Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Dnevnik je savrsen za sada ;) A i biljke.
Probaj inace izbjegavat te jiffy posudice....nisu bas pre prakticne. Kad presadjujes, obavezno ih skini. Mozda si to i napravio, al cisto da ja velim :)
Uzeo sam jiffy za probu, al razocarao sam se...uzas, hoce plijesan na sebe navuci. Skinuo sam ih, nisam ih presadio zajedno sa biljkama.;)

Visoka vlaga u vegetaciji ne smeta biljkama. Moze smetat jedino zidovima i stvarima u sobi jer ce navlacit vlagu.
Zasad drzim stvar pod kontrolom, ne vlazi se nista u sobi. Je malo neugodno u sobi kad je visa vlaga, al izdrzi se. U planu je odvlazivac.
Sve pasivne upuhe otvori kad su lampe upaljene. Ako bas previse svjetla ulazi kad je mrak, mozes zatvorit al nebi to smjelo smetat.
Udji u box pa vidi kolko ulazi. Ako nista, budes otvarao-zatvarao kak se lampe pale gase :) Kod mene ima dosta svjetla u sobi i svejedno drzim mrezice i rupe otvorenima. Imam prednost jedino sto mi rupe ne gledaju direkt u prozor.

Ni vani nije mrki mrak uvijek. Ima mjesecine koja ne smeta :)
Okej profesore, sve jasno. Otvaram i rupe. "Mrak" mi je preko dana od 3 popodne do 9 navecer.
;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
01.06.2016
185
160
43
33
Ej stipe neznam kako da te oznacim u dnevniku pa cu pitat ovdje , :) ugl biljka sad ima 16 dana u 12l pitaru je do sad sam je zaliva sa 1 casom vode neki 0.2 l svaki dan, sad sam poceo sa 0.5l vode svako drugi dan . Jel to malo znam da kad je veca ide 3 l vode ali dok je u ovom stadiju jel se zaliva s manje vode ili isto sa 3 l?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Zaljevas polako cijelu posudu sa onoliko vode koliko treba da pocne curit na dno. Oko 3L bi trebalo bit dosta. Mozda malo vise, mozda malo manje. Nakon sto tako full zalijes, cekas da se sve lijepo prosusi pa onda ponovo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: joca
01.06.2016
185
160
43
33
Jbg onda sam zajeba do sad, mislio sam dok je onako mala da nije potrebno cijelu posudu natopit samo oko biljke zalit ,Da se postepeno povecava doza kako raste .
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
To je nekako osobna stvar, iako postoje neke cinjenice.
Dok je biljka mala, dobro je zalijevati par cm oko biljke pa u sirinu. Tako ce biljka krenut razvijet korijen u sirinu za vodom, umjesto da odma krene u dno.
Nije dobro sa pre malo vode zalijevat da korijen nebi negdje zapeo u suhe djepove zemlje, a i mokrom zemljom aktiviras mikro organizme u zemlje.
Mozes ti i full male biljke full zalijevat, al to nekako ne zelim savjetovat novima da ne utope biljku ;)
Eto...sad ti je jasnije. Idealno je da je korijen uvijek u vlaznoj zemlji.
 
01.06.2016
185
160
43
33
Aha nadam se onda da je moj korjen krenu tako u sirinu s mojom metodom, a ne da je zapeo u te suhe dzepove:) hvala na objasnjenju
 
06.07.2016
37
39
18
40
20160913_105604.jpg ovo mi je nesto sumnjivo,kao da joj nesto fali... 20160913_105322.jpg ovako izgleda trenutno 20160913_105520.jpg a ovo je stanje 20160913_110245.jpg 20160913_105958.jpg da li da joj krnem plantelu ili da flusham? Moze neka smernica mentore?
 
