Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11.10.2015
32
3
8
34
E i iman jos 2sta su u uzasnom stanju,bile su u manjem pitaru danas ih presadujem u 20l pa cu vidit oce li to pomoc,stavila bi slike ali trenutno nemogu doc do njih,tek veceras...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Kolko se sjecam prostora i 400w i 4 biljke, ovo je spremno za 1212.
Morat ces procijenit te ostale, dal ce bit u boxu ili ne....tj kolko ces imat mjesta ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
11.10.2015
32
3
8
34
Jejjjj :) znaci dvi su iste ko na slici i 2 su nesto malo bile zakocile,prisadene u 20l manje u za nekih 7-10cm od ovih al nema veze stavim onda i njih sve skupa na 12/12 veceras :) e jos jedno pitanje ako moze,faza cvjetanja se smatra od prvog dana kad pokazu spol ili od prvog danA rezima 12/12? Kad bi trebalo pocet s gnojenjem?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Pravo cvjetanje se racuna od pojave prvih pistila. Neke biljke krenu nakon 5 dana a neke nakon 15, tako da ne mozes po tome odredit cvjetanje :)
Podmetni nesto pod manje biljke i dovedi ih sve u istu visinu da to lampa bude od svih jednako udaljena ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Pozdrav mentore stipe :) kao sto sam bio najavio, krecem svoj prvi indoor,ako ne racunam ovaj sto sam dobio u nasledstvo na samom kraju.:) uglavnom biljke su obrane i mogao bih sad vec polako da krenem...
Box je 60x60x160, 250w...koliko sam ukapirao, najbolje je da stavim jednu biljku i da je treniram, mislio sam super toping,posto sam njega vec radio sa automaticima i odusevio sam se, i lst...E sad,imam par neodoumica,kolika bi mi saksija bila najbolja da izvucem maksimum? Zemlju imam potgron h i florabelu,koja je tebi draza? I nabavih par feminiziranih semenki, ww od seedsmana i special kush rqs,pa ako Imas slucajno favorita, pomogło bi mi u odluci...:)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Poz :)
Ja bi stavio 20L pot :p Super topiranje ne radim niti bi radio. Topiranje i lst dok ne popunis dio boksa i dobijes formu koju zelis, pa cvjetanje. Da se razumijemo, trening nije obavezan. Pogledaj dnevnike od @Himalaya Gold . Mislim da su iste dimenzije, 1 biljka 0 treninga :)
https://www.vutra.org/threads/haze-berry-rqs-under-led.13732/

PotgrondH radije :) Mislim da su obje jako slicne zemlje, ali PotH znam jer ju koristim.
Ne poznam seedsmanovo sjeme, a jos manje njegov WW. Nema puno informacija. SpK1 od rqs-a bi ja rekao da je ipak provjereno, tako da bi ja osobno isao na rqs....iako ne mora bit da sam u pravu objektivno.
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Hvala ti,poslusacu sve :) a definitivno cu neki trening raditi,zanimljivo mi i rekao bih da se isplati...
A ww je proveren,u smislu da je juce jedan ww izasao iz tog boxa,nisam jos pusio jer,samo charas, ali fino izgleda,okacih fotku danas u "sta pusite"... ali treba i taj kush probati..:)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
06.11.2015
42
67
18
37
Pozdrav Stipe, znas li mozda koji je problem s listovima ovdje?
Radi se o automatic WW od GHS.Skoro cijeli grow me mucio taj problem s liscem.Na kraju je ispalo sve dobro,ali ipak me zanima o cemu se radi.Na netu sam nasla nesto slicno mojem problemu ali opet nije isto.

Picture 002.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Uh :D
Ajd slikaj cijelu biljku (malo kvalitetnije ako moze bez hps-a)
Odakle sad to? U dnevniku vidim druge sorte. Jel ovo isto plagron royal mix?
Ph vode?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
06.11.2015
42
67
18
37
to mi posljedni grow raden ovog ljeta.na kraju je ispalo ok,od dvije biljke svaka je dala 50-55 g.zemlja je bila plantella balkonia,400 w hps a zalijevano uvijek sa 6,6 ph ali u pitanju je kineski ph metar tako da mu bas i ne vjerujem.slike nemam listova neke bolje.ukratko radi se o bijelim venama,krajevi listova su se poceli susiti i boja lisca blijediti.
ako iskopam neku fotku jos cu je postaviti.
automatici su bili.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
A tesko je sad malo rec tocno sto je. Ne vidi se dobro a i ko zna kak je gnojeno i sa cime i kolko.....
Mozda cak i spider mitesi....lijevo na slici mi djeluje da se vidi list sa donje strane i neke bijele tockice.
Ili je nesto sa ph bilo totalno u banani, ili nesto sa gnojivima lockano..... iskreno nisam siguran ovako.
Vidi ovo
 
06.11.2015
42
67
18
37
Gnojila sam sa ADN-ovim proizvodima koje sam navela u dnevniku da imam i to po njihovoj tablici hranjenja.vidis moguce je da su spider mites,s obzirom na mjesto na kojem su bile to ce biti jos i prvo od svega.Zato sam sad sve puno bolje pripremila,da probam izbjec opet takve probleme.
Hvala Stipe.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Sto se tice ph metra kineza. Ja radije nebi ni korigirao vodu nego korigirao sa nekalibriranim kinezom. Zadnji put sam isao korigirati i po njemu sam morao stavit cijelu hrpu octa da padne na 6.5.....a u biti je ph bio vec na 5 samo kaj ovaj krivo pokazuje....ak me razumijes. Bolje zalijes sa ph7 nego korigirat na 5 i usrat stvar :)
Pazi se spidera...cim vidis sitne pikice po listovima, odma okreci list i trazi ih ispod.... bijele/crne/crvene bubice/jajasca ovisno o stadiju....ali bitno je to da ih vidis golim okom. Znas za ubuduce.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
06.11.2015
42
67
18
37
Sori Stipe opet na smetnji.Da li mozda znas otprilike koliko octa ili limuna ide na litru vode za ph od 6,5 ako mi je voda 8?Strah me sad tog kineza da mi ne unisti sve.:(
 
08.10.2015
112
114
43
Evo tija bi samo reć, pa možda i bude od pomoći, meni je doma ph vrijednost vode 7.8 direktno iz špine sa stajanjem 3 sata da izadje klor, ode na 7.9, i da bi spustia na 6.5 u kantu od 4.5 l, stavim onaj mali čep od jabučnog octa i još pola od tog čepa, stvarno malo. Znaći 1 ipo taj čep i onda dodjem na 6.5, za sad mi pokazuje dobro. I kalibrira sam phmetar. Pa eto možda bude od pomoći.
 
06.11.2015
42
67
18
37
Cao Stipe,imam jedan problem sa dva criticala.Neka cudna ljubicasta boja mi se pojavila ispod listova.S drugim biljkama nemam taj problem a sve su tretirane isto.Prije dva dana sam ih presadila u velike posude od 18l i zalila sa 2,5l vode svakoj.

Picture 002.jpg
Picture 003.jpg

Izgleda ko neki mali radić:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.