Mentor Mr.smooke_allot

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
07.04.2020
76
113
33
26
Mentore
Znači light mix za vege fazu, uzimam 50l što bude dobovljno za vege, pa vani bude teramagma.
Box se bacam na posao ovaj tjedan pa čim bude gotov, javim.
Sad čekamo sjemenke i ostalo.
Ph vode mjerim ovaj tjedan (imam bunarsku i gradsku)

Pitanja:

1. Krećemo s 18/6 bez tajmera, čim proklijaju u teglice 2l, pa presadnja u 15l, pa van. A mislim da je pametnije i odmah u 15l pa četiri idu u box i bok.

2. Jel bude dobra alu cijev 406mm 1metar ili neka druga.

3. Kaj budemo s vlagom. Box bude u podrumu di je temp prosječna 10-15c (znam metodu s ručnicima ali nemam mjerač vlage)

4. Jel mi treba supstrat na početu s light mixom

5. Jel ide Slavol od početka ili ne.

6. Čime da obložim box.

7. Jel mi treba za ovu žarulju neko posebno grlo ili kaj, to mi nije jasno.
 
10.02.2020
86
53
18
28
80×80 nek bude box visina 160
Tegle si uzeo? Stane ti ih 10 sigurno stavis u 2 litarne teglice zemlju do prvog ruba teglice, i tad proklijane menke.( ja osobno sjeme stavljam direkt u zemlju i vani su za 3-4 dana. Uzmi taj vent i pripadajuču cjev od metra

Ova sto nije odbacila olupinu. Uzmi štrcaljku neku i vlazi ju. Ako nece izač dole morat češ uzet pincetu i skad to dole lagano.
Druga stvar zemlju u tglema moraš pritisnut nutra kolko ide i onda još oko biljkica zemlje staviš. Inače se u tegle stavlja zemlje do onog prvog ruba sto je u tegli i kad biljka počne rast tad je dotrpaš do kraja. Sad probaj stisnit kak sam ti rekao. Ako se neče dovoljno sjest zemlja, onda čemo smislit još jedan rub na tegli.
Još se ništa ne vežu, gnojiva još me diraj.
Jel mogu sta upropastit ako nabijem zemlju jer bolje je da je rahlija zemlja da se korijen lakse probije???
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
čemu 15l? zašto takvo kompliciranje? dakle u dva tjedna ti biljka neče popunit korijen u toj 2l, zašto bi je mučio sa takvom presadnjom? dakle trebaš samo da ti se biljka ukorijeni i i ide van...za vlagu se ne brini. Vidi kakve su moje biljke, nikad nisam dizao vlagu sa ručnicima i pi*darijama
cjev ti ovisi o ventilatoru dakle kolko mm ti je sirok izlaz/ulaz na ventu takvu cjev trebaš
7. Jel mi treba za ovu žarulju neko posebno grlo ili kaj, to mi nije jasno.
Sad več mislim da me zahebavaš. Počel si postavljat čudna pitanja, jel čitaš što god o našem hobiu? dakle logika govori ako nemaš reflektor za tu lampu, morao bi ga kupit ili smislit sam neki
supstrat na početu s light mixom
kako? što ti to znači? jesmo napisali light mix?? dakle nema filozofiranja
slavol može ič ako ga imaš, ako ne nabavi nešto za korijen, i to je sva mudrost
Čime da obložim box.
mislim da sam tu u ovoj temi več pisao o slaganju boxa.... za ta dva tjedna netrebaš ništ radit po pitanju uvjeta, čak i bez venta bi prezivjele i nebi se bunile, svjetlo (sa reflektorom) i netrebaš ni obložit box ak nemaš vremena. netreba ti ni tajmer ako hočeš tako. Taman kad složiš box i vani če bit dobri uvjeti za bilju...
kad ti složiš taj box, biljke če več moč bit vani(skoro)
vidi si vremensku prognozu ide sve toplije i toplije


ti si mi napisao da bi trebalo promjeniti vent za ispuh umjesto 100 da je 125.
di sam ti to napisal? možeš qute napravit? ne mogu nač.



sta upropastit ako nabijem zemlju jer bolje je da je rahlija zemlja da se korijen lakse probije???
nečeš nista uništit, samo napravi tako i bit če ok
Edit
Sretan vam Uskrs :wave: :razvaljen::
 
