Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Evo ga Big, tisina samo takva, dok zatvoris vrata cujes kao da negdje komp radi, i to tihi komp. Izvan sobe se necuje nista, svjetlo ne viri van nigdje. Sutra ostaje lece postaviti, i piknut menke u zemlju (Klica je krenula van sutra ce biti taman za u zemlju.)

Ja pisem kako cu a ti ispravi ako ima potrebe.
Menke idu i cistu florabelu, panel je na 250w ako se ne varam dosta nam je 40-60w. Napravit cu vodu sa ph 6.2, sa rootom (na 3deci cu staviti pola ml.) i sa time lagano povrsinu ispricati. Dalje spricam sa cistom vodom dok ne izbije. E da pocetni potovi 1.5L. Odoh pod tus pa se cujemo ;)
 

Prilozi

  • 20200502_192437_HDR[1].jpg
    20200502_192437_HDR[1].jpg
    94,7 KB · Pregleda: 12
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
01.04.2020
6
2
3
46
nisam hteo da spamujem previse,zato sam odmah postavio pitanje,izvinjavam se.
Nisi me razumeo,za autose mi je ok da zavrse tipa 70-80 dana,vec za ove FAST,jer su oni foto,kao brza verzija,pa ne znam koliko dugo ide kod njih.. strejnovi su:
1. Crystal Candy FAST F1
2. Red Mandarine FAST F1
3. Gorilla Girl FAST F1.
A autosi su 2 Bluebbery i 1 Bloody skunk..
Seedsman bank sve
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vreme cvatnje se meri naravno otkad su pocele cvati jelda, a ne otkad smo ih stavili na 12?
tako je tacnije,kad biljka baci vise od 50% pistila na biljci od tad treba da racunas cvetanje zvanicno.
Jel i njima treba cca 2 mj za cvat ili se kod njih ne racuna tako?
pa zavisi sta kazu papiri,uglavnom da neki znaju da zavrse za 45-50 dana cveta a neki za 60-70 dna cveta sve zavisi,sad imaju vec autosi koji od semena do harvesta zavrsavaju za 8-10 nedelja,ja sam bas neke narucio da probam bas da vidim dali je istina,mada sam imao ovde bas u kutku par clanova koji su zavrsili grow za 70-75 dana i zato sam resio da narucim neke odredjene sorte da probam i ja bas.
plus mozda tjedan vise zbog topiranja?
to je diskubitalno,moze zbog tog topiranja da produzea i dve sedmice samo da znas,jer ne znamo zapravo sta su receptori biljke zapamtili,ja zato nisam pristalica topiranja autosa,ne znam dali si to primetio u mom kutku,inace dovoljan je har-cor lst da uradis i po meni se pokazo bolji od bilo kog topiranja a biljka zavrsi po papirima maltene,jel vidi logiku i moju filozofiju,ja ako hocu brz grow i nebitan jeld sadim autose ako hocu kvantitet onda sadim foto,jebes autosa kog ti moras da stimuliras stresom da bi mu produzio vege i da bi dobio jaci jeld jer produzavas vegetaciju i samim tim razvije se vise biljka,brate onda sadim foto i pravim biljku kao Barbarosa znam sta sadim ako hocu kvantitet,mislim kapiras sta ti hocu reci,autosu je svrha da u sto kracem roku dodjes do ploda sve ostalo su dokoni growweri izmislili da se razumemo,i ja u tom svom misljenju necu nista da menjam jer i sam tvrdim da mogu kolicinski da dobijem sa lst treningom isto kao i onaj sto je topirao autosa,naravno uz advekatnu prehranu.
bigi sta mislis da smanjim rezim na 12/12 kad pocnu da cvetaju?Nesto kontam danas sam merio potrosnju od dva boxa vucu struje 582w pa da ne bude to puno ako bi obadva radila po 18/6 ili nebi?Sta ti mislis?
brate sto si izabrao ovako ljutog nica,prepao si me na trenutak.
ako ces vec tako da radis i da ustedis onda promeni rasvetu na 12-12 na kraju druge nedelje cvata kad se sve formira i eto ti ustede,znam ja da to puno vuce struje.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Bigi imam problem temperatura mi je 28 stupnjeva stavija san 2 venta al jos uvik ne pada, vjv cu stavit jos 2 pa cemo vidit kako ce bit
izbaci brate onu prigusnicu iz boha,ona ti podize temp.za min 3-4 sptepena,druga stvar 28c nije losa temp.uopste cak je i top,jel ti radi onaj vent za upuh zraka u box.
a kao ukljucim ventilaciju 26.5°C dali sa ostavim sa ukljucenom ili da ostavim ovako
ukljuci ventilaciju naravno covece,pa treba da cirkulise svez zrak,ok je da ne radi kad ti je rasveta ugasena ali kad radi rasveta obavezno mora ventilacija da ti radi.
Zanima me kad bi mogao znati koji je spol biljka danas je 24dan vegetacije.
Nisam uzimao nikakvo gnojivo ali sam u planu naruciti Hesi pack.
hesi je mama i narucuj sto prije,sto se tice pola,zaboravio sam uopste koje strajnove radis,dali su randum menke iz paketa,na kojom rezimu svetla su,ako su random menke iz paketa mora rasveta biti na 12-12 da bi procvetali,sad ako su autosi oni imaju svoje vreme kad ce kliknuti.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
tisina samo takva, dok zatvoris vrata cujes kao da negdje komp radi, i to tihi komp. Izvan sobe se necuje nista, svjetlo ne viri van nigdje.
odlicno,to mi je bilo bitno da cujem,znaci i sajlans i kutija oko turbina rade posao sa oni poetilemskim nitima iz jastuka,tako bese.
Ja pisem kako cu a ti ispravi ako ima potrebe.
Menke idu i cistu florabelu, panel je na 250w ako se ne varam dosta nam je 40-60w. Napravit cu vodu sa ph 6.2, sa rootom (na 3deci cu staviti pola ml.) i sa time lagano povrsinu ispricati. Dalje spricam sa cistom vodom dok ne izbije. E da pocetni potovi 1.5L. Odoh pod tus pa se cujemo
sve ispravno brat;):respect:
 