06.07.2016
37
39
18
40
Recimo da cveta od 22.07.ne deluje mi kao plesan vise kao da je sprzena..posto sam je isprskao h202 od 3 procenta kad su je napalu gnatsi i one gusenice. Od tad nema nesto ni kristala po budovima na novima ima ali ne mirise onako nit se ne sija...flushao s 60 l vode jer sam sipao hidrogen i u zemlju...znam,s** *acu nesto na kraju!nadam se da ce se oporaviti...kontao sam mozda jos jednom plantelu i slavol...malo mi trihinoma,mali cvetovi,malo mi svega :)

Edit:to crno je ona opnica od semenke...i pistili su jako suvi i tamni
 
Poslednja izmena od urednika:
04.07.2016
9
0
1
35
javila mi se budj po vrhovim, zbog vlage verovatno... osim sto treba da odstranim sve to sto je zarazeno, i vise da vetrim prostoriju, da bi se vlaga smanjila, jel treba nekako da tretiram tu biljku sto je zarazena i ove sto su ne zarazene oko nje? citao sam dosta o tome na forumu, za sodu bikarbonu, i jos neke stvari, al' vecina toga sto pise tamo je za vanjsko uzgajanje, pa nisam siguran i dalje sta tacno da radim, osim da smanjim vlagu tu gde su one... : D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Stavi sliku. Ja ni ne znam sto se kod tebe uopce dogadja.
Ako je plijesnivo, makni i nastavi dalje. Nemas sto u indooru. Pojacat ventilaciju, smanjit vlagu....
 
01.06.2016
185
160
43
33
Ej Stipe mozda imam problem ,a mozda nije nista svjedno bi ja volio da ti objasnis :) naime ona dva prva lista na biljci jedan je leza na zemlji zbog LST-a ocekivao sam da ce se osusit ali nije mu nista na moje iznenadenje osusio se ovaj drugi koji nije bio u doticaju sa zemljom , preko noci se osusio do pola na nacin ko da ga sprzilo onako hrskav je , do cega bt to moglo bit mislim nije problem jedan listic ali volio bi znat zbog cega se to dogodi a i vidio sam da i na jednom drugom listu ima takva flekica ko da je hot spot mozda to nije povezano al eto. Zanima me koji su razlozi da se tako list preko noci osusi ko da se spali upqljacom a najdonji je nije u doticaju s hps-om,..
 

Prilozi

  • IMG_20160913_232301.jpg
    IMG_20160913_232301.jpg
    199,2 KB · Pregleda: 21

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Profesore @Stipe

Izgleda da je doslo vrijeme za topiranje Blue Cheese-a.:)

Sa strelicama sam oznacio gdje mislim da treba topirati, al trebam tvoju potvrdu - rezem 4 kat?
topiranje.jpg

Fotka sa gornje strane i malo sa strane
blue_cheese-prije topiranja.jpg blue cheese- prije topiranja 1.jpg

Prije dva dana sam prvi puta zalio biljke nakon presadjivanja sa Bio Rootom, Bio Heavenom i Bio Growom - zbog mog neznanja sa premalo vode (6-7 deci po biljci) pa mi je drugi dan ovaj Critical Kush dobio zuti listic. Odmah istu vecer, zalijevam cistom nekorigiranom vodom iz pipe (odstajala pola sata) dok ne procuri na dnu posude - ukupno 2 litre vode po biljci, plus jos litra na Blue Cheese. Isao sam mjeriti runoff da budem miran - 6.3 PH na svim biljkama.

Danas ujutro, biljka narasla i ne siri se zutilo dalje.
critiacal zuti list.jpg

To je to zasad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Topiranje si dobro zamislio.
Ovo zuto nije zbog zaljevanje...nesto drugo je to, ne izgleda zabrinjavajuce.
Sad pusti da se to sve prosusi lijepo, pa onda ponovo full zaljevanje.
Ph je ok i ne moras ga mjerit. Biljke izgledaju odlicno ;)
 
06.07.2016
37
39
18
40
Sam sebi sam vise dosadan ali kraj je blizu pa bih naravno da uspem...cini mi se kao da je nametnik neki zli u pitanju ali ne znam da li se suši list zbog toga ili je nedostatak kalija il fosfora pojma vise nemam..ili je ona zeznuta plesan fungi nešto.. 20160913_131043.jpg 20160915_182710.jpg listovi uz budove postaju krti i suse se...bem ga vise. Dal da krnem malo i melase ako fali nesto? Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.