Poslednja izmena:
29.03.2020
15
16
3
34
Opcija 1 ti je obična prigušnica i običan reflektor. Tebi če trebat cool tube jer dolaze toplija vremena. Dakle opcija 2. U tome kompletu ti je i filter tako da se ne brineš za mirise. Mirisat če ti samo na metar oko boxa. U toj konfiguraciji bi trebalo promjenit vent za ispuh. Mislim da je stotka preslaba trebalo bi stavit 125. . Od sjemena ti mogu preporučit one strainove koje sam več groval i znam da ljepo rastu. Uzmeš si Candy Kush expres od RQS( on ima ubrzano cvjetanje a biljka bude baš ljepa), ili honey cream, ili spacial queen, puprle queen... preporučio bih ti samo 1 strain, 4-6 biljaka ( ovisi sto zeliš dobit i kolko imaš vremena da ti vegetacija traje) moramo odlučit kako češ ih trenirat. Tegle nek budu 11l ili max 15 netreba vise od tog.
Gnojiva, hm... možeš i bio bizz taj komplet uzet. Za zemlju si se pripremio odlično. Trebaš još i ventilatore jedan veči ili 2 manja, i timer( analogni), i drzace za reflektor. Sad samo da ti stigne oprema i menke i mozemo poceti
E da sto se tiče mjernih instumenata uzmi si samo termohigro metara da si mozeš kontrolirat temp i vlagu. Ostalo nije potrebno. Ja osobno ne koristim nikakve mjerne instrumente. A ni tebi ko početniku ne preporučam igranje sa ph metrom. Ostavimo ph matar za neki drugi put:wave:;):)
https://www.hempatia.hr/growbox/kit-box/kit-growbox-600w
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smokeweedzg1987
01.04.2020
20
13
3
34
@mr.Smooke_Allot imam jedno pitanje, posto je vrijeme lijepo mogao bih biljke dok su u fazi vege(zbog mirisa) drzati na suncu pa ih prebacit kasnije u box na cvjetanje. Zanima me koliko mi to ima smisla i hocu li samo vecu stetu nego dobro time napravit. Dvoriste je na juznoj strani pa bi dobijale dosta sunca, jedino sto su automati a vidim da njih neki drze po 18+ sati na svjetlu.
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Smoke šta misliš o ovome IMG_20200412_151014.jpg IMG_20200412_150944.jpg
Male su prije 4 dana dobile malo vode sa malo Melase, na sto su super reagirale, ali sinoc su se malkoc listovi spustili i izgledali su kao da su suši do sada pa sam im jutros dao cca 2dl vode ali od tada samo nazaduju... Jel moguće da je previše vode?
Inace zemlja je vec koristena bio start. Oko samog korjena tj. zemlja u kojoj je samo nikla je od biljke koja je uklonjena prije nego je dobila vise serji gnojenja, a ostala zemlja koja je dodana u vece potove je isparna zemlja ove najvise u trenutnom growu sto mi je pred tjedan dana ponovno bacila hrpu jaja pa sam ju uklonio.
Nadam se da nije problem sto postavljam pitanja koja nisu vezana za trenutni grow
 
Poslednja izmena:
10.04.2020
43
27
18
27
@Robi123 upadaj
Koji ti je plan? Jel imaš kakvog iskustva u ovom hobiju?
Hvala,
Prije 10 dana su mi ponikle 3x amnesia auto i 3x purple punch auto. Ovo mi je prvi grow tako da cu vjerojatno biti dosadan .
Imao sam problem sa jednim purple punchom prije 3 dana. Listovi su mu malo pozutili pa sam dobio odgovor na forumu da je problem bio u svjetlu( led zarulja 20w ,1500lm, 4000k) . Nisam skunio difuznu plastiku i drzao sam ju na 8-9 cm os biljke. Sad sam skinuo plastiku i udaljio na 30ak cm. Cini mi se da se biljci vraca boja. Eto toliko o tom ukratko. Nadam se da ce biti sto manje problema u daljnjem rastu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
10.02.2020
86
53
18
28
čemu 15l? zašto takvo kompliciranje? dakle u dva tjedna ti biljka neče popunit korijen u toj 2l, zašto bi je mučio sa takvom presadnjom? dakle trebaš samo da ti se biljka ukorijeni i i ide van...za vlagu se ne brini. Vidi kakve su moje biljke, nikad nisam dizao vlagu sa ručnicima i pi*darijama

cjev ti ovisi o ventilatoru dakle kolko mm ti je sirok izlaz/ulaz na ventu takvu cjev trebaš

