikujes sigurno,lepo napreduje nema sta,mozes li me opet samo napomenuti da bih zabelezio,dali si pripremio sta od prehrane cisto me zanima da znam ako nisi da vidimo da pripremamo polako u skladu tvojih finansija podrazumeva se.
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Druže iskreno nemam nikakav plan :D
Ali amo reči ovako, ako bog da ovi quickovi bi trebali biti gotovi za mjesec ipo - dva, valjda mi je računica dobra :D tako da za jacka mi nije žurba, sad kada sam počeo growat stvarno mi je postalo gušt se brinuti oko njih, tako da možemo sa jackom produžit veg pa neka se razvije lijepo i kvalitetno.
To za iznošenje i unošenje, no sikiriki nemam i tako pametnijeg posla, a iznjet iz sobe do balkona je 20 sekundi :) tako da možemo tu opciju.
Ti samo meni reci kada misliš da je vrijeme za prebacit svjetlo...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ti samo meni reci kada misliš da je vrijeme za prebacit svjetlo...
pa ja bih jos malo ako se slazes da razvijemo Jack da dobijemo jos koju granu pa da se posle lepo omrsis,Weed mi je bas pricao da je taj seedsmanov Jack jako dobar,ja ga nisam radio jesam od GHS on malo duze cveta,ali je opasna sativica ono bas bas,onda bi mogli cak ako je vec takva situacija i ne zuri ti se da uradimo jos jedno topiranje JAcka svih vecih grana da dobijemo sto vise novih vrhova,ali ne sad nego sledece sedmice,trebala bi mi onda njegova slika samo da mi uslikas da vidim konkretno kolika je biljka i sta tu moze da se uradi jos ali to kad budes mogao naravno.
inace nemam nista od prehrane....
pa vidi za out ti ne treba mnogo cega recimo dovoljno ti je plantela list i cvet i neke bakterije tipa slavol ili bas bakterije,evo pogledaj post gore bas sam malopre pricao o tome.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
Izvinjenje odmah na startu što se mešam u mentorski kutak ali je bitno. Kiro je otvorio dnevnik i u naslovu jasno piše outdoor/domaja što znači da nije fem menka pa da ne bude posle muško na kraju.
 
  • Angry
Reactions: Kiro92

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
menka pa da ne bude posle muško na kraju.
Pa nema veze to kolege,mozda covek hoce da se samo da nauci da growa,meni to ne prestavlja problem,ne bitno jel je fem ili randum seme kako god da okrenes covek nema iskustava ni u jednom,ne uzgajaju se samo fem da bi se dobio cvet,ja recimo uzgajam randum semena i podizem muske biljke da bi uzimao polen i oprasivao zenke da bi napravio svoje seme,nema potrebe kolega za sugerisanjem oko tih stvari zaista bez uvrede :respect:,growanje je ljubav ne bitno kog je pola biljka.;)
 
06.04.2020
18
55
13
32
Izvinjenje odmah na startu što se mešam u mentorski kutak ali je bitno. Kiro je otvorio dnevnik i u naslovu jasno piše outdoor/domaja što znači da nije fem menka pa da ne bude posle muško na kraju.
Otvorio sam to da sto vuse info prikupim da znam za dalje sam....bez uvrede al sjasi sa imena kiro napravim gresku odma nesto....nesirim mrznju samo kazem molimte prekrizi kiro.....
 
