Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.02.2016
8
3
3
34
Tnx jos jednom. To cu vremenom da naucim, kako biljcice budu napredovale.
Mnogo mi je cudno koliko su svi dojaja fini na ovom forumu! :D :D
Cim krene uzgoj otvaram dnevnik!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Cao Stipe,

Moram te pitati nesto ;) Zalivam moju malu biljcicu 13 dan stara po 1/2 l svaka 3-4 dana ali kad je podignem jos je dosta teska saksija,stavim prst da vidim ima li vlage ono nema nista 5-6 cm duboko ... Sad ne znam nisam pametan dal da nastavim ovako ko do sad ili ipak da pustim dok ne bude ful lagana :)

P.S. Imas pohvale kod mene u dnevniku :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Eh sad si me naso sa pitanjem :D Pusti onda jos 1 dan pa vidi. Ako se biljka objesi znaci da nema vise vode. Mos cak i pustit pa vidjet kolko joj treba da se objesi.
Ajd idem vidjet te pohvale :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Squerlz
21.01.2016
56
51
18
Berlin
Evo mentore Stpe..javljam se na duznost!! Procitala sam pravila..i dezat cu se ih radi sebe i dr.. Molim te samo malo strpljenja.. Jer sam 1.puta na forumu uopce. Tako da nisam ni znala pravila kako se koristi,a bila sam prepametna da procitam pravilnik na pocetku. :) Trudit cu se max. Da postovi,dnevnik i na kraju cjeli grow budu extra. Naravno prvenstveno uz tvoju pomoc!! I pomoc dr.iskusnih growera ovdje.

Dosta o meni...hahahaa :) da prjedemo na posao.! Muci me to stavila sam ove sjemnke iz dnevnika na klijanje u te pelete koje nezz koristit a yt sam nasla viseo da trebaju bit zatvorene u plast.posudi bez zraka na sobnoj tem. I vlazi oko 60% u mraku..nezz jel to priblizno tocno.?! Znam da sam trebala koristit provjerenu metodu al sad sta je tu je.. Proslo je 72 sata jedna je jedva malo niknula..! Pomagaj...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Ej :) Sve 5, opusti se. Nisam te namjeravao bas tak jako prepast hahahaha. Svi smo mi family tu hehhe

Ma ko je to tak reko :D Nije to nuklearna fuzija hahahha. Sjemenki je bitno da je na toplom i vlaznom i ak moze u mraku iako ni to nije presudno. Bitno je kasnije da klica ne bude na svjetlu.
Daj me sjeti koje pelete tocno.(neka slikica)
Krenut ce i ostale danas-sutra-prekosutra. Stavi na neko toplije mjesto ako nije. (cca 24-25°C)
 
19.02.2016
8
3
3
34
Mentore Stipe, imam jednu veliku muku. Guglam od jutros, trazim ko lud na forumu, ali nigde ne nailazim na neko objasnjenje koje bi meni bilo jasno.
Oko povezivanja hps sijalice od 250w na struju sam naisao na jako malo informacija. Spominju se balast ili progusnice, pa onda raznorazne seme, i ostala cuda o kojima ja nemam ni najblazu ideju sta znace, posto mi je znanje iz elektrike(elektromehanike? elektronike?) jaaaako lose! :( Takoreci nepostojece... :( :( :(

Da stvar bude jos zabavnija, naisao sam na informacije da postoji mogucnost da dodje do pozara, sto mi bas ne uliva nadu.