Sad več mislim da me zahebavaš. Počel si postavljat čudna pitanja, jel čitaš što god o našem hobiu? dakle logika govori ako nemaš reflektor za tu lampu, morao bi ga kupit ili smislit sam neki

kako? što ti to znači? jesmo napisali light mix?? dakle nema filozofiranja
slavol može ič ako ga imaš, ako ne nabavi nešto za korijen, i to je sva mudrost

mislim da sam tu u ovoj temi več pisao o slaganju boxa.... za ta dva tjedna netrebaš ništ radit po pitanju uvjeta, čak i bez venta bi prezivjele i nebi se bunile, svjetlo (sa reflektorom) i netrebaš ni obložit box ak nemaš vremena. netreba ti ni tajmer ako hočeš tako. Taman kad složiš box i vani če bit dobri uvjeti za bilju...
kad ti složiš taj box, biljke če več moč bit vani(skoro)
vidi si vremensku prognozu ide sve toplije i toplije



di sam ti to napisal? možeš qute napravit? ne mogu nač.




nečeš nista uništit, samo napravi tako i bit če ok
Edit
Sretan vam Uskrs :wave: :razvaljen::
Sretan uskrs i tebi i tvojima smoke!!
Evo natrpo sam zemlje do čepaa!!!
Primjetio sam u boxu par sitnih mušica je li opasno?
 

Prilozi

  • IMG_20200412_140310.jpg
    IMG_20200412_140310.jpg
    433,9 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20200412_140237.jpg
    IMG_20200412_140237.jpg
    334,4 KB · Pregleda: 17

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Hvala,
Prije 10 dana su mi ponikle 3x amnesia auto i 3x purple punch auto. Ovo mi je prvi grow tako da cu vjerojatno biti dosadan .
Imao sam problem sa jednim purple punchom prije 3 dana. Listovi su mu malo pozutili pa sam dobio odgovor na forumu da je problem bio u svjetlu( led zarulja 20w ,1500lm, 4000k) . Nisam skunio difuznu plastiku i drzao sam ju na 8-9 cm os biljke. Sad sam skinuo plastiku i udaljio na 30ak cm. Cini mi se da se biljci vraca boja. Eto toliko o tom ukratko. Nadam se da ce biti sto manje problema u daljnjem rastu.
A joj opet automati... dobro je ugojit cemo ih kolko svjetla imaš na tih 6(5) automata, 4000k je ok ali me brine 20w to je i za jednu malo premalo. Kolki je prostor di rastu? Koje tegle imaš? Koju zemlju koristiš? S čime češ hranit?
Sretan uskrs i tebi i tvojima smoke!!
Evo natrpo sam zemlje do čepaa!!!
Primjetio sam u boxu par sitnih mušica je li opasno?
Hvala frend. I tebi i tvojima Sretan Uskrs. Super si ih dotrpal. Sad znaš za ubuduče do kud stavljaś zemlje.
Mušice veliš? Trebaš ih se riješit nekako. Jel imaš onu spravu za one tableta protiv komaraca? I te tablete? Ako imaš stavi to u box bez paljenja ventilacije, na sat vremena. Trebale bi nestati na taj nacin
 
10.04.2020
43
27
18
27
A joj opet automati... dobro je ugojit cemo ih kolko svjetla imaš na tih 6(5) automata, 4000k je ok ali me brine 20w to je i za jednu malo premalo. Kolki je prostor di rastu? Koje tegle imaš? Koju zemlju koristiš? S čime češ hranit?