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
ja recimo uzgajam randum semena i podizem muske biljke da bi uzimao polen i oprasivao zenke
Nisi jedini, evo odmah jedne fotke bananica.
IMG_20200422_214000.jpg
Ovo sam spomenuo da bi čovek čije ime ne smem da spomenem startovao sa više menki pa da budu veće šanse da dobije curu. A polen se uglavnom skuplja sa brendiranih biljki da bi znao šta sa čim ukrstaš, i sam si govorio o durbanu i šamanu kao stabilnoj genetici.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
A za ostale se ispricavam na ovome
ja bi te zamolio iskreno i posteno,ja sam dobrocudan covek to ces videti i ne mogu da dozvolim nikakve raspravke ovde u mom kutku jer se kosi sa mojim principima oko samog uzgoja i svega,ovde je pozitivna vibra i insistiram da tako ostane,naravno izvinjene je primljeno to veoma cenim inace,meni je ne bitno dali je musko,zenksa,autos,moj posao je i odgovornost da Vas uvedem u svet growana, dam osnovne smernice istog i istrajem u tome da dovedemo grow do kraja sa zdravom biljkom,u mom kutku se moze naci dosta svega napisanog iz licnog iskustva 95% i tako prenosim dalje,ono sto nisam probao to i ne savetujem a sta jesam rado delim sa Vama i obradujem se svaki put kad imam novog clana,naravno kad zakaze se prvo mentorski,inace znam da otkacim kad mi neko uleti u kutak i ne zna dobar dan da kaze i lupi neko pitanje ko da je ovo pijaca ovde,samo mi poremete redovne clanove i ljude koji se zaista trude a ja takodje snjima da svakodnevno odgovaram,ni jednom nisam osustvoao iz kutka a da to nisam najavio i pripremio clanove i nasao advekatnu zamenu od nasih cenjenjih growsuporta,elem idemo dalje growamo ucimo i druzimo se. :respect: :)
A polen se uglavnom skuplja sa brendiranih biljki da bi znao šta sa čim ukrstaš, i sam si govorio o durbanu i šamanu kao stabilnoj genetici.
cek cek da se pojasnimo bolje malo,tacno govorio sam i to stoji jer i dalje radim tako,ali pazi kolega Sjaj,sta da radi covek koji nema mogucnost da dodje do brendiranog semena a hoce da napravi svoje seme da se ne bih patio sta ja znam,i recimo da mene pita za savet kako i sta da uradi ako nema bredniranog randum muzjaka,onda je logicno jer ja sam tako radio dok nisam otkrio brendirana semena i imao mogucnost da dodjem do njih-uzimao sam semena iz paketa koje kupim kod lerdija i ako mi se gandja dopadne vidim da lupa i zuje usi od tog semena kad mi se primi muzjak oprasivao sam zenke iz istog paketa i tu dobija 50% muskih 50% zenki,nama je sad samo olaksano malo i imamo izbora oko vise sorti pa mozemo svasta probati,meni ove stvari pre 10god nisu bile dostupne i ja sam radio samo out nisam imao pojima za lampe i cuda,koji indoor nisam znao sta znaci to a kamoli nesto drugo,ali sam zato proucavao svoje outdoore koje sam radio i sam otkrivao,sta su muske,sta je polen,hemofroditi,kako prehranjivati,koju zastiti lupati,ja nisam imao mogucnost informisanja na internetu,doci do knjige o uzgoju kanabisa to je bilo cudo,ja sam ucio od poljoprivrednika koji su sadili industrisku konoplju Helenu sativu L, i to kopirao i primenjivao u uzgoju cannabisa,nekad uspesno a vecinom puta neuspesno,ali u tim svojim neuspesima ja sam dosta toga naucio,razumeo sam NPK njihovo razlaganje,razliku izmedju mineralnog tecnog i granulacije prhrane,jer kad sam ja pocinjao ja sam hranio bioze sa UREOM i KANOM vestackim djubrivom jer sam tako video od ljudi koji su radili industisku konoplju,pravio sam prehranu od kokosijeg,zecijeg i ovcijeg stajnog djubriva,radio brew,prsko sa koprivom,gavezom,pa cak i plavim kamenom za lozu i svasta nesto sto bi sad zvucalo besmisleno i suludo,malo sam otisao sa pricam ali sustina je tu bar ja mislim.
 
25.01.2020
69
43
18
38
Evo ovako Big. Presek stanja.

Biljke prebacene na 12/12 08.Marta

Zadnja zalivanja:

*Ova sto je sad zuta - pocela da zuti par dana pre 03.04.:

- 03.04. 2l vode 5ml vega, 5ml flores, 4ml boost - ova sto je sad zuta
- 08.04. 2l vode+3ml canna vege+9ml canna flores+5ml canna booster.
- 2,2l vode, 14ml canna flores, 6ml PK 13-14
- flush, samo voda 2l 6.5ph
- 2.5l vode, 12ml floresa, 5ml pk 13-14, 6ml boost



*Ova sto joj je falilo Mg 05.04. primetio nedostatak Mg:

- 05.04. 2l vode+4ml cana vega+8ml cana flores+6ml boostera
- 2l vode +2ml canna vege+20ml canna flores+6ml boostera.
- 2l vode, samo Mg
- 2l vode, 11ml flores, 3ml pk13/14
- 2,5l vode, 15ml flores, 5ml pk13/14, 6ml boost
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
pa ja bih jos malo ako se slazes da razvijemo Jack da dobijemo jos koju granu pa da se posle lepo omrsis,Weed mi je bas pricao da je taj seedsmanov Jack jako dobar,ja ga nisam radio jesam od GHS on malo duze cveta,ali je opasna sativica ono bas bas,onda bi mogli cak ako je vec takva situacija i ne zuri ti se da uradimo jos jedno topiranje JAcka svih vecih grana da dobijemo sto vise novih vrhova,ali ne sad nego sledece sedmice,trebala bi mi onda njegova slika samo da mi uslikas da vidim konkretno kolika je biljka i sta tu moze da se uradi jos ali to kad budes mogao naravno.

pa vidi za out ti ne treba mnogo cega recimo dovoljno ti je plantela list i cvet i neke bakterije tipa slavol ili bas bakterije,evo pogledaj post gore bas sam malopre pricao o tome.

Ma naravno idem(o) probati to, prvi grow pa da odma bude sve po ps-u. Ti onda računaj na to, ali podsjetim te ja u toku, pošto od ovolike količine učenika zaista je teško sve pamtiti, svaka čast:respect:.
Znaci idem sad s ovim zaljevanjem kako si mi bio rekao, onda znači ne diramo jos svjetlo do daljnjega, ako sam pohvatao dobro?
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
ali sustina je tu bar ja mislim
Po meni nije ali to je samo moje mišljenje. Namerno sam potencirao da menka nije fem iz razloga da ćeš mu sugerisali da startuje sa još nekom, što sam kasnije i napomenuo. Namera mi nije bila da bilo koga prozivam već da ukažem da može biti mužjak na kraju. I sam sam učio na random menkama ali sam uvek startovao sa više njih, jer su šanse 50/50. Tek kada menke nisu počele klijati (jer su stare preko 20god) naručio sam fem. Neko očigledno nije shvatio moju dobronamernu sugestiju. Idemo dalje, šta je bilo, bilo je, samo dobre vibracije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.