13.01.2020
97
59
18
Evo da javim da se za danas apsorber nije bas pokazao, nista nije spustio vlagu al kod mene je soba vrv problem jer evo sad sa upaljenim svetlom 50% vlage, videcemo kad upekne sunce, nece me nesto evo crkla mi jedna sijalica koju sam juce kupio al sta ces haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
15.04.2020
68
37
18
29
izbaci brate onu prigusnicu iz boha,ona ti podize temp.za min 3-4 sptepena,druga stvar 28c nije losa temp.uopste cak je i top,jel ti radi onaj vent za upuh zraka u box.

ukljuci ventilaciju naravno covece,pa treba da cirkulise svez zrak,ok je da ne radi kad ti je rasveta ugasena ali kad radi rasveta obavezno mora ventilacija da ti radi.

hesi je mama i narucuj sto prije,sto se tice pola,zaboravio sam uopste koje strajnove radis,dali su randum menke iz paketa,na kojom rezimu svetla su,ako su random menke iz paketa mora rasveta biti na 12-12 da bi procvetali,sad ako su autosi oni imaju svoje vreme kad ce kliknuti.
Prigusnica je hladna u tome je stvar, radi vent za upuh ocito cu to morat malo bolje jos sredit, znaci drzat temp na 28 stupnjeva po kad je upaljena, a kolika triba bit kad je ugasena?
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Mozda nije postavljen kako treba, kolko sam shvatio on treba da se stavi negde gde je protok vazduha, sta mislis da ga stavis ispred otvora za ulaz vazduha? Ili pored venta nekog nesto
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
,vec za ove FAST,jer su oni foto,kao brza verzija,pa ne znam koliko dugo ide kod njih.. strejnovi su:
a da,onda ne mozes ih okinuti na 12-12 pa posle prebaciti na 18-6,naravno da ce vegetirati,a ti to pitas verovatno jer ces u istom growu da radis i autose i foto bioze,sta ima od opreme,koju rasvetu,box,moze neki detalji,koja zemlja,ili si ti tek u planiranu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
13.01.2020
97
59
18
Ne znam jel mislis unutar boxa ili spolja? Ceo dan je stajao pored otvora za ulaz vazduha al u boxu, sad cu da probam napolje da ga stavim da vidim sta kaze, ima u njemu vode, nesto je nakupio al vlaga ostala ista...
 
25.09.2017
62
56
18
31
Sjemenke pronadjene u ketu. Trenutno su na 20/4 dan/noc.
Trenutna slika kad sam ukljucio ventilaciju.
 

Prilozi

  • IMG_20200502_201644.jpg
    IMG_20200502_201644.jpg
    155,7 KB · Pregleda: 8

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Prigusnica je hladna u tome je stvar, radi vent za upuh ocito cu to morat malo bolje jos sredit, znaci drzat temp na 28 stupnjeva po kad je upaljena, a kolika triba bit kad je ugasena?
u svakom slucaju,prigusnica ide van boxa da znas samo,bez obzira dali se greje ili ne treba da prospes vodu na nju slucajno nedaj boze kad zalivas ili tako nesto,moze i vlaga da ti se podigne da dodje do konteza nekog pa sve da upalis,ona ide van boxa i drzi se na nekom tenjiricu ili keramickoj plocici da ne prenosi toplotu ako se slucajno greje,moje se recimo sve greju ekstra,sto se tice temp.kad ti je svetlo ugaseno najbolje je od 19 do 23c da bude oko potovo znaci da se dogrejava korenski sistem dok biljka spava,to je bitno vise u zimskim periodu sad je ok nema potrebe da dogrejavas box tako da sobna temp.je manje vise uvek oko 20c sto pogoduje korenu u svakom slucaju dok spava bioze.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and Klaus