Hvala frend. I tebi i tvojima Sretan Uskrs. Super si ih dotrpal. Sad znaš za ubuduče do kud stavljaś zemlje.
Mušice veliš? Trebaš ih se riješit nekako. Jel imaš onu spravu za one tableta protiv komaraca? I te tablete? Ako imaš stavi to u box bez paljenja ventilacije, na sat vremena. Trebale bi nestati na taj nacin
6 zarulja po 20w(4000k) i 4 po 3w(3000k) .
Zemlja je terramagma, potovi 13l. Zasad ih ne hranim, a iskreno jos nisam isplanirao sa cime cu. Mozete li vi dati neki savjet?
Uz to sve sad slijedi jako, jako glupo pitanje, ali bolje da pitam vec da kasnije bude problem. Prvih 6 dana sam ih zalijevao na nacin da ih spricam, a prije 3 dana sam zalio svaku sa pola litre vode. Povrsina je vec pomalo suha pa planiram i danas zalit. Da zalijem opet sa pola litre ili vise?
 

Prilozi

  • 20200412_184706.jpg
    20200412_184706.jpg
    325,5 KB · Pregleda: 29
  • 20200412_184720.jpg
    20200412_184720.jpg
    392,5 KB · Pregleda: 32
  • 20200412_184732.jpg
    20200412_184732.jpg
    424 KB · Pregleda: 28

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
6 zarulja po 20w(4000k) i 4 po 3w(3000k) .
Zemlja je terramagma, potovi 13l. Zasad ih ne hranim, a iskreno jos nisam isplanirao sa cime cu. Mozete li vi dati neki savjet?
Uz to sve sad slijedi jako, jako glupo pitanje, ali bolje da pitam vec da kasnije bude problem. Prvih 6 dana sam ih zalijevao na nacin da ih spricam, a prije 3 dana sam zalio svaku sa pola litre vode. Povrsina je vec pomalo suha pa planiram i danas zalit. Da zalijem opet sa pola litre ili vise?
Dobro radis sa zaljevanjem. Trebal bi si nabavit nešto za korjen sad na početku. A za hranit biljke ovisi koji buget imaš. Ja binti toplo preporucio AN gnojiva. Osobno radim s njima i odlicna su
 
06.04.2020
13
7
3
@mr.Smooke_Allot s Poštovanjem prije svega Sretan uskrs ako ga slavite =)
U planu sam odradit neki full stelth grow 1zenkica auto - pa me zanima dali mogu Vas uzet za mentora,
Po meni ovo bi bio idealan projek s kojim bi probali dokazati da se da odraditi bez mirisa=)
Kratak opis boxa -
MAMMOTH LITE 60 - 60X60X140CM
TT 100 U FAN WITH THERMOSTAT, 145 / 187M3 / H
PRIMA KLIMA ECO FILTER K2600 125MM, 240-360 M3/H (u boxu)
DIY COB paneli cca 200 w+-
Hesi starter
pc silencer
+ jos jedan carbon DIY custom (van boxa)
+ ONA block
mozda ionizator
sjeme neko brendirano low odor automatik
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
29.03.2020
15
16
3
34
Imam jos jedno pitanje,
Sada mi je problem da li je to jako bucno (u pitanju je ostava koja ima mali prozor a izvana je terasa od drugog stana koju koriste pa bi samo volio znati ako se mogu kako osigurati da se to ne osjeti i da li ta cijev mora ici van kroz pozor ili ima neka druga solucija da kupim jos jedan filter ili kako. Jer sam tek danas skuzio da koriste tu terasu. Spreman sam jos uloziti samo da se ne cuje i osjeti miris i da budem siguran da oni nece nista skuzit haha joj
Hvala puno
 
10.02.2020
86
53
18
28
A joj opet automati... dobro je ugojit cemo ih kolko svjetla imaš na tih 6(5) automata, 4000k je ok ali me brine 20w to je i za jednu malo premalo. Kolki je prostor di rastu? Koje tegle imaš? Koju zemlju koristiš? S čime češ hranit?

Hvala frend. I tebi i tvojima Sretan Uskrs. Super si ih dotrpal. Sad znaš za ubuduče do kud stavljaś zemlje.
Mušice veliš? Trebaš ih se riješit nekako. Jel imaš onu spravu za one tableta protiv komaraca? I te tablete? Ako imaš stavi to u box bez paljenja ventilacije, na sat vremena. Trebale bi nestati na taj nacin
Ok rijesim to tako nema ih puno fakat par komada i jakoo sitne
 

Prilozi

  • IMG_20200413_035826.jpg
    IMG_20200413_035826.jpg
    357,7 KB · Pregleda: 18
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.