Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Prostorija dan 20 noć 19
boks pri dnu pota 24-25
fokalna 26-28dan 19-20c noć većinom 20c
vlaga u zadnji tjedan 65-70%
u principu to je jedino što sve štima od samog početka
Znaš da sam razmišljao i o tome da je prebacim na cvjetanje,pa što bude bude...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Nemam pojma :D Sve djeluje savrseno. Jedino ako nije nesto do genetike....onda tu nemas sta.
Prebaci na cvjetanje pa vidi kako ce ic. Eto...ja bi tako napravio da sam na tvom mjestu.
 

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Pustiit ću je još koji dan i onda prebacivanje.
Nisam ti spomenu iz istog pakovanja sam imao jednu u outu ovo ljeto i nije narasla veća od 1m.
To mi nije palo na pamet da je do genetike sad kad si spomenuo nekako mi ima smisla....
U svakom slučaju tnx,jer sam je već mislio izčupati i kreniti nanovo.
Eto,može se zahvaliti tebi na daljnjem životu,a meni će ujedno biti edukativnog karaktera,pa se možda nešto izrodi iz toga...pozdrav pa se čujemo oko daljnjih konsultacija.

još nešto da reguliram ph ili ne?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
...da. Ima situacija kad je sve super a njoj nesto ne stima. Ako je i u outu bila takva jadna....onda je nesto u genetici sigurno.
Sto god da bude, trebao bi doc do kraja sa njom....ako ne podivlja i u cvjetanju :D
Probaj nastavit bez korekcije pa cemo vidjet. Ako pocne nesto divljat na listovima, javi se
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Prvo pitanje:
Dodao sam na onih 40W full spectrum još 20W royal blue (pričam o realnim vrednostima, inače je 3x30W bruto) za početak vegetacije.
Panel je na oko 25 cm od biljaka.
Prejako, premalo ili taman... mišljenje?
Režim svetla 18/6

Drugo pitanje:
Hidrogel koji sam već stavio u pot... da li može da napravi neku štetu u indooru?
Kako ga koren "trpi"? Šta je prava mera?
Stavio sam ga samo zato jer u kasnijim fazama grow-a neću moći svaki dan da obilazim biljke, a da ne izmišljam posebne sisteme autozalivanja.

Treće pitanje:
Za potrebe grejanja box-a (a usput i hlađenja LED panela), okrenuo bih smer protoka vazduha tako da bude od gore prema dole (gore upuh, dole pasivan ispuh). Svakako, u sredini mešači vazduha.
Da li to pravi neki problem ili ne?
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Panel je na oko 25 cm od biljaka.
Prejako, premalo ili taman... mišljenje?
Radije pogledaj u temi od LED-u, pise tamo sve. Nisam nikada koristio led pa da ti nebi nesto bezveze reko :)

Nisam ni hidrogel u indooru koristio. Ne bi smio raditi neke probleme ako nisi pretjerao

Napravi sto god zelis, samo da su temperature cim bolje ;) Protok zraka i temp. moras zadovoljit..... a sad ako moras naopacke spojit....nema veze ako radi
 

imperator90

Aktivan Član
05.10.2016
187
283
63
25-35cm VEGA 15-20cm CVAT....evo ja sam trazio to neki dan :) a jel znas mozda koje tocno ledice treba kupit?
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Stipe

Malo me pocinje brinuti ovo zutilo po liscu. Sinoc sam zalio sa gnojivom po tablici od BB i to nakon 6 dana od zadnjeg zalijevanja jer sam cekao da se zemlja skroz posusi.

Ovo su donji zuti listovi koje sam skinuo, al zutilo ide i na pokoji gore.
zuto lisce2.jpg

Bluse Cheese je dosta zut, a i najveci Critical Kush (na slici desno do Blue Cheesea u gornjem redu).
zuto lisce.jpg
zuto lisce1.jpg

Meni se cini sve to previse zuto. Budem sutra ujutro (prije noci) snimio po danu uz prozor da vidis kako izgleda.