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
znaci i sajlans i kutija oko turbina rade posao sa oni poetilemskim nitima iz jastuka,tako bese.
Tako je. Odlicno rade posao. Jedino sam zivaca izgubio dok sam montirao. Sreca nemam prozor nego krovni. Sve bi bio izbacao kroz prozor koliko sam se iznervirao..Moram rijesit pitanje kontrole bjesa..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sta mislis da ga stavis ispred otvora za ulaz vazduha? Ili pored venta nekog nesto
sad cu da probam napolje da ga stavim da vidim sta kaze, ima u njemu vode, nesto je nakupio al vlaga ostala ista...
cek on treba da stoji u boxu,probaj da ga stavis u visini pota ispod krosnji pa isprati situaciju onda pa mi javi kako radi kad ga stavis u toj poziciji.
Trenutna slika kad sam ukljucio ventilaciju.
odlicno to je super temp.sto se tice rasvete posto radis menke iz paketa kad prebacis na 12-12 rezim onda ce procvetati,tako da moj ti je savet da ih vec na sledecem zalivanju prebacis na 12-12.
 
01.04.2020
6
2
3
46
Da,zato sam postavio pitanje..
8 dan,danas su prebacene u finalne potove,autosi u 15l,fast u 18l.
Box je 130x130x180,HPS400 sa cooltube-om,ali mi ne radi posao kako treba,temp mi je 30-31,sa sve dva ventilatora fi125,jedan izvlaci iz boxa i kroz cool tube ide,drugi takodje izvlaci van boxa,a treci fi100 ubacuje svez vazduh,i jedan mali ventilator koji ljulja biljoze:)
Ubacio sam i 5 led sijalica 18w,6500K da im dam malo plavog svetla u vegetaciji..i porucio sam neki panel preko alija od 1000w,mada cisto sumnjam da ima pravih 1000w,nadam se da ce mi to biti dosta da odradim ovaj grow. Vlaznost je 35,mada to ce se srediti ako uspem da spustim jos temp,jer tek ide toplije vreme..
Uzeo sam ovlazivac,ali on mi dodatno podize temp,pa mu dodje kao mac sa dve ostrice..
E da,zemlja je Stekmedium i Potground.
Sta mi predlazes (ako si izucio ove fast)
Da okinem na 30-35i dan na 12/12,i tako teram do kraja?
Zao mi ove autose da guram na 12h svetla posle,radi toga sam mislio da vratim na 18/6...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Moram rijesit pitanje kontrole bjesa..
tu je indika mama inace a ulje pogotovo ili neki biomix koji sam ti vec rekao dva puta dnevno da cepas preventivno,to ce drzati u ravnotezi bar malo,bes je zajeban stvar pogotova ona impulsivna,samo dobra djida indika ulje i nema beda,ja zato kad ustanem pricao sam ti:na prazan stomak roknem kapsulu biomixa,kasiku jabukovog sirceta i kasiku meda sa 2dl vode svako jutro to mi je rutima vec 2 god unazad i vidim da ima efekta,stim da ne pusim gadnju to sam ti rekao isto,samo povremeno varim bas kad imam zaliha,obicno sve ide u ulje zbog bolesti koje imam i eto borim se tako,uravnotezena ishrana pre svega pozitivne misli i trening dva puta sedmicno i to samo trening snage radim.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
bes je zajeban stvar pogotova ona impulsivna
E tocno s tim ja imam problem, sreca ne dizem ruku na druge ali stvar dosta cesto nastradaju..
Ovo sve ostalo znam, pricali smo dosta o tome svemu. Bit ce bolje, samo pozitivno naprijed i nema beda. Sada krece nasa terapija.Za 2 dana cemo ugledat male bebe koje ce nas usrecit :)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zao mi ove autose da guram na 12h svetla posle,radi toga sam mislio da vratim na 18/6...
znam ja sta si odmah mislio,zato sam te pitao,sad sta je tu je tamo kad se raviju malo ovi fast okines recimo u 35-40 dna prebacis na 12-12,bice to dobro ne brini imas 5 strajnova u boxu pa kud vise,moze to da prodje i vise nego odlicno,resavaj prehranu i javljaj se redovno pa da probamo da izvucemo pu potencijal i da,slike su obavezne da ti kazem da znas,nemora na svaki updejt ali je pozeljno na svako drugo zalivanje makar,zemlja ti je ok.
Ubacio sam i 5 led sijalica 18w,6500K
ovaj led ti nece puno raditi posao jer ne mogu da se drze na istoj visini a i dodatno ti dogrejavaju box,daj sliku da ja vidim kako si ti to sve slozio pa da ti kazem sta i kako dalje,jer i taj ct zna problem da napravi,ja radim isto sa 400w hyd i nikad ne koristim taj ct jer to je opasno sranje da ti kazem,on se toliko zagreje i refletor da akomulira toplotu samo,probaj ti da odkacis taj vent ca ct i spusti cev od ispod refletora i da vidis kako ce ti pasti temperatura,zato ti kazem daj nabaci sliku koju,nemas cega da se plasis ovde si siguran ako si skeptik slucajno,mada sam ja u svom prvom postu koju vidim da rekto ko cita naglasio da su slike obavezne zbog lakse komunkacije i resavanja samih problema,ja kad sve vidim odmah ti resim problem u sekundi jbg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.