Da li negde na forumu postoji neko detaljno uputstvo vezano za ovo, posto ja nisam uspeo da shvatim ova koja sam naisao?
Ako ne postoji, da li mogu neke detaljnije informacije ovde, jer sa ovakvim losim predznanjem ne bih se usudio da radim tako nesto.
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Hej stipe,trebace mi saveti za projektovNje prostora....selim se ,pa mi se menjaju uslovi za growing...imam sobu u potkrovlju sa kosim krovom, koja je pregradjena tako da na visini oko 115 ima sazidan pregradni zid,tako da se sad iza zidica krije mali skriveni neiskoristen prostor,pa bih hteo da tu ubacim 250w hps...sirina je preko 5 m,duzina nekoliko metara,jedino je problem ta visina,i kosina krova,koja na srecu nije toliko velika...Neka moja zamisao je bila da unutra pregradim mali prostor za box,tako da ga napravim sto sireg i duzeg, i da ga osvetljavam 250hpsom na 12 12 otpocetka,ili sa nekom kracom vege ako moze...kolika bi to mogla biti sirina i visina,pa i broj biljcica,sa obzirom da ce hps sa ctom visiti sa 110 cm visine? I da li je u opste moguce sa toliko w na toliko maloj visini?
A oko ventilacije i ostalog cu se igrati Jos kad zavrsim novák grow i uselim se,mozda cu napraviti nekako da ispuh izbacuje van kuce,i.t.d. ali otom potom,nisam siguran ni da li bi taj grow kretao u ovoj sezoni,ili na jesen...
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Moze se bez problema uzgojit biljka ili dvije. Ne vise od 2.
250 bi mogla pokrit nekih 0.6m2....tipa 80x80cm. Napravi malo bolje hladjenje i ne treba ti CT.
Dobar reflektor je bitna stavka.
Nadji neke posude cca 15ak L da nisu jako visoke nego vise u sirinu, cisto da dobijes na visini.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
A zar mi nije bolje da imam ct da bih mogao sto blize lampi biljku da priblizim?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Ne. Zato sto ti jeftini ct-ovi skoro pa ni nemaju reflektor. Spustit ces lampu i oduzeti svjetlo biljkama/granama koje su po rubovima.
Velim ti. Ili Hood CT ili otvoreni reflektor pa pojacas malo ventilaciju i to je to. Ja imam 600W bez CT-a i ne pada mi napamet to stavljat. Ako vec imas zelju hladit lampu, pogledaj zatvorene reflekore umjesto ct-a. Ima na hempatii.
Ako ce ti bit vruce u prostoriji onda i mozes stavit ct ako ce ti svaki stupanj biti bitan.... al ja nisam bas fan ct-ova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt
24.02.2016
1
1
0
29
Stipe, imam jedno pitanje. Prvih par puta kad sam pusila travu bila je pomijesana sa malo vise duhana, to je zato sto nam "diler" nije bio bas posten, da se tako izrazim. Popratne pojave nisu bile bas jake, halucinacije niti ista, samo malo mantanja i crvene oci. Ubrzo bi trebala pusiti travu s skroz sitno duhana, skoro nikako. Zanima me hoce li to biti sok za mene, msl hoce li halucinacije biti gore, hocu li biti previse "high" u odnosu na prvih par puta? Unaprijed hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Jos nisam cuo da dileri prodaju travu mjesanu sa duhanom uopce. Ak kupujes travu onda dobijes travu bez duhana.
Halucinacije neces imat, niti znam odkle ti to. Samo neke sorte u velikim kolicinama mogu prouzrocit nesto sto neki nazivaju halucinacijama....osobno nisam dozivio.
Ak ces pusit skoro pa cistu travu budi opreznija koliko uvlacis. 2-3 dima pa pricekaj koju minutu da vidis kako je...ako je dobro, ne pretjeruj stani na tome. Dim-dva ponovo pa cekaj. Bolje tako nego da preteras pa ti bude lose.
 

JA_SAM

Banned
Banovan
12.02.2016
18
10
3
27
Stipe, imam pitanje.. pokusao bih indoor sa domacicom, stavio bi 5-10 komada, i sad me zanima kad bi ih stavio od pocetka 12/12 da bi saznao pol, pa ih onda vratio u vegetaciju na 18/6, dal bi ih mogao tada topirati posle saznanja pola, i da one normalno dalje rastu? kontam da bi tu bilo problema, jer im je ipak stres topiranje, ili ipak moze tako?
hvala unapred, pozdrav!! :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
A zasto bi topirao tek tada? Topiraj odmah nakon treceg kata listova i cekaj pistile/jaja i eliminiras muske. Imat ces vec topiranu biljku.
 
21.01.2016
56
51
18
Berlin
Evo!!! Curke presadene u 6 potova od po 12l. (5-potova Plagron Growmix, 1-pot Florabella Univ.) cca u svaki po 10 lit zemlje... Nisam mogla dr! Stavljene su u box, mislila sam im ujutro u 7h upaliti svijetlo,
tako da imam rezim 18/6 ,al da od ujutro od 7 krece ovih -18h, tako da ovih -6 ostane za malo mira i odmora meni. Posto su curke samnom u sobi ;) Imam problem !!-nezz s koliko da ih sada vode zalim za prvi put..?,i kako dalje..? :) i koja ima optimalna temp. i vlaga trebala bit u prvim danima? na koju visinu mora ic (CoolTube HPS600w) u pocetku? Neznam kako tretirrat ovaj pot (Florabbele) posto to ipak nije Growmix.. Kako s gnojivima?! HELP***??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.