Nisam pametan dali da stavljam duple doze Bio Growa zbog N, da li da flusham i pognojim ponovo?! Malo me sad panika pocela loviti.

Od cca.20.10. su u cvjetanju.
 
Poslednja izmena:

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
@Stipe
Pogledaj molim te ovaj link, čovek objavio knjigu u kojoj kaže da automatike treba držati na režimu 24/0
https://www.autoflowering-cannabis.com/autoflower-light-cycles/
Cannabis is a plant that requires no dark period and that is why it is categorized as a C3 plantwhich means that it gathers CO2 during the light period and uses it at the same time but it doesn’t gather the CO2 in the dark period like the C4 plants.

Ima li u tome istine?
Da korigujem light cycle sa 18/6 na 24/0?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
a jel znas mozda koje tocno ledice treba kupit?
Philips ili Cree.... kad vec pitas. Moze i Citizen :)

@Sensi Star
6 dana je pre veliki razmak. Nesto ne valja. Ili je pre hladno u zemlji, ili je biljka ful usporena iz nekog razloga.
Ajde na slijedecem zaljevanju spusti ph na 6.5-7 da vidimo oce li se aktivirati N.
Flush nemoj radit sada jer ce se samo jos veci problemi javit. Biljka je gladna ali nisam siguran zasto. Ovih 6 dana je ipak malo previse.
Nemoj rezat lisce koje nije skroz zuto i koje ne otpada na dodir. Treba sad izbjec svaki moguci stres.
Sad gledam, novo lisce na vrhu je relativno dobre boje... ovo dole lisce koje je krenulo zutit ce krepat...ovo gore novo lisce je bitno da ostane :)
Sto smo rekli, nemas ostatak paketa biobizza? stimulatori i to... :/

@Zlochika
vec je bilo diskusije oko toga i manje vise su u pravu...... u pravilu se nece nista lose desit na 24/0 al nekako je humanije joj dati barem 4h mraka da se "ohladi" i obavi svoje procese koji se odvijaju u mraku. 20/4 je po meni nekako najbolji rezim za autose.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Stipe

Imam sve od BioBizza - BioGrow, BioBloom, BioHeaven, TopMax, FishMix, ActiVera. Jucer sam zalio sa svim osim sa FishMixom s tim da sam BioBloom stavio 3 ml po litri (mozda malo prerano - po tablici je 2 ml na litru).

Nasao sam na internetu da ljudi stavljaju u ovoj fazi 3-4 ml na litru FishMixa (po BB tablici ide 1 ml na litru) umjesto BioGrowa. Budem slijedeci puta onda isao sa FishMixom u duploj dozi pa cu vidjeti.

Napravio sam veci razmak izmedju zalijevanja jer je prije 6 dana zemlja bila jako mokra i nisam htio opet zalijevati dok je zemlja jos vlazna. Ok, ubuduce necu to raditi.:thumb:

Temperatura na dnu boxa je 22-23 stupnja dok radi rasvjeta, u krosnji 25-26 stupnjeva. Vlaga od 48-55 %. Po noci je u boxu 19 stupnjeva, vlaga 55-65 %.

EDIT: Jos jedna stvar - jucer sam mjerio PH vode i PH metar mi je pokazivao 7.9 sto mi se cini previse jer nikada nije bio tako visoki PH. Imam "zutog kineza", al mislim da ne valja nesto sa njim. Kada sam ubacio gnojivo pokazivao je 7.5, s tim da sam ga kalibrirao prije 2 tjedan al nisam ga dugo koristio pa mi je ona tekucina za cuvanje elektrode ishlapila pa se mozda syebao PH metar. Danas ujutro sam ga kalibrirao ponovo, al nekako mu ne vjerujem.
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ma moze druze, neka se jave svakako....ovo me sad bas zabrinjava.

P.S.
@hazeri mi je savjetovao na PM da pomirisem korijen biljke da nije tamo neki zayeb...smrad i sl. Veceras cu snjofat korijen kad dodjem doma s posla :D, a ujutro poslikam bebe na danjem svjetlu.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Da se mene pita ja bi probo svako zalijevanje hraniti i tu bi prednost dao gnojivu za vege,biogrow i obavezno fishmix koji u sebi ima dosta N-a koji po mojem misljenju ovdje pravi problem ;)

Napravio sam veci razmak izmedju zalijevanja jer je prije 6 dana zemlja bila jako mokra i nisam htio opet zalijevati dok je zemlja jos vlazna.
Ovo je malo cudno da im toliko dugo treba da isuse pot,pa biljke u ovoj fazi moraju osusiti pot za 3 dana
Ako se tvoj mentor slaze ja bi sljedece zalijevanje dao biogrow i fishmix a nakon toga opet po tablici plus fishmix
I ako mozes digni malo temp

Edit
Nisi jedini koji ima takvih problema sa biobizzom cak neki preporucuju epsom sol
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Himalaya Gold

Inace ne radim takav razmak izmedju zalijevanja, ali sam predzadnje zalijevanje jako natopio zemlju vodom (bez gnojiva) i trebalo je dosta da se posusi. Budem slijedece zalijevanje onda samo biogrowom i fishmixom.:thumb:

I meni se cini da je tu problem sa N,a sto vise guglam po netu nalazim slican problem sa BioBizzom.

Hvala ti na odgovoru.;)
 
01.06.2016
185
160
43
33
Ej Stipe ,, znaci biljku planiram skinut za neki tjedan+ dana pa me zanima koji savjet za susenje sve sam teme prolista ali opet nisam dosa do pametnog rjesenja jer sve je to individualno, volio bih taj dio napravit kako spada, a bojim se da je ne presusim tj da se ne osusi u 3 dana ,sumnjan da ce se sporo susit ugl,
susio bih u box-u zanima me da li da ostavim pc vent da radi 0-24 za ispuh , ili da se pali gasi na tajmer , ili da samo otvorim vrata boxa i da napravim propuh u prostoriji, prostorija u kojoj je box nije grijana i temp je 15-19, vlaga 35-55%
Btw oznacio sam te u dnevniku valjda nisi dobio notf. nesto sam uspio sjebat pa me zanimq sto mislis kako ce se to odrazit na kvalitetu , naime iskljucio sam vent koji je puhao po vrhovima jer je vlaga pala (glup) , lampq je bila jako blizu biljke i sprzila je jednostavno biljka mi je izgubila miris dosta, i nije toliko ljepljiva cvjetovi su nekako suhi , ali nisu puno pozutili ili izgorili ugl neidjeluje onako svjeze,, dok su oni donji malnji cvjetovi Mirisljavi ljepljivi i onako meki. sto mislis kakve ce bit nuspojave oce slabije pucat .
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Stipe

Posnjofao korijenje...zena me cudno gledala sa upitnikom iznad glave
-"Sta radis?" - pita
- "Mirisem korijenje da vidim jel smrdi. Ako smrdi onda smo u problemu." - kazem
- "Danas si jeo grah, pazi da ti se ne pomjesaju mirisi, pa da krivo ne zakljucis sta smrdi." - kaze
:D:D:D

Uglavnom - korijenje ne smrdi ( al "tihomir" smrdi da pece za oci) :D:D:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: imperator90

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
:D :D :D
jel lijepi bijeli korijen?
kolko sam uspio pohvatat o ovoj cijeloj prici, rijec o tome da je biljka samo gladna i da trebas rokat hranu svako zaljevanje po tablici... Zelenko cak kaze da duple doze stavlja da bi sve bilo ok.
...eto ti odluci nakon ovog svega, jer nebi htio biti odgovoran ako nesto ne bude najbolje :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.